Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613034 razy)

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2385 dnia: Września 22, 2016, 08:29:43 »
Albo i nie otrzymamy bo coraz więcej rzeczy w spółdzielni otrzymuje klauzule Tajne przez Poufne

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2386 dnia: Września 22, 2016, 08:52:16 »
Albo i nie otrzymamy bo coraz więcej rzeczy w spółdzielni otrzymuje klauzule Tajne przez Poufne

Właśnie dzwoniłem do SM i tam nikt, nic nie wie! Chciałem uzyskać odp. na moje pytanie, o stawkę ryczałtową, bo nigdzie nie ma aktualnej i nie wiem czy to będzie 10 zł/m, czy 2,50/m + 20% ww. stawki? Ostatnia uchwała jest ze stawką 6,73zł i jest uchwalona przez stary zarząd.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2387 dnia: Września 22, 2016, 09:09:58 »
No czas aby ktoś z RN odpowiedział na zadane tu pytania :


a - po co sa liczone żeberka w kaloryferach
b - jaka jest ta stawka od m2
c - czy łazienki tez będą opomiarowane
d - czy jak ponad połowa lokatorów węzła będzie chciało przejść na m2 to pozostali tego samego węzła tez muszą


nie są to moje pytania osobiste ja je zebrałem tylko w jeden post aby było łatwiej

Post Merge: Września 22, 2016, 10:14:26
Proszę w moim imieniu o jeszcze chwilę cierpliwości. W poniedziałek mamy sesję i wszystko zostanie ustalone oraz przekazane do Państwa informacji.
Obiecuję że sama osobiście napiszę wszystko tak aby to było czytelne i jasne. Nie ma żadnych tajemnic. Robimy wszystko aby móc się wywiązać z obietnic .
No pani Marto obiecało się, chyba czas byłoby sie wywiązać z obietnicy.
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2016, 10:14:26 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2388 dnia: Września 22, 2016, 10:50:59 »
Moi drodzy jeśli chodzi o opłaty za podzielniki możecie się w najbliższych dniach spodziewać kartek z opłatami wywieszonych oficjalnie przez zarząd.
Będzie w nich zawarte:
koszt wynajmu podzielnika oraz co z tym idzie odczytu . Będzie to koszt doliczony jednorazowo w sezonie z tego co zrozumiałam. Więc wszystko będzie jasne.
Jeśli chodzi o pytanie czy w łazience będzie podzielnik to nigdy nie było o tym mowy. Sprawdzane są tylko jakie grzejniki zamontowane są w Państwa domach. Jeśli chodzi o metr kwadratowy to w najbliższych dniach powinniście otrzymać stosowną informację czyli ile będzie ona wynosiła. A potem będzie zbierane oświadczenie . Są jeszcze pytania odnośnie podziału bloków na węzły i taką informację już podawał Wojtek nie jest to tajemnica i taki podział znajduje się na stronie spółdzielni. Jeśli są jeszcze jakieś pytania a będę w stanie na nie odpowiedzieć to służę pomocą . Pozdrawiam Marta

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2389 dnia: Września 22, 2016, 11:52:04 »
Sprawdzane są tylko jakie grzejniki zamontowane są w Państwa domach.
Również w łazienkach? Jeśli tak, to mam dwa pytania:
- na jakiej podstawie te grzejniki są sprawdzane, skoro informacja na klatkach dotyczy podzielników?
- w jaki sposób są sprawdzane, skoro wielkość grzejnika łazienkowego nie świadczy o jego mocy? (przykładem niech będzie 1 i 2 grzejnik ze strony http://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/grzejniki-i-akcesoria/grzejniki-lazienkowe,a1009,el50,t248.html )

Jeśli nie sprawdzają grzejników łazienkowych to nie było tematu ;)
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2016, 11:53:45 wysłana przez parian »

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2390 dnia: Września 22, 2016, 12:11:34 »
A kiedy poznamy stawkę ryczłtową

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2391 dnia: Września 22, 2016, 12:14:33 »
Sprawdzane są wszystkie te w łazience również. Ja odpowiem tak jak 7 lat temu zmieniałam wszystkie grzejniki w moim domu napisałam pismo do spółdzielni o zgodę i ją otrzymałam wraz z wykazem mocy jakie ma dany grzejnik posiadać i tak uczyniłam, więc nie mam powodu się obawiać . I tak raczej powinni robić wszyscy. Kolego podajesz mi  przykład 1i2 a jak weszłam na wskazany link to grzejniki mają inne moce ? szczerze nie znam się na tym sama jak kupowałam to sprawdzałam czy grzejnik nie ma większej mocy i tyle. Myślę że wielkość może się różnić a i tak najważniejsza jest moc tego grzejnika .

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2392 dnia: Września 22, 2016, 12:20:38 »
No właśnie, mają inne moce, z tym, że mniejszą moc ma grzejnik większy - taka ciekawostka. Stąd pytanie, w jaki sposób sprawdzane są te grzejniki? Bo jeśli na podstawie ilości żeberek to ja dziękuję za takie sprawdzenie.
Poza tym, jeśli w ogłoszeniu na klatce jest napisane o inwentaryzacji podzielników, to nie widzę powodów dla których miałbym komuś udostępniać łazienkę, skoro nie ma tam podzielnika.

