Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Śmieci kod kreskowy  (Przeczytany 14883 razy)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Śmieci kod kreskowy
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 12, 2014, 22:00:08 »
powiem tak. moim skromnym zdaniem chyba logicznym, bardziej przyjaznym mieszkańcom polic  i tańszym  wyjściem jest usytuawanie w tamtym rejonie jest takowych pojemników, niż zbieranie śmieci po lesie. ale co ja mogę wiedzieć. przecież z tych piniędzy nie da zrobić się tego, a z tamtych tamtego. wiem jedno - prowadząc swoją firmę dążę do jak największej redukcji kosztów, bo wiem że są to moje pieniądze. i niestety odnoszę wrażenie (i tu się będę powtarzał z uporem maniaka), że urzędnicze biurwy mają to w nosie. nie można z tych pieniędzy - to proszę ruszyć głową i zagospodarować środki z innej puli. od czego tam siedzicie w tej gminie? wygodnie - przyjśc do pracy na 8 godzin, a resztę mieć w nosie. mi praca śni się po nocach, bo mam świadomość, że jak coś spieprzę to poniosę za to takie konsekwencję, że jeszcze moje dzieci będą mnie spłacać. 
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Dociekliwy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Śmieci kod kreskowy
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 12, 2014, 22:21:37 »
Jeżeli z pieniędzy z opłat śmieciowych zostaną postawione pojemniki dla użytkowników i właścicieli nieruchomości niezamieszkałych, to będzie to łamanie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz łamanie dyscypliny finansów publicznych. I wtedy dopiero spotkamy się z pretensjami (zasadnymi) ze strony innych mieszkańców gminy. I proszę mnie nie obrażać, tylko dlatego że staram się odpowiadać na Pańskie pytania.
Jeśli na Bursztynowej zostaną dostawione pojemniki, to mieszkańcy bloków będą mieli słuszne pretensje o to, że dostajecie worki, pojemniki na zmieszane i pojemniki na bioodpady i jeszcze funduje się Wam gniazdo do selektywnej. A kto przepraszam ma to finansować ? Może np. mieszkańcy bloków na Zamenhoffa ? Niech Pan wskaże źródło finansowania tej inwestycji. Tylko proszę nie mówić o ,,innej puli" bo coś takiego nie istnieje, ponieważ to są zawsze pieniądze mieszkańców.
I musi Pan mieć wiedzę na jeszcze jeden temat. Nie wolno z innych pieniędzy budżetowych dokładać do systemu gospodarowania odpadami. On się MUSI samofinansować ! Ewentualne pretensje proszę przekazywać na ul. Wiejską, tam gdzie są stanowione obowiązujące ustawy.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2014, 22:41:25 wysłana przez Dociekliwy »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Śmieci kod kreskowy
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 12, 2014, 22:37:28 »
a czy nie można z jakiś innych pieniędzy postawić tam tych pojemników. chyba tańszym rozwiązaniem dla gminy będzie zbieranie śmieci z jednego miejsca niż z całego lasu, który leży na terenie gminy i o którego gmina na mocy ustawy ma dbać o porządek. z rozmów ze swoimi znajomymi wyciągam wniosek, że takie pojemniki byłyby tam mile widziane. fakt, nie wystąpiliśmy z oficjalnym pismem do władz gminnych o umieszczenie w tamtym miejscu takowych, ale na litość boską, chyba nie trzeba być profesorem z pięcioma fakultetami, aby dojść do wniosku że takowe by się tam przydały. no chyba że ja i moi znajomi spacerujący po puszczy wkrzańskiej jesteśmy odmieńcami i tylko nam się wydaje takie rozwiązanie za rozsądne. w takim razie zwracam honor.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Dociekliwy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Śmieci kod kreskowy
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 12, 2014, 22:50:10 »
Z innych pieniędzy zawsze można postawić dodatkowe pojemniki. Można wystąpić o to do zarządcy takiej nieruchomości  (Lasy Państwowe, OSIiR, Zarząd Działek, ZGKiM itd.) To zarządcy terenu płacą za likwidację dzikich wysypisk na swoim terenie a nie gmina (Regulamin utrzymania czystości i porządku w gminie).
Mieszkańcy Bursztynowej mogą wystąpić o zmianę systemu workowo-pojemnikowego na system gniazdowy. Tylko radzę skonsultować ten pomysł z wszystkimi zainteresowanymi, w przeciwnym razie, pomimo swoich dobrych chęci, stanie się Pan dla wielu obiektem ataków. Na to jedno może Pan liczyć w 100%.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2014, 22:56:14 wysłana przez Dociekliwy »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Śmieci kod kreskowy
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 12, 2014, 23:21:18 »
i w tym ostatnim się  zgadzamy. tylko jeszcze jedno - nie pisałem tego jako mieszkaniec ulic bursztynowa - spółdzielców, tylko jako sobotnio-niedzielny spacerowicz po polickich lasach. i jako takiemu bardzo brakuje mi pojemników w wyżej wymienionym miejscu. i oczywiście można zganiać obowiązek sprzątania różnych terenów przez jednego na drugich. ale chyba gmina police jest na tyle bogatą gminą, że ten jeden dodatkowy obowiązek nie poczyniłby ogromnego spustoszenia w jej budżecie. a jestem pewny, że spotkałoby się to z miłym przyjęciem społecznym
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Dociekliwy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Śmieci kod kreskowy
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 12, 2014, 23:38:33 »
Burmistrz nie może łamać prawa, także prawa miejscowego które uchwalają radni Rady Miejskiej. Sprzątanie terenu jest obowiązkiem właściciela terenu. Wydaje mi się, że mieszkańcy Polic również nie byliby zadowoleni z takiego rozwiązania, że z ich pieniędzy finansuje się sprzątanie np. prywatnych nieruchomości.
Myślę, że instytucje kontrolne (RIO, NIK, prokuratura itp.) szybko zniechęciłyby Burmistrza do takiego wydatkowania publicznych pieniędzy. A co do lasów, to wydaje mi się, że kara 500 zł za wyrzucanie śmieci do lasu jest po prostu śmieszna. Gdyby to było np. 5000 zł i więcej, byłoby nie tylko czyściej w polickich lasach, ale Lasy Państwowe miałyby środki na likwidację dzikich wysypisk.