Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Nowy Dyrektor w Białej  (Przeczytany 725007 razy)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #690 dnia: Grudnia 14, 2014, 07:22:27 »
Jeżeli MrW albo ktoś inny będzie pisał, że konkurs był nieuczciwy, kłamcą nazywany przeze mnie nie będzie.
Jeżeli MrW albo ktoś inny będzie pisał: "sąd stwierdził, że konkurs był nieuczciwy" - będzie nazywany kłamcą, chyba że wcześniej zapadnie właśnie taki wyrok. Na razie nie zapadł.

Stwierdzenie Beaty Chmielewskiej "wiem, kto mnie opuścił i zdradził", wygłoszone ponad rok po tym, jak nie została dyrektorem, w momencie, kiedy została członkiem zarządu powiatu odpowiedzialnym m.in. za oświatę - moim zdaniem jest groźbą.
A używanie słowa "zdrada" w kontekście sprawy Białej wystawia świadectwo używającemu.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #691 dnia: Grudnia 14, 2014, 16:07:30 »
Jeżeli MrW albo ktoś inny będzie pisał, że konkurs był nieuczciwy, kłamcą nazywany przeze mnie nie będzie.
Jeżeli MrW albo ktoś inny będzie pisał: "sąd stwierdził, że konkurs był nieuczciwy" - będzie nazywany kłamcą, chyba że wcześniej zapadnie właśnie taki wyrok. Na razie nie zapadł.
To poprosimy pełne treści wyroków WSA i NSA wraz z uzasadnieniami.
Niech użytkownicy forum ocenią, co stwierdził WSA i podtrzymał NSA.


Stwierdzenie Beaty Chmielewskiej "wiem, kto mnie opuścił i zdradził", wygłoszone ponad rok po tym, jak nie została dyrektorem, w momencie, kiedy została członkiem zarządu powiatu odpowiedzialnym m.in. za oświatę - moim zdaniem jest groźbą.
A używanie słowa "zdrada" w kontekście sprawy Białej wystawia świadectwo używającemu.

Kto i dlaczego może się czuć zagrożony po tych słowach?

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #692 dnia: Grudnia 14, 2014, 17:17:26 »
To poprosimy pełne treści wyroków WSA i NSA wraz z uzasadnieniami.
Dlaczego Ty tego nie zrobisz?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #693 dnia: Grudnia 14, 2014, 18:49:57 »
Treść wyroku WSA jest tu:  http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/F1A24E35FB

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #694 dnia: Grudnia 14, 2014, 19:17:02 »
Wojtku, jest też tu http://forum.police.info.pl/index.php?topic=12532.msg171045#msg171045
Warto także zwrócić uwagę na to, kto uczestniczył w tamtej dyskusji  :D Daria, to będzie odpowiedź na Twoje pytanie  ;D
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #695 dnia: Grudnia 14, 2014, 20:11:19 »

 
Wojtku, jest też tu http://forum.police.info.pl/index.php?topic=12532.msg171045#msg171045
Warto także zwrócić uwagę na to, kto uczestniczył w tamtej dyskusji   Daria, to będzie odpowiedź na Twoje pytanie 

Poprosiłem dla pełnego obrazu o wyroki WSA i NSA wraz z uzasadnieniami. A dlatego poprosiłem, albowiem nie dysponuję orzeczeniem NSA, a Wykidajło zapewne dysponuje i dlatego o to poprosiłem.
Jak wiadomym jest, pewna Pani z byłego zarządu stwierdziła, że "wyroki I instancji sa krzywdzące dla Policzan" więc pełen obraz i dyskusja powinna odbywać się na podstawie obydwóch orzeczeń.
Ale Wykidajło, jako prawnik... więcej, jako sędzia NSA co najmniej- wszystko wie- i dlatego osądza mnie i mec. Zbroję (który uczestniczył w posiedzeniu NSA) stwierdza, że my kłamiemy. 


Wyrok WSA brzmi:
Cytuj (zaznaczone)
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marzena Iwankiewicz, Sędziowie Sędzia WSA Katarzyna Grzegorczyk-Meder (spr.),, Sędzia NSA Elżbieta Makowska, Protokolant starszy sekretarz sądowy Aneta Kukla, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 17 kwietnia 2014 r. sprawy ze skargi B. G. na uchwałę Zarządu Powiatu w Policach z dnia 28 sierpnia 2013 r. nr 488/2013 w przedmiocie zatwierdzenia konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach I. stwierdza nieważność zaskarżonej uchwały, II. zasądza od Zarządu Powiatu w Policach na rzecz skarżącej B. G. kwotę [...] ([...]) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.


