Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: PLAY RedBull Mobile No Limits vs ORANGE nju  (Przeczytany 10401 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
PLAY RedBull Mobile No Limits vs ORANGE nju
« dnia: Kwietnia 26, 2013, 12:42:58 »
Robi się ciekawie, tylko jak zwykle karty (bez umów) robią furorę, a klienci z abonamentami zostaną na rok/dwa przy większych stawkach :)
Pytanie zapewne do KrP, czy można już przenosić się z numerem do nowej oferty Playa ? :)



Wiele osób zainteresowała nowa oferta nju, wirtualnej marki Orange. Play odpowiada ofertą RedBull Mobile. Walka pomiędzy sieciami komórkowymi trwa, z korzyścią dla klientów.

Oferta nju składa się z modułowej opłaty za abonament, w której minimalna miesięczna kwota wynosi 9 zł, płacąc 29 zł abonent otrzyma nie tylko nielimitowane SMSy ale również połączenia do wszystkich sieci w Polsce. Za 57 zł do pakietów wiadomości i połączeń telefonicznych operator dodaje 1 GB przesyłu danych. Po wykorzystaniu pakietu danych klient może zdecydować się na zakup kolejnych pakietów przesyłania danych z normalnymi prędkościami cena pakietu 350 MB to 5 zł, za 700 MB klienci zapłacą 7 zł. Bez dodatkowego pakietu internet będzie nadal działał, ale bardzo powoli. Więcej dowiecie się o niej z tekstu: Kolejny operator wirtualny na rynku - "nju".

W odpowiedzi na ofertę abonamentową Play uruchomił RedBull Mobile No Limits. W abonamencie za 29,50 zł znajdują się nielimitowane połączenia do wszystkich sieci w Polsce. Pakiet SMSów to koszt 10 zł, również bez ograniczeń. W sumowanej ofercie za 39,50 zł abonenci otrzymują nielimitowane połączenia, SMSy oraz mały, 50 MB pakiet na dostęp do internetu. Po wykorzystaniu pakietu prędkość spada, ale dostęp jest zachowany. Dodatkowe 20 zł pozwoli na skorzystanie z 2 GB pakietu przesyłania danych. W sumie, za ofertę z dobrym pakietem dostępu do internetu oraz nielimitowanymi połączeniami i wiadomościami, klienci w Play zapłacą miesięcznie 59,50 zł.

Atutem ofert jest brak wielomiesięcznych karencji związanych z podpisaniem umowy. Powód jest prozaiczny, operatorzy nie oferują w ramach swoich nowych ofert żadnych urządzeń.

W Play - redbullmobile.pl - można zamawiać już karty. To okazja dla fanów filmów z YouTube, ponieważ operator nie pobiera opłaty za odtwarzanie filmów z popularnego portalu wideo. Również odwiedziny na portalu Facebook i NK nie są naliczane.



link

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
PLAY RedBull Mobile No Limits vs ORANGE nju
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 27, 2013, 07:24:38 »
Szczerze to nie do końca ogarniam sposób naliczania w tym nju.

Oferta RBM dostępna jest tylko przez internet. Pamiętać należy o opłacie aktywacyjnej - 49zl. Trochę to na minus imo. No i smsy nie są no limit w standardzie, trzeba dorzucić dyszkę. Dostęp do YT tylko przez apn redbulla.

Ważna sprawa - z kart prepaid Play/RBM nie ma technicznej możliwości przejścia do RBM abonament. Musicie najpierw przenieść gdzie indziej numer, a potem wrócić. ;p

Co do samej oferty - jak ktoś potrzebuje no limit tylko na rozmowy to jest ok. Jak na moje potrzeby to za mały pakiet internetowy i za duża opłata aktywacyjna.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
PLAY RedBull Mobile No Limits vs ORANGE nju
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 27, 2013, 11:09:22 »
w nju jak sie skorzysta z e-faktury to za darmo aktywacja, jak nie to 200zl

co do sposobu naliczania w nju wydaje on się mało skomplikowany.

Na starcie masz 9zł - wydajesz na co chcesz zgodnie z cennikiem.

Masz limity, do których np sms'ujesz, dzwonisz, korzystasz z neta.

Jeśli zgodnie z cennikiem przekroczysz 29zl na rozmowy to od tej pory masz rozmowy za darmo.

