• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM  (Przeczytany 30059 razy)

Offline m8z

• Wielka Gaduła
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #180 dnia: Marzec 21, 2018, 17:36:20 »
Gdy moja babcia zamieszkała w Policach, przy głównej drodze, była ona nie niemal pusta.

Czy Twoja babcia nie mogla przewidziec, ze zamieszkujac przy glownej drodze w Policach moze ona byc pozniej bardziej uczęszczana? Dla mnie porownanie takie samo, ktos sie wybudowal przy malo uczeszczanych torach..

Na Zamenhofa nie raz slyszalem przejezdzajacy pociag.
Serio KrP masz chyba cos ze sluchem jak ledwo slyszysz pociag(ok 80db-100db) kolo Lidla, a przy Netto prawie w ogole. Wydaje mi sie, ze po prostu je ignorujesz. Ja zatrzymuje sie w Londynie dosyc blisko lotniska, po kilku dniach odglosy samolotow przestaly mnie irytowac, po prostu organizm nauczyl sie je ignorowac :D

Przejezdzajace w nocy towarowki beda stanowily nie tylko problem dla okolicznych domow, pobliskie blokowiska tez dostana po uszach. Przy sprzyjającym wietrze fala dzwiekowa pociagu dotrze dosyc daleko.

Offline Korzen

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #181 dnia: Marzec 21, 2018, 17:44:26 »

A ja nic nie słyszę na Zamenhoffa. Musisz więc otworzyć wątek.
Wcześniej już napisałeś, że nie słyszysz koło netto. Każdy już sobie wywnioskował, że dalej też nie będziesz słyszał. Większość ludzi jednak jest zdrowa.

No jasne.  Rozstrzygający "dowód" jak to ładnie ująłeś, byłby "k....ą z logiki".
Musisz się gościu nauczyć, że jak sobie coś tam gdzieś powiesz i napiszesz to nie jest to w żaden sposób rozstrzygające.
Po co te nerwy. Nie trzeba się złościć. Przydałby się kontrargument. Przegrywasz dyskusję bo od początku zacząłeś z przegranej strony.  Usiłujesz dowieść, ze w Policach nie rozchodzą się fale dźwiękowe. I brniesz w coraz większe brednie. 
Odnośnie jeszcze dowodów. Specjalnie dla ciebie przespacerowałem się po pracy po torach i zrobiłem takie zdjęcie To jest zdjęcie z torów w kierunku Zamenhofa. Zagadka: co to za wysokie - żółte bloki w oddali.  I druga: którędy hałas się do nich dostanie? Wszystko co leży przed nimi będzie słuchać nocnych pociągów. W drugą stronę zdjęcia nie robiłem bo tam są drzewa. Podejrzewam jednak, że one za dużo to nie pomagają.

O kurde, argument nie do podważenia. Zdjęcie mierzące poziom hałasu. Weź to opatentuj. XD
Ależ do podważenia. Wystarczy napisać, że fale dźwiękowe na widok tych bloków zawrócą ze strachu. Albo nie zobaczą ich po ciemku. Albo podać jakiś sensowny argument, dlaczego niby nie mają tam dotrzeć, skoro jest to w linii prostej w niewielkiej odległości. Tylko jakoś jedyne twoje argumenty to: ledwo słyszę koło lidla na dworze, a koło netto to już w ogóle. Więc skoro niedosłyszysz to specjalnie dla ciebie zrobiłem zdjęcia.  Skoro jeszcze niedowidzisz to bardzo ci współczuję.

Offline KrP

• Stara Gwardia
« Odpowiedź #182 dnia: Marzec 21, 2018, 19:34:16 »
Serio KrP masz chyba cos ze sluchem jak ledwo slyszysz pociag(ok 80db-100db) kolo Lidla, a przy Netto prawie w ogole. Wydaje mi sie, ze po prostu je ignorujesz.

Możliwe. Ale ja całe życie spędziłem w mieście, teraz też mieszkam przy dość ruchliwej ulicy i w sumie nigdy mnie to jakoś szczególnie nie ruszało. Mogę spać koło torów przy otwartym oknie bez problemu. ;)

Pomijam też fakt, że mam na tyle rozumu i godności człowieka, że nie krzyczałbym gdybym się wybudował koło torów, po których nagle puściliby mi pociągi tylko wziąłbym to na klatę i tyle. Życie.

