Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM  (Przeczytany 90804 razy)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #135 dnia: Marca 15, 2018, 09:47:34 »
Jak to? To te sprawy jeszcze nie są ustalone??? Qwa śmiech na sali. Panowie, robicie wielki projekt, który sam w sobie kosztuje sporo kasy i nie macie w nim zawartych tak istotnych "szczegółów"???.
Masakra!!!
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #136 dnia: Marca 15, 2018, 09:59:10 »
Nikt z uczestników projektu nie ma takich ustaleń. Póki co jesteśmy dopiero co po przyznaniu dofinansowania, etap realizacji dopiero się rozpocznie.
Proponuję się chwilę zastanowić zanim się zacznie wypisywać w uniesieniu swoje opinie.

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #137 dnia: Marca 15, 2018, 10:17:55 »
 
Sorry ale to pojedyncze przypadki, a co mają powiedzieć ludzie co mieszkają w budynku PKP tuż przy torach? Albo pracownicy Urzędu Gminy? nic bo jest to inwestycja dla dobra publicznego i wspólnego. I niestety ale ktoś zawsze będzie poszkodowany.
Nowoczesne pociągi nie są już tak głośne jak 30 lat temu, a i tory są wyższej klasy. Do tego szczelne plastikowe okna dobrze wygłuszają.

W planie są oczywiście ekrany akustyczne, zatem najlepiej jest się nie odzywać przed wkopaniem pierwszej łopaty tylko dać szansę projektowi. Poczekać i ewentualne wnioski i skargi składać jak już SKM będzie działać.

23 lata mieszkałem 50m od stacji na starych Policach. Wszystkie (jedyne) okna w mieszkanie skierowane centralnie na tory. Jedyne co słyszałem to lekki tętęd pociągu i czasem jakiś świst. Przy zamkniętych oknach nie słyszałem nawet, gdy ktoś krzyczał na całe gardło stojąc przy oknie.
Uważam, że z jednej strony to kwestia tolerancji na to, że mieszka się w mieście i pociąg, ruch, czy dzieci na placu zabaw to normalna rzecz, z drugiej kwestia zadbania o siebie np. montując dźwiękoszczelne okna.

Co do osób, które obudziły się, że mieszkają koło torów i nagle im one przeszkadzają to proponuję wyprowadzić się np do Drogoradzu, najlepiej z dala od drogi głównej. Police skorzystałyby na tym, bo zniknęłyby zmiasta tabuny nowobogackiej szlachty, a wioska zyskałaby na tym, że powstałyby nowe styropianowe pałace: żółte, pomarańczowe, różowe....


A osobnikowi o nicku Korzeń proponuję zrobić to co zgodne z nickiem. Zakopać się w ziemi i tam spędzić resztę życia, koło swoich odchodów. Bo siejesz taki fetor na forum, że wolałbym, by nie rozprzestrzeniał się dalej niż poza twoja strefę bezpieczeństwa.
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2018, 10:22:39 wysłana przez Studarc »

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #138 dnia: Marca 15, 2018, 11:28:58 »
Police skorzystałyby na tym, bo zniknęłyby zmiasta tabuny nowobogackiej szlachty,
Ale ty masz straszny problem, że ktoś ma więcej od ciebie. Masakra. Niemal w każdym poście żalisz się na "nowobogackich".

Wolisz, by w mieście zostały tylko osoby na zasiłkach?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Korzen

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #139 dnia: Marca 15, 2018, 11:30:13 »
23 lata mieszkałem 50m od stacji na starych Policach. Wszystkie (jedyne) okna w mieszkanie skierowane centralnie na tory. Jedyne co słyszałem to lekki tętęd pociągu i czasem jakiś świst.

Jeśli z 50m nie słyszysz pociągu to to jest objaw kliniczny o którym należy rozmawiać z lekarzem. Objaw ten może być mocno związany właśnie z faktem, że mieszkasz koło stacji i na dobre to nie wyszło. Nie trzeba zaraz życzyć takich problemów innym.
Inni niech się zastanowią, czy za jakiś czas też chcą mieć takie problemy ze słuchem.

