Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Remont Piłsudskiego  (Przeczytany 26333 razy)

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
Odp: Remont Piłsudskiego
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 16, 2014, 21:25:43 »
Swoją drogą - ile przeznaczono na remont piłsudskiego? Bo z tego co pamiętam jeszcze rok temu była mowa o kwocie rzędu 800 tys. zł?

Cytuj (zaznaczone)
Całkowity koszt remontu drogi powiatowej Nr 3936Z wyniesie niespełna 950 tys. zł. Prace powinny zostać ukończone w terminie do 30 września br.
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)

Offline woźnica

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Remont Piłsudskiego
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 17, 2014, 07:51:34 »
Czyli można jedynie podziękować ludziom odpowiedzialnym za inwestycje w tej gminie, drogi, osobom odpowiedzialnym za fundusze i projektantom, oraz życzyć nam drodzy policzanie by nikt z nas, ani niczyje dzieci nie wpadły tam nigdy pod koła (a okazji jest tam jak wiecie codziennie wiele) :)
No cóż jaka władza takie inwestycje.

To jest droga powiatowa i remont realizuje Powiat Policki.
Panie Grzegorzu, mieszkańców nie interesuje do kogo należy droga. Ktoś wjedzie w wielką dziurę i rozwali koło to ma pretensje, że ta dziura nie została załatana. Dla mnie drogi w Policach należą do Polic. Tak samo z drogą przy Lidlu. Ci co planowali remont powinni przewidzieć jakie są problemy w tych miejscach. Przecież Lidl nie stoi tam rok czy dwa. Osoby co planują chyba są z Polic? To wiedzą co się dzieje w godzinach szczytu.
Power słusznie zauważył że mogliby zrobić tam pas lewoskrętny, do tego kładka dla pieszych i po problemie.
Panie Grzegorzu i proszę nie odbierać mojej wiadomości jako atak bo tak nie jest. Cieszę się że mamy osoby co angażują się w sprawy Polic.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Remont Piłsudskiego
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 17, 2014, 08:13:49 »
Ja to wiem, ze mieszkańcy gubią się w zawiłościach biurokracji i administracji i jak Pan słusznie zauważył  myślą w kategoriach "jak w Policach, to polickie".
Moja uwaga o tym, że ul. Piłsudskiego  jest drogą powiatową miała na celu tylko usystematyzowanie i pokazanie kto, za  co odpowiada i do kogo należy adresować swoje opinie i uwagi.
Generalnie, jako użytkownik polickich dróg, cieszę się, że jest prowadzony remont tego odcinka. Każdy remont, nawet ograniczony co do zakresu, daje jakąś "wartość dodaną" dla użytkowników i to cieszy.

Widziałem kiedyś plany drogowe dla tej części miasta, które przewidywały, że dzisiejsza ulica Piłsudskiego miała być drogą dwujezdniową na całej swojej długości, od skrzyżowania z Woj. Polskiego do Tanowskiej. Plany te zostały zrealizowane tylko częściowo, co dziś widzimy. Zarówno planiści jak i budowniczowie tej drogi robili to w czasach, gdy nikt nawet nie śnił, że każdy będzie miał swój samochód i będą kiedyś takie sklepy jak Lidl, Biedronka itd. Jest więc duża racja w tym, że konieczne jest lepsze organizowanie ruchu w okolicach tych sklepów. Można było to zastrzegać w chwili, gdy te sklepy powstawały i gdy uzgadniano organizację ruchu i drogi dojazdowe do tych sklepów. Wtedy to inwestor budujący dany sklep musiałby zapewnić odpowiednią infrastrukturę drogową. Dziś musi to zrobić zarządca drogi.
Zgadzam się, że dziś wjazdy i wyjazdy do Lidla, Biedronki, stacji paliw są "kulawe". Sam nieraz stałem w długiej kolejce i włączałem się w Piłsudskiego "na wcisk", bezpieczne to nie jest.

