Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1626197 razy)

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2475 dnia: Września 28, 2016, 20:36:12 »
nie, nie boli mnie podzielnik w łazience tylko czemu ma tam być skoro i tak płacę za to ciepło, niezależnie czy z niego korzystam czy nie. okej podzielnik w łazience ale wtedy niech będzie 50 % podzielniki i 50 % koszty wspólne. i wyjdzie na to samo.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2476 dnia: Września 28, 2016, 20:44:43 »
Dobrze wiesz, że nie ma takiego mieszkania, w którym ten grzejnik byłby zakręcony a ludzie dogrzewaja nim mieszkanie. Koszty stałe pozostaną takie same bo będą zmniejszone o opomiarowane grzejniki w łazienkach, a co za tym idzie koszty stałe będą niższe.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2477 dnia: Września 28, 2016, 21:01:27 »
No następny fachowiec od CO, mieliśmy już rewelacje ; grzanie przez sąsiadów, rurka pod sufitem, a teraz doszedł kaloryfer  z 3 żeberkami co ogrzewa mieszkanie  ;D ;D ;D . Normalnie jak się co niektórych słucha to niewiadomy czy  ;D    czy  :'( . Normalnie jutro idę aby mi zdemontowali kaloryfery w pokojach.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2478 dnia: Września 28, 2016, 21:25:16 »
Normalnie jutro idę aby mi zdemontowali kaloryfery w pokojach.

Moją zgodę masz zapewnioną... na 100 %... Tylko właściciel mieszkania ma prawo decydować o tym jak i ile będzie grzał w swoim M.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2479 dnia: Września 28, 2016, 21:27:42 »
Wiadomo, że ludzie którzy są za podzielnikami na pewno też mają zakręcony grzejnik w łazience i odkrecaja je w momencie gdy się myja a po wszystkim zamykają. Ogólnie nie dogrzewaja mieszkania tym grzejnikiem. :-)
wcześniej twierdziłeś że ludzie je co chwile zakręcają i odkręcają
A teraz twierdzisz tak :
Dobrze wiesz, że nie ma takiego mieszkania, w którym ten grzejnik byłby zakręcony a ludzie dogrzewaja nim mieszkanie. Koszty stałe pozostaną takie same bo będą zmniejszone o opomiarowane grzejniki w łazienkach, a co za tym idzie koszty stałe będą niższe.
To o co Ci chodzi ? Zdecyduj się.

Post Merge: [time]Wrzesień 28, 2016, 21:32:07 [/time]
Koszty stałe pozostaną takie same bo będą zmniejszone o opomiarowane grzejniki w łazienkach, a co za tym idzie koszty stałe będą niższe.
jak koszty stałe mogą być niższe skoro nadal to bedzie 60 %. Te 60 % to jest jak zwykły ryczałt płacimy bez względu na to czy zima będzie sroga czy nie bo grzejników na klatce i w piwnicach nie zakręcisz.

Post Merge: Września 28, 2016, 21:34:51
Koszty stałe pozostaną takie same bo będą zmniejszone o opomiarowane grzejniki w łazienkach, a co za tym idzie koszty stałe będą niższe.
i jeszcze raz to samo, przeczytaj swoje zdanie i sam się zastanów nad jego sensem.

podpowiem Ci, zadaj sobie pytanie czy koszty stałe będą takie same czy niższe bo już chyba sam się pogubiłeś i nie wiesz o co walczysz.
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2016, 21:34:51 wysłana przez bosman »

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2480 dnia: Września 28, 2016, 21:35:28 »
 
Normalnie jutro idę aby mi zdemontowali kaloryfery w pokojach.

Napisałem tak bo czytając tu co niektóre posty dochodzę do wniosku ze moje mieszkanie jest ogrzewane przez wszystko tylko nie kaloryfery.

To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2481 dnia: Września 28, 2016, 21:48:52 »
Jak nie potrafisz odróżnić ironi to masz spory problem. Czy jeżeli os kosztów stałych byłby odliczone grzejniki opomiarowane to to cena kos z tow stałych byłaby taka sama jakby były liczone tak jak teraz?
Polak dla mnie to generalnie możesz sprzedać swoje mieszkanie i zamieszkać w boksach smietnikowych.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2482 dnia: Września 28, 2016, 21:58:50 »
Jak nie potrafisz odróżnić ironi to masz spory problem.
odróżnić Ironii od czego ??


 
Czy jeżeli os kosztów stałych byłby odliczone grzejniki opomiarowane to to cena kos z tow stałych byłaby taka sama jakby były liczone tak jak teraz?
A zdanie normalnie możesz napisać czy nie potrafisz odróżnić klawiszy na klawiaturze ?

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2483 dnia: Września 29, 2016, 01:02:00 »
czytając tu co niektóre posty dochodzę do wniosku ze moje mieszkanie jest ogrzewane przez wszystko tylko nie kaloryfery
Jeśli masz "zero" na podzielnikach to faktycznie twoje mieszkanie jest ogrzewane przez wszystko tylko nie kaloryfery, za wyjątkiem kaloryfera w łazience który oczywiście grzeje na full bo nie ma na nim podzielnika. Ciekawe ilu z tych mądrali co to niby mają zyski na podzielnikach pozostałoby przy tym systemie gdyby im założyć podzielnik w łazience. Toż to byłby jeden wielki jazgot w spółdzielni że jak to, niby dlaczego chcą mi opomiarować grzejnik w łazience. Zdecyduj się więc cwaniaku czy jesteś za podzielnikami czy przeciw nim. Widać że miłość do podzielników jest wybiórcza i kończy się na wejściu do łazienki. Paranoja. I jeszcze jedno: w spółdzielniach Odra i Nauczyciel chyba mieszkają sami idioci skoro zrezygnowali z podzielników i nie chcą już wielkich zysków z  tych cudownych urządzeń, pewnie teraz płacą miliony za ogrzewanie.
« Ostatnia zmiana: Września 29, 2016, 01:15:11 wysłana przez kryspin »

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2484 dnia: Września 29, 2016, 06:46:41 »
Bosman widzę, że brakuje Ci już argumentów i zaczynasz czepiać się słówek.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2485 dnia: Września 29, 2016, 07:14:51 »
No następny fachowiec od CO, mieliśmy już rewelacje ; grzanie przez sąsiadów, rurka pod sufitem, a teraz doszedł kaloryfer  z 3 żeberkami co ogrzewa mieszkanie     . Normalnie jak się co niektórych słucha to niewiadomy czy      czy   . Normalnie jutro idę aby mi zdemontowali kaloryfery w pokojach.

Kwestionujesz to, że można dogrzać mieszkanie grzejnikiem z łazienki? Powiem ci, że mieszkam w lokalu, w którym generalnie tylko jedna ściana wychodzi na elewację, góra, dół i oba boki to mieszkania i klatka schodowa. Przy obecnej pogodzie przez 24h mam otwarte okna i jest w mieszkaniu przyjemnie. Zimą chodzi tylko grzejnik w łazience, czaaaasem na parę chwil inne.

Więc na ogrzanie mieszkania mają wpływ też m.in. te czynniki, które wymieniłeś.

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2486 dnia: Września 29, 2016, 07:36:02 »

Wojtku, szanowna RN! A ja z innej beczki. Pojawiły się ogłoszenia, o pomiarach elektrycznych w naszych mieszkaniach i od razu straszonko - "jak w podanym terminie nie będzie można zrobić pomiarów, to będziemy musieli to wykonać na własny koszt!". Czegoś nie rozumię - kto tu jest dla kogo? Czy RN/zarządowi SM przyszło do głowy, że ktoś może pracować 12 godz/dobę + dojazdy do i ze Szczecina (razem ok. 14 godz.) ! czy przyszło do głowy komuś, że ktoś może być na urlopie/w szpitalu itp? Dlaczego ma płacić za wypadki losowe?
Od razu jest straszonko ustawą Prawo Budowlane oraz opłatami. Podoba sytuacja dotyczy montażu Podzielników kosztów (ciepła) Opłata min. 50 zł. informacja tel.
Czy w naszych opłatach czynszu lub regulaminach jest coś napisane. o karach (bo to jest kara) za nieobecność w zadanym (nie uzgodnionym terminie z lokatorem) czasie przez firmę wynajętą przez SM? I nie należy tego terminu (wynajętą/obecność obowiązkowa) z niewpuszczeniem/utrudnianiem do lokalu/mieszkania w celu dokonania pewnych, obowiązkowych czynności. Szczerze - przestaję pewnych działań - powiem kolokwialnie - rozumieć! [...] Oczekuję konstruktywnej odpowiedzi.

Czy ktoś z RN - Przewodniczący,  Z-ca lub inny członek RN może się do tego, powyższego posta ustosunkować?
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2487 dnia: Września 29, 2016, 09:30:34 »
Jak nie potrafisz odróżnić ironi to masz spory problem.
Potrafie odróżnić odróżnić ironie od tego czy ktoś traktuje poważnie i wierzy w to co pisze, a ci co pisali o rurkach pod sufitem, dogrzewaniu przez sąsiadów, ogrzewanie kaloryferem z łazienki wierzą w to. A to ja jakby co użyłem uroni o demontażu kaloryferów.
 
Czy jeżeli os kosztów stałych byłby odliczone grzejniki opomiarowane to to cena kos z tow stałych byłaby taka sama jakby były liczone tak jak teraz?
Możesz powiedzieć co chciałeś tym zdaniem wyrazić no bo ciężko dojść o co ci chodziło, czy zawiesił się net w śmietniku

Zdecyduj się więc cwaniaku czy jesteś za podzielnikami czy przeciw nim
Już dawno pisałem ze jestem za podzielnikami jak ponad 80% członków spółdzielni którzy nie chcą płacić za tych co robią sobie z mieszkania sauny.

Widać że miłość do podzielników jest wybiórcza i kończy się na wejściu do łazienki
Nie nie kończy się na łazience która nigdy nie będzie pomiarkowana, a dlaczego to już wcześniej było wyjaśniane. 
 
Odra i Nauczyciel chyba mieszkają sami idioci skoro zrezygnowali z podzielników
To jest twoje zdanie. Każdy ma prawo decydowaniu w jaki sposób chce być rozliczany. Jak można wywnioskować z twoich postów ze to ty uważasz wszystkich co są za "podzielnikami" za idiotów.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2488 dnia: Września 29, 2016, 10:19:39 »
O ironi nie było do Ciebie więc nie wiem po co się do tego odnosisz. A na temat grzejnika z łazienki to nie mam zamiaru więcej się z Tobą spierać skoro nie uważasz, że nie dogrzewa Ci mieszkania. Żyj dalej w blogiej świadomości że tak nie jest, tylko kogo próbujesz tym oszukać. A co do mojego internetu że śmietnika nie wiem co ma do błędnego pisania na klawiaturze? Generalnie nie masz konkretnych argumentów jak Twój wspolmysliciel bosman i próbujesz atakować słówka.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2489 dnia: Września 29, 2016, 10:37:01 »
tak tak nie mamy już argumentów, niech Ci będzie. no i nawet jeśli grzejnik z łazienki dogrzewa mi mieszkanie to co z tego, przecież za to płacę, nie wiem z czym masz problem. Zapewne sam dogrzewasz się ciepłem z łazienki.