A osobnikowi o nicku Korzeń proponuję zrobić to co zgodne z nickiem. Zakopać się w ziemi i tam spędzić resztę życia, koło swoich odchodów. Bo siejesz taki fetor na forum, że wolałbym, by nie rozprzestrzeniał się dalej niż poza twoja strefę bezpieczeństwa.
Mocne - dziękuję i zastanowię się nad tym. Tak na szybko nie potrafię znaleźć sensownej odpowiedzi. Zapewne dlatego, iż sens tychże sformułowań równać się jedynie może "twojom kulturom osobistom".
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2018, 11:46:49 wysłana przez Korzen »

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #140 dnia: Marca 15, 2018, 16:49:00 »
Jeśli z 50m nie słyszysz pociągu to to jest objaw kliniczny o którym należy rozmawiać z lekarzem. Objaw ten może być mocno związany właśnie z faktem, że mieszkasz koło stacji i na dobre to nie wyszło. Nie trzeba zaraz życzyć takich problemów innym.
Inni niech się zastanowią, czy za jakiś czas też chcą mieć takie problemy ze słuchem.

Nie ironizuj tylko serio zainwestuj w dobre okna.

Znajomi mieszkają na ul. Kopalnianej, w okolicach Szmaragdowego. Dziennie pociągów przewija się tamtędy dziesiątki. Nic nie słychać.

Byłem w mieszkaniu na nowym osiedlu koło dworca Niebuszewo, z okna widok na tory (jakieś 50, max 100m). Akurat przejeżdżał długi towarowy. Nic nie było słychać.

Także naprawdę, lepiej zawczasu to zrób bo czy tego chcesz, czy nie to będziesz miał za kilka lat pociągi pod oknem.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #141 dnia: Marca 16, 2018, 11:40:20 »
To jest niedobra wiadomość. Nie tylko dla mieszkańców domów usytuowanych bezpośrednio przy torach, bo oni ucierpią najbardziej, ale również dla tych co mieszkają w okolicy 1km od torów.

Dziesiątki tysięcy ludzi mieszka blisko dużo bardziej uczęszczanych tras, gdzie jeżdżą pociągi towarowe, podmiejskie i dalekobieżna (także nocne) i jakoś żyje. W dużych miastach (np Szczecin) ludzie mieszkają przy ulicach, po których od 4 rano jeżdżą tramwaje. Też żyją. Więc nie wiem o co robić tu problem.

Oczywiście, że jest to niedobra wiadomość ale nie ze względu na mieszkających w pobliżu torów tylko wszystkich podatników którzy złożą się na fanaberie jakichś kretynów. Wznawianie połączenia Police-Szczecin po tej samej trasie które zlikwidowano kilkanaście lat temu z powodu braku zainteresowania to czysta niegospodarność.

Być może dlatego zlikwidowano, bo, cytując klasyka, tory były złe i pociągi też były złe, stacje odrapane, rozkłady jazdy niekorzystnie ustalone, pociągi nieskomunikowane z innymi środkami transportu, oddzielny bilet itp. Teraz mają być wyremontowane tory, szybsze i nowoczesne składy, rozkłady skorelowane z autobusami i tramwajami, centra przesiadkowe, wspólny bilet.

Pociąg może być bardzo dobrym rozwiązanie, bo przecież nie każdy w Policach mieszka daleko od torów (stare miasto, Piłusdskiego) i nie każdy dojeżdża na Plac Rodła. Natomiast całkowita likwidacja bezpośrednich autobusów do Szczecina byłaby złym rozwiązaniem. Nie wiem czy są takie plany. Była mowa o węźle przesiadkowym na Niebuszewie, więc chyba tam mają dojeżdżać. Wydaje mi się też, że władze miasta, jak i mieszkańcy, mają trochę do powiedzenia i będą możliwe pewne zmiany we wstępnym projekcie. Tak się stało przecież w Szczecinie odnośnie połączeń z Prawobrzeżem. Nawet dalszy przebieg szybkiego tramwaju został poddany konsultacjom, a pierwotny wariant przebiegu zarzucono.


