Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach  (Przeczytany 27143 razy)

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 10, 2014, 22:18:05 »
Natomiast budowa wygodnego schroniska dla bezdomnych pomocą dla nich nie jest. Im trzeba pomóc wyjść z bezdomności, a nie - pomóc w niej pozostać.

A widzisz Wikidajło- i ja potrafię się całkowicie z Tobą zgodzić:)
Popieram Ciebie w tym temacie w całej rozciągłości.

Ech- zamiast zasuwać teraz po 20 godzin dziennie i martwić się spłata zaciągniętych kredytów na mieszkanie i innych debilnych zobowiązać mogłem zostać bezdomnym...
Mogłem poczekać na cieplutkie i wygodniutkie schronisko...
Mieć w dupci pracę..
Żywić się po jadłodajniach...
Na flachę wziąć zasiłek lub zapomogę...
Złożyć wniosek na mieszkanie komunalne,  które bym po czasie otrzymał....za które potem mi gmina by płaciła i za remonty i za utrzymanie....

Tylko...

... co by było, gdyby większość tak myślała?

Skąd by gmina wzięła kasę na takie "inwestycje"?

Ech- pomarzyć sobie można... a tak jutro do roboty (choć jest święto.  A podatek wpadnie, dla tych którzy mają "wolne"....)


Offline Gormiti

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 10, 2014, 23:10:40 »
Dziś Gmina Police korzysta ze schroniska w Szczecinie. To korzystanie się już kończy bo Szczecin wypowiedział porozumienie ale nie dlatego, że nie chce bezdomnych z Polic
Czytam i będąc całkowicie poprawnym pytam poważnie jak się identyfikuje bezdomnych z Polic jak ze Szczecina, a co jak bezdomny z Białegostoku przenocuje w Szczecinie? Składają oświadczenie gdzie przebywają ponad 180 dni roku (i jaka gmina płaci fakturę), czy jak?

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 11, 2014, 00:45:37 »
Nie wiem. Proszę pytać Wykidajło. To on twierdzi, że otwarcie schroniska dla bezdomnych w Policach doprowadzi do jakiegoś tajemniczego wzmożenia ilości bezdomnych w naszym mieście. Procedura jest prosta. Gminne służby, gdy spotkają bezdomnego w okresie zimowym, proponują schronisko. Liczy się miejsce, gdzie został bezdomny odnaleziony. Współpraca ze Szczecinem polegała na tym, że do schroniska na Zamkniętej trafiali bezdomni odnalezieni na terenie Gminy Police. Jak wspomniałem wcześniej, ta współpraca się kończy, bo schronisko w Szczecinie nie jest w stanie przyjmować większej ilości osób bezdomnych.
Stąd potrzeba urządzenia schroniska w Policach.

Zgadzam się tu z Mr. W, że ważne jest działanie wspierające wychodzenie z bezdomności. Ale od początku mówimy o sytuacjach, gdy odnajdywany jest bezdomny, bez miejsca schronienia, w zimowej aurze. Takiego człowieka najpierw trzeba odwieźć w ciepłe i bezpieczne miejsce, nakarmić i umyć. Dopiero potem próbować wyciągnąć go z bezdomności. Stąd potrzeba schroniska.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 11, 2014, 09:26:27 »
Dziś Gmina Police korzysta ze schroniska w Szczecinie. To korzystanie się już kończy bo Szczecin wypowiedział porozumienie ale nie dlatego, że nie chce bezdomnych z Polic, tylko dlatego, ze nie ma miejsca dla bezdomnych z terenu Szczecina.
Nie słyszałem żeby istnienie schroniska stanowiło magnes dla bezdomnych i masowe ich migracje do miejsc, gdzie takie schroniska istnieją.
Nie słyszałeś? A może raczej: nie słuchałeś?
Szczecin ma jeden z lepszych systemów opieki nad bezdomnymi i w efekcie ma też więcej bezdomnych. Bo oni idą tam, gdzie mogą liczyć na lepsze warunki. Dlatego Szczecin już nie ma miejsca dla bezdomnych z Polic.
Nie wiecie tego, choć rządzicie w gminie 20 lat? Jak to możliwe? Gdzie te sławne kompetencje?

