Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1622977 razy)

Offline kij

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2070 dnia: Lipca 28, 2016, 20:20:15 »
Tak. Zajmijmy sie szafami, a w tak zwanym międzyczasie Zarząd Spółdzielni dalej robi swoje. Dzisiaj otrzymałam pismo, ze uchwałą Zarządu z dnia 25.07. Sprawa mojego zadłużenia (ogrzewanie) trafia do sądu. Gdzie jest Rada? Czy Rada widzi, ze takie uchwały działają na niekorzyść Spodzielcow? Przecież wiem, ze ta sprawę mam wygraną choćby ze względu na nieprawidłowo rozpatrzoną reklamacje??!!

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2071 dnia: Lipca 28, 2016, 21:23:01 »
Dzisiaj otrzymałam pismo, ze uchwałą Zarządu z dnia 25.07. Sprawa mojego zadłużenia (ogrzewanie) trafia do sądu
No tak, Szostak i spółka dalej robią swoje. Jak długo jeszcze.

Post Merge: Lipca 29, 2016, 02:27:58
Osobiście uważam że trzeba jak najszybciej odwołać obecnych członków zarządu i oddelegować tymczasowo do czasu wyboru nowego Zarządu osoby z nowej Rady Nadzorczej do Zarządu a jednocześnie ogłosić konkurs na nowego prezesa i wiceprezesa. Moim zdaniem trzeba to zrobić aby odciąć obecny skompromitowany zarząd od możliwości podejmowania szkodliwych dla członków decyzji które wciąż mogą podejmować. Prawo Spółdzielcze art. 56 [/size]§ 1 zdanie 3[/size]  oraz Statut SM Chemik w § 44 stanowią że: "W razie konieczności Rada może wyznaczyć jednego lub kilku ze swoich członków do czasowego pełnienia funkcji członka (członków) zarządu."
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2016, 02:27:58 wysłana przez kryspin »

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2072 dnia: Lipca 29, 2016, 07:43:28 »
Czy możecie przestać bić pianę? Chcecie zmian w dwie godziny?
Spokojnie, ktoś musi się z tym zapoznać, dobrać, wybrać, by później nie było pretensji.

Krzyczycie jak sprzedawca na targu, trochę cierpliwości,
'dymali' Was tyle lat, to nie zaczekacie jeszcze miesiąca?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2073 dnia: Lipca 29, 2016, 08:28:34 »
Ludziom to się jednak nigdy nie dogodzi, zamiast cierpliwie poczekać parę miesięcy na konkretne efekty, to każdy próbuje bawić się w doradcę i eksperta. Praca, którą trzeba wykonać na początku jest bardzo niewdzięczna, na zewnątrz nie widoczna i bardzo odpowiedzialna. Chcieliście zmian, to wykażcie się zrozumieniem i wsparciem, a nie krytyką od samego początku. Nie chcecie polskiej bylejakości to zrozumcie, że pewnie rzeczy muszą trwać i koniec. Sprawne planowanie, a potem wykonanie zaplanowanych zadań będzie kluczem do sukcesu. Władzę przejęli odpowiedzialni ludzie, więc im zaufajcie i dajcie pole do manewru, a ze swoimi uwagami poczekajcie do momentu, gdy zaproponowane zmiany wejdą w życie. Myślę, że nadejdą pozytywne zmiany, ale żeby one były trwałe i korzystne dla wszystkich musicie uzbroić się w cierpliwość, a przede wszystkim wyrozumiałość. Dopingujcie, a nie krytykujcie od samego początku, bo takie zachowanie tylko demotywuje ludzi, którzy chcą uczciwie Wam służyć swoim doświadczeniem i wiedzą.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2074 dnia: Lipca 29, 2016, 10:27:36 »
Ja nie krytykuję nowej Rady Nadzorczej, kibicuję im z całego serca, wiem jednak na co stać starą ekipę dlatego moim zdaniem ważne jest jak najszybsze ich odsunięcie od możliwości podejmowania decyzji.

