Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Aparat ortodontyczny  (Przeczytany 7948 razy)

Offline Michał94

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Aparat ortodontyczny
« dnia: Sierpnia 31, 2013, 16:55:55 »
Witam! Chcę założyć sobie aparat ortodontyczny. Proszę was o informację na temat gabinetów ortodontycznych, cen, oraz ogólnej opinii.

Offline deocharat

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
    • http://www.kswpolice.pl
Aparat ortodontyczny
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 31, 2013, 17:18:44 »
Na ul. Tkackiej w Szczecinie swój gabinet ma dr Ziemba (www.ortodonta.szczecin.pl). Niedługo będą 2 lata jak jestem pod jego opieką i jestem w pełni zadowolony.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Aparat ortodontyczny
« Odpowiedź #2 dnia: Września 01, 2013, 00:10:04 »
ja z córką chodziłam do kliniki ortodoncji w szpitalu na pomorzanach - najtaniej w regionie a i powodów do narzekań nie było :)
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline Michał94

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Aparat ortodontyczny
« Odpowiedź #3 dnia: Września 01, 2013, 08:20:27 »
Cytat: "kaskada"
ja z córką chodziłam do kliniki ortodoncji w szpitalu na pomorzanach - najtaniej w regionie a i powodów do narzekań nie było :)


A jakie dokładnie są ceny na Pomorzanach?

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Aparat ortodontyczny
« Odpowiedź #4 dnia: Września 01, 2013, 15:45:45 »
dokładnie tera Ci nie podam, ja zapłaciłam rok temu 70zł za aparat (z wyciskami i dopasowaniem) wizyta 20zł. Stałe koleżanka zakładała i mówiła że też mają najniższe ceny
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline rzetelny

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Aparat ortodontyczny
« Odpowiedź #5 dnia: Września 03, 2013, 22:06:34 »
pomorzany najtańsze- dziś to absolutna nieprawda. Rzekomo "półpaństwowa" klinika przy szpitalu jak sami ją nazywają tamtejsi lekarze. Kiedyś aparat stały kosztował tam 1500zł za jeden. Dziś nie wiem,możliwe, że ceny się nie zmieniły. Ja nosiłem aparat 3 lata, leczyłem się właśnie tam. Za wizytę płaciłem 100zł, plus 250zł za każdy zmieniony łuk (niekiedy wizyta kosztowała mnie 600zł miesięcznie). Więc proszę nie pisać głupot. Co do lekarzy i jakości - średnio, do dziś mam lekką diastemę, mimo, iż wielokrotnie prosiłem by zęby "dociągnąć".
Co do lekarzy: stanowczo odradzam "doktor" Grygiel - mówisz jej, że cię boli, że aparat powoduje uczulenia (jak u mnie), a ona w twarz ci się śmieje i mówi, że zmyślasz, bo to ona jest lekarzem i wie lepiej czy cię boli.
doktor Piątkowska (pomocnica tej powyżej): młoda i jeszcze nieprofesjonalna -jedyna zaleta jest taka,że jest miła.
Doktor Kamińska (o ile nadal tam przyjmuje) - bardzo naciąga na leczenie, chciała mi prostować zęby przez 6 lat (miałem jedynie nachodzącą dwójkę u góry na jedynkę),zrezygnowałem z leczenia u niej.
Jedynie mogę polecić Doktor Bielawską-Victorini i dwóch lekarzy, których nazwisk nie pamiętam. Jednak z tego co się orientuję to jest wiele lepszych i tańszych klinik - nawet tych prywatnych. Jak chociażby wszędzie polecana klinika na Boh. Warszawy.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Aparat ortodontyczny
« Odpowiedź #6 dnia: Września 04, 2013, 09:26:20 »
rzetelny, nie wiem gdzieś ty chodził ja płacę 20zł czasami 35zł (jak nie było miejsc do studentów)
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Aparat ortodontyczny
« Odpowiedź #7 dnia: Września 04, 2013, 10:08:24 »
A w Stomaksie na bankowej? Bo domyślam się, że autorowi chodzi o aparat stały. Wiem, że są 2 rodzaje. wewnętrzny i zewnętrzny. Ten zakładany od środka jest 2Xdroższy. Tylko nie wiem jak przy wizycie. Czy za regulację tak samo czy drożej.
Z tego co słyszałam to średnio wizyta (prywatnie) wynosi 250zł.

Offline damian

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Aparat ortodontyczny
« Odpowiedź #8 dnia: Września 04, 2013, 20:18:18 »
Ja chodzę do ortodonty na Wojska Polskiego w Szczecinie - http://www.ortos.szczecin.pl/ ,
za jeden stały aparat płaciłem 1500zł , wizyta kontrolna z 1 aparatem 70zł, z 2 100zł , jeżeli wymiana łuku , to 200zł . Na razie jestem zadowolony (za wyjątkiem wydanej kasy :) )

Offline trzebiezanin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
Aparat ortodontyczny
« Odpowiedź #9 dnia: Września 04, 2013, 20:58:53 »
Osobiście nosze aparat, troche daleko miałem zakładany bo aż na ul. Jasnej w Szczecinie obok Struga, ale pani Alicja jest super, miła porządna, nie trzeba płacić całości naraz, płacisz jak Ci wygodniej czyli raz na wizyte np. po 100zł albo raz 500 czy coś takiego. Dobra i stosunkowo tania i oczywiście wie co robi duzo osób i znajomych chwali sobie jej leczenie :)

Offline Luna1111

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Aparat ortodontyczny
« Odpowiedź #10 dnia: Września 04, 2013, 21:57:27 »
Ortodonta przyjmuje w nowym bloku za farmerem na Grzybowej. Osobiście zakładałam i naprawdę polecam.  Nazwa gabinetu d-dent.

Offline rzetelny

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Aparat ortodontyczny
« Odpowiedź #11 dnia: Września 05, 2013, 11:51:54 »
Cytat: "kaskada"
rzetelny, nie wiem gdzieś ty chodził ja płacę 20zł czasami 35zł (jak nie było miejsc do studentów)

Jakbyś czytała ze zrozumieniem, to byś bez problemu wiedziała, gdzie chodziłem. Chodzi o aparaty stałe.
Z tego co pamiętam za aparaty wyjmowane ludzie zawsze płacili tam 40zł.
Aż z ciekawości zadzwoniłem tam by się jeszcze raz dowiedzieć, czy ceny się zmieniły:
aparat stały metalowy 1550zł za łuk + 100zł za wizytę + łuki (w zależności jaki, zwykle 200zł)
aparat stały kosmetyczny 2500zł + -||-

Nie każdy chce chodzić do studenciaków. Jedna mądra wizytę przed ściągnięciem aparatu mi go zwyczajnie połamała na zębach.

Offline Michał94

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Aparat ortodontyczny
« Odpowiedź #12 dnia: Września 08, 2013, 15:16:36 »
Dziękuję za wszystkie opinie. Wezmę je pod uwagę. Myślę, że udam się do:
http://www.stomatologia-szczecin.pl/articles.php?article=1250777190

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Aparat ortodontyczny
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 13, 2013, 12:13:06 »
Michał94,  byłeś już może? Gdzie założyłeś?