Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613398 razy)

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3615 dnia: Grudnia 25, 2017, 14:29:36 »
u mnie 10 stopni na zewnątrz, a od gotowania i pieczenia w mieszkaniu jest 22 stopnie, więc grzanie nie ma sensu.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3616 dnia: Grudnia 26, 2017, 09:44:53 »
Musisz grzać! Bo inaczej sąsiadów okradasz! I tym podobne pieprzenie...
Ja mam 22,4 w pokoju, bez gotowania, pieczenia a na zewnątrz dziś z rana 2,5 stopnia. Jak mam osiągnąć komfortowe 19-20 stopni do spania w nocy?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2017, 09:46:56 wysłana przez robert1995 »
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3617 dnia: Grudnia 26, 2017, 13:16:24 »
Klimatyzację zamontuj  :P
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3618 dnia: Grudnia 26, 2017, 14:28:42 »
Dzięki Wujku Dobra Rada ;)
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3619 dnia: Grudnia 26, 2017, 16:28:53 »
Musisz grzać! Bo inaczej sąsiadów okradasz! I tym podobne pieprzenie...
Nie musisz grzać w domu jak nie chcesz, ale musisz płacić za ciepło gdyż budynek sam się nie ogrzewa. I proszę nie pisać bzdur że w domu jest ciepło od gotowania, telewizora itp źródeł. A łazienka to co? Masz zakręcony kaloryfer w łazience czy grzeje na full? Gdyby budynek w ogóle nie był ogrzewany to w domu miałbyś taką temperaturę jak na dworze, chyba że grzałbyś się np grzejnikami elektrycznymi.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2017, 16:31:40 wysłana przez kryspin »

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3620 dnia: Grudnia 26, 2017, 16:31:09 »
No to jeszcze odpowiedź na pytanie jak mam obniżyć temperaturę skoro budynek się ogrzewa, kradnę ciepło sąsiadom itd...
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3621 dnia: Grudnia 26, 2017, 16:55:49 »
A łazienka to co?
Jasne ze wszyscy maj na full, ale płacimy 60 % opłat.do których jest miedzy innymi zaliczona łazienka.
grzanie nie ma sensu
No chyba nikt nie grzeje przy tych temperaturach jakie panują na dworze.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline nomi9

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3622 dnia: Grudnia 26, 2017, 20:27:28 »

Witam
Panowie piszecie tylko o temperaturach ze wskazań termometru ale zapominacie o temperaturze odczuwalnej !!!!

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3623 dnia: Grudnia 27, 2017, 08:42:28 »
A co ma temperatura odczuwalna do tej w domu?

Offline nomi9

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3624 dnia: Grudnia 28, 2017, 21:21:03 »
Optymalna temperatura w domu.
Zakres temperatury powietrza, w której człowiek czuje się dobrze, jest bardzo zróżnicowany. Zależy on od preferencji osobistych, ubrania, odżywienia, pory roku, wieku, płci. Na przykład temperatury zapewniające dobre samopoczucie, są zazwyczaj wyższe dla kobiet i osób starszych niż dla mężczyzn i osób młodszych. Ponadto w wyższych temperaturach człowiek czuje się lepiej latem niż zimą. Ten zakres temperatur określany jest jako strefa zapewniająca dobre samopoczucie. Zimą, dla osoby ubranej, powinna mieścić się ona przeważnie między 20ºC a 23ºC. Latem, ze względu na "lżejsze" ubranie, temperatura komfortu jest wyższa i wynosi ok. 24 - 28ºC.W Polsce nie normuje się temperatury w pomieszczeniach w okresie letnim, mimo że przy dużych przeszkleniach elewacji zysk ciepła od nasłonecznienia może podnieść temperaturę w pomieszczeniach znacznie ponad odczucie komfortu cieplnego . Według wymagań zagranicznych temperatura w pomieszczeniach latem nie powinna przekraczać 27°C. W stanie spoczynku lub pracy umysłowej za najwłaściwszą przyjmuje się temperaturę +20 oC, a przy ciężkiej pracy fizycznej w granicach 12-16 oC.Temperatura powietrza a temperatura otaczających powierzchni . Badania wzajemnych wpływów temperatury powietrza i otaczających powierzchni (nazywaną temp. promieniowania) wykazały, że odczucie temperatury przez człowieka odpowiada w przybliżeniu średniej pomiędzy wartościami tych obu temperatur. Duże różnice pomiędzy temperaturą powietrza a temperaturą promieniowania odczuwane są przez człowieka jako dyskomfort, nawet przy wystarczająco wysokich temperaturach powietrza. Szczególnie nieprzyjemne są duże, zimne powierzchnie ścian lub okien. Przykład: w zimie temperatura powietrza w pomieszczeniu wynosi 23oC wydawać by się mogło, że powinno być wystarczająco ciepło. Ale szyba okienna ma temperaturę 15 oC. Temperatura odczuwalna to nie temperatura powietrza którą pokazuje termometr,  wynosi ona  23 + 15 = 38 :2 = 19 oC czyli jest za niska aby mówić o komforcie. Wydajemy ogromne pieniądze aby mieć temperaturę powietrza 23 oC, a efekt jest mizerny. Należy pamiętać, że zmniejszenie temperatury powietrza tylko o 1oC powoduje zmniejszenie zużycia energii o 6–10 %. Gdybyśmy mieli szybę o lepszych parametrach mielibyśmy dobry komfort i oszczędności na ogrzewaniu. Wiadomo lepsza szyba więcej kosztuje i należy tu szukać optymalnego rozwiązania. W moim domu w okresie grzewczym utrzymywałem dla celu badawczego temperaturę powietrza 22 - 23 oC. Przy dobrze ocieplonych ścianach zewnętrznych, energooszczędnych oknach, przy skumulowaniu w ścianach i posadzce dużej ilości energii cieplnej, temperatura powietrza mogła być niższa o 1,5 - 3,0 oC. Tak więc energochłonność budynku wynosić mogła np. 865 kWh - 10% = 778 kWh x 0,43 zł/kWh = 335 zł za rok ogrzewania czyli oszędność wyniosłaby 10% energii i to zmniejszyłoby koszt o 37 zł.na rok. Proszę zwrócić uwagę, że w takim domu jak mój opłaty roczne ogrzewania są naprawdę śladowe.Od niedawna mam to wszystko w zasięgu ręki, czyste i świeże powietrze we wnętrzach, optymalną temperaturę i wilgotność w pomieszczeniach, brak przeciągów i wrażenia zimna. I jakby było mało zalet to jeszcze ochronę środowiska. Dom marzeń - dom pasywny. To co ma związek z marzeniami ma też związek z czysto technicznymi parametrami. Budownictwo pasywne to idealna przyszłość budownictwa mieszkaniowego z najwyższym komfortem cieplnym i ekstremalnie niskim zapotrzebowaniem na energię. Opisuję rzeczywistość, a nie obietnice.15 Lipiec 2016

