Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Kto posprząta w Powiecie Polickim po PO?  (Przeczytany 51838 razy)

Offline janusz.chmielewski

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Kto posprząta w Powiecie Polickim po PO?
« dnia: Października 12, 2014, 18:50:11 »
Wybory samorządowe za pasem, już 16 listopada. Mijająca kadencja w Powiecie Polickim to, delikatnie mówiąc, nieudolne rządy pod szyldem PO. Oto kilka smutnych faktów:
- Powiat Policki będzie musiał oddać blisko 4 mln źle naliczonej subwencji oświatowej w 2010 roku,
- w środku miasta, na ul. Kamiennej, powstało wysypisko śmieci, z którym nie wiadomo, co zrobić,
- fatalny jest stan dróg powiatowych we wszystkich niemal gminach powiatu (może z wyjątkiem Gminy Nowe Warpno),
- oświata powiatowa chyli się ku upadkowi - źle prowadzona oświata powiatowa, mimo wzmocnienia nadzoru nad nią przez nowo powołanego członka zarządu z dawnego PiS, doprowadziła do bezmyślnej likwidacji SOSW nr 2,  którego niewykorzystane obiekty niszczeją, praktycznie nie rozwija się wcale SOSW nr 1, źle zarządzany jest Zespół Szkół,
- nie wiadomo, jak skończy się sprawa rozliczenia polsko-niemieckiego projektu, w ramach którego powstała hala, czy zwrotu podatku VAT za tę inwestycję,
- atmosfera pracy władz Powiatu Polickiego wobec gmin Police, Dobra i Kołbaskowo jest tak fatalna, że odbija się to na działaniach dla dobra lokalnych społeczności.

Offline marcello

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Odp: Kto posprząta w Powiecie Polickim po PO?
« Odpowiedź #1 dnia: Października 12, 2014, 19:47:34 »
http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/320000/321104-o-321104-RDA-3.html

Panie Januszu, a czy przypadkiem w poprzednich wyborach samorządowych nie był Pan członkiem platformianej drużyny ?

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Kto posprząta w Powiecie Polickim po PO?
« Odpowiedź #2 dnia: Października 12, 2014, 19:59:57 »
Tylko czemu zarejestrowałeś się na forum dopiero teraz?
Znowu kiełbasa wyborcza.

Offline janusz.chmielewski

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Kto posprząta w Powiecie Polickim po PO?
« Odpowiedź #3 dnia: Października 12, 2014, 20:03:45 »
Jak to rozumieć? Muszę więc wyjaśnić, że przez 9 lat byłem radnym z listy PO i teraz mam moralnego kaca. Nigdy nie byłem i mam nadzieję, że nie będę członkiem żadnej partii. Policka Platforma zmieniała się niestety, ale najgorsze zaczęło się od roku 2010, gdy zmienili się wicestarosta i przewodniczący rady.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kto posprząta w Powiecie Polickim po PO?
« Odpowiedź #4 dnia: Października 12, 2014, 20:04:42 »
trochę tu rzeczy grubymi nićmi szyte.
- w środku miasta, na ul. Kamiennej, powstało wysypisko śmieci, z którym nie wiadomo, co zrobić,
po pierwsze - jaki to środek miasta. po drugie - skąd starosta miał wiedzieć iż petent interesant czy biznesmen który przyszedł do powiatu z propozycją utworzenia selektywnej zbiórki odpadów i który obiecał stworzyć nowe miejsca pracy działał w złej wierze i z zamiarem oszustwa? z drugiej strony - jakby nie wydał zezwolenia to byłby krzyk, że blokuje nowe inwestycje.
- fatalny jest stan dróg powiatowych we wszystkich niemal gminach powiatu (może z wyjątkiem Gminy Nowe Warpno),
jeżdżę z racji mojego zawodu blisko 100 km dziennie po powiecie polickim i z całą pewnością stwierdzam, iż nie ma pan pojęcia o stanie dróg w naszym powiecie. na przestrzeni ostatnich 5 lat zmieniło się bardzo wiele. a ten "wyjątek", który pan przytacza - chyba wszyscy dobrze wiedzą i pamiętają skąd gmina nowe warpno pozyskała pieniądze. i chyba wszyscy pamiętają jak radni i urzędnicy z gminy police śmieli się z urzędników nowowarpieńskich gdy ci walczyli o należne im się pieniądze  od urzędu morskiego. i o ile mnie pamięć nie myli pan osobiście również palcem nie kiwnął aby te pieniądze gmina police dostała.
- oświata powiatowa chyli się ku upadkowi
w tej kwestii podejrzawam pana o stronniczość
i ostatnie - skąd ta pewność, że trzeba będzie po nich sprzątać?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline janusz.chmielewski