Gmina nie będzie tworzyć specjalnych struktur administracyjnych w schronisku. Gmina w drodze konkursu wyłoni zewnętrznego operatora, instytucję z doświadczeniem w podobnej działalności.
Pewnie, że nie będziecie tworzyć specjalnych struktur w schronisku. Tam dyrektor z Gryfa mógłby się z bezdomnym spotkać. Może nawet - o zgrozo - z takim dopiero co przywiezionym z jakiegoś legowiska w kanałach...
Zrobicie tak jak z wywozem śmieci. Tu też jest zewnętrzny operator, instytucja z doświadczeniem - plus specjalnie powołany wydział w Urzędzie, oczywiście z naczelnikiem i dodatkowymi urzędnikami.

Czytam i będąc całkowicie poprawnym pytam poważnie jak się identyfikuje bezdomnych z Polic jak ze Szczecina, a co jak bezdomny z Białegostoku przenocuje w Szczecinie? Składają oświadczenie gdzie przebywają ponad 180 dni roku (i jaka gmina płaci fakturę), czy jak?
Nie wiem. Proszę pytać Wykidajło. To on twierdzi, że otwarcie schroniska dla bezdomnych w Policach doprowadzi do jakiegoś tajemniczego wzmożenia ilości bezdomnych w naszym mieście.
Oczywiście, że nie wiesz. Gryf wie tylko, ile ma zarabiać prezes, a ile dyrektor.
Otwarcie międzygminnego schroniska dla bezdomnych spowoduje, że do Polic będą przywożeni bezdomni z gminy Police oraz z innych gmin. Jeżeli dla Ciebie przywiezienie pewnej liczby bezdomnych do schroniska w Policach jest tajemniczą przyczyną wzrostu liczby bezdomnych w Policach, to mogę tylko kolejny raz pogratulować Gryfowi kompetencji.

Gormiti, w rozliczeniach bierze się pod uwagę ostatnie oficjalne miejsce zamieszkania (meldunek). Ta gmina płaci za pobyt w schronisku czy noclegowni.


Procedura jest prosta. Gminne służby, gdy spotkają bezdomnego w okresie zimowym, proponują schronisko. Liczy się miejsce, gdzie został bezdomny odnaleziony. Współpraca ze Szczecinem polegała na tym, że do schroniska na Zamkniętej trafiali bezdomni odnalezieni na terenie Gminy Police. Jak wspomniałem wcześniej, ta współpraca się kończy, bo schronisko w Szczecinie nie jest w stanie przyjmować większej ilości osób bezdomnych.
Stąd potrzeba urządzenia schroniska w Policach.
Przestań okłamywać ludzi. To nie przejdzie.
W programie macie zapisaną budowę międzygminnego schroniska dla bezdomnych, a nie urządzenie schroniska. To zasadnicza różnica.
Gmina ma obowiązek zapewnić opiekę bezdomnym, których ma na swoim terenie. Nie ma obowiązku zbierania bezdomnych z innych gmin. A Gryf chce zbierać. Zwykłe schronisko to za mało, potrzebna jest większa inwestycja: międzygminne schronisko dla bezdomnych. To jest pomysł Gryfa na rozwój Polic.
Grzegorz, przypomnij sobie czasy, kiedy byłeś jeszcze w miarę uczciwym politykiem. Powiedz, na ile osób ma być to międzygminne schronisko, ile ma kosztować budowa i w którym miejscu chcecie to schronisko zbudować. Gryf jest to winien wyborcom, bo to oni będą odczuwać konsekwencje.

Od początku mówimy o sytuacjach, gdy odnajdywany jest bezdomny, bez miejsca schronienia, w zimowej aurze. Takiego człowieka najpierw trzeba odwieźć w ciepłe i bezpieczne miejsce, nakarmić i umyć. Dopiero potem próbować wyciągnąć go z bezdomności. Stąd potrzeba schroniska.
Od początku nie wiecie, o czym mówicie. Taki człowiek najczęściej jest też pod wpływem alkoholu i do schroniska przyjąć go nie można. Nie można, bo tam są ludzie, którzy mają wychodzić z bezdomności - co zazwyczaj oznacza również wychodzenie z alkoholizmu.
Potrzebna jest też noclegownia. Czyli miejsce, gdzie schronienie, posiłek, ciepłą wodę i mydło dostaną ci, których schronisko nie przyjmie. Gdyby Gryf chciał rzeczywiście pomagać bezdomnym, a nie tylko wpisać sobie dobroć na plakaty, wiedziałbyś o tym.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 11, 2014, 11:01:07 »
Wykidajło, Tobie zależy tylko na wypowiadaniu formuł dyskredytujących GRYF-a i jak widać również mnie.