Wygląda jednak na to, że, pewnie z powodu ograniczonych środków, nastąpi jedynie odnowienie nawierzchni jezdni i chodników, bez zmiany organizacji ruchu.

Offline woźnica

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Remont Piłsudskiego
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 17, 2014, 09:06:51 »
Można było to zastrzegać w chwili, gdy te sklepy powstawały i gdy uzgadniano organizację ruchu i drogi dojazdowe do tych sklepów. Wtedy to inwestor budujący dany sklep musiałby zapewnić odpowiednią infrastrukturę drogową.

Słuszna uwaga, tylko kto to doceni i wprowadzi w życie?

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Remont Piłsudskiego
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 17, 2014, 10:15:26 »
I tu jest właśnie odpowiedzialność i pole do popisu dla zarządcy drogi. Powinien wymóc na inwestorze zrobienie takiej organizacji ruchu, by obsługa drogowa inwestycji odbywała się najbardziej optymalnie i bezpiecznie.

Nie pokazuję tu palcem konkretnego zarządcy drogi, po prostu wskazuję coś, co, moim zdaniem, powinno być standardem.

Offline rzetelny

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: Remont Piłsudskiego
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 17, 2014, 11:10:52 »
Także odniosę się do słów Pana Ufniarza - uważam, że wymienienie nawierzchni nie jest żadną wartością dodaną, bo tak naprawdę nie wnosi nic na co liczyliby mieszkańcy. Jaki jest sens robienia remontów, jeśli te nie niosą nic poza drobną kosmetyką? Tym bardziej, że zdaje się część drogi była robiona w 2006. Obawiam się, że jakość prac będzie podobna do tych na odcinku leśnym tej drogi, gdzie jadąc autem ma się wrażenie jazdy po poligonie, a zapewne za kolejne 5 do 8 lat będzie kolejny remont.
Proszę mi też wytłumaczyć jak to jest, że w Policach około 700-800m drogi robi się za 950tys. zł. W Szczecinie 150m drogi (z bramy królewskiej do placu żołnierza) będzie kosztować 3,9mln zł? Aż taką przebitkę mają w dużym mieście?
Uważam, że każdy remont powinien nieść usprawnienia - w przypadku dróg - te z zakresu bezpieczeństwa. Jeśli osoba odpowiedzialna za tę drogę tego nie widzi może nie powinna piastować tak odpowiedzialnego stanowiska?
Rozumiem, że fundusze są jakie są - bo ktoś się nie postarał (a przecież można, tyle jest funduszy europejskich) i choć może moje myślenie jest dość standardowe (nie znam się na wszelkich zawiłościach biurokracji, lecz nie muszę, w końcu mamy od tego ludzi, prawda?) to mogę śmiało stwierdzić, że jeśli ktoś zrobiłby więcej, postarał się bardziej, lub zwyczajnie posłuchał głosu mieszkańców, to wyszłoby tylko na dobre.

No i ostatnia konkluzja, po co robić coś na odwal, skoro można poczekać,dozbierać fundusze i od razu zrobić porządnie.

Offline bt2k5

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Odp: Remont Piłsudskiego
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 17, 2014, 12:34:38 »
Moim zdaniem powinni zrobić kładkę lub nawet ale to w marzeniach tunel (...) przydałaby się kładka nad jezdnią.

do tego kładka dla pieszych i po problemie.

