Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM  (Przeczytany 90820 razy)

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #150 dnia: Marca 20, 2018, 23:39:31 »
My - Policzanie
Ale tylko Tobie jednemu Policzanowi to przeszkadza. Jeśli nie mozesz czegoś zwalczyć to musisz się z tym pogodzić.

PS czy posiadasz wehikuł czasu że w prawie każdym zdaniu umieszczasz słowo BĘDZIE, będzie, BĘDZIE.....

ku..a skąd wiesz co będzie ?

Idź przypnij się do torów i strajkuj, niech przyjedzie tv, prasa i radio by cały kraj miał się z czego pośmiać.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #151 dnia: Marca 20, 2018, 23:48:36 »
Niektórzy tu zaklinają rzeczywistość twierdząc, że nocne pociągi nie będą uciążliwe. Oczywiście, że będą. Połowa miasta będzie je nocą słyszeć.

Wytłumacz proszę nam tu wszystkim zgromadzonym w jaki sposób dźwięk pociągów przedostanie się na Zamenhoffa, Wyszyńskiego, Roweckiego?

Bo szczerze powiedziawszy to ja te pociągi ledwo słyszę jak koło Lidla stoję. Na zewnątrz.

Uprzedzając, wszystko ze słuchem mam w porządku.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Korzen

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #152 dnia: Marca 21, 2018, 00:31:43 »
My - Policzanie
Ale tylko Tobie jednemu Policzanowi to przeszkadza.
Wątpię. Ale faktycznie innych głosów mało słychać, więc na chwilę obecną można przyjąć, że jestem jedyny, a później się zobaczy. 
PS czy posiadasz wehikuł czasu że w prawie każdym zdaniu umieszczasz słowo BĘDZIE, będzie, BĘDZIE.....
ku..a skąd wiesz co będzie ?
W pewnych przypadkach przewidywanie przyszłości jest bardzo proste. Wystarczy umieć czytać i myśleć. Ale to jest nie w temacie wątku więc może kiedy indziej wytłumaczę.
Idź przypnij się do torów i strajkuj, niech przyjedzie tv, prasa i radio by cały kraj miał się z czego pośmiać.
To jest myśl. Dziękuję.


Niektórzy tu zaklinają rzeczywistość twierdząc, że nocne pociągi nie będą uciążliwe. Oczywiście, że będą. Połowa miasta będzie je nocą słyszeć.
Wytłumacz proszę nam tu wszystkim zgromadzonym w jaki sposób dźwięk pociągów przedostanie się na Zamenhoffa, Wyszyńskiego, Roweckiego?
Ależ proszę bardzo. Otwieramy mapy googla. Mierzymy odległość w linii prostej od torów. Taka linijka jest. Północny koniec Wyszyńskiego jest w linii ul Piłsudskiego w zasadzie na wprost od torów w odległości 1,2 km. To będzie nocą słychać. Niezbyt mocno - można się przyzwyczaić. Może nawet syrena nie będzie budzić przy otwartym oknie. Południowy kraniec Zamenchoffa jest ok 1.2km od torów. To będzie nocą słychać. Niezbyt mocno. Można się przyzwyczaić. Roweckiego  zapewne będzie mieć spokój. Jak tam mieszkasz to super.  Możesz mieć gdzieś wszystkich co mieszkają bliżej. W sumie mogą się przeprowadzić.  Ale do przystanku SKM będziesz miał daleko...

Bo szczerze powiedziawszy to ja te pociągi ledwo słyszę jak koło Lidla stoję. Na zewnątrz.

