Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613859 razy)

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2145 dnia: Sierpnia 28, 2016, 13:33:46 »
Rada zbiera się w określonych terminach i wtedy zapadają stosowne decyzje.
Bez podtekstów - właśnie takie!
Wojtku, kto zatrudnia Zarząd?
I jeszcze jedno; transparentność to nie podsyłanie linków do stron lecz mówieniem na wprost czyli otwartym tekstem. Dlaczego? Forum dostępne jest w całej Polsce, ba całym świecie.
Ps. Ja jako członek SM, głosujący na nową RN oczekiwałem/oczekuję na spełnienie zapowiadanych przez nową RN działań, które doprowadziły (sam glosowałem za) do zmian.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2016, 14:29:06 wysłana przez Power »
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline mirek-police

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2146 dnia: Sierpnia 28, 2016, 22:06:02 »
Panie Dudek stało się to co było do przewidzenia. W RN ma Pan rozłam. Już konie nie ciągną razem. Ile w zaprzęgu koni tyle kierunków jazdy. Populizm się skończył teraz jest odpowiedzialność. Czy zgłaszane przez Pana uchwały na Walnych Zgromadzeniach członków Spółdzielni były zgodne z prawem? Na pewno nie. Tu Pan ma problem. Czas krótki upłynął i jak wieść gminna niesie są one zaskarżone w sądzie. Pan chciał tyle naprawić a występują same szkody. Co będzie gdy będą zaskarżane uchwały RN niezgodne z prawem? Będziecie odpowiedzialni a są ku temu powody. Przykład uchwała RN z dnia 8.08.2016 umieszczona na stronie SM.
Ps. Jako członek SM mam wątpliwości czy wybranym członkom RN chodzi o dobro Spółdzielni. Może chodzi o zaistnienie przed zbliżającą się kampanią wyborczą do samorządu gminnego. Konflikt interesów na pewno występuje.

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2147 dnia: Sierpnia 28, 2016, 22:14:59 »
A kto zaskarżył te uchwały? Jeżeli oczywiście to prawda.

Offline jadwisia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2148 dnia: Sierpnia 28, 2016, 23:54:51 »
Co będzie gdy będą zaskarżane uchwały RN niezgodne z prawem? Będziecie odpowiedzialni a są ku temu powody. Przykład uchwała RN z dnia 8.08.2016 umieszczona na stronie SM.
A która to z uchwał RN zamieszczonych na stronie SM twoim zdaniem jest niezgodna z prawem i na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Link do strony z ostatnimi uchwałami RN: http://www.sm-chemik.pl/dokumenty/uchwaly-rn/2016-08-08-uchwaly-rady-nadzorczej.pdf
Od siebie dodam że zwlekanie z odwołaniem Szostaka z funkcji prezesa jest błędem, należałoby też pogonić tą kancelarię prawną która do tej pory jest w SM Chemik i trzyma stronę Szostaka. Klika nadal działa i zaciera ręce bo gdy nie daj Boże rozsypie się ta Rada to oni znów wrócą do koryta. Nie dopuśćcie do tego.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2016, 23:58:26 wysłana przez jadwisia »

