Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Aparaty cyfrowe do zdjęć podwodnych  (Przeczytany 8126 razy)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Aparaty cyfrowe do zdjęć podwodnych
« dnia: Lipca 06, 2013, 20:59:39 »
Zainteresowałem się ostatnio tym, czy warto kupić aparat do zdjęć podwodnych (w moim przypadku byłby wykorzystywany do zdjęć w morzu przy nurkowaniu z rurką). Macie w tym temacie jakieś doświadczenia?

Pozdrawiam
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline jajanusz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Aparaty cyfrowe do zdjęć podwodnych
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 03, 2014, 14:54:33 »
Do zdjęć podwodnych w te wakacje 2014 w Egipcie używałem: Olympus TOUGH TG-3 - bardzo fajny tylko że moim zdaniem zbyt drogi (sprzęt pożyczony), zanurzenie do 15 m.
Polecam również Sony Action Cam za niecałe 1000 PLN można mieć niezły sprzęt do nagrywania nie tylko pod wodą (do zdjęć pod wodą jest obudowa i i inne drzwiczki), moim zadaniem to lepsza i tańsza alternatywa dla GoPro.
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2014, 14:56:05 wysłana przez jajanusz »

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Aparaty cyfrowe do zdjęć podwodnych
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 03, 2014, 15:27:05 »
Pewnie, że warto, pod warunkiem, że kupisz przyzwoity aparat. Testowałem dwa niedrogie modele (Fuji XP20 i jakiegoś Kodaka) i szału nie było. Zastanów się też czy bardziej zależy Ci na fotach czy na filmach, jeśli to drugie to przyzwoitą kamerę kupisz za 500-600 zł.
Kamera jest o tyle wygodniejsza, że w zestawie często ma uchwyty na głowę/rękę.

Offline swiezak

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
Odp: Aparaty cyfrowe do zdjęć podwodnych
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 05, 2014, 13:43:09 »
Polecam również Sony Action Cam za niecałe 1000 PLN można mieć niezły sprzęt do nagrywania nie tylko pod wodą (do zdjęć pod wodą jest obudowa i i inne drzwiczki), moim zadaniem to lepsza i tańsza alternatywa dla GoPro.
A moim zdaniem lepsza i tańsza alternatywą dla obu będzie sj4000 lub sj6000. Prosze sobie sprawdzić I porównać. Filmików sporo na YouTube.

Offline manam

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: Aparaty cyfrowe do zdjęć podwodnych
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 27, 2015, 19:40:30 »
ja też kupiłbym kamerkę zamiast aparatu. nagrywają i robią dobre zdjęcia pod wodą jak i na zewnątrz i można do nich dokupować przeróżne zaczepy. aparat podwodny miałem dawno temu ale był nie wygodny i robił kiepskie zdjecia takze nie polecę.

Offline Bart

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Aparaty cyfrowe do zdjęć podwodnych
« Odpowiedź #5 dnia: Października 26, 2015, 00:06:05 »
JA używałem Olympus Stylus Tough TG4, tylko że bateria cos kiepsko trzyma pod wodą podczas nagrywania filmu. Musiałem druga kupić. Swoją drogą ciekawe że na powierzchni  dłużej wytrzymywała podczas nagrywania. Może różnica temperatur, ciśnienia..nie wiem. Ale aparat fajny. Warto kupić, albo pożyczyć. Chyba że wypad raz na ruski rok to lepiej pożyczyć Go Pro hero 3-4. Albo kupić odpowiednik Manty o tych samych parametrach ale nie za 1500 tylko za 300 pln

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Aparaty cyfrowe do zdjęć podwodnych
« Odpowiedź #6 dnia: Października 31, 2015, 09:21:41 »
Służbowo mam Nikona AW130. Niby 30m pod wodę może zejść. Co do jakości zdjęć ciężko mi się wypowiedzieć, bo jestem skrzywiony lustrzankami.

Wytapkane z M1 Note.

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Rafaelka

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Aparaty cyfrowe do zdjęć podwodnych
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 27, 2015, 17:45:01 »
Ja na wakacje do Egiptu kupiłam taki
https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/aparat-nikon-coolpix-s33-niebieski?gclid=Cj0KEQiAm-CyBRDx65nBhcmVtbIBEiQA7zm8lSyDFvAu23QkgmJpggY26Pic405dcMGxmBKyKTAu5CgaAqoS8P8HAQ


Zdjęcia powiem szczerze są różne, to zależy od tego jaka głębokość, jakie dno.....


Poszukam zdjęć i spróbuję coś pokazać :)



Krytyk i eunuch z jednej są parafii, każdy wie jak, ale nie potrafi.......

Offline Rafaelka

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Aparaty cyfrowe do zdjęć podwodnych
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 10, 2015, 12:41:34 »
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2015, 12:50:30 wysłana przez Rafaelka »
Krytyk i eunuch z jednej są parafii, każdy wie jak, ale nie potrafi.......