Offline kij

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2075 dnia: Lipca 29, 2016, 10:54:55 »
To nie jest bicie piany. Spółdzielcom zależało na zmianach i tego oczekujemy. Nie jesteśmy po to, aby krytykować i przeszkadzać. Czasem możemy służyć dobrą radą i wsparciem - chyba to nasze wspólne dobro?! Rada Nadzorcza ma pewien przywilej, z którego dla dobra wszystkich należałoby skorzystać. Ktokowiek z Rady może wejść w miejsce Członka Zarządu bądź wprowadzić dodatkowego. Czy nie warto? Dzięki temu będą w stanie kontrolować kroki Zarządu na bieżąco.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2076 dnia: Lipca 29, 2016, 12:02:28 »
Pojawiły się w końcu na stronie internetowej SM Chemik wyniki głosowań oraz uchwały ostatniego Walnego Zgromadzenia:
http://www.sm-chemik.pl/aktualnosci-lista/36-protokol-posiedzenia-przewodniczacych-walnego-zgromadzenia-spoldzielni-mieszkaniowej-chemik-w-policach.html

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2077 dnia: Lipca 29, 2016, 13:27:17 »
Ciekawe czy by się pojawiały gdybyście tego nie wymuslili

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2078 dnia: Lipca 29, 2016, 14:58:12 »
Ktokowiek z Rady może wejść w miejsce Członka Zarządu bądź wprowadzić dodatkowego. Czy nie warto? Dzięki temu będą w stanie kontrolować kroki Zarządu na bieżąco.
Dobry pomysł. Wystarczyłoby na przykład odwołać Szostaka z Zarządu a na jego miejsce oddelegować jednego z członków nowej Rady Nadzorczej do czasu wyłonienia w konkursie nowych członków Zarządu(prezesa i wiceprezesa). Zielińska jest na zwolnieniu lekarskim od długiego już czasu więc nie podejmuje decyzji, natomiast trzeciego nieetatowego członka zarządu od razu można zmienić poprzez wybranie go przez Radę spośród członków spółdzielni zgodnie z § 12 pkt 3 regulaminu Rady Nadzorczej gdyż nie wymaga to ogłaszania konkursu.
Regulamin Rady Nadzorczej: http://www.sm-chemik.pl/dokumenty/regulamin-rady-nadzorczej.pdf
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2016, 15:12:03 wysłana przez kryspin »

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2079 dnia: Sierpnia 06, 2016, 22:18:29 »
Czyli na razie RN nie działa i... "czas sobie płynie banalnym tik-tak", ale czy naprawdę mamy tyle czasu? Nie żebym się czepiał, ale tempo prac spadło, oj spadło. Mniemam, że tyko ze względu na sezon urlopowy, lecz na urlopie jest przewodniczący, a nie cała RN i chyba działa dla dobra członków SM Chemik.
RN bez przewodniczącego niewiele może ale w sumie to bardzo ciekawe jak Was potraktował świeżo wybrany przewodniczący.To  w potocznym języku nazywają  arogancją.Wracając do dobrej zmiany która zagościła w waszej spółdzielni przewiduję,że do zarządu zostaną w drodze"konkursu"wybrani wybitni fachowcy z partii zwanej ostatnio "koryto +. Słuchy chodziły ,że funkcjonujący jeszcze stary zarząd zakupił dla nowego przewodniczącego służbowy samochód marki opel mocca.Na szczęście okazało się to nieprawdą,więc możecie być spokojni o finanse spółdzielni.Gorzej może być z przestrzeganiem przez niego prawa,bowiem publicznie tu na forum pokazał w jakim poważaniu ma prawo innych do prywatności.
jestem gorszego sortu

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2080 dnia: Sierpnia 07, 2016, 17:59:40 »
...bowiem publicznie tu na forum pokazał w jakim poważaniu ma prawo innych do prywatności.

W większym niż Ty - Jurek! W większym! Pozdrowionka...!!!

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2081 dnia: Sierpnia 10, 2016, 00:56:37 »
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2082 dnia: Sierpnia 10, 2016, 17:47:17 »
A co z pozwami, które są w sądzie na podstawie ust 3, 47? Bo koszty rozpraw rosną związku z powoływaniem biegłych.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2083 dnia: Sierpnia 11, 2016, 09:16:02 »
Czy przypadkiem ktoś nas już nie robi w bambuko?
Ledwo co się dostali, już koryto oblegają?
Jak to jest możliwe, że rada coś proponuje i to nie przechodzi, jak mamy wszystkich swoich ludzi?

Czy to dlatego, że są związani z pecem, albo z gryfem? Już układziki tworzą?

Dla mnie normalnym jest, że trzeba zakładać plomby, aby uniemożliwić podmienianie kaloryferów, aby kowalski nie musiał płacić za złodzieja, a to nie przechodzi ? Dlaczego nie? bo pec nie zarobi ? Najlepiej chyba dać każdemu ryczałt i wtedy by były złote czasy dla naszego dostawcy ciepła.