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2149 dnia: Sierpnia 29, 2016, 00:45:56 »
Czy zgłaszane przez Pana uchwały na Walnych Zgromadzeniach członków Spółdzielni były zgodne z prawem? Na pewno nie. Tu Pan ma problem. Czas krótki upłynął i jak wieść gminna niesie są one zaskarżone w sądzie.
Jeśli jakiekolwiek uchwały nowej Rady Nadzorczej zostały zaskarżone do Sądu to w ramach transparentności powinno się opublikować do wiadomości członków SM Chemik treść pozwu i kto go złożył, żeby ludzie wiedzieli kto z imienia i nazwiska zaskarża uchwały RN i jakie jest uzasadnienie pozwu. Ja w każdym razie, jako członek spółdzielni chciałbym wiedzieć kto zaskarżył uchwały i na jakiej podstawie prawnej. Mam nadzieję że nowa Rada(jeśli taki pozew wpłynął do Sądu) opublikuje go do wiadomości członków SM Chemik.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2150 dnia: Sierpnia 30, 2016, 07:23:15 »
A ja mam pytanie do RN trochę nie w temacie, jednak z nami związane do RN. Czy postulaty, wnioski i pomysły zgłaszane na zebraniach poszczególnych osiedli przez mieszkańców (typu nowe altany śmietnikowe, chodniki, miejsca parkingowe itp.) są w jakiś sposób realizowane,rozpatrywane przez nową Radę, czy zostawiono te tematy na bliżej nieokreślony czas lub w ogóle zaniechano?
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2151 dnia: Sierpnia 30, 2016, 14:17:59 »
Jeśli jakiekolwiek uchwały nowej Rady Nadzorczej zostały zaskarżone do Sądu to w ramach transparentności powinno się opublikować do wiadomości członków SM Chemik treść pozwu i kto go złożył,...

Na razie do spółdzielni nie dotarł żaden pozew więc trudno jest odnieść się do sprawy merytorycznie. Poczekajmy zatem na doręczenie spółdzielni pozwu. Jedno jest jednak pewne! Zmiany w naszej SM następują skoro zaskarżanie jest w ogóle możliwe. Poprzednia rada podejmowała uchwały w tak tajemniczych okolicznościach, że ich zaskarżanie nie było możliwe!

A ja mam pytanie do RN trochę nie w temacie, jednak z nami związane do RN. Czy postulaty, wnioski i pomysły zgłaszane na zebraniach poszczególnych osiedli przez mieszkańców (typu nowe altany śmietnikowe, chodniki, miejsca parkingowe itp.) są w jakiś sposób realizowane,...

Realizacja tych postulatów to zadanie Zarządu. Termin realizacji zależy jednak od tego, czy w planie wydatków na ten rok są przewidziane środki na ten cel. A tegoroczny plan wydatków opiniowała jeszcze poprzednia rada.

Offline krzyś

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2152 dnia: Sierpnia 30, 2016, 21:33:35 »
Realizacja tych postulatów to zadanie Zarządu. Termin realizacji zależy jednak od tego, czy w planie wydatków na ten rok są przewidziane środki na ten cel. A tegoroczny plan wydatków opiniowała jeszcze poprzednia rada


Do  końca roku pozostało tylko cztery miesiące. A zatem jeśli obecna rada i obecny zarząd zaplanują w planie wydatków na 2017 rok wszystkie postulowane pomysły a w tym dużo wysepek parkingowych przy ul. Okulickiego to uwierzę w to, że nowa władza pozbyła się starej nie dla własnych zysków a dla dobra mieszkańców. Stara władza nie zrobiła tych wysepek parkingowych przy Okulickiego bo ponoć była to ich zła wola. Za to ich między innymi krytykowano.
Krytykowano również za to, że stara władza jest nieprzychylna dla mieszkańców - a zatem nowa powinna wykazać się 100% przychylnością i zezwolić na zdjęcie kaloryferów.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2153 dnia: Sierpnia 31, 2016, 10:26:09 »
może nie tyle zdjęcie kaloryferów tylko wymianę głowic na takie, które nie będą uruchamiały grzania podczas otwarcia okna.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2154 dnia: Sierpnia 31, 2016, 10:57:15 »
Nie tylko u Was jest problem ze zdjęciem kaloryfera. Należę do Odry i podczas remontu chciałem się pozbyć z kuchni, poszedłem się dowiedzieć jak ta sprawa wygląda i okazało się, że we własnym mieszkaniu nie mogę go usunąć. A jest on conajmniej zbędny bo jest przy samym suficie.

