Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: wypadek,kolizja  (Przeczytany 2681 razy)

Offline MANIEK M5

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
wypadek,kolizja
« dnia: Września 02, 2013, 18:11:45 »
Byłem uczestnikiem wypadku drogowego.Pisze wypadku bo dwoje ludzi trafiło do szpitala z czego jeden z nich nie wyglądał najlepiej.Miało to miejsce 2 dni temu.Jak długo trzeba czekać na orzeczenie o winie sprawcy?Chcę naprawić auto a nie mogę go ruszyć dotąd aż nie zakończy się postępowanie.Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Offline Bieniu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
wypadek,kolizja
« Odpowiedź #1 dnia: Września 02, 2013, 22:14:04 »
To zalezy czy sprawca sie przyznal do spowodowania wypadku.Jak masz dane sprawcy do zglos szkode w jego ubezpieczalni i jak rzeczoznawca zrobi ogledziny to mozesz na swoj koszt naprawic.Ja sie z jednym typem bujam od grudnia i teraz czekam na wokande...
:)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
wypadek,kolizja
« Odpowiedź #2 dnia: Września 03, 2013, 08:54:41 »
Cytat: "Bieniu"
Jak masz dane sprawcy do zglos szkode w jego ubezpieczalni i jak rzeczoznawca zrobi ogledziny to mozesz na swoj koszt naprawic.


Nie tak do konca, po ogledzinach rzeczoznawcy potrzebne jest jeszcze zielone swiatlo od ubezpieczalni, na podstrawie kosztorysu sporzadzonego przez warsztat, dlatego warto jest przeprowadzic ogledziny w warsztacie, ktory wspolpracuje z dana ubezpieczalnia, wtedy zlecajac naprawe z rozliczeniem bezgotowkowym jestesmy po pewnej stronie. W przypadku innych form rozliczeniowych moze dojsc do przepychanek z ubezpieczycielem.

Offline Bieniu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
wypadek,kolizja
« Odpowiedź #3 dnia: Września 03, 2013, 21:16:19 »
Dopóki nie ma winnego ubezpieczalnia nie wyplaci zadnych pieniedzy i nie da zadnego zielonego swiatla nawet w ich warsztacie. Po zgloszeniu szkody zjawi sie rzeczoznawca i wyceni szkode. Bedzie wiadomo czy szkoda calkowita czy nie i na na jakiej wysokosci odszkodowanie mozna liczyc. Mozna w miedzyczasie naprawic na swoj koszt w swoim warsztacie i wziac pózniej kase gotowka lub rozliczyc fakture bezgotowkowo.Mozna takze zlecic rozliczenie warsztatowi lub zatrudnic własnego rzeczoznawce. W moim przypadku kolizja była w grudniu.Ja wyprzedzałem, on sie właczał do ruchu.Odmowił przyjecia mandatu i teraz tak:
komenda- zenania(moje jego swiadkow)
Marzec-komenda kieruje kompletny wniosek o ukaranie
Czerwiec-Wyrok Nakazowy(uznanie za winnego)
Odwołanie od wyroku
I teraz czekamy na sprawe...
A kasy ani sladu, wiec ja bym na zadne "swiatla" sie nie ogladał :)

Ort.
~Ważniak
:)

Offline MANIEK M5

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
wypadek,kolizja
« Odpowiedź #4 dnia: Września 03, 2013, 22:18:06 »
Auto jest teraz na parkingu i czekam na jakąś informacje od policji.Zastanawiam sie tylko jak długo to będzie trwało.Bo jak na razie to od soboty nikt się nie odezwał.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
wypadek,kolizja
« Odpowiedź #5 dnia: Września 03, 2013, 23:22:00 »
Cytat: "Bieniu"
Mozna w miedzyczasie naprawic na swoj koszt w swoim warsztacie i wziac pózniej kase gotowka lub rozliczyc fakture bezgotowkowo.Mozna takze zlecic rozliczenie warsztatowi lub zatrudnic własnego rzeczoznawce.


Pewnie, że można, pytanie tylko, czy kolega Maniek ma tyle kasy, by wyłożyć na naprawę auta i czy ma nerwy na późniejsze ewentualne przepychanki z ubezpieczalniami. Zasada jest jedna, bez pisemnej akceptacji naprawy ubezpieczyciela lepiej się powstrzymać, bo może to drogo kosztować.

Offline MANIEK M5

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
wypadek,kolizja
« Odpowiedź #6 dnia: Września 04, 2013, 16:08:07 »
DEtonator, własnie o to chodzi.Mam nietypowe auto więc trochę kasy ,na oko ze 20 tys muszę włożyć w auto.I z ostatniej chwili.Zostałem zaproszony na komisariat na jutro więc jednak coś drgnęło w sprawie.