Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21  (Przeczytany 34915 razy)

Offline Gormiti

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« dnia: Października 24, 2014, 22:21:21 »
Kto posprząta za garażami na Okulickiego?, ile wydano na parking, który został rozkradziony?. Ile kosztowało uzbrojenie pod ogródki działkowe, które nigdy się nie przeniosły. Co to za ekipa, która nie może przenieść działkowców i parkingowego z centrum miasta.
Co to za dziwny parking 2h pod Kościołem, przecież jest publiczny. Ile kosztuje plaża w Trzebieży tak niefortunna lokalizacja że co roku zalew ja zabiera. O jakich wpadkach jeszcze nie wiemy?

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #1 dnia: Października 24, 2014, 22:46:32 »
Kto posprząta za garażami na Okulickiego?, ile wydano na parking, który został rozkradziony?. Ile kosztowało uzbrojenie pod ogródki działkowe, które nigdy się nie przeniosły. Co to za ekipa, która nie może przenieść działkowców i parkingowego z centrum miasta.
tu chyba nie trzeba sprzątać - grunt jest już przygotowany - po prostu brak jest w zielonej gminie jednego z jajami który postawi drugi krok
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #2 dnia: Października 24, 2014, 23:15:37 »
Wątek jak najbardziej słuszny. Wybory to również czas rozliczeń i weryfikacji obietnic wyborczych.

Parking - Gmina planowała sprzedaż jednej z najatrakcyjniejszych nieruchomości w Policach, działek, pierwszej, bezpośrednio sąsiadującej z Kingą i drugiej, obok, w miejscu, gdzie teraz jest zlokalizowany parking strzeżony. Wobec protestów mieszkańców, podjęto decyzję, że grunt gminny za garażami przy ul. Okulickiego, zostanie przystosowany do prowadzenia działalności parkingowej i wydzierżawiony. Zbudowano oświetlenie i ogłoszono przetarg na dzierżawę tego terenu. Warunkiem dzierżawy było utwardzenie tego terenu przez dzierżawcę. Przetarg rozstrzygnięto, umowę podpisano. Niestety, firma, która przetarg wygrała nie uzyskała(lub też wcale nie zamierzała uzyskać) stosownych zezwoleń na prowadzenie parkingu. Parkingu nie ma ale firma dzierżawi ten grunt i płaci opłaty z tym związane. Nie wiem co oznacza stwierdzenie o "rozkradzeniu" tego terenu ale jeżeli coś tam zostało rozkradzione, to odpowiada za to dzierżawca. Parking strzeżony przy kościele nadal działa, bo, po pierwsze nie ma parkingu za garażami(a to był warunek), po drugie mieliśmy(bo zdaje się powoli już mija) kryzys na rynku nieruchomości i spodziewano się ,że Gmina nie uzyska zakładanych wcześniej kwot za sprzedaż tych gruntów.

Ogródki działkowe -  przypominam, że teren w Trzeszczynie pod ogródki działkowe był przygotowany w czasach, gdy Burmistrzem był Pan Stanisław Szymaszek. Więc chyba nie do końca właściwe jest obciążanie tym zarzutem GRYF-a.
dapol - to nie jest kwestia posiadania lub braku jaj. To kwestia odpowiedzialności za swoje czyny. Wyobraźmy sobie hipotetycznie, że zlikwidujemy ogródki i przeniesiemy działkowców. I co dalej? Zostawimy zaorany teren...? A ci działkowcy, w jakiś sposób skrzywdzeniu, będą patrzeć jak "nic się nie dzieje"? Ja sądzę, że działkowcy zrozumieją postulat przeniesienia ogródków działkowcy w inne miejsce wtedy, gdy zobaczą konkretny plan na to, co ma w tym miejscu powstać wraz z harmonogramem finansowym. W takich okolicznościach zapewne łatwiej by było przekonać działkowców do zmiany miejsca. Takiego planu zagospodarowania(aktualnego) oraz harmonogramu finansowego obecnie nie ma, bo jest mnóstwo zadań w innych dziedzinach, które trzeba zrealizować bo takie jest oczekiwanie mieszkańców. Każdy ma swoje priorytety i ja to rozumiem. GRYF jako priorytetowe pokazuje inne rzeczy, niż zagospodarowanie tego terenu. Jeżeli tak się Panowie niecierpliwicie na szybkie wygnanie z tamtego miejsca działkowców, poszukajcie takich koncepcji w innych programach wyborczych, nie w programie GRYF-a.