1/ Sąd stwierdził nieważność zaskarżonej uchwały Zarządu Powiatu w Policach w przedmiocie zatwierdzenia konkursu, a nie składu komisji...- Wykidajło twierdzi, że:
"Analiza przedłożonych dokumentów, wymienionych w tym piśmie w pkt 1-9, z których Sąd, na podstawie art. 106 § 3 P.p.s.a., przeprowadził dowód, wskazuje, że udział w komisji konkursowej wicestarosty A. R. oraz Naczelnika Wydziału Oświaty B. K. może rodzić podejrzenie o brak obiektywizmu i bezstronności tych osób wobec skarżącej w postępowaniu konkursowym, a co za tym idzie - brak transparentności organu w tych działaniach." - to orzekł sąd.

Robienie z tego "sąd orzekł, że konkurs był nieuczciwy" jest zwykłym wciskaniem ciemnoty. Sąd uczciwości konkursu nie oceniał. Orzekł, że dwie (wskazane przez zainteresowaną) osoby nie powinny być włączone do komisji, bo wcześniej się z nią spierały. Tyle. Nawet nie orzekł, że jest podejrzenie - tylko że może się ono pojawić.


Kto zatem ma rację?


Czy Sąd stwierdził nieważność uchwały dotyczącej konkursu, czy uchwały dotyczącej powołania składu komisji konkursowej? (a takowa była również przez zarząd Powiatu podejmowana).
 



 

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #696 dnia: Grudnia 15, 2014, 10:46:24 »
Szkoda że niektórzy są bardzo ciemni i nie widzą pewnych aspektów i usilnie starają się bronić ludzi którzy na to nie zasługują.
Tak na marginesie jeśli miałem długi to swoje i spłaciłem je ze swoich zarobionych pieniędzy.
Nie wydawałem nie swoich pieniędzy w sposób wątpliwy.
Myślę że za jakiś czas prawda wyjdzie na jaw i w tedy się pośmiejemy razem.
O ile nie zatuszują sprawy. Ale to wszystko opisze pewnie jakiś dziennikarz który nie boi się polityków.
Zaznaczę że wszyscy tak bronili do momentu aż ukazał się artykuł na stronie www.kolbaskowo.org gdzie opisano część machlojek byłej pani dyrektor.
Również na łamach Kuriera zostało opisane więc o czym my mówimy.
No chyba że ktoś z waszej rodziny stracił dobry interes w szkole po zmianie dyrektora lub wy osobiście. I to jest powodem waszej złości.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #697 dnia: Grudnia 15, 2014, 11:34:01 »
Robert32: mialłeś i masz nadal długi więc nie ściemniaj. Chociażby mi wisisz ładnych pare zł. I co się tak przyczepiłeś tej białej skoro o ile mi wiadomo to ani ty ani twoja żona tam nie uczęszczaliście? Szczególnie, że tu obie strony nie są święte...

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #698 dnia: Grudnia 15, 2014, 12:14:54 »
Szkoda że niektórzy są bardzo ciemni i nie widzą pewnych aspektów i usilnie starają się bronić ludzi którzy na to nie zasługują.

W sprawie, która jest tematem tego topicu będę bronił Pani Golisowicz, bo na to zasługuje.
Czy jestem ciemniakiem? Możesz mnie też tak nazywać, ale ja mam swoje argumenty, których jeszcze do tej pory nikt mi ich nie zakwestionował.

Tak na marginesie jeśli miałem długi to swoje i spłaciłem je ze swoich zarobionych pieniędzy.
Nie wydawałem nie swoich pieniędzy w sposób wątpliwy.

Jeśli ktoś przy okazji tej dyskusji zarzuca Ci, że masz długi- to nie jest fajne.
Twoje życie- Twoje długi- niezależnie od tego, czy wynikające z nieuczciwości, czy z faktu, że "podwinęła Ci się noga". Ale tak, jak nikt nie powinien Ci zaglądać do łóżka, tak i do Twojego portfela, bo to nie są argumenty, które powinny być rozpatrywane przy tej okazji.
Rozmawiamy tutaj o problemie związanym z Białą, a nie o życiu i biznesach Robercika32.
 
Myślę że za jakiś czas prawda wyjdzie na jaw i w tedy się pośmiejemy razem.
O ile nie zatuszują sprawy. Ale to wszystko opisze pewnie jakiś dziennikarz który nie boi się polityków.

