Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach  (Przeczytany 27149 razy)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« dnia: Listopada 07, 2014, 16:34:49 »
Nie doczekałem się jeszcze wezwań o debatę programową, więc zaczynam sam.
Otóż w programie wyborczym Gryfa XXI, który chce nadal rządzić gminą i przejąć władzę również w powiecie, wśród obiecywanych inwestycji znalazłem zapowiedź budowy międzygminnego schroniska dla bezdomnych. I to wysoko w hierarchii ważności, bo już na drugim miejscu (po ogólnikowej obietnicy modernizacji dróg i parkingów).
Co dla mieszkańców Polic oznacza zrealizowanie tej zapowiedzi? Ano - ni mniej, ni więcej - masowy napływ bezdomnych z innych rejonów. Bo oni nie są przywiązani do żadnego miejsca i przenoszą się tam, gdzie jest im dobrze. A wieści w tym środowisku przenoszą się bardzo szybko. I nie da się im później powiedzieć "wracajcie do siebie".
Ja bardzo dziękuję paniom i panom z Gryfa za takie "miłosierdzie" kosztem zwykłych mieszkańców, którzy nie rozbijają się limuzynami i będą musieli wąchać smród w autobusach. A przed sklepami przepychać się między proszącymi o złotówkę "na chleb". Ogrzewalnię - inaczej określaną jako "autobus pospieszny A" - już fioletowym nosom zafundowaliście. I wystarczy.
Dla mnie to jeszcze jeden dowód na to, że Gryf się kompletnie oderwał od mieszkańców i dlatego należy mu w wyborach 16 listopada pokazać czerwoną kartkę.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline sz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 07, 2014, 16:39:55 »
obrzydliwe sa twoje komentarze...ponizej krytyki...
sz

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 07, 2014, 17:01:59 »
Oto platformiany wielbiciel.

Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 07, 2014, 18:33:30 »
W Gminie Police nie ma schroniska dla bezdomnych. Najbliższe jest w Szczecinie. Ale w Gminie Police są bezdomni. Nie przenieśli się do Szczecina, gdzie jest schronisko.

Gmina Police ma podpisane porozumienie ze stowarzyszeniem Feniks, które prowadzi schronisko dla bezdomnych w Szczecinie. Na mocy tego porozumienia osoby bezdomne z terenu Gminy Police mogą być(o ile wyrażą taką zgodę i chęć) umieszczani w szczecińskim schronisku. Niestety, ze względu na brak miejsc, Feniks zapowiedział, że nie przedłuży porozumienia z Policami. Postawił w ten sposób Gminę w trudnej sytuacji. Gmina, aby realizować swoje zadania, musi takie schronisko urządzić sama lub znaleźć innego operatora. Niestety, poza instytucją zarządzaną przez Feniks nie ma w regionie nic podobnego. Zatem Gmina Police musi ten problem rozwiązać sama.

Gdyby tego nie zrobiła, Wykidajło by grzmiał, że przez GRYF-a bezdomni zamarzają, bo w Policach nie ma schroniska.



Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 07, 2014, 19:16:29 »
Jak nie ma, jak jest?
http://radioszczecin.pl/1,118000,bezdomni-maja-swoj-kat-w-policach-wideo
Może nie wiecie, bo burmistrz wstęgi nie przecinał? To zapytajcie skarbnika, bo podobno je finansujecie  :D

Bezdomni, którzy się do schroniska w Szczecinie nie przenieśli, najpewniej po prostu nie chcą być w schronisku. I budowa kolejnego nic nie zmieni. Żadnego problemu nie rozwiążecie, najwyżej ściągniecie do gminy więcej bezdomnych.

A Wy na dodatek zapowiadacie budowę z rozmachem, nie tylko dla Polic, ale również dla okolicznych gmin. "Budowa międzygminnego schroniska dla bezdomnych" - to drugi punkt Waszego programu inwestycji.

A może nie o schronisko chodzi, tylko o noclegownię? Bo to różnica jednak.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 07, 2014, 19:45:40 »
Bezdomni, którzy się do schroniska w Szczecinie nie przenieśli, najpewniej po prostu nie chcą być w schronisku. I budowa kolejnego nic nie zmieni. Żadnego problemu nie rozwiążecie, najwyżej ściągniecie do gminy więcej bezdomnych.

A Wy na dodatek zapowiadacie budowę z rozmachem, nie tylko dla Polic, ale również dla okolicznych gmin. "Budowa międzygminnego schroniska dla bezdomnych" - to drugi punkt Waszego programu inwestycji.