Ja piszę, że nie będzie gminnych struktur, że będzie zewnętrzny operator - Ty uparcie twierdzisz inaczej i pytasz ile zarabiać będzie prezes/dyrektor schroniska.

Przedstawiłem swój pogląd na temat tego punktu naszego programu. Każdy czytający wątek wyrobi sobie o tym opinię.
 

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 11, 2014, 11:04:22 »
Stąd potrzeba urządzenia schroniska w Policach.
Budowa czy urządzenie schroniska? Jest różnica.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 11, 2014, 11:40:47 »
Wykidajło, Tobie zależy tylko na wypowiadaniu formuł dyskredytujących GRYF-a i jak widać również mnie.

Ja piszę, że nie będzie gminnych struktur, że będzie zewnętrzny operator - Ty uparcie twierdzisz inaczej i pytasz ile zarabiać będzie prezes/dyrektor schroniska.
Nie przetłumaczysz człowiekowi zakochanemu w PO tak jak ten pan. Partia platforma jest nastawiona na robienie kasy dla siebie i kolesi. Tragedią dla naszego miasta byłoby gdyby przejęli władze. Traktowali by to to miasto jako swoją firmę i dzielili zyski między wiernymi kolegami: budowlańcami handlarzami i innymi prezesami. Widać to było już po POwiecie jak próbują powoli wepchać łapki i likwidować ośrodki. a tam gdzie myśleli, że będzie zysk przejąć dowodzenie przywożąc  nawet posłuszną osobę z Goleniowa.

Offline Gormiti

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 11, 2014, 20:27:04 »
Nie przetłumaczysz człowiekowi zakochanemu w PO tak jak ten pan. Partia platforma jest nastawiona na robienie kasy dla siebie i kolesi. Tragedią dla naszego miasta byłoby gdyby przejęli władze.
Niestety mylisz się, prawda jest brutalna ale władze w gminie powinny być z tej samej opcji co centaralne. Jak wiesz obecna władza w gminie nie wiadomo czemu chwali się że wszystko buduje z własnych środków, bo nie daje rady niczego załatwić i to bardzo niedobrze dla mieszkańców.
Skatepark za własne? A czemu nie z Ministerstwa Sportu? Dlatego, że nikt z gminy nie ruszył d do Warszawy.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #38 dnia: Listopada 11, 2014, 21:45:35 »
Czyli w/g Ciebie. Nieważny los mieszkańców – pieniądze z centrali otrzymają tylko te miasta gdzie są koledzy z PO?

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 11, 2014, 21:47:36 »
Niestety mylisz się, prawda jest brutalna ale władze w gminie powinny być z tej samej opcji co centaralne. Jak wiesz obecna władza w gminie nie wiadomo czemu chwali się że wszystko buduje z własnych środków, bo nie daje rady niczego załatwić i to bardzo niedobrze dla mieszkańców.
Skatepark za własne? A czemu nie z Ministerstwa Sportu? Dlatego, że nikt z gminy nie ruszył d do Warszawy.
Mylisz się Ty, kolego Gormiti- mamy opcję polityczną w powiecie tą sam, co centralną. Nie potrafili załatwić, a jedynie zadłużyć powiatowy budżet. Lenistwo, brak operatywności- nie istotne- mają 6,5 mln długu tylko dlatego, że nie potrafili przygotować odpowiednio wniosków o dotacje zwanych potocznie "schetynówkami" i teraz płaczą, że nie mają funduszy na drogi więc próbują ucinać na oświacie i innych  tematach. A gmina potrafiła zadbać o dofinansowania zewnętrzne...
I to jest brutalna prawda.     

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 12, 2014, 09:57:16 »
Skatepark za własne? A czemu nie z Ministerstwa Sportu? Dlatego, że nikt z gminy nie ruszył d do Warszawy.