Offline Korzen

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #142 dnia: Marca 20, 2018, 09:14:15 »
Dziesiątki tysięcy ludzi mieszka blisko dużo bardziej uczęszczanych tras, gdzie jeżdżą pociągi towarowe, podmiejskie i dalekobieżna (także nocne) i jakoś żyje... Więc nie wiem o co robić tu problem.
By zrozumieć jak bzdurne jest to rozumowanie wykonaj następujące zadanie:

Wybierz sobie dowolny wariant następnego zdania a nawet we własnej inwencji możesz wymyślić coś w podobny deseń.

(Tysiące/dziesiątki tysięcy/miliony/miliardy... - czyli jakaś tam większa bądź mniejsza liczba) ludzi mieszka w w miejscach gdzie (blisko jeżdżą pociągi/myśliwy może raz w roku odstrzelić przypadkowego spacerowicza w lesie/nie ma toalet/jest wojna/6-cio letnie dzieci muszą pracować/blisko latają samoloty/nie ma co jeść/nie ma dachu nad głową/dzieci muszą chodzić 15km do szkoły/rządzi mafia/trzeba wyżyć za dolara dziennie/po papier toaletowy trzeba stać pół dnia w kolejce/sąsiad za ścianą wierci udarem od rana do wieczora/... - czyli jakiś tam bardziej lub mniej uciążliwy czynnik) i jakoś żyją.
Potem napisz, że też tak chcesz i życzysz tego swoim dzieciom.
Odpowiedź na pytanie czy życzysz tego sąsiadom jest oczywistą oczywistością.

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #143 dnia: Marca 20, 2018, 11:32:05 »
Ruch pociągów czy też innych pojazdów, w przeciwieństwie do innych sytuacji, które wymieniłeś, nie jest sytuacją patologiczną czy w inny sposób złą, którą należy wyeliminować. Dalsza dyskusja nie ma sensu.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #144 dnia: Marca 20, 2018, 12:47:53 »
Korzen, rozumiem że tory powstały nagle po tym, jak postawiłeś dom na łące?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Korzen

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #145 dnia: Marca 20, 2018, 21:02:34 »
Korzen, rozumiem że tory powstały nagle po tym, jak postawiłeś dom na łące?
Niech każdy co mieszka przy jakiejś drodze zakrzyknie: ja chcę tranzyt tirów po oknem. W końcu mieszkam przy drodze.


Ktoś kto się przeprowadzał do Polic mógł brać pod uwagę istnienie linii kolejowej, bezsens wprowadzania połączeń osobowych i ruch towarowy odbywający się w ciągu dnia. Człowiek jest wtedy w pracy i w zasadzie nic to nie przeszkadza. Ale teraz planuje się zmianę istniejącego stanu rzeczy. Zmianę. Na tej samej zasadzie mogą "życzliwi" komentować: wybudowali ci tory/lotnisko/hodowlę_świń pod domem? Było wolne miejsce to wybudowali. Trzeba było się z tym liczyć.
Zmiana użytkowania linii wprowadzi dodatkowe uciążliwości dla połowy miasta. Dla jednym większe, dla innych mniejsze. Akurat mieszkańcy nowych domów nie odczują tego tak bardzo. Budując się przy samych torach są na to przygotowani - nowoczesne okna lepiej izolują niż stare ściany. To mieszkań starych domów/bloków w odległości stu, dwustu może pięciuset metrów od torów będą mieli najgorzej.
Niektórzy tu zaklinają rzeczywistość twierdząc, że nocne pociągi nie będą uciążliwe. Oczywiście, że będą. Połowa miasta będzie je nocą słyszeć. Może się okazać, że kilkanaście pociągów towarowych będzie nocą przejeżdżać przez miasto oczywiście dając sygnały dźwiękowe przed każdym przejazdem i każdą stacją. Czyli ze trzy-cztery razy kilkanaście pociągów. Będzie to uciążliwe. Dla jednych bardziej, dla innych mniej. A że będzie to słychać daleko od torów: uzasadnienie. Potem będzie: a bo ja nie myślałam/em że to będzie aż tak głośno.
Dlaczego został wybrany wariant SKM z pociągami jeżdżącymi przez miasto zamiast wariantu omijającego miasto? Jakoś nikt nie zadaje tego pytania? Mentalność dużej części tutaj piszących sprowadza się do podejścia: ja będę cierpiał, ale nowobogaccy z  wkrzańskiej/reja/kasprowicza będą cierpieć bardziej, więc w sumie się opłaca. Ot "modlitwa polaka" w czystej postaci.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #146 dnia: Marca 20, 2018, 21:46:31 »
Na tej samej zasadzie mogą "życzliwi" komentować: wybudowali ci tory/lotnisko/hodowlę_świń pod domem? Było wolne miejsce to wybudowali. Trzeba było się z tym liczyć.
Nie, to jest sytuacja zupełnie odwrotna. Gdy moja babcia zamieszkała w Policach, przy głównej drodze, była ona nie niemal pusta. Teraz jest to główna droga prowadząca do  zakładów chemicznych, które powstały po tym, jak moja babcia już tu mieszkała i to jest sytuacja, którą opisujesz. Ciebie jednak dotyczy sytuacja odwrotna, tj. "zamknijcie lotnisko, bo wybudowałem sobie obok dom i chcę mieć spokój".


kilkanaście pociągów towarowych będzie nocą przejeżdżać przez miasto oczywiście dając sygnały dźwiękowe przed każdym przejazdem i każdą stacją.
Pociągi towarowe po pierwsze nie dają sygnałów przed stacją, bo się tam nie zatrzymują. Co więcej, jeśli pociąg jest w ruchu to poza sytuacjami niebezpiecznymi w ogóle nie daje sygnału, a jedyny w Policach przejazd kolejowy na tej trasie jest strzeżony = brak sygnału. I skąd wziąłeś kilkanaście pociągów towarowych?
Dlaczego został wybrany wariant SKM z pociągami jeżdżącymi przez miasto zamiast wariantu omijającego miasto?
Bo taki jest sens tej kolei?


« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2018, 21:50:30 wysłana przez Ważniak »
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Korzen

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #147 dnia: Marca 20, 2018, 22:13:37 »
Na tej samej zasadzie mogą "życzliwi" komentować: wybudowali ci tory/lotnisko/hodowlę_świń pod domem? Było wolne miejsce to wybudowali. Trzeba było się z tym liczyć.
Nie, to jest sytuacja zupełnie odwrotna. Gdy moja babcia zamieszkała w Policach, przy głównej drodze, była ona nie niemal pusta. Teraz jest to główna droga prowadząca do  zakładów chemicznych, które powstały po tym, jak moja babcia już tu mieszkała i to jest sytuacja, którą opisujesz. Ciebie jednak dotyczy sytuacja odwrotna, tj. "zamknijcie lotnisko, bo wybudowałem sobie obok dom i chcę mieć spokój".

Ależ sytuacja twoje babci jest dokładnie taka jak opisuję. Babcia zamieszkała w spokojnej okolicy i powoli przez te lata pogarszały jej się warunki mieszkalne. Oczywiście protestować nie mogła bo przecież mieszka przy drodze i "życzliwi" itp... I obecna sytuacja z SKM będzie dokładnie na tym samy polegać. Zdanie o zamykaniu lotniska zostawiam bez komentarza - nie ma związku z moimi postami.

kilkanaście pociągów towarowych będzie nocą przejeżdżać przez miasto oczywiście dając sygnały dźwiękowe przed każdym przejazdem i każdą stacją.
Pociągi towarowe po pierwsze nie dają sygnałów przed stacją, bo się tam nie zatrzymują. Co więcej, jeśli pociąg jest w ruchu to poza sytuacjami niebezpiecznymi w ogóle nie daje sygnału, a jedyny w Policach przejazd kolejowy na tej trasie jest strzeżony = brak sygnału. I skąd wziąłeś kilkanaście pociągów towarowych?

Przy przejeździe przez przejazd maszynista jest uprawniony do używania sygnałów dźwiękowych. Analogicznie przy przejeżdżaniu przez stację. Czy będzie z tego korzystał czy nie - tego nie wiemy. Jak będzie miał taki kaprys to będzie nas budził. On nie śpi to my też nie musimy - są tacy ludzie, wystarczy poczytać forum. A kilkanaście pociągów jeździ teraz. Po powstaniu SKM ruch towarowy ma się odbywać głównie w godzinach nocnych (patrz moje wcześniejsze posty). Po rozbudowie zakładów należy oczekiwać zwiększonego ruchu towarowego, czyli będzie pociągów więcej. W nocy.

Dlaczego został wybrany wariant SKM z pociągami jeżdżącymi przez miasto zamiast wariantu omijającego miasto?
Bo taki jest sens tej kolei?
Do przystanku trzeba ludzi i tak zwozić autobusami/samochodami/rowerami. Wariant z przystankiem przy osiedlu chemik również wymaga zwożenia ludzi autobusami itp. Czyli dojazd do dworca taki sam. Dla największego zagęszczenia ludzi w Policach wariant z przystankiem na osiedlu wygodniejszy bo mogą iść pieszo.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #148 dnia: Marca 20, 2018, 22:31:05 »
Ależ sytuacja twoje babci jest dokładnie taka jak opisuję. Babcia zamieszkała w spokojnej okolicy i powoli przez te lata pogarszały jej się warunki mieszkalne.
Nie, nie, nie. Moja Babcia zamieszkała w spokojnej okolicy, w której postawiono później ogromny zakład. Ty postawiłeś dom przy istniejącej i czynnej trasie kolejowej i teraz próbujesz wmówić wszystkim, że to źle, bo będziesz miał głośno. Nikogo to nie interesuje. Był czas na zgłaszanie uwag, zgłosiłeś takową? Chyba znam odpowiedź. Twoja sytuacja jest analogiczna to sytuacji, w której ludzie budowali się blisko lotniska (np. w Poznaniu) i teraz protestują, by je zamknąć. Tak jak budowanie się przy torach wyścigowych. Już bardziej martwiłbym się możliwością wykolejenia się wagonów z kwasem siarkowym i zjazdem takowego z nasypu na dom (niezależnie od pory dnia) niż hałasem w nocy.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Korzen

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #149 dnia: Marca 20, 2018, 22:50:28 »
Ależ sytuacja twoje babci jest dokładnie taka jak opisuję. Babcia zamieszkała w spokojnej okolicy i powoli przez te lata pogarszały jej się warunki mieszkalne.
Nie, nie, nie. Moja Babcia zamieszkała w spokojnej okolicy, w której postawiono później ogromny zakład. Ty postawiłeś dom przy istniejącej i czynnej trasie kolejowej

No przecież jest taka sama. Czegoś nie było wcześniej i się pojawiło w trakcie gdy babcia mieszkała (zakłady i ruch drogowy). Czegoś nie było wcześniej i się pojawi w trakcie gdy my mieszkamy (nocny ruch kolejowy). Istotą jest zmiana jednego stanu (lepszego) na inny (gorszy).  W przypadku babci jeszcze można się bronić, że budowa była ważna dla czegoś tam... SKM jest nie do obrony bo wymaga zniszczenia systemu komunikacji lepszego niż ona sama.
i teraz próbujesz wmówić wszystkim, że to źle, bo będziesz miał głośno. Nikogo to nie interesuje.

My - Policzanie będziemy mieli głośno. I ze smutkiem obserwuję, że niewielu to interesuje. Są tacy co mieszkają bliżej torów niż ja.

Twoja sytuacja jest analogiczna to sytuacji, w której ludzie budowali się blisko lotniska (np. w Poznaniu) i teraz protestują, by je zamknąć.
Zdanie o zamykaniu zostawiam ponownie bez komentarza - nie ma związku z moimi postami.