Offline m4ci3j

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2393 dnia: Września 22, 2016, 12:43:30 »
Wieść gminna niesie, że są dogłębne opracowania kosztów ciepła z każdego węzła z okresu ostatnich 3 lat. Kiedy poznamy te opracowania?
Czy może już otrzymało klauzulę  TAJNE/POUFNE ? A miało być wszystko tak pięknie i transparentnie.

Właśnie zauważyłem na stronie SM , ceny za podzielniki i odczyt
http://www.sm-chemik.pl/dokumenty/ogłoszenia/2016-09-22-informacja-podzielniki.pdf
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2016, 12:54:07 wysłana przez m4ci3j »

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2394 dnia: Września 22, 2016, 13:05:21 »
Dziękuję pani Marto za informacje jak widać cześć rady   spełnia to co obiecało przed wyborami. Co do kontroli kaloryferów łazienkowych no to nie wiem po co komu taka informacja, jak można sądzić i przypuszczać coś nam zarząd szykuje, a jak tak   no to gdzie jest rada ? Co do informacji ile nas będzie kosztować ta zabawa z podzielnikami no to chyba RN wie tylko dlaczego nie chce podać tutaj tylko czeka aż zarząd rozwiesi, no bo "chyba" opłaty będą nie małe i wtedy będzie można zwalić wszystko na zarząd. Dalej nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytanie, < czy jak większość (  50% +1 ) danego węzła będzie chciała rozliczenia od m2 to reszta musi tez będzie rozliczona od m2 mimo że wolą rozliczenie podzielnikami>  co do informacji w temacie węzłów cieplnych na stronie spółdzielni jest 25 nieruchomości, a węzłów jest chyba jak się nie mylę 37 wiec  jest jakaś nieścisłość. Czyli już  wiemy raz w roku zapłacimy  najmniej   33,18 ( dzierżawa  3 x 5,53=16,59, odczyt 3 x 5,53 = 16,59) no i będą plombowane kaloryfery ( łazienkowy też ? ) ale po wymianie danffosów ? a kiedy będą wymieniane zawory bo to wszystko bez wymiany nie ma jakoś sensu i jest pozorne
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2016, 13:23:25 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2395 dnia: Września 22, 2016, 13:23:27 »
Właśnie zauważyłem na stronie SM , ceny za podzielniki i odczyt
http://www.sm-chemik.pl/dokumenty/ogłoszenia/2016-09-22-informacja-podzielniki.pdf

Czyli za cztery podzielniki = 44,24 zł + 7,02 = 51,26 zł w tym sezonie dodatkowo!
Jeszcze pytania; Jak ktoś chce ryczałt to musi montować podzielniki kosztów, czy nie musi? Jak musi to ponosi dodatkowe koszty za coś z czego nie mysi korzystać i nie korzysta - powyższe opłaty. I jeszcze; czy rozliczając się ryczałtem muszę montować podzielniki? Dobrze by było, aby takie decyzje były UCHWALANE przez RN i zarząd oraz niezwłocznie publikowane na str. SM. Pisanie/odpowiadanie na forum ma tyko moc informacyjną, a nie sprawczą.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2396 dnia: Września 22, 2016, 13:35:40 »
 Co do kontroli kaloryferów łazienkowych no to nie wiem po co komu taka informacja, jak można sądzić i przypuszczać coś nam zarząd szykuje, a jak tak   no to gdzie jest rada ?

Kolego nic bardziej mylnego nic nie jest szykowane bynajmniej ja osobiście nic o tym nie wiem ale oczywiście zapytam i odpowiem. Niektórzy mogli zamontować grzejniki i dużo większej mocy i logiczne bo niby dlaczego mieszkamy wspólnie więc moce powinny być podobne nie prawda?  Co do przejścia na rozliczanie z metra RN robi wszystko aby dać taką możliwość . Przecież moja uchwała już na Walnym przeszła więc jeśli uzbieracie 50+1 to będziecie mogli przejść na metr. I wtedy niestety wszyscy przechodzicie Ci którzy się na to nie zgodzili również. Wygrywa większość . Pozdrawiam Marta

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2397 dnia: Września 22, 2016, 13:56:52 »
Tusia, a co z ryczałtem? Patrz mój post powyżej.

Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2398 dnia: Września 22, 2016, 13:59:56 »
I wtedy niestety wszyscy przechodzicie Ci którzy się na to nie zgodzili również.
No to już nie uczciwe  i jak widać rada zmieniła zdanie, przed wyborami była mowa o rozliczeniu ale takie jaki będzie każdemu odpowiadał. No ponoć były już jakieś pomysły jak to zrobić.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Izolda

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2399 dnia: Września 22, 2016, 14:42:42 »
I dalej nic nie wiadomo. Zakładamy nowe podzielniki na nasz koszt a nie wiadomo jak się będziemy rozliczać.
Czemu nikt nie chce ujawnić faktycznych poniesionych kosztów na węzeł za poprzednie np 3 lata. Bardzo łatwo to będzie można policzyć ile faktycznie węzeł zużył ciepła.


a tak dostaniemy czystą stawkę za m2 lub za jednostkę - i sobie decyduj. Chciałabym poznać podstawy tych obliczeń. Kto się w ogóle tym zajął? I czemu nie jest podane do wiadomości tylko jak już będzie uchwała - czyli po wszystkim. Zero dyskusji tylko znów narzucanie z góry.


Jeżeli ktoś ukrywa koszty tzn, że sporo się na tym dorobił. Czy nowa RN miała do nich wgląd/ do rachunków z PEC-u?