A może nie o schronisko chodzi, tylko o noclegownię? Bo to różnica jednak.
Moim zdaniem nie chodzi ani o noclegownię ani o schronisko.Chodzi tylko i wyłącznie o wydawanie pieniędzy podatników bez pytania ich o zdanie.
Właśnie przed chwilą odebrałam propagandowy gniot Gryfa zwany biuletynem wspólnoty interesów ,przygotowany przez politologa Ufniarza robiącego w Gryfie za red.nacz i nie tylko.Niestety nie znalazłam w tym gniocie informacji jak bardzo Gryf zatroskał się o nasze portfele obniżając opłaty za wodę,ścieki,odbiór odpadów komunalnych,ciepło produkowane przez gminny PEC czy w końcu podatki od nieruchomości.Nie znalazłam ani słowa na temat redystrybucji naszych podatków w zasoby spółdzielni mieszkaniowych.Przynajmniej połowa udziałów w PIT wpływających do gminy to pieniądze mieszkańców spółdzielni mieszkaniowych.To za naszą kasę buduje się place zabaw w sołectwach,to za naszą kasę buduje się świetlice po wiochach ,utrzymuje cud bazę turystyczną w Trzebieży(koszty stałe) a nam oferuje się .......no właśnie co?
jestem gorszego sortu

Offline czarna_301

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 07, 2014, 20:47:47 »
Nam powiat oferuje http://m.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20141107%2FPOLICE%2F141109809 wiec wole tylek w Trzebieży grzac latem , a zima pojechac na spacer

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 07, 2014, 21:22:46 »
Nam powiat oferuje http://m.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20141107%2FPOLICE%2F141109809 wiec wole tylek w Trzebieży grzac latem , a zima pojechac na spacer
To może wyprowadz się do tego "cudownego"i niezwykle kosztownego kurortu na stałe.Po co wozić tyłek zatruwając środowisko spalinami.Jeszcze lepiej byłoby wziąć ten cud w dzierżawę i wykazać jaki to dobry biznes zrobił GRYF narażając mieszkańców Polic na koszty jego utrzymania.
jestem gorszego sortu

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 07, 2014, 21:49:30 »
W Gminie Police nie ma schroniska dla bezdomnych. Najbliższe jest w Szczecinie. Ale w Gminie Police są bezdomni.
W Gminie Police nie ma Domu opieki społecznej dla seniorów.Najbliższy jest w Szczecinie.W Gminie Police jest masa seniorów wymagających opieki.Może poza "wyborczymi" szczepieniami warto bardziej im się pokłonić-?
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 07, 2014, 22:48:32 »
Schronisko na ul. Fabrycznej jest tymczasowe. Gmina musiała w trybie pilnym uzyskać zgodę od właściciela tego budynku(kuria) na zorganizowanie tam tymczasowego schroniska. Jak wspominałem wcześniej, Feniks poinformował Gminę, że nie może już przyjmować bezdomnych z Polic. Stąd szybka akcja, remont i przystosowanie obiektu na ul. Fabrycznej na potrzeby takiego schroniska. Podkreślam - tymczasowego, do czasu utworzenia tego właściwego.

Nikt nie mówi o budowie schroniska, tylko o jego utworzeniu. A charakter międzygminny ma pomóc w finansowaniu tej instytucji(przez wszystkie gminy naszego powiatu) w podobny sposób jak się to odbywa(to finansowanie) w przypadku utrzymania schroniska dla zwierząt w Dobrej.

Królu podziemia - cytowany przez naszego nieocenionego Wykidajło program GRYF-a zakłada również utworzenie domu pobytu dziennego dla seniorów. Właśnie dlatego, że społeczeństwo nam się starzeje i seniorów przybywa. Uprzedzając potencjalne rewelacyjne stwierdzenia Wykidajło - nie budowa nowego domu pobytu dziennego dla seniorów, tylko utworzenie takiego domu, na bazie istniejącego majątku gminnego. O ile się nie mylę, to na terenie Gminy Police działają dwa ośrodki opieki dla seniorów, prywatne.

Szanowna Pani KOOWALSKI - właśnie po to powstał program GRYF-a aby mieszkańcy się opowiedzieli, czy chcą schroniska i domu opieki dla seniorów. Tak jak 4 lata temu w programie zaproponowaliśmy rozbudowę kompleksu plażowego w Trzebieży. Mieszkańcy, poprzez poparcie wyborcze, dali nam na to zielone światło. Zatem twierdzenie, że " chodzi o wydawanie pieniędzy publicznych bez pytania ich o zdanie" jest odrobinę nietrafione.
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2014, 22:50:28 wysłana przez grzegorz.ufniarz »

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 08, 2014, 09:24:40 »
Nikt nie mówi o budowie schroniska, tylko o jego utworzeniu.