Zacytuję gazetę GRYF-a: "W latach 2011-2014 na inwestycje gminne przeznaczono łącznie ponad 120 mln złotych, z czego ponad 40 mln pochodziło ze środków zewnętrznych"

Skatepark w Trzebieży zbudowano z unijnej kasy. A remont polickiego ze środków własnych dlatego, że Gmina uzyskała z Ministerstwa Sportu pieniądze na remont boiska na Piaskowej.

Offline Gormiti

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 12, 2014, 16:34:16 »
A czemu międzygminny ośrodek dla bezdomnych ma być w Policach, przy plaży w Trzebieży są wolne działki można tam zbudować i powietrze będą klienci mieli lepsze.

Cytuj (zaznaczone)
Czytajcie programy

W Policach obecna władza chce ściągać do miasta bezdomnych z sąsiednich gmin. Ma to nawet w programie wyborczym na następną kadencję. Czyżbyśmy doszli już do tego, że te dokumenty z góry uznajemy za spis bajek?

W każdym kraju o ugruntowanej demokracji taka obietnica oznaczałaby porażkę ugrupowania, które ją złożyło. U nas może nie mieć żadnego znaczenia.

Gryf XXI, który rządzi w Policach już od wielu lat, na drugim miejscu wśród inwestycji, które chce zrealizować w następnej kadencji, zapisał budowę międzygminnego schroniska dla bezdomnych. Kluczowe jest tutaj słowo „międzygminnego”. Oznacza, że Police mają się zaopiekować bezdomnymi nie tylko ze swojego terenu, ale również z sąsiednich gmin. A ich mieszkańcy - ponosić wszystkie wiążące się z tym niedogodności.

Jeśli ktoś myśli, że konkurenci w wyborach rzucili się na Gryfa, jest w błędzie. Tak byłoby w kraju o ugruntowanej demokracji. U nas niczego nie zauważyli - może oni też nie czytają programów?

A czytać należy. Po wyborach będzie za późno. Po wyborach Gryf - jeśli znów będzie rządził - zbuduje w Policach schronisko dla bezdomnych kilka razy większe niż potrzebne gminie. A protestującym pokaże program i powie „przecież właśnie tego chcieliście oddając na nas głosy”.

Jarosław Spirydowicz

http://www.24kurier.pl/Komentarze/Czytajcie-programy

Offline politycznie podejrzany

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #42 dnia: Listopada 13, 2014, 00:42:07 »
A mnie interesuje inne kwestia. Czy budynek w którym do ubiegłego roku była szkoła a który ma być zaadaptowany na potrzeby schroniska, został odebrany przez gminę protokołem zdawczo - odbiorczym? Jeśli tak, to jakie konsekwencje wyciągnięto od poprzedniego najemcy, który zostawił go w tragicznym stanie technicznym?. Zdewastowany obiekt przez kilka miesięcy był patroszony przez złomiarzy.
A może budynek został przekazany w dobrym stanie, tylko potem nie był dopilnowany i dla tego został zniszczony?
"Politycznie podejrzani. Wy nie jesteście podejrzani, wy jesteście winni przestępstw politycznych!.... Oto dlaczego potrzebna jest praca oświatowa, ten żołnierz nie tylko nie zrozumiał swojej winy, ale jeszcze ma do tego poczucie krzywdy".

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #43 dnia: Listopada 13, 2014, 07:54:40 »
Wykidajło, Tobie zależy tylko na wypowiadaniu formuł dyskredytujących GRYF-a i jak widać również mnie.
Ja piszę, że nie będzie gminnych struktur, że będzie zewnętrzny operator - Ty uparcie twierdzisz inaczej i pytasz ile zarabiać będzie prezes/dyrektor schroniska.

Może byłoby łatwiej, gdybyś przestał kłamać? W którym niby miejscu pytam, ile będzie zarabiał prezes/dyrektor?
Nie wierzę, że nie będzie gminnych struktur. I już. Mam prawo. Zbyt wiele razy przyłapałem Cię na obchodzeniu prawdy bokiem.

Pytania, które zadawałem, są proste:
1. lokalizacja?
2. koszt?
3. pojemność?
4. schronisko czy noclegownia?