Parkowanie przy kościele przez 2h - w czasie, gdy nie było tego ograniczenia, pod kościołem na ul. Wyszyńskiego powstała nielegalna giełda samochodowa. Przedsięwzięcie giełdowe w tamtym miejscu rozwinęło się do tego stopnia, że oferowane do sprzedaży samochody zajmowały ogromną część parkingu przy kościele oraz parking po drugiej stronie ulicy przy dawnej lodziarni Lido. Ograniczało to dostęp do miejsc parkingowych dla mieszkańców okolicznych budynków. W kierunku Gminy posypały się skargi i żądania rozwiązania problemu. Po wprowadzeniu ograniczenia parkowania do 2h problem mieszkańców został rozwiązany.

Plaża w Trzebieży - ile kosztuje? ale co? wybudowanie całego kompleksu plażowego kosztowało na przestrzeni ostatnich 10 lat już kilkanaście milionów złotych. Ostatnio zrealizowany etap kosztował 7,4 mln, z tego większość sfinansował grant z UE.
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2014, 23:23:34 wysłana przez grzegorz.ufniarz »

Offline Gormiti

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #3 dnia: Października 25, 2014, 09:37:23 »
Czyli dla kilkunastu głosów w wyborach Gryf nie dba o mieszkańców, utrzymuje paskudny parking - nie potrafi usunąć dzierżawcy i nie potrafi zlikwidować działek w centrum miasta. Trochę energii trzeba i pracy bo tak będziemy zadupiem z altankami po środku i parkingowymi mocniejszymi od Burmistrza.

Nadmienię że na słupach oświetleniowych są na poliwęglanach plakaty Kardziejonka i Nowak - gdzie Straż Miejska dlaczego nie usuwa nielegalnej agitacji.
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2014, 09:42:07 wysłana przez Gormiti »

Offline Gormiti

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #4 dnia: Października 25, 2014, 09:56:20 »
Parking - Gmina planowała sprzedaż jednej z najatrakcyjniejszych nieruchomości w Policach, działek, pierwszej, bezpośrednio sąsiadującej z Kingą i drugiej, obok, w miejscu, gdzie teraz jest zlokalizowany parking strzeżony. Wobec protestów mieszkańców, podjęto decyzję, że grunt gminny za garażami przy ul. Okulickiego, zostanie przystosowany do prowadzenia działalności parkingowej i wydzierżawiony. Zbudowano oświetlenie i ogłoszono przetarg na dzierżawę tego terenu. Warunkiem dzierżawy było utwardzenie tego terenu przez dzierżawcę. Przetarg rozstrzygnięto, umowę podpisano. Niestety, firma, która przetarg wygrała nie uzyskała(lub też wcale nie zamierzała uzyskać) stosownych zezwoleń na prowadzenie parkingu. Parkingu nie ma ale firma dzierżawi ten grunt i płaci opłaty z tym związane. Nie wiem co oznacza stwierdzenie o "rozkradzeniu" tego terenu ale jeżeli coś tam zostało rozkradzione, to odpowiada za to dzierżawca. Parking strzeżony przy kościele nadal działa, bo, po pierwsze nie ma parkingu za garażami(a to był warunek), po drugie mieliśmy(bo zdaje się powoli już mija) kryzys na rynku nieruchomości i spodziewano się ,że Gmina nie uzyska zakładanych wcześniej kwot za sprzedaż tych gruntów.

Doczytałem dokładnie, jednak to jest kompromitacja, zamiast zabudowy miejskiej mamy parking - a parkingowy niezły gigant skoro Was wykręcił.
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2014, 09:58:13 wysłana przez Gormiti »

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #5 dnia: Października 25, 2014, 10:25:21 »
Aby wywiesić swoje plakaty na słupach ogłoszeniowych, trzeba uzyskać zgodę na to od firmy ENEOS(właściciela słupów) i opłacić pozwolenie. Trzeba też uzyskać zgodę i wnieść stosowną opłatę za zajęcie pasa drogowego od zarządcy drogi(powiatu lub gminy).
Widziałem wczoraj wieczorem, że są wieszane plakaty. Nie wiem czy te osoby mają stosowne uzgodnienia i opłaty. Ale sądzę, że właściciele słupów i zarządcy dróg zainteresują się tym i sprawdzą legalność tych reklam.

