Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Mini quady na deptaku w Trzebieży.  (Przeczytany 24004 razy)

Offline rafi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Mini quady na deptaku w Trzebieży.
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 09, 2014, 20:36:52 »
Miniquady są dodatkową atrakcją dla ludzi,, zwłaszcza dla dzieci. Ale są dwie strony medalu. Przy mnie była sytuacja gdzie taki "kierowca" quada uderzył w wózek dzieciecy bo głowę miał odwróconą i oglądał jak kolega jedzie. Na szczęście nic sie nie stało ale mogł uderzć np w małe dziecko. Dapol napisał że problemem są opiekunowie i tu ma trochę racji bo często tych opiekunów w pobliżu nie ma. Temat ten w nadmorskich miejscowościach powraca każdego roku.

Offline mieszkaniec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Mini quady na deptaku w Trzebieży.
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 09, 2014, 22:04:23 »
wyjście z sytuacji jest proste niech szanowny Pan wlaściciel quadów wyznaczy sobie taśmami bądź czymkolwiek mały kawałek trawy do przejażdżek i problem z głowy, quady bedą dostepne a ludzie bedą mieli spokój , miejsca jest, na drodze dojazdu jest spora polana, tam gdzie jest parking, lecz często jest on w wiekszości niewykorzystywany

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Mini quady na deptaku w Trzebieży.
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 09, 2014, 22:57:49 »
Mnie tez spotkała nieprzyjemna konfrontacja z kierowcami tych małych quadów. A spacerowanie z córcią promenadą ściskając ja mocno za rękę, bo w każdej chwili może nadjechać quad albo rowerzysta(rowerzyści często jada chodnikiem a nie pasem ścieżki rowerowej) to wątpliwa przyjemność i średni wypoczynek. Zaś dwa tygodnie temu byłem świadkiem interwencji policyjnej wobec quadowca, który zbyt swobodnie i mało bezpiecznie kluczył po promenadzie wokół spacerowiczów.
Rzecz jasna sprawa jest złożona. Z jednej strony wszyscy oczekujemy, by plaża trzebieska żyła, obfitowała w atrakcje i oferowała jak najszerszą gamę usług dla turystów. Z drugiej strony, świadomość zagrożenia bezpieczeństwa może skutecznie psuć wypoczynek w tamtym miejscu.
 
Być może rozwiązaniem by było skierowanie quadów na inne trasy, niż główny deptak(np. tyłami, za boiskiem, przy polu dla kamperów aż do parkingu) a potem na drogę w kierunku Delfina. Mam jednak wątpliwości, czy te pojazdy mogą się poruszać po drodze publicznej. Gdyby jednak okazało się, że jest to możliwe, to wydaje mi się to najlepszym wyjściem, czyli długie i w miarę atrakcyjne trasy dla quadowców, jednocześnie usunięcie ich z promenady, gdzie niewątpliwie stwarzają zagrożenie dla pieszych.
Wydaje mi się również, że dobrym posunięciem byłoby umieszczenie wzdłuż całej promenady tablic informujących co to jest chodnik i co to jest ścieżka rowerowa, do czego one służą i jak się tam zachowywać i na co zwracać uwagę. Jako, że, mimo wszystko, ścieżki rowerowe są jeszcze pewną nowością w Polsce, nie wszyscy użytkownicy(i rowerzyści i piesi) wiedzą jak prawidłowo i bezpiecznie z nich korzystać. Mnie kiedyś tego nauczył policjant w Berlinie, cudem uniknąłem mandatu w DM ale opierdziel zebrałem spory.
Planuję w tym tygodniu porozmawiać o tym problemie z zarządcą kompleksu plażowego w Trzebieży
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2014, 23:00:18 wysłana przez grzegorz.ufniarz »

Offline miśka16

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Mini quady na deptaku w Trzebieży.
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 10, 2014, 08:59:27 »
P. Grzeorzu owym zarządcą Trzebieskich "atrakcji" jest dość cyniczny człowiek, dla którego nie ma problemu, czy ktoś na kogoś najeżdża, czy w toaletach jest czysto, nastawiony jest na biznes i ma wszystkich głęboko w d.......... . Smród i bród w toaletach, za które pobiera notabene opłaty świadczy tylko i wyłącznie o nim samym, tak samo ma gdzieś nasze bezpieczeństwo, liczy się kasa a nie poziom świadczonych usług.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Mini quady na deptaku w Trzebieży.
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 10, 2014, 22:06:35 »
Mówiąc o zarządcy kompleksu plażowego miałem na myśli OSiR, nie prywatnego przedsiębiorcę.

Offline miśka16

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Mini quady na deptaku w Trzebieży.
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 11, 2014, 08:25:04 »
P. Grzegorzu, Osir wydzierżawił już dosłownie wszystko owemu "byznesmenowi"więc nie widzę, żeby mógł w jakiś sposób wpłynąć na niego.