Tak, znam już odpowiedzi. Rzecz w tym, że Ty znałeś je wcześniej (albo powinieneś znać). Nie raczyłeś jednak poinformować o tym wyborców, wolałeś walić ściemę. Dlaczego? Uznałeś, że ludzie są za głupi na to, by znać fakty dotyczące zapisanej w programie Gryfa budowy międzygminnego schroniska dla bezdomnych?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #44 dnia: Listopada 13, 2014, 09:11:14 »

9.11.2014 Wykidajło - "Tymczasem takie międzygminne schronisko to co najmniej prezes i dwóch zastępców, o dyrektorach i kierownikach nie wspominając. Dlatego są gotowi ściągać do Polic bezdomnych z innych gmin."

9.11.2014 - Wykidajło "...Bo nie zbudujesz dla nich schroniska ze stołkami dla ludzi Gryfa?"

10.11.2014 - Wykidajło "To Gryfici próbują z tego zrobić faszyzm i ludobójstwo. Nie dziwię się - co mają powiedzieć? Że potrzebują dla swoich stanowiska dyrektora, a takie zwykłe gminne schronisko to co najwyżej kierownik?"

10.11.2014 - grzegorz.ufniarz "A gadanie o tym, że tworzy się schronisko dla stołków, to już nie tylko bzdura ale i chore fantazjowanie. Gmina nie będzie tworzyć specjalnych struktur administracyjnych w schronisku. Gmina w drodze konkursu wyłoni zewnętrznego operatora, instytucję z doświadczeniem w podobnej działalności. Taki jest plan. Dlaczego? Bo tak jest taniej i bardziej fachowo."

11.11.2014 Wykidajło - "Pewnie, że nie będziecie tworzyć specjalnych struktur w schronisku. Tam dyrektor z Gryfa mógłby się z bezdomnym spotkać. (...) Zrobicie tak jak z wywozem śmieci. Tu też jest zewnętrzny operator, instytucja z doświadczeniem - plus specjalnie powołany wydział w Urzędzie, oczywiście z naczelnikiem i dodatkowymi urzędnikami."

11.11.2014 grzegorz.ufniarz "Ja piszę, że nie będzie gminnych struktur, że będzie zewnętrzny operator - Ty uparcie twierdzisz inaczej i pytasz ile zarabiać będzie prezes/dyrektor schroniska."

13.11.2014 Wykidajło "Może byłoby łatwiej, gdybyś przestał kłamać? W którym niby miejscu pytam, ile będzie zarabiał prezes/dyrektor? Nie wierzę, że nie będzie gminnych struktur. I już. Mam prawo "

Ok, nie pytałeś o zarobki. Przepraszam.

I tak! Masz prawo do czego tylko zechcesz. Nawet do wiary w swoje własne fantazje i projekcje. A widać w Twoich wypowiedziach, że ułożyłeś sobie tę projekcję bardzo dokładnie.

Widać to wyraźnie - najpierw prezes, dwóch zastępców, dyrektorzy i kierownicy jeżdżący limuzynami. Oczywiście nie omieszkałeś podkreślić, że to stołki dla GRYF-a.
Odpowiadam - zewnętrzny operator.
Ty dalej się upierasz głosząc jak prawdę objawioną, że oszem, dyrektora(że o prezesach, ich zastępcach i kierownikach nie wspomnę) nie będzie ale będzie oddzielny wydział w strukturach urzędu(tu zwracam uwagę jak Twoja prawda zaczyna ewoluować). Ja znów podkreślam, że to tylko Twoje projekcje. Ty w końcu schodzisz o stopień niżej i zamieniasz swoją prawdę na wiarę.

Wykidajło, masz prawo myśleć co zechcesz. Masz prawo wierzyć w co zechcesz. Masz prawo siadać na mnie i nazywać jak tylko zechcesz. Twoje prawo, nikt ci go odbierać nie zamierza.

Proszę Cię tylko, żebyś nie obwieszczał publicznie co ja wiem i o czym ja myślę, bo tego, nawet przy swoich nadzwyczajnych zdolnościach, nie jesteś w stanie uczciwie i jednoznacznie stwierdzić.