Offline Gormiti

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #6 dnia: Października 25, 2014, 11:08:49 »
Dziwne, miasto musi mieć wpływ na to co wisi na słupach - inaczej nie będzie dobrze.
Niemniej gratuluję wybudować parking za publiczne pieniądze i wydzierżawić komuś kto nie ma zamiaru go prowadzić.
Trzeba rządzić a nie spoczywać na laurach - 16 lat za mało na wyprowadzenie działek? a teraz parkingowego?

Walczy pan Ufniarz za cały Gryf, jak nie dostaniesz Pan stanowiska Dyrektora w SPPK to będzie porażka, trzeba ich teraz cisnąć.


Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #7 dnia: Października 25, 2014, 14:40:20 »
Miasto(Gmina) ma wpływ na to ,co jest w jego gestii. Ulice Wyszyńskiego, Piłsudskiego, to drogi powiatowe, a kontrolowanie wieszania tam plakatów na latarniach należy do kompetencji powiatu. Prawda, nie każdemu może odpowiadać taki stan rzeczy ale takie są przepisy i tyle.

Proszę się nie martwić, nie mam ambicji być dyrektorem SPPK.
Chcę być radnym gminnym, na tym mi zależy. Dlatego od lat pracuję dla mieszkańców, by zasłużyć na ich zaufanie i uzyskać poparcie w wyborach. 

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #8 dnia: Października 25, 2014, 18:29:23 »
Czyli dla kilkunastu głosów w wyborach Gryf nie dba o mieszkańców, utrzymuje paskudny parking - nie potrafi usunąć dzierżawcy i nie potrafi zlikwidować działek w centrum miasta. Trochę energii trzeba i pracy bo tak będziemy zadupiem z altankami po środku i parkingowymi mocniejszymi od Burmistrza.
Na dodatek ładuje ogromne pieniądze w "rozwój" infrastruktury turystycznej w Trzebieży obciążając wszystkich mieszkańców gminy kosztami budowy i utrzymania(wzrost kosztów stałych).Zupełnym kuriozum jest budowa równoległego do głównego deptaka "pomostu"w trzcinach,czyli strefie chronionej - to tylko jeden z przykładów bezmyślnego topienia publicznej kasy.

jestem gorszego sortu

Offline czarna_301

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #9 dnia: Października 25, 2014, 18:41:25 »
widziałam zdjecia na których tych badziewnych trzcin nie ma, a jest piekna plaża ...

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #10 dnia: Października 25, 2014, 19:44:31 »
Na dodatek ładuje ogromne pieniądze w "rozwój" infrastruktury turystycznej w Trzebieży obciążając wszystkich mieszkańców gminy kosztami budowy i utrzymania(wzrost kosztów stałych).Zupełnym kuriozum jest budowa równoległego do głównego deptaka "pomostu"w trzcinach,czyli strefie chronionej - to tylko jeden z przykładów bezmyślnego topienia publicznej kasy.
teraz to dopiero się popisałaś.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline czarna_301

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #11 dnia: Października 25, 2014, 20:43:55 »
dla mnie tłumy ludzi latem na plazy to dowód na to jak bardzo potrzebna była rozbudowa

Offline Gormiti

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #12 dnia: Października 25, 2014, 21:15:28 »
Tłumy bo nie ma innej alternatywy, no teraz jest Nowe Warpno. Ale woda jest syf, a jak nie muszki to biedronki.
U nas działki w centrum - jest ściernisko, a w trzcinach w Trzebieży jest San Fransisco.

Offline pejo154

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #13 dnia: Października 25, 2014, 23:04:32 »
Zupełnym kuriozum jest budowa równoległego do głównego deptaka "pomostu"w trzcinach,czyli strefie chronionej - to tylko jeden z przykładów bezmyślnego topienia publicznej kasy.
No to szkoda, że nie widziałaś planów pierwszej wersji rozbudowy tej infrastruktury...  :-\  Pewnie! Z tych pieniędzy można było zrobić coś lepszego, ale przy naszych realiach, przepisach, przetargach, terminach, dotacjach i ... naturze 2000  to ciesz się moja droga, że jest tak fajnie. W każdym razie zapraszamy do Trzebieży...  ;)

Offline pejo154

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #14 dnia: Października 25, 2014, 23:07:07 »
widziałam zdjecia na których tych badziewnych trzcin nie ma, a jest piekna plaża ...
A ja widziałem zdjęcia, gdzie linia brzegowa wchodzi już na ulicę Osadników. Słyszałem też relacje jak woda o szyby pluskała... i nie kapała bynajmniej z nieba.