Z tego, co zrozumiałem Robercik32- Ty prowadzisz lub prowadziłeś własną działalność gospodarczą. Jeśli tak, to łatwiej będzie mi do Ciebie napisać następującą tezę:
"Rozumiem, że piszesz o zatuszowaniu sprawy związanej ze zleceniami, jakie Biała za rządów Pani Golisowicz zlecała niektórym firmom, o czym możemy przeczytać w jednym ze sprawozdań opublikowanych na głównej strony BIP Starostwa Powiatowego...
Jeśli faktycznie to masz na myśli, to proszę Ciebie o rozważenie następujących tematów z tym związanych:
1/ Jeśli niektóre bliskie osoby związane z Panią Golisowicz otrzymywały zlecenia, to czy wydatki związane z tymi zleceniami były faktycznie rażąco zawyżone? Ja poddałem wcześniej w wątpliwość stworzenia strony internetowej za ok. 3,5 tys zł, podczas w miej więcej tym samym czasie koszt, jaki poniosło Starostwo Powiatowe na stronę internetową wynosił 7 tys zł. Zarzucane jest, że gadżety i inne zamawiane suweniry, dzienniki było drożesze dwu-, trzykrotnie... ale czy faktycznie? Czy ktoś pokusił się o rzetelną analizę kosztową tych zamówień?
2/ Dlaczego ówczesny Zarząd Powiatu- mając to sprawozdanie nie zgłosił sprawy do prokuratury, a jedynie opublikował to sprawozdanie na stronie BIP?
3/ Dlaczego Powiat- będąc wcześniej nadrzędnym organem sprawującym nadzór nad Zespołem Szkół nie widział tych - zdawać by się mogło "przekrętów", jak próbujesz to imputować?
4/ Czy masz wiedzę, jak wyglądała praca kancelarii prawnej, która sporządzała opracowanie, które miało zdyskredytować i naświetlić sprawę domniemanych przekrętów Pani Golisowicz? Ja mam wiedzę na ten temat i napiszę tak- pracownik kancelarii prawnej wzywał na przesłuchanie pracownika szkoły- dokładnie - przesłuchanie- i zadawał pytania, co, gdzie, kiedy, jak to zrobiłeś/aś... Audytowani pracownicy, czyli się podczas tych przesłuchań, jakby byli u prokuratora. Zaskakiwani pytaniami szczegółowymi z faktów, które miały miejsce dużo wcześniej. Czy Twoim zdaniem to było ok? Czy Twoim zdaniem to, że pracownik nie napisał notatki charakteryzującej zamówienie z wolnej ręki jest potężnym przestępstwem?
5/ Czy Robercik32 będąc na miejscu zarządu Powiatu i mając świadomość ogromnych nadużyć publicznych pieniędzy- nie zgłosiłbyś tego do prokuratury, czy też do CBA? Dlaczego ówczesny zarząd tego nie zrobił?
6/ Dyrektorka Narękiewicz- Markowska- zaczęła swoje rządy- nie od układania odpowiednich stosunków, lecz od zapowiedzi- rozliczenia wcześniejszej Dyrektorki (Golisowicz)- miało to miejsce choćby 4 października 2013 roku podczas nadzwyczajnej sesji. Czy w Twojej opinii - Narękiewicz - Markowicz powinna najpierw zająć się kwestiami i problemami szkoły, czy ściganiem i szukaniem "haków" - jakich- efekty masz choćby po tym sprawozdaniu i moich wcześniejszych rozważań?
7/ Wcześniej wspomniana kancelaria dokonała audytu i opracowała raport- pamiętajmy- prace nad audytem zakończyły się z końcem 2013 roku. W nagrodę za "osiągnięcia" od stycznia ta sama kancelaria otrzymała zlecenie z wolnej ręki na obsługę prawną na zryczałtowaną kwotę miesięczną w wysokości 6.000 zł... podczas, gdy do grudnia 2013 roku inna kancelaria prawną za ta samą pracę otrzymywała zryczałtowaną kwotę w wysokości 1.500 zł. - czy dostrzegasz różnicę?
8/ Opierasz swoje poglądy na domniemanych przekrętach, które zostały zawarte w audycie, którym wcześniej wspomniałem. Mając naświetlone wcześniejsze zagadnienia- zadaj sobie pytanie- dlaczego tak sumiennie został zrobiony audyt na Białej, podczas gdy np. samo Starostwo Powiatowe w tym samym czasie otrzymywało negatywne opinie i uwagi z regionalnej Izby Rozrachunkowej dotyczące, że samo Starostwo nie wykonało, lub też spóźniło się z audytem wewnętrznym u siebie? Piszemy o sumienność, transparentności, rzetelności? Niech działa to na wszystkich obszarach, nieprawdaż?
9/ Piszesz, że opisze to jakiś dziennikarz, który nie boi się polityków... a ja napiszę Ci tak- dziennikarze nie boją się polityków, tylko na podstawie doświadczeń twierdze, że piszą tak, jak i przez kogo zostaną opłaceni.


Zaznaczę że wszyscy tak bronili do momentu aż ukazał się artykuł na stronie www.kolbaskowo.org gdzie opisano część machlojek byłej pani dyrektor.
Również na łamach Kuriera zostało opisane więc o czym my mówimy.

Czy odpowiedzi na te propagandowe teksty również czytałeś?
A może chciałbyś ze mną podyskutować na te tematy, które zostały zawarte w tych paszkwilcach?
Chętnie z Tobą poruszę te zagadnienia.

No chyba że ktoś z waszej rodziny stracił dobry interes w szkole po zmianie dyrektora lub wy osobiście. I to jest powodem waszej złości.

Czy faktycznie uważasz, że po tej drugie stronie barykady stanęły wyłącznie osoby, które miały (lub rodziny) jakiś dobry interes w szkole?
Myślisz, że tylko strata dobrego interesu była powodem złości na zaistniała sytuację?

Mam prośbę do Ciebie Robercik32- dam Ci się prześwietlić całkowicie. Znajdź u mnie lub mojej rodziny jakikolwiek interes, który miałem, który utraciłem, lub który mógłbym mieć na tym. Znajdź jakąkolwiek korzyść, jaką uzyskałem w związku z tym problemem, która mogłaby sugerować moją interesowność materialną. 
Jeśli znajdziesz- odszczekam wszyściutko co tu napisałem.
Zadaj sobie trud poznania mojej osoby i przesłanek, jakimi się kierowałem i kieruję.
Moi oponenci próbowali przez kilka miesięcy mnie rozgryźć, i jakoś się to nie udało.

Dlatego spróbuj poznać mnie i wtedy generalizuj, czy faktycznie wszyscy mieli ukryty interes w walce o Panią Golisowicz. 

Offline Gormiti

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #699 dnia: Grudnia 15, 2014, 16:19:33 »
Ja i tak widzę tu bardzo wielki szwindel i kolesiostwo partyjne.
Nie będę komentował ani odpowiadał na żadne zarzuty ,ja wiem swoje.(Gadki kolesiów)
A teraz zobaczymy obiektywizm Golisowicz i Starosty - cały rok protestowali przeciwko kolesiostwu, ba nawet mieli profesjonalne banerki.
W necie są zdjęcia banerków na obiektach Gryfa np. POzostawcie sms Police. Czy były fakturki - jak nie to czy każdy może wieszać na Gryfach co chce?

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #700 dnia: Grudnia 15, 2014, 16:33:02 »
MrW: długi i "luźne" podejście do kwestii odpowiedzialności Roberta podnoszę, bo pokazuje to ładnie kto broni obecnej dyrektor. I wybacz, ale ja jednak uważam, że jeśli komuś chcesz zarzucać jakieś niecne czyny to najpierw sam bądź uczciwy. Bo inaczej stajesz się żałosną karykaturą.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #701 dnia: Grudnia 15, 2014, 16:50:07 »
MrW: długi i "luźne" podejście do kwestii odpowiedzialności Roberta podnoszę, bo pokazuje to ładnie kto broni obecnej dyrektor.

Trochę się robi offtop.

A jednak proponowałbym rozdzielić te 2 kwestie, ponieważ nie wydaje mi się, by jedna wiązała się z drugą.
 

I wybacz, ale ja jednak uważam, że jeśli komuś chcesz zarzucać jakieś niecne czyny to najpierw sam bądź uczciwy. Bo inaczej stajesz się żałosną karykaturą.

To zabrzmiało, jakbyś personalnie do mnie kierował te słowa?


Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #702 dnia: Grudnia 15, 2014, 16:51:46 »
długi i "luźne" podejście do kwestii odpowiedzialności Roberta podnoszę, bo pokazuje to ładnie kto broni obecnej dyrektor.
Ja też bronię. I na pewno nic od Ciebie nie pożyczałem. Więc?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #703 dnia: Grudnia 15, 2014, 17:17:44 »
MtW: nie chodziło mi o ciebie. Wykidajło: no bronisz. I wygląda to dla mnie jakbyś miał w tym jakiś interes. Niemniej nie znam cie więc nie wiem jak się ma twoja obecna postawa do tego co głosisz. Jak do tej pory to MrW parę razy pokazał, że się nieco rozmijasz w ocenach z rzeczywistością. A przynajmniej z tym jak ja rozumiem teksty sądowe tu wklejane. Nie bierzcie moich słów zbyt osobiście. Ot po prostu znam Roberta i bardzo mnie drażni to co tu wypisuje.

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #704 dnia: Grudnia 15, 2014, 17:25:39 »
na obiektach Gryfa
to ""GRYF" ma obiekty?
<*)))))>{