Czy was zdrowo pogrzało z kładkami czy tunelami? W wielkich i cywilizowanych miastach odchodzi się od kanalizowania ruchu pieszych, a wy na zwykłej drodze małego miasta chcecie budować szykany dla pieszych. Jeżeli kogokolwiek należałoby wrzucać pod ziemię, to na pewno samochodziarzy, a nie pieszych. Ale w tym konkretnym przypadku jest na tyle mały ruch, że odpowiednio zaprogramowana sygnalizacja wystarczyłaby w 100%.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Remont Piłsudskiego
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 17, 2014, 12:48:15 »
Ale w tym konkretnym przypadku jest na tyle mały ruch
To główna droga wjazdowa do centrum Polic, mały ruch tam jest pomiędzy 22 a 6 rano ;)
Stosunkowo tanim i skutecznym rozwiązaniem jest jak zwykle rondo :)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Remont Piłsudskiego
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 17, 2014, 14:59:52 »
Stosunkowo tanim i skutecznym rozwiązaniem jest jak zwykle rondo :)
Szczególnie, że właściwie tam jest miejsce. Co więcej, ze względu na wzrastającą liczbę mieszkańców osiedla przy Wkrzańskiej ruch będzie tam coraz większy i problemy z wyjazdem z Lidla również.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Remont Piłsudskiego
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 17, 2014, 16:51:21 »
Stosunkowo tanim i skutecznym rozwiązaniem jest jak zwykle rondo

Taaa ???  szczególnie, że będzie to kosztować dwa budżety -  gminy i powiatu. Stosunkowo tanim rozwiązaniem jest "inteligentna" sygnalizacja świetlna! Tym bardziej, że jest to REMONT, nie MODERNIZACJA ulicy Piłsudskiego.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Remont Piłsudskiego
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 17, 2014, 17:16:57 »
I tu jest właśnie odpowiedzialność i pole do popisu dla zarządcy drogi. Powinien wymóc na inwestorze zrobienie takiej organizacji ruchu, by obsługa drogowa inwestycji odbywała się najbardziej optymalnie i bezpiecznie.

Nie pokazuję tu palcem konkretnego zarządcy drogi, po prostu wskazuję coś, co, moim zdaniem, powinno być standardem.
Może Pan jeszcze doda do kogo należały grunty przeznaczone pod stację benzynową,LiDLa i Biedronkę.
jestem gorszego sortu

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Remont Piłsudskiego
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 17, 2014, 18:01:16 »
Może Pan jeszcze doda do kogo należały grunty przeznaczone pod stację benzynową,LiDLa i Biedronkę.
co to ma do rzeczy?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline IVAN

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Remont Piłsudskiego
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 17, 2014, 20:12:48 »
"Chłopaki" tak się rozpędzili z tym remontem ulicy że drugi dzień cisza. Może trzeba było poczekać z zerwaniem nawierzchni ?? A teraz trzeba jeździć po dziurach ;(

Offline jula1980

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Remont Piłsudskiego
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 17, 2014, 21:52:30 »
... a co ja mam powiedzieć jak mieszkam koło Rossmana? Dla mnie wyjechac spod domu, to dopiero sztuka.
Oglądałam w TV fajne rozwiązanie w jednej wsi (gdzie szła przelotówka): remontujac drogę ( gdzie był spory ruch ) zamaist wstawiac progi, czy wysepki, zrobili wjazd jak by na próg, ale ten"próg" ciągnął się przez całą długość ulicy , takie podwyższenie z polbruku.
Tamtejszy burmistrz, czy sołtys wypowiadał się, że kierowcy znaczne zwalniają jadąc po takiej drodze, a i pieszym łatwiej pokonać przejscie na drugą stronę.
Ogólnie ponoć to super rozwiazanie stosowane w szerokim świecie, a nam chyba tam daleko...
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2014, 21:54:12 wysłana przez jula1980 »

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Remont Piłsudskiego
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 18, 2014, 10:25:16 »
Stosunkowo tanim rozwiązaniem jest "inteligentna" sygnalizacja świetlna! Tym bardziej, że jest to REMONT, nie MODERNIZACJA ulicy Piłsudskiego.
Czy to remont czy modernizacja nie ma to znaczenia, w tym momencie już pozamiatane, a my możemy tylko dyskutować. Sygnalizacja w tak ruchliwym miejscu wg. mnie nie sprawdzi się, będą się tworzyć korki. Innym rozwiązaniem jest podwyższenie wyłożone kostką brukową, o tym chyba pisze jula1980. Coś takiego zrobili na Łukasińskiego i jest tam trochę łatwiej włączyć się do ruchu i przejść przez jezdnię.