Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Wybory do Europarlamentu  (Przeczytany 9569 razy)

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Wybory do Europarlamentu
« dnia: Marca 18, 2014, 23:09:49 »
Niedługo zbliżają się wybory do Europarlamentu i z tej okazji chciałbym oświadczyć, że moja skromna osoba zbiera podpisy dla Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke. Jeżeli ktoś chciałby złożyć podpis lub przekazać listę (https://www.npjkm.pl/files/KNP%20Lista%20UE%202014.pdf  - drukować poziomo, wypełniać drukowanymi ) to proszę o kontakt.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Wybory do Europarlamentu
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 19, 2014, 10:15:00 »
Forum to nie jest darmowa tuba propagandowa. Mam nadzieje, ze ludzie nie nabiora sie na bajki opowiadane przez tego oszoloma. 

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wybory do Europarlamentu
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 19, 2014, 15:05:50 »
Myślę, Detonatorze, że jesteś trochę za srogi. Forum oscyluje w kierunku wolnej trybuny policzan i ludzi z Policami związanych. I bardzo dobrze, bo gdzie mają się wypowiedzieć (w granicach prawa i regulaminu) jeśli i tu tego nie mogliby uczynić? Piotrek nie narzuca poglądów, poszukuje tak samo myślących. I chyba takim działaniem nie zakłóca porządku. Tak to przynajmniej ja odbieram. Choć akurat nie należę do zdeklarowanych zwolenników proponowanej opcji, przynajmniej nie w odniesieniu do całości propozycji. Bo niektóre do mnie trafiają. Dopóki jednak ktoś mi niczego nie narzuca, a tylko proponuje - nie widzę problemu. Chyba że uznamy istnienie jakiejś grupy politycznej mającej monopol na prawdę i to niemal objawioną. Taka grupa w Polsce występuje, acz nie każdemu musi się podobać. Byłoby fatalnie, gdyby uwielbienie dla tego środowiska zdominowało forum. Dlatego dopuśćmy i coming out'y zwolenników JKM.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wybory do Europarlamentu
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 19, 2014, 19:46:27 »
Forum to nie jest darmowa tuba propagandowa. Mam nadzieje, ze ludzie nie nabiora sie na bajki opowiadane przez tego oszoloma. 
Możesz rozwinąć swoją myśl na temat JKM? Wskaż mi proszę jakąś lepszą opcję jeżeli znasz.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wybory do Europarlamentu
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 19, 2014, 21:37:43 »
całe szczęście, że tacy dziwacy jak jkm nie mają szans zaistnienia na szerszej scenie politycznej.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Wybory do Europarlamentu
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 19, 2014, 22:03:34 »
Myślę, Detonatorze, że jesteś trochę za srogi. Forum oscyluje w kierunku wolnej trybuny policzan i ludzi z Policami związanych. I bardzo dobrze, bo gdzie mają się wypowiedzieć (w granicach prawa i regulaminu) jeśli i tu tego nie mogliby uczynić? Piotrek nie narzuca poglądów, poszukuje tak samo myślących.

Szanowny Validatorze, jest to oczywiście kwestia interpretacji, moim zdaniem w tym konkretnym przypadku wykorzystuje się to forum do partyjnych celów, które nie do końca mają czyste intencje.

Możesz rozwinąć swoją myśl na temat JKM? Wskaż mi proszę jakąś lepszą opcję jeżeli znasz.

Oczywiście Piotrze, że mogę rozwinąć swoją myśl. Oboje wiemy, jakie JKM ma podejście do UE, a teraz, gdy poczuł wiatr w żaglach (jego poparcie z tego, co widziałem oscyluje teraz w okolicach 5%) zaczyna się pchać do "złodziei i okupantów", mówiąc bardziej bezpośrednim językiem - pcha się do europejskiego koryta. Szczyt hipokryzji i zero honoru. Czy człowiek z jego poglądami nie powinien zaczynać naprawy sytuacji w kraju od własnego podwórka? Poza tym ze swoimi poglądami przyniesie nam tylko wstyd, a tego już nam wystarczy patrząc na ostatni lotniskowy numer "asa" z PO. Na kogo głosować? Osobiście jestem za totalnym bojkotem tych wyborów, bo Parlament Europejski w obecnej formie jest formą super wczasów dla nierobów z wielkimi gębami. Niestety musimy mieć tam kogoś, kto będzie godnie reprezentował polskie interesy. Wybór szczerze mówiąc żaden, no może w ostateczności zagłosowałbym na ugrupowanie Jarosława Gowina. 
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2014, 22:05:24 wysłana przez DEtonator »

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wybory do Europarlamentu
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 20, 2014, 00:13:13 »
Szanowny Validatorze, jest to oczywiście kwestia interpretacji, moim zdaniem w tym konkretnym przypadku wykorzystuje się to forum do partyjnych celów, które nie do końca mają czyste intencje.
Tak się przypadkie składa że nie należę do żadnej partii politycznej ani stowarzyszenia.
Oczywiście Piotrze, że mogę rozwinąć swoją myśl. Oboje wiemy, jakie JKM ma podejście do UE, a teraz, gdy poczuł wiatr w żaglach (jego poparcie z tego, co widziałem oscyluje teraz w okolicach 5%) zaczyna się pchać do "złodziei i okupantów", mówiąc bardziej bezpośrednim językiem - pcha się do europejskiego koryta. Szczyt hipokryzji i zero honoru. Czy człowiek z jego poglądami nie powinien zaczynać naprawy sytuacji w kraju od własnego podwórka? Poza tym ze swoimi poglądami przyniesie nam tylko wstyd, a tego już nam wystarczy patrząc na ostatni lotniskowy numer "asa" z PO. Na kogo głosować? Osobiście jestem za totalnym bojkotem tych wyborów, bo Parlament Europejski w obecnej formie jest formą super wczasów dla nierobów z wielkimi gębami. Niestety musimy mieć tam kogoś, kto będzie godnie reprezentował polskie interesy. Wybór szczerze mówiąc żaden, no może w ostateczności zagłosowałbym na ugrupowanie Jarosława Gowina.
Wiemy również jakie ma podejście do demokracji. Jest za jej likwidacją. Oczywiście do tego nie dojdzie, bo JKM nigdy nie uzyska takiego poparcia.
Warto jednak aby taki ktoś jak JKM był w sejmie i mógł tym złodziejom i okupantom - jak to ująłeś - uświadomić na czym polega wolny rynek.
Ja sam nie jestem za tym aby miał on większość w sejmie. Chciałbym, żeby miał te 10-20% i aby ludzie zauważyli, że teraz mamy socjalizm, a nie kapitalizm.
BTW. Fajnie by się oglądało Korwina na mównicy jak punktuje tych darmozjadów.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wybory do Europarlamentu
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 20, 2014, 00:25:42 »
dapol, widzę po Twojej aktywności na forum, że jesteś wybitnym specjalistą od psiej kupy, więc zajmij się tym na czym się znasz.
Pozdrawiam serdecznie

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Wybory do Europarlamentu
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 20, 2014, 08:20:29 »
Tak się przypadkie składa że nie należę do żadnej partii politycznej ani stowarzyszenia.

To tym lepiej, z takimi osobami dyskutuje sie znacznie przyjemniej. :)

Wiemy również jakie ma podejście do demokracji. Jest za jej likwidacją. Oczywiście do tego nie dojdzie, bo JKM nigdy nie uzyska takiego poparcia.

Demokracja ma swoje dobre i zle strony, chyba nie ma idealnego systemu, podoba mi sie model szwajcarski.

Warto jednak aby taki ktoś jak JKM był w sejmie i mógł tym złodziejom i okupantom - jak to ująłeś - uświadomić na czym polega wolny rynek.

Z niektora argumentacja JKM mozna sie zgodzic, z wyciaganymi przez niego wnioskami juz nie, czasami mam wrazenie, ze slyszy bijace dzwony, ale nie wie dokladnie w ktorym kosciele.

Ja sam nie jestem za tym aby miał on większość w sejmie. Chciałbym, żeby miał te 10-20% i aby ludzie zauważyli, że teraz mamy socjalizm, a nie kapitalizm.

Czysty kapitalizm nie jest niczym dobrym, szczegolnie w ujeciu poszanowania godnosci czlowieka, tam warunki dyktuje tylko i wylacznie pieniadz. Miejsce w ktorym pracuje doskonale potwierdza ten fakt. Na szczescie Niemcy, mimo wplywu amerykanskiego kapitalizmu, pozostaly panstwem socjalnym, gdzie najslabsi dostaja wsparcie, jego forma wymaga co prawda jeszcze pewnej korekty, jednak ma wiecej plusow niz minusow. Jestem zdania, ze potrzebujacemu nalezy dac wedke, a nie rybe, nie nalezy spisywac go na straty.

BTW. Fajnie by się oglądało Korwina na mównicy jak punktuje tych darmozjadów.

Jakas odmiana by sie przydala, ale czy potrzebne sa nam kolejne awantury? Nam potrzeba reprezentantow, dla ktorych dobro Polski i Polakow bedzie stalo na pierwszym miejscu, a nie nabicie kabzy i pozyskanie ukladow, ktore pozwola zyc w dostatku po zakonczonej kadencji.
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2014, 08:24:06 wysłana przez DEtonator »

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: Wybory do Europarlamentu
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 20, 2014, 17:57:43 »
A np. super partia Platforma Obywatelska wystawia  U NAS jako jedynkę  kolesia NIE Z NASZEGO WOJEWÓDZTWA.  On sam oficjalnie przyznaje, że w ogóle nie zna naszego rejonu.  Nawet gdybym głosował na PO – nigdy bym nie wybrał nr 1 na liście.
Czy to jest normalne?
Głosujcie naiwniacy na swojego spadochroniarza z Warszawy, wieloletniego członka PZPR.
By żyło się lepiej.

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Odp: Wybory do Europarlamentu
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 20, 2014, 20:45:15 »
Całe szczęście, że nie wrzucili na Zachodniopomorskie Miśka Kamińskiego. Chociaż elektorat PO i tak by na niego zagłosował, ponieważ większość nawet nie miałaby pojęcia na kogo głosuje. Liczy się lista, a nie człowiek i jego dokonania.
millena

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Wybory do Europarlamentu
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 20, 2014, 21:10:58 »
Całe szczęście, że nie wrzucili na Zachodniopomorskie Miśka Kamińskiego.

Facet jest mistrzem w interpretowaniu śliny jako deszczu, to, że PO bierze takich ludzi w swoje szeregi dowodzi o stanie agonalnym tej partii. PO przez bezgraniczny liberalizm Donalda stała się politycznym aroganckim szambem, siedliskiem pasożytniczych karierowiczów starających się robić dobre wrażenie coraz to mniej efektownymi chwytami PR.

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
millena

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Wybory do Europarlamentu
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 20, 2014, 21:32:13 »
Nasz słynny jasnowidz, który przepowiedział wojnę w UE z pogrążonym w kryzysie południem Europy. Na pewno przyda się w Brukseli.  :P

Offline Benon

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Wybory do Europarlamentu
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 16, 2014, 17:02:03 »
Słodka polewa, czyli o Europarlamencie

Plakaty i spoty partii politycznych przypominają nam, że niebawem wybory do Parlamentu Europejskiego. Gdy przyjrzeć się tej instytucji uważniej, można dojść do wniosku, że przy wysokich kosztach funkcjonowania jej faktyczne kompetencje są dość skromne.

Budżet Parlamentu Europejskiego na 2014 rok wynosi blisko 1,756 mld euro. Organ ten liczy obecnie 766 posłów. Zatem rocznie na jednego posła przypada około 2,292 mln euro z budżetu Europarlamentu. Miarą bogactwa państwa, czy quasi państwa takiego jak Unia Europejska, jest produkt krajowy brutto na głowę mieszkańca (PKB per capita). PKB per capita Unii Europejskiej wynosił w 2013 r. około 25 990,84 euro. A więc budżet przypadający w 2014 r. na jednego europosła stanowi mniej więcej 89-krotność PKB per capita Unii Europejskiej. [1], [2], [3], [4]

Dla porównania: budżet Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej przypadający na jednego posła w 2014 r. to mniej więcej 21-krotność PKB per capita Polski w 2013 r. [5], [6]

Miesięczne uposażenie brutto europarlamentarzysty wynosi 7 665,31 euro - pomijam diety i inne bonusy. Zarabiający polską średnią krajową musiał pracować w 2013 roku na taką kwotę prawie 9 miesięcy, a zarabiający "wypasioną" średnią niemiecką - ponad 2 miesiące. Wobec tego jak na warunki polskie wynagrodzenie europosła jest doskonałe, a jak na realia niemieckie też całkiem dobre. [7], [8], [9], [10]

Ktoś pewnie pomyśli: "Przecież europosłowie wykonują odpowiedzialną pracę, więc nie ma co się zżymać, że dużo zarabiają". Ten kto tak uważa prawdopodobnie utożsamia zakres uprawnień parlamentów krajowych, z kompetencjami Parlamentu Europejskiego.

Tymczasem Parlament Europejski - w przeciwieństwie do parlamentów krajowych - nie posiada inicjatywy prawodawczej. Dlatego europarlamentarzyści nie mogą składać w Parlamencie Europejskim własnych projektów aktów prawnych. Europarlament może jedynie odrzucać lub uchwalać akty prawne skierowane do niego przez Komisję Europejską. Europosłowie mogą oczywiście zwracać się z wnioskami do Komisji Europejskiej o skierowanie pod obrady jakiegoś aktu prawnego, ale wnioski te nie mają dla Komisji mocy wiążącej. Parlament Europejski może także uchwalać rezolucje, w których apeluje, wyraża zaniepokojenie, potępia itp., lecz nie pociągają one za sobą żadnych skutków prawnych.

Europarlament - w odróżnieniu od parlamentów krajowych - nie ma prawa składać wniosków o wotum nieufności wobec poszczególnych komisarzy europejskich, będących w Unii odpowiednikami ministrów. Może wyłącznie przegłosować odwołanie całej Komisji Europejskiej, pełniącej funkcję unijnego rządu. Jednak do tej pory nigdy do tego nie doszło. [11], [12]

Czym jest w takim razie Parlament Europejski?

Według mnie jest w dużej mierze słodką polewą na nie zawsze zdrowych i smacznych pigułkach sporządzanych według receptur rzeczywistych przywódców Unii Europejskiej. Polewa ma czynić te pigułki łatwiejszymi do przełknięcia dla społeczeństw Unii.

Jest także Parlament Europejski wentylem bezpieczeństwa obniżającym społeczną presję nakierunkowaną na zmiany w systemie funkcjonowania Unii. Możemy czasem obejrzeć w mediach efektowne i zjadliwe wystąpienia europosłów krytykujących działania Unii Europejskiej. I wielu mieszkańców Unii poirytowanych jej poczynaniami tym się zadowala. Myślą sobie: "No, to jest właściwy człowiek na właściwym miejscu", "Wywalił kawę na ławę". A przecież te filipiki bardzo rzadko doprowadzają do zmian, jakich domagają się wygłaszający je mówcy.

Oprócz tego Parlament Europejski pełni funkcję doskonałej przystani dla wysadzonych z siodła lub starzejących się polityków krajowych. Ponadto Europarlament jest faktycznie jednym ze źródeł finansowania ugrupowań politycznych w państwach Unii, gdyż europosłowie zasilają daninami swoje krajowe partie.

Można pocieszać się faktem, że Polska na razie w gruncie rzeczy nie płaci za działania Europarlamentu, bo po dziesięciu latach członkostwa Rzeczypospolitej w Unii saldo bilansu przepływów finansowych pomiędzy Polską a Unią jest dla naszego kraju dodatnie. Jednak za jakiś czas ta sytuacja się zmieni. Poza tym wspomniany bilans nie uwzględnia strat, jakie poniosła Polska z tytułu niekorzystnych dla niej posunięć Unii Europejskiej. [13]

W tym miejscu wypada bym odpowiedział na pytanie: "Czego odnośnie Parlamentu Europejskiego chciałby autor?". Cóż, można brać pod uwagę dwie opcje: reformę albo likwidację. Nie potrafię jednoznacznie opowiedzieć się za jedną z nich. Ale chyba nie płakałbym po Europarlamencie. Członkami Unii Europejskiej są państwa, których władze posiadają mandat demokratyczny. Toteż wydaje mi się, że funkcje Parlamentu Europejskiego mogą równie dobrze (bądź równie źle) pełnić Rada Europejska i Rada Unii Europejskiej, czyli instytucje Unii w których skład wchodzą głowy państw lub szefowie rządów oraz ministrowie z krajów członkowskich. [14], [15]

Czy jednak decyzja o likwidacji Parlamentu Europejskiego jest w ogóle możliwa? Nie biorę tutaj pod uwagę zbrojnej rewolucji. W takim razie operacja ta musiała by być przeprowadzona z udziałem polityków działających w obecnym systemie władzy. O ile dla mnie, polsko-europejskiego szaraka Europarlament jest wspomnianą słodką polewą na aplikowanych mi przez Unię tabletkach, o tyle dla polityków Parlament Europejski jest rogiem obfitości, z którego chętnie czerpią korzyści. Czy wobec tego zechcą własnymi rękami ten róg obfitości odrzucić? Oj, marnie to widzę!