Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613106 razy)

Offline Izolda

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2625 dnia: Października 11, 2016, 21:27:00 »
To co się dzieje to jakaś paranoja. Nie rozumiem jak można nie odwołać prezesa. RN się boi czy co?
to po co się pchaliście jak nie potraficie nic zadziałać, nie takich ludzi potrzebujemy którzy chować głowę w piasek.


Należy podjąć konkretne kroki, a mam wrażenie, że gdzieś nasze sprawy są odłożone na bok. Nie macie czasu, chęci czy jak? to po co było tylko krzyku, narad wniosków jak teraz nie ma postępów na lepsze.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2626 dnia: Października 11, 2016, 21:42:32 »
Najgorsze jest to że nawet nikt nie odpowie tzn, nie odpisze, udają że nic się nie dzieje czy co ? Jak wcześniej potrzebowali głosów, szukali sprzymierzeńców to wszędzie byli a teraz to się pochowali czy co, na proste pytania spółdzielców nie odpowiadają nawet. Wstyd, moi państwo WSTYD !

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2627 dnia: Października 11, 2016, 21:57:55 »
Głowice były priorytetem już na drugiej sesji zobowiązaliśmy zarząd do ich wymiany na dzień dzisiejszy zarząd nie ma piniędzy na ich wymianę

Czegoś nie rozumiem... Na ostatnim Walnym zarząd twierdził/czytał, że ma kilkaset tysięcy oszczędności i jakieś dofinansowania otrzymał/liśmy jako SM?? Zastanawialiśmy się wówczas z sąsiadami - po co trzymać tak duże finanse i czy nie lepiej wydać je na inne cele np. wymianę głowic?

Czy naprawdę tak trudno odpowiedzieć - sensownie odpowiedzieć - na tak proste pytanie??? Milczenie nie jest sposobem na spokój, a w tym przypadku na "złotem". Natomiast jest - na pewno(!) - sposobem na utratę zaufania wyborców lub, jak ktoś woli oceną niedostateczną za brak odpowiedzi - przypomnijcie sobie - w szkole...
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2628 dnia: Października 11, 2016, 22:03:22 »
Oczywiście że odpowiem nie wiem czy pomiętacie Państwo że nie zostało zatwierdzone sprawozdanie finansowe na Walnym więc na dzień dzisiejszy pieniądze są zablokowane.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2629 dnia: Października 11, 2016, 22:46:17 »
To proszę wszystkim wyjaśnić Tusia, co w takiej sytuacji.
Proszę wytłumaczyć również jak mogliście dopuścić do obecnej sytuacji z CO.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2630 dnia: Października 11, 2016, 22:50:58 »
Prace nad metrem kwadratowym trwałybod kąd weszliśmy do RN i dla mnie taka forma była by najlepsza . Nie ukrywam że jestem bardzo przeciwna podzielnikom bo mam dość chorego oszczędzania ale są tacy co chcą nadal oszczędzać marznąć i mieć zwroty.

Post Merge: Października 11, 2016, 22:54:03
Będzie w niedługim czasie roznoszone oświadczenie o wyborze metody ogrzewania i poznamy wynik wtedy sami Państwo odpowiecie sobie co wolicie.Sama jestem ciekawa jej wyniku. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2016, 22:54:03 wysłana przez Tusia »

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2631 dnia: Października 12, 2016, 07:29:55 »
Będzie w niedługim czasie roznoszone oświadczenie o wyborze metody ogrzewania i poznamy wynik wtedy sami Państwo odpowiecie sobie co wolicie.Sama jestem ciekawa jej wyniku. Pozdrawiam

