Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: ZS w Policach - Liceum Ogólnokształcące  (Przeczytany 7558 razy)

Akfarga

  • Gość
ZS w Policach - Liceum Ogólnokształcące
« dnia: Czerwca 06, 2013, 23:57:42 »
Nigdzie nie mogę się doszukać jakiś opinii odnośnie szkół ponadgimnazjalnych w białej. Aktualnie chodzę tam do gimnazjum i planuję wybrać się też do liceum - nie chcę tracić czasu na dojeżdżanie do Szczecina (Mogłabym cenne godziny poświęcić chociażby na naukę...). Tylko doszły mnie słuchy, że poziom nie jest zadowalający. Czy to prawda? Chodzi oczywiście o szkoły ponadgimnazjalne, bo gimnazjum wiem jak wygląda i mnie jak najbardziej zadowala ;)

Szkoła Ogólna zainteresowała mnie też ciekawą ofertą klasy z rozszerzonym językiem obcym, gdzie można wybrać też inne rozszerzone przedmioty. Ktoś wie, jak to dokładnie wygląda? Są one naprawdę dowolne, czy musi je wybrać określona liczba osób? Ile przedmiotów można rozszerzyć?

Chciałabym też się dowiedzieć czy trudno się dostać. ''Konkurencja'' jest duża? Podkreślam, że najgorzej się nie uczę - świadectwo praktycznie zawsze z paskiem, ale średnia nigdy nie przekracza 5.0. Wiem, że z dostaniem się do Gimnazjum są problemy. W liceum jest tak samo?

Przepraszam, nie mam znajomych w starszych klasach z ''mojego'' ZS, a nauczycieli spytam się w ostateczności. Wolałabym poznać waszą opinię. Z góry wielkie dzięki!

Offline OHAMA

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
ZS w Policach - Liceum Ogólnokształcące
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 07, 2013, 00:17:57 »
Hej, słuchaj  ja Ci powiem z perspektywy osoby, która tuż po gimnazjum wybrała LO w Szczecinie jednak szybko zmieniła szkołę na białą ze względu na uciążliwie dojazdy.. Złą opinie tej szkole wyrabiają osoby, które nigdy do niej nie chodziły- to przede wszystkim. Poza tym w szkole są również zawodówki, a to, że tam może być nieco niższy poziom - to oczywiste. Ja chodziłam do LO i zauważyłam, że zawsze jest jedna klasa z troszkę niższym poziomem. Ja trafiłam ( po mimo średniej po gimnazjum 4,2 ) do klasy, w której ok. 75 % uczniów miało pasek..poziom był wysoki, uczniowie sami motywowali tych słabszych, takich jak ja do nauki, bo przecież nikt nie chciał być gorszy .. chciałąm zaznaczyć, ze mimo to wcale to nie była najlepsza klasa pod względem poziomu w LO w tym roku szkolnym, bo była lepsza także nie jest źle. naprawdę sobie chwalę tą szkołę. w porównaniu do liceum, które wybrałam w Szczecinie różnica ogromna. mi dużo łatwiej było się zaaklimatyzować w białej, bo dużo znajomych twarzy, jakoś taka atmosfera  lepsza.. wszystko na plus. Polecam jak najbardziej!:)

PS przepraszam, że tak chaotycznie napisane ;)

Akfarga

  • Gość
ZS w Policach - Liceum Ogólnokształcące
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 09, 2013, 17:34:19 »
Ok, dziękuję ci bardzo za opinię. A jesteś w stanie mi przybliżyć, jak to jest z tym doborem przedmiotów rozszerzonych? Bo to bardzo mnie ciekawi :)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
ZS w Policach - Liceum Ogólnokształcące
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 09, 2013, 18:24:05 »
Ja jestem absolwentem Białej od jakichś 5 lat - pewnie trochę się w tej szkole zmieniło (a chodziłem do niej 6 lat - gimnazjum i ogólniak), ale za moich czasów, jeśli ktoś chciał mieć lepsze oceny (czyli >4), to musiał się trochę wysilić. Oczywiście wiele zależało od nauczycieli, ale było trochę takich, którzy, jeśli jakiś uczeń chciał robić coś więcej, to mu to umożliwiał (pozdrawiam szczególnie p. Izę Nowicką i p. Gabrysię Zalewską). W tej szkole naprawdę sporo zależy od tego, na jakiego nauczyciela trafisz. Są nauczyciele, którzy skutecznie potrafią zniechęcić do danego przedmiotu (vide moi prawie wszyscy nauczyciele z fizyki - z grzeczności nie będę przytaczał ich nazwisk ;]), ale też są tacy, którzy naprawdę potrafią zachęcić do pogłębiania wiedzy.

Na temat obecnej organizacji klas nie będę się wypowiadał, bo zapewne przez te 5 lat trochę się zmieniło. Podobnie z systemem oceniania - ja w trakcie swojej nauki w Białej przeżyłem przynajmniej 3-4 reformy systemu punktowego :devil:.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
ZS w Policach - Liceum Ogólnokształcące
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 09, 2013, 22:16:51 »
Dlaczego podstawowych informacji szukasz poza Szkołą? Wejdź na stronę internetową, poczytaj ulotki - tam znajdziesz informacje.
Na pewno masz też wielu znajomych, którzy uczęszczali do szkół w Szczecinie i Policach - to tez dobre źródło informacji.
Masz rację - szkoda czasu na dojazdy. Życzę trafnego wyboru.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Re: ZS w Policach - Liceum Ogólnokształcące
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 10, 2013, 07:23:01 »
Cytat: "Akfarga"
Nigdzie nie mogę się doszukać jakiś opinii odnośnie szkół ponadgimnazjalnych w białej. Aktualnie chodzę tam do gimnazjum i planuję wybrać się też do liceum - nie chcę tracić czasu na dojeżdżanie do Szczecina (Mogłabym cenne godziny poświęcić chociażby na naukę...). Tylko doszły mnie słuchy, że poziom nie jest zadowalający. Czy to prawda?

Słowo "zadowalający" jest mało precyzyjne - jednego zadowala podstawowe minimum, dla innego 80 z rozszerzonego to mało.
Jeśli chcesz się zorientować w poziomie szkoły, sprawdź to, co ją ustawia na tle innych. W tym przypadku np. wyniki z matur (i to dokładniej niż średnia dla szkoły), osiągnięcia w konkursach i olimpiadach przedmiotowych z tych przedmiotów, które Cię interesują... Tylko patrz na konkursy kuratoryjne i państwowe, nie na zabawy typu "narysuj swoją klasę".
Uczniowie to też dobre źródło. Zapytaj rodziców - może oni mają znajomych, których dzieci chodzą do LO w Białej?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.