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3625 dnia: Stycznia 16, 2018, 12:58:44 »
Złożyłem w spółdzielni pismo w którym zaskarżyłem ostatnią podwyżkę kosztów ciepłej wody. Podwyżka wynosi ok 42% i jest moim zdaniem nieuzasadniona gdyż PEC podwyższyło ceny ciepła o 9%, dodatkowo nastąpiła obniżka mocy zamówionej. Podobne pismo skierowałem do Rady Nadzorczej SM Chemik. Radzę innym mieszkańcom z innych nieruchomości aby składali podobne pisma jeśli nie zgadzają się z podwyżką. Trzeba tylko pamiętać aby wpisać odpowiedni numer uchwały dla danej nieruchomości oraz kwoty podwyżki dla danej nieruchomości:

A tutaj link do informacji na stronie SM Chemik o podwyżce o ok 9% wprowadzonej przez PEC: http://sm-chemik.pl/home/archiwum/85-komunikat-przedsiebiorstwa-energetyki-cieplnej-w-sprawie-podwyzek-za-energie-cieplna.html
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2018, 13:04:33 wysłana przez kryspin »

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3626 dnia: Stycznia 27, 2018, 14:12:09 »
Mała ciekawostka. Po domach chodzą strażnicy miejscy i weryfikują ilość mieszkańców, a ilość osób zadeklarowanych pod kątem opłat za śmieci. Nie wiem czy to wyrywkowe kontrole, czy jakieś zorganizowane, czy "życzliwy donosi" itp. W każdym razie u mnie w połowie poprzedniego roku zwiększyła się o jedną ilość osób zamieszkałych co zostało zgłoszone do Spółdzielni. Tymczasem strażnicy chodzą z rejestrem, mówią że z gminy, w którym tego zgłoszenia nie ma. Jeżeli ten rejestr to informacja o meldunkach to nie ma tematu, ale jeżeli ten rejestr to dane o osobach zamieszkałych niepowiązany z meldunkiem to wygląda na to, że Spółdzielnia nie przekazuje aktualnych danych o mieszkańcach do miasta, a co za tym idzie nie przekazuje miastu także środków z tytułu opłat za śmieci. Ktoś potwierdzi ten temat lub wyprowadzi mnie z błędu?

PS. Sugerowałbym zmianę tematu na "SM Chemik - ogólnie", bo tutaj nie dyskutuje się tylko o ogrzewaniu.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3627 dnia: Stycznia 27, 2018, 17:08:22 »
Ktoś potwierdzi ten temat lub wyprowadzi mnie z błędu?

Jest to kontrola pod kątem prawdziwości deklaracji pod względem osób zgłoszonych do naliczania opłaty za odpady segregowane. To czy spółdzielnia pobiera i odprowadza od Ciebie własciwą opłatę łatwo możesz sprawdzić w nagłówku druku opłat czynszowych. Jesta taka pozycja: odpady segregowane i kwota pobierana. Na osobę pobierane jest 15 zł. Wystarczy sprawdzić czy Twoja opłata to wielokrotność taka, jak liczba osób zamieszkujących.

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3628 dnia: Stycznia 27, 2018, 22:05:06 »
Wiem o tym i ilość osób na druku oraz opłaty za śmieci się zgadzają. Mnie zastanawia co za listy ma Straż Miejska i jeżeli są z gminy i czemu gmina nie wie, że zwiększyła się ilość mieszkańców, a co za tym idzie czy opłata za śmieci do niej trafia. W kontekście zadymy jaka była przy okazji podniesienia cen za śmieci pytanie jak najbardziej zasadne.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3629 dnia: Stycznia 28, 2018, 10:09:32 »
Bardzo dobrze, że sprawdzają i wefyfikują. Tylko jak?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!