A ja mam nadzieję, że nie trzeba będzie w "zębach" nosić do siedziby SM, by się określić, że CHCĘ/JESTEM ZWOLENNIKIEM rozliczenia z m2 lub w ogóle PRZECIWNIKIEM PODZIELNIKÓW. Mam także nadzieję, że będzie można odpowiedź na swoją wolę/stanowisko - wrzucić do skrzynki na listy w przegródkę ZWROTY oraz to, że będą się liczyć tyko te odpowiedzi, które faktycznie znajdą się w pisane na ankiecie/oświadczeniu i będzie to wola 100% mieszkańców/członków danej/ankietowanej nieruchomości, a nie -jak było do tej pory - będą brały w nich udział osoby widma. Czyli te, które niedostawczą odpowiedzi, a zaważą na wynikach (bo np. cyt."ankiety/oświadczenia niezwrócone do SM uważa się, że są za dotychczasowym systemem rozliczeniowym". Koszmar - nieobecni nie mają racji! Dlatego uważam, że % zwróconych ankiet/oświadczeń do SM jest 100% odpowiedzią mieszkańców danej nieruchomości, co do sposobu rozliczenia/opomiarowania itp, a NIE- jak było do tej pory - 50%+1 członków SM. nieruchomości. Decyzje powinny zapadać tak, jak na zabraniach - brak kworum-15 min. przerwy, po czym wszystkie decyzje podjęte przez OBECNYCH na sali mają moc prawną i obowiązującą. Tak powinny być zredagowane ankiety.
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2016, 07:31:54 wysłana przez Power »
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2632 dnia: Października 12, 2016, 07:37:40 »
Absolutnie ankiety będzie roznosiła pani wypiszemy ją i oddajemy z powrotem . Nikt już nie będzie musiał jej nosić zostanie od lokatora odebrana.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2633 dnia: Października 12, 2016, 07:43:19 »
Absolutnie ankiety będzie roznosiła pani wypiszemy ją i oddajemy z powrotem . Nikt już nie będzie musiał jej nosić zostanie od lokatora odebrana.

A, jak bodą liczone wyniki?
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2634 dnia: Października 12, 2016, 11:16:50 »
No zaciągnąłem języka jak to jest z tym odwołaniem Szostaka i zarządu. Z tego co wiadomo w pierwszej kolejności została odwołana p. Zielińska która jak się nie mylę jest na zwolnieniu lekarskim i na jej miejsce ma być wybrany nowy wiceprezes w drodze ogłoszonego konkursu. Konkurs został ogłoszony no teraz trzeba wysluchac oferentów i wybrać tego właściwego a jak wiadomo ogłoszenie musi wysiec  jakiś czas  no wszystko trwa, za czas biegnie. No odwołanie p. Zielińskie i p. Szostaka nie może być w jednym czasie a to z powodu ze spółdzielnia nie może działać bez zarządzającego, bo wtedy wchodzi zarządcza komisaryczny a tego chyba nikt nie chciał by  bo i nie jest nam potrzebne. No ktoś powie ze w wcześniejszych postach tez czepiałem się tego ze Szostak jeszcze pracuje a tu teraz na odwrót i powie ze powinienem się zdecydować albo tak albo siak, no i będzie miał racje , i skąd nagła taka zmian u mnie po prostu wszystko wytłumaczyła mi osoba która zna się na tych zawiłościach i powiedziała ze nic nie zrobimy wszystko ma swój czas na wszystko jest określony termin.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline zrównoważona

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2635 dnia: Października 12, 2016, 23:55:10 »
Obecnie montowane podzielniki to wielka zagadka jak bedzie wyglądało rozliczenie. Osobiscie jestem za rozliczeniem z m2 i wielu moich znajomych.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2636 dnia: Października 13, 2016, 11:01:30 »
i skąd nagła taka zmian u mnie po prostu wszystko wytłumaczyła mi osoba która zna się na tych zawiłościach i powiedziała ze nic nie zrobimy wszystko ma swój czas na wszystko jest określony termin.


Pisałem o tym milion postów temu, dajcie im podziałać, a nie kłapiecie 'dziobami' jakie to złe, a fe i be.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2637 dnia: Października 13, 2016, 11:21:07 »
Dziś montowali u mnie nowe podzielniki. Zmieścili się w proponowanym czasie i wszystko przebiegło dość szybko. Pan zostawił oczywiście ulotkę z informacjami o nowych podzielnikach. Jest w niej taki punkt mówiący o tym jak oszczędzać energię. Jedną z rad jest, że w pokoju wystarczy temperatura 20 stopni a w kuchni jedynie 15 stopni. Ciekawie ma się to do naszych termostatów.
Pan nie oszczędził komentarza, że z takimi głowicami w swojej pracy spotkał się pierwszy raz.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2638 dnia: Października 13, 2016, 11:40:39 »
...że z takimi głowicami w swojej pracy spotkał się pierwszy raz.

Bo my, wg. starego zarządu i RN - jesteśmy "darmowymi"(?) testerami producenta - taki układ :o
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2639 dnia: Października 13, 2016, 12:04:27 »
Dowiedziałem ze w temacie tych podzielników jaka jest zasada jego działania i aby podzielnik zaczął naliczać musi być spełnione dwa czynniki temperatura pomieszczenia i temperatura kaloryfera i w obu przypadkach wynosi chyba 22`C brak chociaż jednego czynnika nie uruchomi naliczania. No u mnie gościu siedział ponad 40 min o i nie zostawił żadnej ulotki i nie był rozmowny  ??? 
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.