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2155 dnia: Sierpnia 31, 2016, 11:03:53 »
Wymiana na inne głowice na 2 sesji RN została już uchwalona . Na chwilę obecną czekamy na informację czy Zarząd znajdzie na to pieniądze . Prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości. Pilnujemy tego . Przecież weźcie pod uwagę to że nam osobiście również na tym zależy -ponieważ też jesteśmy mieszkańcami tych bloków.

Post Merge: Sierpnia 31, 2016, 11:08:24
Jeśli chodzi o uchwały to rzeczywiście zostały zaskarżone w sądzie . Chodzi o uchwały z Walnego zgromadzenia a jeżeli chodzi o to kto to oczywiście odpowiem zaskarżyła je poprzednia Rada Nadzorcza ! . Więc jak sami widzicie cały czas mamy po górkę ale zapewniam że robimy wszystko. Lecz proszę dać nam trochę czasu na razie mieliśmy 3 sesje i proszę mi uwierzyć że do późnych por nocnych.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2016, 11:08:24 wysłana przez Tusia »

Offline jadwisia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2156 dnia: Sierpnia 31, 2016, 20:17:28 »
Wymiana na inne głowice na 2 sesji RN została już uchwalona . Na chwilę obecną czekamy na informację czy Zarząd znajdzie na to pieniądze
Przepraszam bardzo, czegoś tutaj nie rozumiem. A z jakich pieniędzy zarząd chciał finansować wymianę podzielników na radiowe? Przecież to dużo większa kwota niż koszt wymiany głowic. Mam wrażenie że Szostak bawi się z nową Radą w kotka i myszkę i nadal mataczy i manipuluje. Im dłużej on będzie tym gorzej dla spółdzielni. Myślę że działa w porozumieniu ze starą Radą Nadzorczą.

Jeśli chodzi o uchwały to rzeczywiście zostały zaskarżone w sądzie . Chodzi o uchwały z Walnego zgromadzenia a jeżeli chodzi o to kto to oczywiście odpowiem zaskarżyła je poprzednia Rada Nadzorcza
No proszę bardzo, towarzysz Kosma i spółka nadal działa a przecież nie tak dawno jak tchórzliwe pieski uciekali z podwiniętymi ogonami z Rady Nadzorczej zrzekając się mandatów, teraz zaskarżają uchwały Walnego Zgromadzenia czyli decyzje Członków spółdzielni. Myślę że działają w porozumieniu z Szostakiem i sprzyjającym mu radcą prawnym. Może trzeba by ich rozliczyć za działanie na szkodę spółdzielni w czasie gdy byli w Radzie Nadzorczej i podejmowali masę niezgodnych z prawem uchwał, ale podejmowali je potajemnie aby nie można było tych uchwał w odpowiednim terminie zaskarżyć do sądu. Przykłady: uchwała o zamontowaniu głowic otwierających się przy otwarciu okna, uchwała o naliczaniu karnego ryczałtu za tzw. czerwone kapturki, uchwała o rozliczaniu ciepła osiedlami żeby nikt nie mógł się doliczyć ile tak na prawdę powinien płacić za ciepło, uchwała o opłacie ryczałtowej której wysokość wielokrotnie przewyższa rzeczywiste koszty ciepła, uchwała o wprowadzeniu opłaty stałej za podgrzanie wody użytkowej liczonej od metrażu mieszkania. Można tak wymieniać i wymieniać. Przydałby się audyt w spółdzielni który by to wszystko dokładnie sprawdził a wtedy można by pociągnąć winnych do odpowiedzialności za działanie na szkodę spółdzielni.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2016, 20:37:55 wysłana przez jadwisia »

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2157 dnia: Sierpnia 31, 2016, 23:19:18 »
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline Żaba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 112
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2158 dnia: Września 01, 2016, 07:23:32 »
Tzn. będą podzielniki radiowe?

Offline bartmeces

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2159 dnia: Września 01, 2016, 08:06:54 »
Tzn. będą podzielniki radiowe?
Dobre pytanie czekamy na odpowiedź

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka