Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1626287 razy)

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2670 dnia: Października 17, 2016, 15:29:10 »
Jesteś w wielkim błędzie! Zresztą nie pierwszy raz… najwyższy czas zmienić źródło. Fakt jest taki, że blokuje to ponad 86% członków spółdzielni Chemik. Tu masz źródło: http://www.sm-chemik.pl/dokumenty/protokoly/2016-07-29-protokol-posiedzenia-przewodniczacych-walnego-zgromadzenia.pdf
Masz taką możliwość, tylko najwyraźniej Ci się nie chce. Do tej pory nie zebrałeś w swoim węźle podpisów 50% + 1 zwolenników Twojej metody pod wnioskiem o zmianę systemu i nie złożyłeś tego wniosku w spółdzielni. Więc kto i co ma rozpatrywać...?
Nie jestem w błędzie. Owszem, uchwała Walnego Zgromadzenia jest podjęta ale gdzie jest zapis na ten temat w regulaminie rozliczania kosztów? Proszę wskazać zapis w regulaminie który daje możliwość przejścia na rozliczanie od m2. Znam osobę która napisała pismo do Zarządu w tej sprawie i otrzymała odpowiedź że rozliczanie od m2 nie jest możliwe gdyż nie ma tego w regulaminie rozliczeń. Wiem że część członków rady Nadzorczej składała taki projekt uchwały o zmianę zapisów w regulaminie lecz przewodniczący nie poddał jej pod głosowanie, z resztą nie tylko tego jednego projektu, również innych, na przykład projekt uchwały o odwołaniu Szostaka nie został poddany pod głosowanie Rady. Proszę zatem się wypowiedzieć czy to nie jest prawda że nie poddał Pan pod głosowanie projektów tych uchwał zgłoszonych przez członków Rady Nadzorczej. Jeśli te projekty uchwał nie zostały poddane pod głosowanie to dlaczego? W czyim interesie Pan działa jako przewodniczący Rady Nadzorczej.
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2016, 15:41:15 wysłana przez kryspin »

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2671 dnia: Października 17, 2016, 16:11:52 »
Proszę zatem się wypowiedzieć czy to nie jest prawda że nie poddał Pan pod głosowanie projektów tych uchwał zgłoszonych przez członków Rady Nadzorczej. Jeśli te projekty uchwał nie zostały poddane pod głosowanie to dlaczego? W czyim interesie Pan działa jako przewodniczący Rady Nadzorczej.
Wystarczy sięgnąć do historii tego tematu i wypowiedzi waszego przedsiębiorcy vel przewodniczący RN  na "diecie" członków SM"Chemik".Ten przedsiębiorca z uporem maniaka pilnuje aby prosty system rozliczeń za ciepło od m2 nie pozbawił cwaniaków kasy za tzw oszczędności.
jestem gorszego sortu

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2672 dnia: Października 17, 2016, 21:37:37 »
Wystarczy sięgnąć do historii tego tematu i wypowiedzi waszego przedsiębiorcy vel przewodniczący RN  na "diecie" członków SM"Chemik".Ten przedsiębiorca z uporem maniaka pilnuje aby prosty system rozliczeń za ciepło od m2 nie pozbawił cwaniaków kasy za tzw oszczędności.

BRAWO! - ale mam problem komu? Cdn.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2673 dnia: Października 18, 2016, 20:54:18 »
No pytanie do RN, skoro w naszym regulaminie jest tylko rozliczenie za CO ryczałtem i według podzielników to dlaczego firma chce nas rozliczyć według jakiś "stopniodni", i co na to nasza rada ? Na marginesie zamieszczono jakąś tabele i nie wytłumaczono co jak zasuwając ze wszyscy wiedza o co chodzi może czas aby ktoś wytłumaczył ludziom o co chodzi w tym wszystkim.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2674 dnia: Października 18, 2016, 23:24:04 »
Rada Nadzorcza będzie rozmawiać z firmą Techem jak ten problem rozwiązać.
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2016, 23:29:25 wysłana przez Maniek72 »
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2675 dnia: Października 18, 2016, 23:36:52 »
Ciekawa rozmowa na temat podzielników i rozliczania kosztów w spółdzielniach:
http://62-510.pl/spoldzielnie-oszustwo-na-50-miliardow/

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2676 dnia: Października 19, 2016, 12:34:28 »
Rada Nadzorcza będzie rozmawiać z firmą Techem jak ten problem rozwiązać.

Tak dla formalności. Od tego typu rozmów jest Zarząd, a przypomnę też, że w Zarządzie funkcjonuje członek wybrany już przez obecną Radę.

Ciekawa rozmowa na temat podzielników i rozliczania kosztów w spółdzielniach:

Mam nadzieję, że dla Ciebie ciekawością tej rozmowy jest również stwierdzenie rozmówcy, że nonsensem jest używanie argumentu jakoby możliwe było dogrzewanie mieszkania ciepłem przenikającym przez ściany od sąsiada? (13:30 - 14:00 minuty) Kiedy ja o tym mówiłem, przedstawiając nawet potencjalne wyliczenia, to ów argument negowałeś.