Uprzedzając, wszystko ze słuchem mam w porządku.
Byłeś tam w nocy jak jechał pociąg? Albo chociaż w niedzielę bez handlu, za dnia. Gdy nie ma zgiełku. Jeśli wtedy nie słyszałeś to jednak ze słuchem nie wszystko jest w porządku.
Poza tym odpowiedź możesz znaleźć w moim wcześniejszym linku. Może umknął. Jeszcze raz link.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #153 dnia: Marca 21, 2018, 08:27:37 »
Ależ proszę bardzo. Otwieramy mapy googla. Mierzymy odległość w linii prostej od torów. Taka linijka jest. Północny koniec Wyszyńskiego jest w linii ul Piłsudskiego w zasadzie na wprost od torów w odległości 1,2 km. To będzie nocą słychać. Niezbyt mocno - można się przyzwyczaić. Może nawet syrena nie będzie budzić przy otwartym oknie. Południowy kraniec Zamenchoffa jest ok 1.2km od torów. To będzie nocą słychać. Niezbyt mocno. Można się przyzwyczaić. Roweckiego  zapewne będzie mieć spokój. Jak tam mieszkasz to super.  Możesz mieć gdzieś wszystkich co mieszkają bliżej. W sumie mogą się przeprowadzić.  Ale do przystanku SKM będziesz miał daleko...

Ale ja wiem jaka jest odległość. Moje pytanie nie brzmiało czy będzie słychać (co znów próbujesz insynuować), ale "w jaki sposób dźwięk pociągów przedostanie się w te rejony"?

Bo serio, teraz przy Lidlu na dworze ledwo je słychać, przy Netto już w ogóle. A ty wyskakujesz z Wyszyńskiego.

I tak jak ci już też pisałem - byłem w mieszkaniach usytuowanych z widokiem na tory: to osiedle i to osiedle. Jak widzisz tory są, delikatnie mówiąc, dość blisko. A w tym drugim ruch pociągów odbywa się dosłownie co kilka minut.

Przy zamkniętych oknach oknach albo nie słychać nic, albo słychać zwykły dźwięk przypominający codzienny ruch uliczny.

Więc to naprawdę nie ja powinienem sprawdzić swój słuch bo jak zapewniałem, ten mam dobry, ale to ty powinieneś zainwestować w dobre okna. I powoli przyzwyczajać się do zmian.
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2018, 08:30:17 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Korzen

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #154 dnia: Marca 21, 2018, 09:40:45 »
Ależ proszę bardzo. Otwieramy mapy googla. Mierzymy odległość w linii prostej od torów. Taka linijka jest. Północny koniec Wyszyńskiego jest w linii ul Piłsudskiego w zasadzie na wprost od torów w odległości 1,2 km.
Ale ja wiem jaka jest odległość. Moje pytanie nie brzmiało czy będzie słychać (co znów próbujesz insynuować), ale "w jaki sposób dźwięk pociągów przedostanie się w te rejony"?
Ok. Czyli to, że będzie słychać już mamy ustalone. Teraz pytanie: którędy dźwięk się tam dostanie?
a) rurami kanalizacyjnymi
b) starym korytem rzeki ukrytym pod jezdnią
c) powietrzem wzdłuż prostej ulicy Piłsudskiego
d) odbije się od stratosfery
Można prosić o pomocy publiczność.


Bo serio, teraz przy Lidlu na dworze ledwo je słychać, przy Netto już w ogóle.
Jeśli ktoś twierdzi, że przy Lidlu na dworze ledwo słyszy przejeżdżający pociąg to:
a) jest najmniej przygłuchy
b) ....  (tu musiałoby być coś obraźliwego, albo nawiązującego do obecnej polityki rządu co na jedno by wyszło)


W sumie nasz spór jest łatwy do rozstrzygnięcia. Ktoś kto ma dostęp do jakiejś syreny alarmowej mógłby w nocy stanąć na moście przy Lidlu i uruchomić syrenę. Zobaczylibyśmy jak to się niesie o 3 w nocy. I dokąd dotrze.

Offline angie

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #155 dnia: Marca 21, 2018, 10:41:03 »
Co do słyszalności pociągów musze przyznać, że na Zamenhofa czasami słychać, słyszę też hałas z kominów zakładowych, szczególnie w nocy dokuczliwy, bo mam wrażenie, że mieszkamy przy pasie startowym lotniska, a to wszystko przez wycinkę drzew pod nowy odcinek cmentarza, więc naprawdę rozumiem obawy, nie ma co porównywać odczuć swoich z innymi, jeden zaśnie na stojąco innemu szelesty przeszkadzają.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #156 dnia: Marca 21, 2018, 11:05:27 »
Ja czasami słyszę płynące statki po Odrze.
Dla mnie osobiście, bardziej uciążliwe przy zasypianiu niż odgłosy miasta jest wqrwiające bzyczenie komarów. :)
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kvaser

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #157 dnia: Marca 21, 2018, 11:20:37 »
Niezwykle ciche nocne pociągi towarowe oraz dzienne SKMki "mknące" do centrum Szczecina, ewentualnie podróż autobusem przez kojący las na węzeł Niebuszewo, potem obwodnica śródmiejska (czy jak ją tam zwał) mijająca nasze miasto za działkami i biegnąca dalej lasem które to pochłoną wydobywające się z niej spaliny i dźwięk tak aby mogła dotrzeć do ZCH Police wypuszczających bezszelestnie z kominów czyste i zdrowe powietrze wg mnie to niewątpliwie pozytywnie wpłynie na jakość życia w naszym mieście i po co te spory.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #158 dnia: Marca 21, 2018, 13:35:34 »
Ok. Czyli to, że będzie słychać już mamy ustalone. Teraz pytanie: którędy dźwięk się tam dostanie?

Strasznie lubisz słowo "będzie" i traktujesz te wszystkie swoje proroctwa jako coś, co naturalnie nastąpi.
 
Nie potrafisz nawet udowodnić swoich hipotez wymigując się, kiepską skądinąd ironią.

Jeśli ktoś twierdzi, że przy Lidlu na dworze ledwo słyszy przejeżdżający pociąg to:
a) jest najmniej przygłuchy
b) ....  (tu musiałoby być coś obraźliwego, albo nawiązującego do obecnej polityki rządu co na jedno by wyszło)

W dzień nie słychać, nie na tyle by to w jakikolwiek sposób przeszkadzało bardziej niż zwykły ruch uliczny. W nocy nie wiem, możliwe. Ale na pewno nie będzie ich słychać w połowie miasta (XD).

W sumie nasz spór jest łatwy do rozstrzygnięcia. Ktoś kto ma dostęp do jakiejś syreny alarmowej mógłby w nocy stanąć na moście przy Lidlu i uruchomić syrenę. Zobaczylibyśmy jak to się niesie o 3 w nocy. I dokąd dotrze.

I kolejny raz robisz kurwę z logiki. Dyskusja nie ma sensu. Pogódź się z niedogodnościami, które cię prędzej czy później czekają.
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2018, 13:50:06 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Korzen

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #159 dnia: Marca 21, 2018, 15:55:26 »
Ok. Czyli to, że będzie słychać już mamy ustalone. Teraz pytanie: którędy dźwięk się tam dostanie?


Strasznie lubisz słowo "będzie" i traktujesz te wszystkie swoje proroctwa jako coś, co naturalnie nastąpi.
 
Nie potrafisz nawet udowodnić swoich hipotez wymigując się, kiepską skądinąd ironią.

Odpowiedź rozstrzygająca odnośnie ul. Zamenchofa pojawiła się przed twoim postem, więc ten wątek można uznać za zamknięty. Nawet nie muszę swojej "tezy" dowodzić. Można oczywiście twierdzić, że nocą hałas będzie się gorzej rozchodził bo będzie np. błądził po ciemku.

W sumie nasz spór jest łatwy do rozstrzygnięcia. Ktoś kto ma dostęp do jakiejś syreny alarmowej mógłby w nocy stanąć na moście przy Lidlu i uruchomić syrenę. Zobaczylibyśmy jak to się niesie o 3 w nocy. I dokąd dotrze.


I kolejny raz robisz kurwę z logiki. Dyskusja nie ma sensu.
No jasne.  Rozstrzygający "dowód" jak to ładnie ująłeś, byłby "k....ą z logiki".  Podejście to sugeruje, że wiesz jaki byłby rezultat, ale wstyd ci się przyznać.

Odnośnie jeszcze dowodów. Specjalnie dla ciebie przespacerowałem się po pracy po torach i zrobiłem takie zdjęcie To jest zdjęcie z torów w kierunku Zamenhofa. Zagadka: co to za wysokie - żółte bloki w oddali.  I druga: którędy hałas się do nich dostanie? Wszystko co leży przed nimi będzie słuchać nocnych pociągów. W drugą stronę zdjęcia nie robiłem bo tam są drzewa. Podejrzewam jednak, że one za dużo to nie pomagają.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #160 dnia: Marca 21, 2018, 16:45:39 »
Odpowiedź rozstrzygająca odnośnie ul. Zamenchofa

No fest rozstrzygająca. XDDDDDDDDDDDDD

więc ten wątek można uznać za zamknięty.

A ja nic nie słyszę na Zamenhoffa. Musisz więc otworzyć wątek.

No jasne.  Rozstrzygający "dowód" jak to ładnie ująłeś, byłby "k....ą z logiki".

I znów. XD

Musisz się gościu nauczyć, że jak sobie coś tam gdzieś powiesz i napiszesz to nie jest to w żaden sposób rozstrzygające.

Odnośnie jeszcze dowodów. Specjalnie dla ciebie przespacerowałem się po pracy po torach i zrobiłem takie zdjęcie To jest zdjęcie z torów w kierunku Zamenhofa. Zagadka: co to za wysokie - żółte bloki w oddali.  I druga: którędy hałas się do nich dostanie? Wszystko co leży przed nimi będzie słuchać nocnych pociągów. W drugą stronę zdjęcia nie robiłem bo tam są drzewa. Podejrzewam jednak, że one za dużo to nie pomagają.

O kurde, argument nie do podważenia. Zdjęcie mierzące poziom hałasu. Weź to opatentuj. XD

I po raz ostatni powtarzam - zacznij się przyzwyczajać i odkładać na nowe okna bo SKM powstanie czy tego chcesz, czy nie.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #161 dnia: Marca 21, 2018, 17:36:20 »
Gdy moja babcia zamieszkała w Policach, przy głównej drodze, była ona nie niemal pusta.

Czy Twoja babcia nie mogla przewidziec, ze zamieszkujac przy glownej drodze w Policach moze ona byc pozniej bardziej uczęszczana? Dla mnie porownanie takie samo, ktos sie wybudowal przy malo uczeszczanych torach..

Na Zamenhofa nie raz slyszalem przejezdzajacy pociag.
Serio KrP masz chyba cos ze sluchem jak ledwo slyszysz pociag(ok 80db-100db) kolo Lidla, a przy Netto prawie w ogole. Wydaje mi sie, ze po prostu je ignorujesz. Ja zatrzymuje sie w Londynie dosyc blisko lotniska, po kilku dniach odglosy samolotow przestaly mnie irytowac, po prostu organizm nauczyl sie je ignorowac :D

Przejezdzajace w nocy towarowki beda stanowily nie tylko problem dla okolicznych domow, pobliskie blokowiska tez dostana po uszach. Przy sprzyjającym wietrze fala dzwiekowa pociagu dotrze dosyc daleko.





Offline Korzen

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #162 dnia: Marca 21, 2018, 17:44:26 »

A ja nic nie słyszę na Zamenhoffa. Musisz więc otworzyć wątek.
Wcześniej już napisałeś, że nie słyszysz koło netto. Każdy już sobie wywnioskował, że dalej też nie będziesz słyszał. Większość ludzi jednak jest zdrowa.

No jasne.  Rozstrzygający "dowód" jak to ładnie ująłeś, byłby "k....ą z logiki".
Musisz się gościu nauczyć, że jak sobie coś tam gdzieś powiesz i napiszesz to nie jest to w żaden sposób rozstrzygające.
Po co te nerwy. Nie trzeba się złościć. Przydałby się kontrargument. Przegrywasz dyskusję bo od początku zacząłeś z przegranej strony.  Usiłujesz dowieść, ze w Policach nie rozchodzą się fale dźwiękowe. I brniesz w coraz większe brednie. 
Odnośnie jeszcze dowodów. Specjalnie dla ciebie przespacerowałem się po pracy po torach i zrobiłem takie zdjęcie To jest zdjęcie z torów w kierunku Zamenhofa. Zagadka: co to za wysokie - żółte bloki w oddali.  I druga: którędy hałas się do nich dostanie? Wszystko co leży przed nimi będzie słuchać nocnych pociągów. W drugą stronę zdjęcia nie robiłem bo tam są drzewa. Podejrzewam jednak, że one za dużo to nie pomagają.


O kurde, argument nie do podważenia. Zdjęcie mierzące poziom hałasu. Weź to opatentuj. XD
Ależ do podważenia. Wystarczy napisać, że fale dźwiękowe na widok tych bloków zawrócą ze strachu. Albo nie zobaczą ich po ciemku. Albo podać jakiś sensowny argument, dlaczego niby nie mają tam dotrzeć, skoro jest to w linii prostej w niewielkiej odległości. Tylko jakoś jedyne twoje argumenty to: ledwo słyszę koło lidla na dworze, a koło netto to już w ogóle. Więc skoro niedosłyszysz to specjalnie dla ciebie zrobiłem zdjęcia.  Skoro jeszcze niedowidzisz to bardzo ci współczuję.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #163 dnia: Marca 21, 2018, 19:34:16 »
Serio KrP masz chyba cos ze sluchem jak ledwo slyszysz pociag(ok 80db-100db) kolo Lidla, a przy Netto prawie w ogole. Wydaje mi sie, ze po prostu je ignorujesz.

Możliwe. Ale ja całe życie spędziłem w mieście, teraz też mieszkam przy dość ruchliwej ulicy i w sumie nigdy mnie to jakoś szczególnie nie ruszało. Mogę spać koło torów przy otwartym oknie bez problemu. ;)

Pomijam też fakt, że mam na tyle rozumu i godności człowieka, że nie krzyczałbym gdybym się wybudował koło torów, po których nagle puściliby mi pociągi tylko wziąłbym to na klatę i tyle. Życie.

Wcześniej już napisałeś, że nie słyszysz koło netto. Każdy już sobie wywnioskował, że dalej też nie będziesz słyszał. Większość ludzi jednak jest zdrowa.

To szkoda, że do tej większości nie należysz. :<

Przegrywasz dyskusję bo od początku zacząłeś z przegranej strony.

XDDDD

Więc skoro niedosłyszysz to specjalnie dla ciebie zrobiłem zdjęcia.

To mówię, opatentuj tę technologię. Jeszcze piniondz wpadnie i na lepsze okna uzbierasz. XD

« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2018, 19:45:20 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Korzen

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #164 dnia: Marca 22, 2018, 06:32:54 »
Więc skoro niedosłyszysz to specjalnie dla ciebie zrobiłem zdjęcia.
To mówię, opatentuj tę technologię. Jeszcze piniondz wpadnie i na lepsze okna uzbierasz. XD
Robienie zdjęć nie jest trudne. Nauczysz się kiedyś.


Ponieważ nie doczekałem się argumentów z twojej strony a kibicuje ci rodzina i przyjaciele trochę podpowiem.
Do żółtych bloków widocznych na zdjęciu hałas nie dotrze bo:
a) będzie się zatrzymywał w każdym domu/bloku po drodze i pytał o drogę, ale nikt mu nie pomoże i zwyczajnie nie trafi,
b) zdjęcie jest niewyraźne,
c) oczywiście, że hałas dotrze do tych bloków i wszystkich domów po drodze i w tym momencie chciałbym przeprosić wszystkich za moje dotychczasowe - niezbyt mądre posty w tym temacie,
d) hałas najpierw poleci na zakupy do lidla i tak się obkupi, że nawet nie dotrze do netto,
e) pociągi towarowe nie zatrzymują się na przystankach i hałas nie będzie miał kiedy wysiąść w Policach z pociągu.


I znowu trochę ci podpowiem. Jedna z tych odpowiedzi ma sens. Inna jest zgodna z twoja dotychczasową argumentacją. W pozostałych robię sobie z ciebie jaja. I trochę smutne, że poziom argumentów w tym wątku zmusza mnie do żartów w poważnym temacie dotyczącym tysięcy mieszkańców Polic.