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Kto posprząta w Powiecie Polickim po PO?
« Odpowiedź #5 dnia: Października 12, 2014, 20:07:14 »
Tylko czemu zarejestrowałeś się na forum dopiero teraz?
Znowu kiełbasa wyborcza.
To żadna kiełbasa wyborcza. Nie jestem komputerowym niewolnikiem. Uczę się dopiero tej formy kontaktu z ludźmi. Najbardziej preferuję kontakt bezpośredni.

Offline janusz.chmielewski

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Kto posprząta w Powiecie Polickim po PO?
« Odpowiedź #6 dnia: Października 12, 2014, 20:23:00 »
trochę tu rzeczy grubymi nićmi szyte.
- w środku miasta, na ul. Kamiennej, powstało wysypisko śmieci, z którym nie wiadomo, co zrobić,
po pierwsze - jaki to środek miasta. po drugie - skąd starosta miał wiedzieć iż petent interesant czy biznesmen który przyszedł do powiatu z propozycją utworzenia selektywnej zbiórki odpadów i który obiecał stworzyć nowe miejsca pracy działał w złej wierze i z zamiarem oszustwa? z drugiej strony - jakby nie wydał zezwolenia to byłby krzyk, że blokuje nowe inwestycje.
- fatalny jest stan dróg powiatowych we wszystkich niemal gminach powiatu (może z wyjątkiem Gminy Nowe Warpno),
jeżdżę z racji mojego zawodu blisko 100 km dziennie po powiecie polickim i z całą pewnością stwierdzam, iż nie ma pan pojęcia o stanie dróg w naszym powiecie. na przestrzeni ostatnich 5 lat zmieniło się bardzo wiele. a ten "wyjątek", który pan przytacza - chyba wszyscy dobrze wiedzą i pamiętają skąd gmina nowe warpno pozyskała pieniądze. i chyba wszyscy pamiętają jak radni i urzędnicy z gminy police śmieli się z urzędników nowowarpieńskich gdy ci walczyli o należne im się pieniądze  od urzędu morskiego. i o ile mnie pamięć nie myli pan osobiście również palcem nie kiwnął aby te pieniądze gmina police dostała.
- oświata powiatowa chyli się ku upadkowi
w tej kwestii podejrzawam pana o stronniczość
i ostatnie - skąd ta pewność, że trzeba będzie po nich sprzątać?
Zawsze zostawiam po sobie porządek i tak powinien uczynić Starosta z wysypiskiem. Odsyłam do Gminy Kołbaskowo i  niektórych dróg lokalnych. Gmina Nowe Warpno otrzymała jej należne pieniądze. Może i mam mniejsze pojęcie o drogach niż Pan, ale na oświacie akurat znam się trochę (34 lata pracy w oświacie polickiej).

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kto posprząta w Powiecie Polickim po PO?
« Odpowiedź #7 dnia: Października 12, 2014, 20:28:41 »
Zawsze zostawiam po sobie porządek i tak powinien uczynić Starosta z wysypiskiem.
ma pan rację - powinien. również mnie to bulwersuje iż tego nie uczynił
Odsyłam do Gminy Kołbaskowo i  niektórych dróg lokalnych.
nie od razu rzym zbudowano - powoli, małymi kroczkami do przodu a będzie dobrze
Gmina Nowe Warpno otrzymała jej należne pieniądze.
te pieniądze należały się również gminie police
Może i mam mniejsze pojęcie o drogach
w takim razie nie rozumiem po co pan wytacza taki argument???
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline NICE

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Kto posprząta w Powiecie Polickim po PO?
« Odpowiedź #8 dnia: Października 13, 2014, 09:14:02 »
A ja skwituję bardzo prosto  :P   Rolą każdej opozycji jest wytykać błędy.Tylko niech ,,wytykanie" będzie racjonalne i poparte argumentami,ciężkimi do obalenia ;D

Offline Gormiti

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Kto posprząta w Powiecie Polickim po PO?
« Odpowiedź #9 dnia: Października 13, 2014, 13:47:34 »
 Panie janusz.chmielewski Czy przypadkiem "partner życiowy " byłej Pani dyrektor białej to nie pańska rodzina?
Jeśli tak to już wszystko wiadomo skąd ta nagonka :(

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Odp: Kto posprząta w Powiecie Polickim po PO?
« Odpowiedź #10 dnia: Października 14, 2014, 00:10:13 »
Panie janusz.chmielewski Czy przypadkiem "partner życiowy " byłej Pani dyrektor białej to nie pańska rodzina?
Jeśli tak to już wszystko wiadomo skąd ta nagonka
No właśnie Panie janusz.chmielewski- jak Pan śmie wypowiadać się na tym forum? I to w tak negatywnym świetle stawiać, jedynie słuszną Opcję Polityczną? Jeśli "partner życiowy" byłej Pani dyrektor jest faktycznie Pańska rodzina, to powinien Pan milczeć, albo uśmiercić "partnera życiowego" lub nawet lepiej Panią byłą Dyrektor, bo wtenczas jedynie słusznej Politycznej Opcji zmniejszyłaby się konkurencja;)a Panu nie zarzucano by tak okropnych powiązań.
Przecież Ci reprezentanci z Politycznej Opcji z Tanowskiej to tacy fajni ludzie i nowa dyrektor ZS jest taka fajna. A Pan, rodzice, część nauczycieli, kadry administracyjnej i innych ludzi widzących problem - w tym również ja- to tylko nagonki urządzamy!
Całe szczęście dla Pana, Panie janusz.chmielewski, że w w temacie użył Pan jedynie twardych argumentów, które można poprzeć dokumentami i faktami, bo jakby zaczął Pan pisać, a przykładach zakłamania, ignorancji, łamania przepisów, panoszenia się to wtedy dopiero Pan by po dupsku dostał!   
I jeszcze jedna uwaga- widzi Pan, Panie janusz.chmielewski, gdyby Pan wcześniej zamiast udzielać się, pracować i współpracować z ludźmi na rzecz lokalnej społeczności w realnym świecie- zalogowałby się Pan tu dużo wcześniej i nawalił- ot choćby 1000 postów, to nie miałby Pan wydatków na zużyte dętki do roweru, a do tego nie posądzono by Pana o to, że kiełbasę wyborczą Pan tu wprowadza. (bo domniemam, że co poniektórzy nie widza świata rzeczywistego i tkwią jedynie w wirtualnym). 
Na końcu- już na poważnie- życzę Panu dużo wytrwałości i niezłomności (czego Panu nie brakuje) oraz powodzenia.
Pozdrawiam
   


Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: Kto posprząta w Powiecie Polickim po PO?
« Odpowiedź #11 dnia: Października 14, 2014, 09:20:16 »
No właśnie Panie janusz.chmielewski- jak Pan śmie wypowiadać się na tym forum?

A tobie mistrzu kto dał takie prawo.Spójrz w lustro i kogo widzisz-? Okiełznaj swoje emocje i nie popisuj się.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Odp: Kto posprząta w Powiecie Polickim po PO?
« Odpowiedź #12 dnia: Października 14, 2014, 11:33:18 »
Cytat: MrW w Dzisiaj o 00:10:13No właśnie Panie janusz.chmielewski- jak Pan śmie wypowiadać się na tym forum?A tobie mistrzu kto dał takie prawo.Spójrz w lustro i kogo widzisz-? Okiełznaj swoje emocje i nie popisuj się.
                     
Ups... chyba komuś włączyło się selektywne, tudzież benedyktyńskie czytanie...                   
                  
                     
                     
                     
                        

Offline Forumnaforum

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Kto posprząta w Powiecie Polickim po PO?
« Odpowiedź #13 dnia: Października 14, 2014, 12:58:42 »
No właśnie Panie janusz.chmielewski- jak Pan śmie wypowiadać się na tym forum?

A tobie mistrzu kto dał takie prawo.Spójrz w lustro i kogo widzisz-? Okiełznaj swoje emocje i nie popisuj się.

No, ktoś chyba "...rozwiał wszelkie wątpliwości..."

Offline sz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
Odp: Kto posprząta w Powiecie Polickim po PO?
« Odpowiedź #14 dnia: Października 16, 2014, 23:26:49 »
Jak zapewne slyszeli juz wszyscy byla dyrektorka Bialej zlozyla przeciw powiatowi pozew o mobbing ktory ma prawie 4tysiace stron wiec chyba bedzie po czym sprzatac...
sz