Offline NESKA

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2677 dnia: Października 19, 2016, 13:44:24 »
A panie Wojtku od czego jest pan ? Od blokowania propozycji rozliczenia od metra kwadratowego i od zwalania spraw na innych? Nawet nie powinien pan tak pisać.Uważam że nowa RN powinna zaangażować się również i w tą sprawę bo to były priorytety,ale jak widać już pana priorytetami już nie są.Przykre i smutne.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2678 dnia: Października 19, 2016, 13:56:30 »
Jak widzę przewodniczący Rady Nadzorczej nie odpowiada na niewygodne pytania. Mydli tylko oczy mało istotnymi wypowiedziami.
Ponowię zatem konkretne pytania zadane wcześniej:
1. Gdzie w regulaminie rozliczania kosztów jest zapis o możliwości przejścia na rozliczanie kosztów CO od m2?
2. Czy to prawda że nie poddaje Pan pod głosowanie Rady Nadzorczej niewygodnych Panu projektów uchwał zgłaszanych przez niektórych członków Rady Nadzorczej, na przykład projektu uchwały o odwołaniu prezesa Szostaka czy uchwały o możliwości przejścia na rozliczanie od m2?
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2016, 14:00:29 wysłana przez kryspin »

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2679 dnia: Października 19, 2016, 14:10:01 »
A panie Wojtku od czego jest pan ?

Od przestrzegania przepisów prawa i zakresu kompetencji oraz od ewentualnych modyfikacji tych przepisów. Vide Statut!

Czy to prawda że nie poddaje Pan pod głosowanie Rady Nadzorczej niewygodnych Panu projektów uchwał

Poddaje pod głosowanie projekty, które niosą pozytywne rozwiązania dla spółdzielców. Przykład: w poniedziałek przygotowałem pod głosowanie uchwałę o unieważnieniu plomb na głowicach. Czeka na nią sporo spółdzielców! Została odrzucona! - przez Twoich ulubieńców... :)

Offline NESKA

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2680 dnia: Października 19, 2016, 14:30:31 »
Oczekiwałam jak wieeeeelu spółdzielców na Wasze mądre działania a tu żadnych nie ma .Panie Wojtku z całym szacunkiem, ale był pan milszy w swoich wypowiedziach przed wyborem do RN a teraz jest pan arogancji.I to prawda na forum nie odpowiada pan na niewygodne dla pana pytania,ale konkretne pytania .Jak widać po forum wielu jeszcze spółdzielców jest niezadowolona z waszych i pana działań i myślę że w czerwcu damy temu wyraz.
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2016, 14:33:40 wysłana przez NESKA »

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2681 dnia: Października 19, 2016, 14:39:37 »
Już to wcześniej pisałem, że pan przewodniczący ma dwie twarze. Jedna przedwyborcza druga powyborcza. Panie przewodniczący odpowiedź pan na pytania ludzi.  Bo z tego co widzę tak pan gadał na poprzedników, a jest pan jeszcze gorszy od nich.

Offline NESKA

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2682 dnia: Października 19, 2016, 14:47:23 »
Beny2002 masz rację w 200 %.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2683 dnia: Października 19, 2016, 14:48:28 »
Panie Wojtku z całym szacunkiem, ale był pan milszy w swoich wypowiedziach przed wyborem do RN a teraz jest pan arogancji.

A w którym miejscu mojej odpowiedzi na Pani wątpliwości tkwi ta rzekoma arogancja, ponieważ nie bardzo rozumiem aluzję. Odpowiedziałem Pani grzecznie, wskazując ograniczony zakres kompetencji Rady oraz Statut, który to reguluje. Sprawa, o której mowa, leży w kompetencjach organu wykonawczego a tym organem jest Zarząd. Nie widzę nic złego w tym, że to poprawnie wskazałem a tym bardziej Pani uniesienia z tego powodu.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2684 dnia: Października 19, 2016, 14:58:38 »
w poniedziałek przygotowałem pod głosowanie uchwałę o unieważnieniu plomb na głowicach. Czeka na nią sporo spółdzielców! Została odrzucona!

Trochę się rozjechało albo ja czegoś nie łapię więc proszę o wyjaśnienie.
Po co walczyć o unieważnienie plomb na głowicach skoro walczyliśmy o to aby je zdemontować w celu wymiany na nowe, prawidłowo działające głowice. Co nam da unieważnienie plomb?

Mam też pytanie dotyczące rozliczenia CO za poprzedni sezon grzewczy. Dostarczone już zostały blankiety za czynsz i ani słowa o rozliczeniu. W latach minionych rozliczenie docierało do lokatorów w październiku. W roku ubiegłym było opóźnienie bo niby metron miał problemy. Jak to będzie teraz? Znowu jest jakiś problem? Jeżeli tak to dlaczego lokatorzy nie zostali oficjalnie poinformowani o komplikacjach i nie podano choćby przybliżonego terminu zakończenia sprawy?
Czyżby w naszej Spółdzielni problemy z załatwieniem każdej sprawy, która ma wpłynąć jakkolwiek na korzyść lokatora , stały się tradycją. Od momentu wymiany naszych fantastycznych głowic każdego roku jest coś nie tak!
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt