Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Cukierki z robakami  (Przeczytany 3903 razy)

Offline policzanka89

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Cukierki z robakami
« dnia: Września 28, 2014, 20:04:45 »
Chciałam wszystkich ostrzec przed zakupem cukierków na wagę w delikatesach na Grzybowej. Mąż niedawno kupił mi kilka moich ukochanych TIKI TAKÓW... Jakie było moje zdziwienie, kiedy po rozpakowaniu z cukierka wylazł biały obrzydliwy robal... Otworzyłam kolejnego, a tam to samo. Nie wiem, czy to kwestia sprzedaży przeterminowanych słodyczy, czy może to wina producenta. Ja w każdym razie w tych delikatesach nie będę już robić zakupów, a moich ukochanych cukierków już nigdy nie tknę ;( Pozdrawiam ;)
Pomagaj-jeśli możesz

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Cukierki z robakami
« Odpowiedź #1 dnia: Września 28, 2014, 20:10:19 »
Raz na jakiś czas zdarzy się i mały robaczek ;D

Ja miałem przygodę z cukiernią koło Kingi i kebabownią koło Kościoła, tak więc ... życie :D

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Cukierki z robakami
« Odpowiedź #2 dnia: Września 29, 2014, 07:17:18 »
Otworzyłam kolejnego, a tam to samo. Nie wiem, czy to kwestia sprzedaży przeterminowanych słodyczy, czy może to wina producenta. Ja w każdym razie w tych delikatesach nie będę już robić zakupów, a moich ukochanych cukierków już nigdy nie tknę ;( Pozdrawiam

Sądzę, że to wina...niczyja. Podobne sytuacja miała miejsce w Mieszance Wedlowskiej /http://finanse.wp.pl/kat,1033705,title,Skad-sie-biora-robaki-w-cukierkach,wid,16233140,wiadomosc.html?ticaid=11387f, ale nie tylko tam. Jest to (wbrew pozorom) dość powszechne zjawisko(?) i dopuki tego nie zauważymy, będziemy zajadać wszystko bez żadnego uprzedzenia i ze smakiem.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Siwy1

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Odp: Cukierki z robakami
« Odpowiedź #3 dnia: Września 29, 2014, 08:17:49 »
Moja żona kilka dni temu kupiła na ryneczku ptasie mleczko od Dobosza. Po otwarciu kilku sztuk okazało się że większość posiada widoczne naloty pleśni. Dobrze że otwierała moja żona bo ja to bym opylił z zamkniętymi oczami hehe

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Cukierki z robakami
« Odpowiedź #4 dnia: Września 30, 2014, 07:36:15 »
Po otwarciu kilku sztuk okazało się że większość posiada widoczne naloty pleśni.

Pleśń, czy Biały nalot lub Biało szary nalot(?), bo to ogromna różnica i tu cytat ze stron producentów (takie opinie są także z Sanepidu) - "Biały nalot, który pojawia się na czekoladzie to tak zwany kwiat tłuszczowy. Powstaje on w wyniku przechowywania słodyczy w różnych temperaturach – gdy na przykład czekolada w cieple rozpuści się, a później wstawimy ją do lodówki. Nie ma powodów do obaw - nalot to tylko zmiana estetyczna. Przyczyną zmiany wyglądu czekoladowych słodkości jest specyfika ich wytwarzania. Mieszanie kakao, tłuszczu cukierniczego, cukru i mleka to proces konszowania. To on nadaje czekoladzie charakterystyczny smak, zapach i konsystencję." Decyduje termin przydatności do spożycia, który należy przed zakupem sprawdzić.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!