Panie Dudek, trzymam mocno z panem, ale mam nadzieję, że koledzy i koleżanki nie chcą pana wystrychnąć na dudka (bez obrazy).

Aha, najważniejsze, obiecaliście sprowadzić-zatrudnić wykwalifikowanego-specjalistę w dziedzinie zarządzania spółdzielnia, a już sami pchacie się do koryta, nie przeginacie troszkę?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2016, 09:20:28 wysłana przez rbk »

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2084 dnia: Sierpnia 11, 2016, 12:06:06 »
A co z pozwami, które są w sądzie na podstawie ust 3, 47?

Regulamin, tak jak było obiecane, został poprawiony. Wiadomo też, że prawo, nawet jeżeli naprawia niemądre rozwiązania, nie działa wstecz. Na spotkaniach sygnalizowałem potrzebę wewnętrznego rozwiązania tego problemu i nadal to podtrzymuję. Uważam, że te sprawy powinny zostać wycofane z wokandy i rozwiązane w sposób polubowny wewnątrz spółdzielni. I ja będę za takim rozwiązaniem optował.

Panie Dudek, trzymam mocno z panem, ale mam nadzieję, że koledzy i koleżanki nie chcą pana wystrychnąć na dudka (bez obrazy).

Tego nie wiem! Choć czasami jestem mocno zaskoczony/zdziwiony ich postawą.

Aha, najważniejsze, obiecaliście sprowadzić-zatrudnić wykwalifikowanego-specjalistę w dziedzinie zarządzania spółdzielnia, a już sami pchacie się do koryta, nie przeginacie troszkę?

W prezydium pracujemy nad scenariuszem wymiany kadry zarządzającej. Chociaż na teraz są pilniejsze do rozwiązania problemy!!! Mimo to mam nadzieję, że uda się przegłosować - być może już na posiedzeniu 29 sierpnia - decyzji o rozpisaniu konkursu. Byłem, jestem i pozostanę zwolennikiem rozsądnej i przemyślanej metody wymiany kadr i takie czynności zostały już zapoczątkowane. Nieetatowy członek został wymieniony. Uważam, że teraz trzeba jak najszybciej wymienić wiceprezesa a w dalszej kolejności zmienić prezesa. Nie jestem natomiast zwolennikiem jakichkolwiek gwałtownych posunięć, ponieważ z doświadczenia wiem, że często kończą się one nieoczekiwanymi i niechcianymi efektami. Taki jest mój pogląd. Bierze się on stąd, że ja w pierwszej kolejności mam przede wszystkim na uwadze dobro mieszkańców! Ja podejmując się tej akcji reformowania spółdzielni miałem sporo propozycji i zachęt do objęcia głównych stanowisk. Ale tak jak i przedtem tak i teraz odpowiadam, że ja nie jestem chory na władzę i stanowiska. I tak jak odmawiałem przedtem tak i odmawiam teraz. Ponieważ dalej uważam, że moim zadaniem jest wdrożyć rozwiązania naprawcze a zawodowe zarzadzanie powierzyć fachowcom wyłonionym z konkursu. I tej logiki dalej się trzymam. Ale w RN nie zasiadam sam więc te sprawy mogą potoczyć się inaczej.
Na dziś mamy do rozwiązania dość palący problem, który powstał w wyniku tego, że na etapie zebrań walnych nie wzięto w sztabie koordynacyjnym pod uwagę mojego zalecenia. Moim życzeniem jest, abyśmy takich problemów sami już więcej sobie nie stwarzali.

A... i co wg mnie jest również ważne! Chodzi o to, aby Rada przyjęła odłożoną na ostatnim posiedzeniu zmianę w regulaminie odnośnie określenia wysokości ryczałtu. Propozycja (optuje ona, tak jak proponowałem na spotkaniach, na poziomie ok 2/3 zdolności grzewczych grzejników), którą poddajemy pod głosowanie, zabezpiecza wszystkich spółdzielców przed nieuzasadnionym zawyżaniem ich kosztów ogrzewania i sprawia, że nikt już nie będzie musiał bać się uruchamiać grzejników, gdy będzie mu zimno. Jak widać staram się realizować swoje obietnice jak najszybciej i bez obaw mogę obiecać, że dalej będę w tym kierunku brnął. Pozdrawiam