Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM  (Przeczytany 90810 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #165 dnia: Marca 22, 2018, 09:03:23 »
Boże, co za słaba ironia. XD

Ok, odpuszczam już bo to nie ma sensu. Na koniec podsumuję stosując twoje ulubione słowo.

SKM będzie jeździć. Widząc co tutaj piszesz i z czym masz problem to będzie ci przeszkadzać. Nic z tym nie zrobisz i będziesz musiał się przyzwyczaić.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4654
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #166 dnia: Marca 22, 2018, 11:25:47 »
będziesz musiał się przyzwyczaić.

Albo przeprowadzc. ;)

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #167 dnia: Marca 22, 2018, 12:03:20 »
Korzen, zamiast dyskutować na forum, z ktorego korzysta mala garstka Policzan to sensowniej było by jakąś grupę na fb zrobić, ruszyć z kampania informacyjna :D pochodzić po domach, pozbierać podpisy, jakieś ulotki porobić, powrzucać do skrzynek..SKM to nie tylko Police, może być więcej osób niezadowolonych z tego projektu... Na forum za dużo nie zdziałasz przekrzykując się z KrP (który nawet nie mieszka w Policach :D)...
KrP dopóki czegoś nie ma, to nie ma sensu mówić, że "będzie". Już kilka innych projektów, które miały "być" upadło po zablokowaniu właśnie przez okolicznych mieszkańców (tylko oni nie przekrzykiwali sie tylko na forum).
Mi SKM jest obojętne (buduje się na Wkrzańskiej), ale z racji tego, ze korzystam tylko z samochodu i SKM tego nie zmieni (korzystałbym może z dojazdu na lotnisko w goleniowie - chociaż pewnie i tak wybiorę opcje taxi po szybciej i bez przesiadek) wolałbym, aby kasa poszła na obwodnice szczecina (troche szczecin by sie rozluźnił) lub przeprawę police - swieta.

Offline gienix

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • SeeSite | Strony i sklepy internetowe
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #168 dnia: Marca 23, 2018, 20:39:48 »
Mi SKM jest obojętne (buduje się na Wkrzańskiej), ale z racji tego, ze korzystam tylko z samochodu i SKM tego nie zmieni (korzystałbym może z dojazdu na lotnisko w goleniowie - chociaż pewnie i tak wybiorę opcje taxi po szybciej i bez przesiadek) wolałbym, aby kasa poszła na obwodnice szczecina (troche szczecin by sie rozluźnił) lub przeprawę police - swieta.

Zanim się wypowiesz, to może trochę się doinformuj, proszę.... "Kasa" z projektów nazwijmy to kolejowych nigdy nie pójdzie tak po prostu na drogi, a z kolei na drogi jako takie UE dofinansowania nie przyzna. Świat się zmienia i czas to zauważyć!

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #169 dnia: Marca 23, 2018, 21:55:38 »
A ja myslalem, ze napisze na forum i kasa z automatu pójdzie na drogi :(
Świat się zmienia a my nad morze dalej przez Szczecin :D

Offline Yoshimatsu

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #170 dnia: Marca 24, 2018, 13:39:11 »
Jak dla mnie jasną sprawą jest to, że miasto równa się postępowi technologicznemu więc nie rozumiem negowania sensu idei SKM. Co prawda może to lekko odmienić komfort mieszkańców mieszkających w pobliżu infrastruktury kolejowej, lecz tak jak to przedmówcy wspomnieli powinni się z tym liczyć, że wraz z postępem ilość pociągów może się zwiększyć. Jest wiele miast przez które przejeżdżają masowo pociągi czy to dzień, czy noc, nie raz jechałem pociągiem przez całą Polskę nocą i jakoś mieszkańcy musieli się z tym pogodzić.. no chyba, że pociąg miałby wraz z ciszą nocną zatrzymywać się na trasie i czekać aż do rana, aby nie budzić mieszkających przy torach w całej Polsce.

Obok mojego bloku od kiedy mieszkam (ponad 20 lat) zawsze była cisza i spokój, pola, daleko od ulicy. Obecnie tuż obok bloku stawiają cały zestaw domków, rąbią od dobrych 2 lat bo ciągle budują pod oknami, będzie też większy hałas bo więcej mieszkańców itd., no ale doskonale to rozumiem, ponieważ jest to MIASTO i każdy rozwój technologiczny w kierunku większego miasta musi być zrozumiały.

Gdybym miał obok siebie tory kolejowe to wiedziałbym, że komuś one służą i po coś są, a to ja wybrałem swoje miejsce zamieszkania, a nie oni wybudowali tory miesiąc temu.
Analogiczną sytuacją może być np. nieczynne lotnisko. Gdybyś ktoś się wybudował przy nieczynnym lotnisku to także powinien przewidzieć to, że kiedyś te lotnisko może być przywrócone do użytku.
Semper Fidelis

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #171 dnia: Marca 24, 2018, 14:28:21 »
szkoda że nie ma tego mostu Police - Święta, wtedy by i pociągiem na lotnisko się dojechało o ile po moście puszczono by tory kolejowe.

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #172 dnia: Marca 24, 2018, 17:28:13 »
pociag nad morze w 30 minut to bylo by cos :D

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #173 dnia: Marca 24, 2018, 20:36:45 »
Spokojnie, już niedługo kolejne wybory. Będzie i pociąg nad morze w 30 min. Czego to już nie obiecywali....

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #174 dnia: Marca 25, 2018, 09:48:42 »
Spokojnie, już niedługo kolejne wybory

i zaraz będzie, 

nie ma tego mostu Police - Święta

spoko, co wybory  robią
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline Vitao

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 108
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #175 dnia: Maja 03, 2018, 00:42:07 »
Nie da rady przeczytać wszystkich wątków tego tematu od A do Z, przemyśleń tych co mieszkają kilometr dalej od torów i słyszą pociągi i tych co uważają "Widziałaly gały co brały". Powiem Wam co myślę z perspektywy mieszkańca, który mieszka 30 metrów od torów od 15 lat (dom starszy). Jak się wprowadziliśmy,  ZCh przędły na propsie,  pociągi jeździły jak oszalałe i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Z*****ły jak dziki w szyszkach, i to jeśli chodzi o częstotliwość i o gabaryt. Pamiętam do tej pory jak Cichopek tańczyła final tanca z Gwiadzami i nam po przejechaniu takiegoż ładunku, spadł monitor z biurka 😂 Domy w okolicy zaczęły pękać. Pisma, petycje, okej, zwolnili, ale też przy okazji wielka posucha za ZCh to nie za często i mniej przeładowane. Ogólnie parę dziennie, człowiek tego nie słyszy choć słyszy, nie przywiązuje wagi, a dzieci mają radoche jak jadą cysterny i liczą 😉 Ale! Im częściej słyszysz głupia piosenkę w radio tym bardziej działa Ci na nerwy. Każdy mieszkaniec działek koło torów liczył na to, że przejdą raz na jakiś czas cysterny i towarowiec, i tyle po torach. Ale co innego jak budujesz się koło torów strikte przemysłowych, a co innego jak koło kolejki miejskiej. Przejeżdżających paręnaście razy dziennie. Co ja o tym myślę- fajne rozwiązanie, może ten ścisk ze 107 ujdzie w niepamięć, choć nie jeżdżę autobusem od 10 lat. Może będzie szybciej , bez korków. Ale wiecie dlaczego ? Bo się wyprowadzamy spod torów 😁 Kto pamięta lata kiedy często jeździła kolej z Zch,  że już nie dało się jej nie słyszeć, to wie o czym mówię . Pozdrawiam mieszkańców Msciecina i życzę w tym 2022 dużo cierpliwości i chociaż jakiś barier wygluszajcych. Ja wiem, że nowoczesne szynobusy itp itd. Ale błagam, to nadal pociąg 😉 Człowiek się budzi jak sąsiad odpala Disla o 5 rano 😉

Offline Gagarinowicz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #176 dnia: Maja 17, 2018, 11:50:08 »
Wiadomo coś o przystanku obok zakładów ?

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #177 dnia: Maja 17, 2018, 12:23:13 »
Ma być

Offline dodo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #178 dnia: Lutego 09, 2023, 13:00:16 »
szkoda że nie ma tego mostu Police - Święta, wtedy by i pociągiem na lotnisko się dojechało o ile po moście puszczono by tory kolejowe.
Całkiem fajny pomysł - pociągiem z Polic na lotnisko do goleniowa - ale tunelem Police-Święta!!! Wystarczy dodatkowy przekop przy okazji jak drążarka już tu będzie.
Pociągi Szczecin Główny - Gdańsk też mogłyby jeżdzić przez Police i tunelem pod Odrą. Zagłosuję za takim rozwiązaniem (Luty 2023).
Towarowe z Z.CHem też niech pojadą tunelem - nie będzie hałasu w Stołczynie i dalej odciąży się Szczecin i wszystkie mosty na Prawobrzeżu.
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2023, 13:05:49 wysłana przez dodo »
dodo