Wcześniej już napisałeś, że nie słyszysz koło netto. Każdy już sobie wywnioskował, że dalej też nie będziesz słyszał. Większość ludzi jednak jest zdrowa.

To szkoda, że do tej większości nie należysz. :<

Przegrywasz dyskusję bo od początku zacząłeś z przegranej strony.

XDDDD

Więc skoro niedosłyszysz to specjalnie dla ciebie zrobiłem zdjęcia.

To mówię, opatentuj tę technologię. Jeszcze piniondz wpadnie i na lepsze okna uzbierasz. XD

« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2018, 19:45:20 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Korzen

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #183 dnia: Marzec 22, 2018, 06:32:54 »
Więc skoro niedosłyszysz to specjalnie dla ciebie zrobiłem zdjęcia.
To mówię, opatentuj tę technologię. Jeszcze piniondz wpadnie i na lepsze okna uzbierasz. XD
Robienie zdjęć nie jest trudne. Nauczysz się kiedyś.

Ponieważ nie doczekałem się argumentów z twojej strony a kibicuje ci rodzina i przyjaciele trochę podpowiem.
Do żółtych bloków widocznych na zdjęciu hałas nie dotrze bo:
a) będzie się zatrzymywał w każdym domu/bloku po drodze i pytał o drogę, ale nikt mu nie pomoże i zwyczajnie nie trafi,
b) zdjęcie jest niewyraźne,
c) oczywiście, że hałas dotrze do tych bloków i wszystkich domów po drodze i w tym momencie chciałbym przeprosić wszystkich za moje dotychczasowe - niezbyt mądre posty w tym temacie,
d) hałas najpierw poleci na zakupy do lidla i tak się obkupi, że nawet nie dotrze do netto,
e) pociągi towarowe nie zatrzymują się na przystankach i hałas nie będzie miał kiedy wysiąść w Policach z pociągu.

I znowu trochę ci podpowiem. Jedna z tych odpowiedzi ma sens. Inna jest zgodna z twoja dotychczasową argumentacją. W pozostałych robię sobie z ciebie jaja. I trochę smutne, że poziom argumentów w tym wątku zmusza mnie do żartów w poważnym temacie dotyczącym tysięcy mieszkańców Polic.

Offline KrP

• Stara Gwardia
« Odpowiedź #184 dnia: Marzec 22, 2018, 09:03:23 »
Boże, co za słaba ironia. XD

Ok, odpuszczam już bo to nie ma sensu. Na koniec podsumuję stosując twoje ulubione słowo.

SKM będzie jeździć. Widząc co tutaj piszesz i z czym masz problem to będzie ci przeszkadzać. Nic z tym nie zrobisz i będziesz musiał się przyzwyczaić.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

• Stara Gwardia
« Odpowiedź #185 dnia: Marzec 22, 2018, 11:25:47 »
będziesz musiał się przyzwyczaić.

Albo przeprowadzc. ;)

Offline m8z

• Wielka Gaduła
« Odpowiedź #186 dnia: Marzec 22, 2018, 12:03:20 »
Korzen, zamiast dyskutować na forum, z ktorego korzysta mala garstka Policzan to sensowniej było by jakąś grupę na fb zrobić, ruszyć z kampania informacyjna :D pochodzić po domach, pozbierać podpisy, jakieś ulotki porobić, powrzucać do skrzynek..SKM to nie tylko Police, może być więcej osób niezadowolonych z tego projektu... Na forum za dużo nie zdziałasz przekrzykując się z KrP (który nawet nie mieszka w Policach :D)...
KrP dopóki czegoś nie ma, to nie ma sensu mówić, że "będzie". Już kilka innych projektów, które miały "być" upadło po zablokowaniu właśnie przez okolicznych mieszkańców (tylko oni nie przekrzykiwali sie tylko na forum).
Mi SKM jest obojętne (buduje się na Wkrzańskiej), ale z racji tego, ze korzystam tylko z samochodu i SKM tego nie zmieni (korzystałbym może z dojazdu na lotnisko w goleniowie - chociaż pewnie i tak wybiorę opcje taxi po szybciej i bez przesiadek) wolałbym, aby kasa poszła na obwodnice szczecina (troche szczecin by sie rozluźnił) lub przeprawę police - swieta.

Offline gienix

• Bywalec
  • **
    • SeeSite
« Odpowiedź #187 dnia: Marzec 23, 2018, 20:39:48 »
Mi SKM jest obojętne (buduje się na Wkrzańskiej), ale z racji tego, ze korzystam tylko z samochodu i SKM tego nie zmieni (korzystałbym może z dojazdu na lotnisko w goleniowie - chociaż pewnie i tak wybiorę opcje taxi po szybciej i bez przesiadek) wolałbym, aby kasa poszła na obwodnice szczecina (troche szczecin by sie rozluźnił) lub przeprawę police - swieta.

Zanim się wypowiesz, to może trochę się doinformuj, proszę.... "Kasa" z projektów nazwijmy to kolejowych nigdy nie pójdzie tak po prostu na drogi, a z kolei na drogi jako takie UE dofinansowania nie przyzna. Świat się zmienia i czas to zauważyć!

Offline m8z

• Wielka Gaduła
« Odpowiedź #188 dnia: Marzec 23, 2018, 21:55:38 »
A ja myslalem, ze napisze na forum i kasa z automatu pójdzie na drogi :(
Świat się zmienia a my nad morze dalej przez Szczecin :D

Offline Yoshimatsu

• Stały bywalec
« Odpowiedź #189 dnia: Marzec 24, 2018, 13:39:11 »
Jak dla mnie jasną sprawą jest to, że miasto równa się postępowi technologicznemu więc nie rozumiem negowania sensu idei SKM. Co prawda może to lekko odmienić komfort mieszkańców mieszkających w pobliżu infrastruktury kolejowej, lecz tak jak to przedmówcy wspomnieli powinni się z tym liczyć, że wraz z postępem ilość pociągów może się zwiększyć. Jest wiele miast przez które przejeżdżają masowo pociągi czy to dzień, czy noc, nie raz jechałem pociągiem przez całą Polskę nocą i jakoś mieszkańcy musieli się z tym pogodzić.. no chyba, że pociąg miałby wraz z ciszą nocną zatrzymywać się na trasie i czekać aż do rana, aby nie budzić mieszkających przy torach w całej Polsce.

Obok mojego bloku od kiedy mieszkam (ponad 20 lat) zawsze była cisza i spokój, pola, daleko od ulicy. Obecnie tuż obok bloku stawiają cały zestaw domków, rąbią od dobrych 2 lat bo ciągle budują pod oknami, będzie też większy hałas bo więcej mieszkańców itd., no ale doskonale to rozumiem, ponieważ jest to MIASTO i każdy rozwój technologiczny w kierunku większego miasta musi być zrozumiały.

Gdybym miał obok siebie tory kolejowe to wiedziałbym, że komuś one służą i po coś są, a to ja wybrałem swoje miejsce zamieszkania, a nie oni wybudowali tory miesiąc temu.
Analogiczną sytuacją może być np. nieczynne lotnisko. Gdybyś ktoś się wybudował przy nieczynnym lotnisku to także powinien przewidzieć to, że kiedyś te lotnisko może być przywrócone do użytku.
Semper Fidelis

Online heineken

• Gaduła
« Odpowiedź #190 dnia: Marzec 24, 2018, 14:28:21 »
szkoda że nie ma tego mostu Police - Święta, wtedy by i pociągiem na lotnisko się dojechało o ile po moście puszczono by tory kolejowe.

Offline m8z

• Wielka Gaduła
« Odpowiedź #191 dnia: Marzec 24, 2018, 17:28:13 »
pociag nad morze w 30 minut to bylo by cos :D

Offline Qba99

• Gaduła
« Odpowiedź #192 dnia: Marzec 24, 2018, 20:36:45 »
Spokojnie, już niedługo kolejne wybory. Będzie i pociąg nad morze w 30 min. Czego to już nie obiecywali....

Offline RPzpl

• Gaduła
« Odpowiedź #193 dnia: Marzec 25, 2018, 09:48:42 »
Spokojnie, już niedługo kolejne wybory

i zaraz będzie, 

nie ma tego mostu Police - Święta

spoko, co wybory  robią
Nie walcz z idiotami. Mają przewagę liczebną.

Offline splinter

• Gaduła
« Odpowiedź #194 dnia: Kwiecień 10, 2018, 19:23:21 »
https://m.