Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Debata kandydatów na urząd burmistrza  (Przeczytany 2669 razy)

Offline politycznie podejrzany

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Debata kandydatów na urząd burmistrza
« dnia: Listopada 10, 2014, 23:30:26 »
Jak zwykle p. Diakun nie przyszedł, (ciekaw jestem komentarza G. Ufniarza i szczerze mówiąc nie spodziewam się go przed wyborami). Burmistrz podtrzymał świecką tradycję z roku 2002 (wtedy debata się odbyła min. z L. Guździołem i S, Szymaszkiem), 2006 i 2010. Czemu? Odpowiedź dla mnie jest jasna - brak zgody zarządu Gryf XXI.
Burmistrz nie był nigdy lotny, ale uczciwie trzeba przyznać, że z latami wyrobił się i w tym roku poradził by sobie także z niewygodnymi pytaniami. Niestety jego zaplecze polityczne nie wierzy w jego możliwości. (Pytanie czy wierzyło kiedykolwiek?). Z takiej debaty mimo wszystko wyszedłby przynajmniej na "zero". Najbardziej byłby "poobijany" zagadnieniami związanymi z bardzo słabym wykorzystaniem środków unijnych na rozwój gminy (i tu jest najwięcej do zdziałania w nadchodzącej kadencji). Najlepiej obroniłby się polityką mieszkaniową w gminie.
"Politycznie podejrzani. Wy nie jesteście podejrzani, wy jesteście winni przestępstw politycznych!.... Oto dlaczego potrzebna jest praca oświatowa, ten żołnierz nie tylko nie zrozumiał swojej winy, ale jeszcze ma do tego poczucie krzywdy".

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Debata kandydatów na urząd burmistrza
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 11, 2014, 00:34:58 »
"W latach 2011-2014 na inwestycje gminne przeznaczono łącznie ponad 120 mln złotych, z czego ponad 40 mln pochodziło ze środków zewnętrznych"
Nie przemawia przeze mnie przesadny optymizm ale sądzę, że sfinansowanie inwestycji w 1/3 ze środków zewnętrznych, to wynik całkiem dobry, zwłaszcza, że budowa osiedla na ul. Bankowej kosztowała w ponad 33 mln złotych, a na takie zadania nie ma dofinansowania ze środków zewnętrznych.