Offline majk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Mini quady na deptaku w Trzebieży.
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 11, 2014, 15:24:28 »
miśka16 qłady nie wypożycza owy "byznesmen" jak ty to piszesz tylko całkiem inna osoba także nie wypowiadaj się publicznie na tematy ci nie znane . A i co mają brudne toalety do owego wątku .

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Mini quady na deptaku w Trzebieży.
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 11, 2014, 21:00:44 »
[ciach!] co za [ciach!] ból dupy, ja [ciach!], to miasto jest takie smutne, ta mentalność jest taka słaba, że ja wymiękam.

Nad morzem kiedyś byliście? Ja [ciach!] co tam się dzieje, co tam się dzieje, przecież tam też jeżdzooo. I pozabijajo się zaraz. Z dziećmi nie można wyjść.

[ciach!] wasza mać, sory za słowa, ale to jest straszne. Zajmijcie się swoim życiem, wychodzicie z dzieciakami to je obserwujcie, a nie pretensje do świata. Sami z tymi bachorami [ciach!] po drogach rowerowych i jak wam się zwróci uwagę to pretensje do świata. Normalnie typowa, polska cebula.

Ten temat dał mi raka, serio.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Vitao

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 108
    • Zobacz profil
Odp: Mini quady na deptaku w Trzebieży.
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 11, 2014, 22:02:31 »
KrP, nad morzem, w niektórych miejscowościach sprawa quadów jest rozwiązana - mają do tego wyznaczone tereny, przeszkody, i inne pierdołki, i super, dzieci mają radoche, nie jeżdżą po kostkach pieszym na chodnikach. Następna sprawa, jako założyciel tematu, jeżdząc na rowerze też zwracam uwagę pieszym na ścieżkach, ale to nie temat o tym... I jeszcze jedno KrP, jakieś dialogi i wymienianie poglądów między ludźmi polega na dawaniu konkretnych argumentów "za" lub "przeciw", u Ciebie jest na czerwono i średnio można wywnioskować o co Ci w wypowiedzi chodzi, że jesteśmy społeczeństwem cebuli, ok, mega argument...
P. Grzegorzu, super, jeśli ktoś pomoże wyjaśnić sprawę quadów i ulokować je pozagranice ścieżki rowerowej i deptaku dla pieszych, przy okazji, jak to ktoś tu nazwał "nie zabierając ludziom pracy"...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Mini quady na deptaku w Trzebieży.
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 11, 2014, 22:24:14 »
Ta, jedź sobie do byle Świnoujścia czy Pobierowa to zobaczysz czy quady mają wydzielone trasy.

Argumentami nie ma sensu rzucać, już mnie to nudzi.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Vitao

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 108
    • Zobacz profil
Odp: Mini quady na deptaku w Trzebieży.
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 11, 2014, 22:47:29 »
Czytaj ze zrozumieniem - NIEKTÓRYCH miejscowościach. Nie tylko naszego województwa...Nie szukając jednak daleko Rewal. Gokarty i quady poza centrum i ścieżkami, ale trochę dalej dla porownania Mielno - masakra. Quady i gokarty jeżdżą nawet po ulicach, za którymi auta się wleką, nie mogąc  ich wyminąć, bo ulica wąska. Nie mówiąc o ścisku na chodniku z tym żelastwem między ludźmi - masakra! :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2014, 22:59:14 wysłana przez Vitao »

Offline ona

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
Odp: Mini quady na deptaku w Trzebieży.
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 12, 2014, 08:52:06 »
Tego typu burackie atrakcje tylko pokazuje w jakim dzikim kraju mieszkamy ;) Dla mnie deptak dla pieszych to nie autostrada i dziwie się, że co niektórzy jeszcze wielce obruszeni, że komuś to przeszkadza. Swoją drogą wracając do wypowiedzi KRP to mam pytanie do moderatorów. Tutaj starym bywalcom nie daje się ostrzeżeń? Wypowiedź pełna wulgaryzmów, ściachana w połowie, ale zero ostrzeżenia.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Mini quady na deptaku w Trzebieży.
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 12, 2014, 09:20:14 »
KrP otrzymał ostrzeżenie, które z tego co widzę jest widoczne tylko dla niego i dla Administracji.


Pozdrawiam
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Mini quady na deptaku w Trzebieży.
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 12, 2014, 09:26:19 »
No, otrzymałem. Strasznie mi z tego powodu wszystko jedno.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Mini quady na deptaku w Trzebieży.
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 12, 2014, 15:12:39 »
zgadzam się z krp. widzicie, że coś jest nie tak w przypadku który was dotyczy. a ile razy robicie "żle" dla innych. i mam tu na myśli (fakt - wątek nie na ten temat) mamusie i tatusiów spacerujących po ścieżkach rowerowych. wtedy jesteście usprawiedliwieni? prosta rada - chcecie zmienić świat - zacznijcie od siebie.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!