Drugi Twój wpis w tym wątku i drugi raz Cię łapię na kłamstwie. Czy może program Gryfa też jest tylko tymczasowy?  :D
Rozumiem, że pytanie "schronisko czy noclegownia?" na razie było za trudne. Nic to, poczekam.

A charakter międzygminny ma pomóc w finansowaniu tej instytucji(przez wszystkie gminy naszego powiatu) w podobny sposób jak się to odbywa(to finansowanie) w przypadku utrzymania schroniska dla zwierząt w Dobrej.
Charakter międzygminny oznacza, że do Polic będą trafiali bezdomni z tych innych gmin, oprócz miejscowych. Czyli będzie ich więcej. A jak warunki będą dobre, to przyjadą i z drugiego końca Polski. Ja bym jednak wolał, żebyście inwestorów ściągali do Polic, a nie bezdomnych.

Szanowna Pani KOOWALSKI - właśnie po to powstał program GRYF-a aby mieszkańcy się opowiedzieli, czy chcą schroniska i domu opieki dla seniorów. Tak jak 4 lata temu w programie zaproponowaliśmy rozbudowę kompleksu plażowego w Trzebieży. Mieszkańcy, poprzez poparcie wyborcze, dali nam na to zielone światło.
Otóż to. Niech mieszkańcy się wypowiedzą, czy chcą więcej bezdomnych w autobusach.
Prezesi z Gryfa jeżdżą limuzynami, im jest wszystko jedno. Ja jeżdżę autobusem i mnie wszystko jedno nie jest.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 08, 2014, 10:18:38 »
Otóż to. Niech mieszkańcy się wypowiedzą, czy chcą więcej bezdomnych w autobusach.

To nazywamy KSENOFOBIĄ i nie jest to cecha pozytywna osoby wypowiadającej się.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 08, 2014, 15:43:15 »
Szanowna Pani KOOWALSKI - właśnie po to powstał program GRYF-a aby mieszkańcy się opowiedzieli, czy chcą schroniska i domu opieki dla seniorów. Tak jak 4 lata temu w programie zaproponowaliśmy rozbudowę kompleksu plażowego w Trzebieży. Mieszkańcy, poprzez poparcie wyborcze, dali nam na to zielone światło. Zatem twierdzenie, że " chodzi o wydawanie pieniędzy publicznych bez pytania ich o zdanie" jest odrobinę nietrafione.
Panie Ufniarz to,że na politologii uczą odwracania kota ogonem jest wiedzą dość powszechną.Nie wszyscy mieszkańcy Polic są jak się wam wydaje ciemnym ludem.W programie którego ulotkę Pan opracował jako naczelny redaktor biuletynu nie informowaliście wyborców o kosztach ,które będą musieli ponosić za utrzymanie tego niedochodowego cudu.Poparcie wyborcze nie jest poparciem dla waszych kosztownych pomysłów.To mogłoby potwierdzić tylko referendum.Poparcie wyborcze nie dało GRYFOWI żadnych podstaw to podnoszenia opłat za wodę,ścieki,odbiór odpadów komunalnych,ciepło z gminnego PECu czy podatków od nieruchomości ponad poziom inflacji.A wasz "sukces" to wzrost w/w opłat dużo wyżej niż inflacja,bo co ........bo dostaliście mandat?Dostaliście mandat na na ustawienie płacy burmistrza wyżej niż pensja Premiera?  Dostaliście mandat na nieograniczony wzrost kosztów biurokracji? Kiedy,kiedy pytaliście o to mieszkańców gminy?
jestem gorszego sortu

Offline sz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 08, 2014, 18:45:58 »
To ja tez odwroce kota ogonem po politoligii... a co wy zrobiliście dobrego w gminie czy powiecie??? Chetnie poczytam
sz

Offline czarna_301

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 08, 2014, 21:07:15 »


Otóż to. Niech mieszkańcy się wypowiedzą, czy chcą więcej bezdomnych w autobusach.
Prezesi z Gryfa jeżdżą limuzynami, im jest wszystko jedno. Ja jeżdżę autobusem i mnie wszystko jedno nie jest.
a ja Cie widziałam jak do samochodu wsiadeś :D człowiek bezdomy to cżłowiek, nie wiesz w jakich okolicznościach nim sie stał. Oceniasz ludzi po tym czy zyja na ulicy, mieszkaja w bloku , czy w domku? Żenada, bo sam też mozesz kiedyś tam byc niezbadane są losy człowieka.