Jeśli przekroczysz 9zł na smsy to masz od tej pory za darmo.

Tak samo z netem.

Offline alf

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
PLAY RedBull Mobile No Limits vs ORANGE nju
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 02, 2013, 20:20:02 »
Czy ktoś widział w sprzedaży w Policach startery nju mobile?

Offline rzetelny

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
PLAY RedBull Mobile No Limits vs ORANGE nju
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 11, 2013, 12:53:18 »
Czy ktoś może mi wytłumaczyć jedną rzecz w NJU na kartę? Bo na stronie napisano, że 2zł dziennie kosztują nielimitowane rozmowy, a poniżej, że aktywacja kosztuje 2zł/7dni, czyli rozumiem, że trzeba aktywować usługę za 2zł, a następnie za każdy dzień płaci się 2zł za rozmowy?
Czyli wychodzi xx(ile dni w miesiącu)*2zł+2zł(za każdy tydzień aktywności usługi?)=68zł (ewentualnie 72zł) miesiecznie za same nielimitowane rozmowy?
To niby jest atrakcyjna oferta?

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
PLAY RedBull Mobile No Limits vs ORANGE nju
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 11, 2013, 17:43:48 »
http://www.blogplay.pl/2013/06/formula-mini-max-na-karte-nielimitowane-polaczenia-do-wszystkich-sieci-od-29-zl-miesiecznie/

Play zrobił coś podobnego do NJU, ale bez umowy. W sumie podobnie tylko z internetem nieco słabo.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
PLAY RedBull Mobile No Limits vs ORANGE nju
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 24, 2013, 17:37:15 »
Moje pytanie doklejam do tego tematu.
Od dłuższego czasu mam abonament w Play. Od ok pół roku mam niezbyt fajną sytuację tj. przy próbie połączenia gadam max 30 sekund telefon robi pi i połączenia ni ma. Zgłaszałam do Play nie raz, nie dwa, opisałam co i jak, w jakich godzinach (bez znaczenia) i w jakim trybie sieci lecę. Aktualnie jestem na Play tryb sieci HSDPA - uznali że ten najfajniejszy i że problemu być nie powinno aaa no i kazali ustawić automatyczny wybór sieci... zdarzało się że na plusa lub orange mnie nie wpuszczało. Jest inaczej, dziś 3 połączenia zerwane... macie jakąś metodę aby tel. mógł funkcjonować normalnie ? tel samsung galaxy pocket.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
PLAY RedBull Mobile No Limits vs ORANGE nju
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 24, 2013, 17:42:22 »
a może to problem z telefonem? Najprościej wrzucić kartę do innego aparatu i zobaczyć co się dzieje.

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
PLAY RedBull Mobile No Limits vs ORANGE nju
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 24, 2013, 17:51:58 »
parian, na dwóch innych było to samo...

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
PLAY RedBull Mobile No Limits vs ORANGE nju
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 24, 2013, 22:15:39 »
Sprawdź, którą masz najmocniejszą sieć (w danym miejscu w domu) i ustaw na sztywno, zobacz czy też przerywa.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
PLAY RedBull Mobile No Limits vs ORANGE nju
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 24, 2013, 22:28:55 »
Wymień kartę sim.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
PLAY RedBull Mobile No Limits vs ORANGE nju
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 25, 2013, 09:39:10 »
karta sim była już zmieniona, rbk, how? :D tego się nie da ocenić bo zrywa mi i na tanowskiej jak i na przyjaźni, u moich teściów i rodziców, w szczecinie i na terenie polic i okolic :D

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
PLAY RedBull Mobile No Limits vs ORANGE nju
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 25, 2013, 10:14:21 »
W ustawieniach poszukaj wyboru operatora Masz automatycznie , przeszukaj siec i wybierz jednego np Plus Zobacz jak sie zachowa Pozniej Play i Orange. Pisalismy o tym, ze wszedl internet i polaczenia nie sa juz tak pripriorytetowane no i widac tego efekt.

Kolega ma to samo, mieszka na Okulickiego i jest na skraju zasiegu - tez zarywa.
Ustawil Plus i bylo Ok (poza wolnym netem w roamingu), od ostatniego miesiaca temat wrocil - rwie i to wkurza, bo nie idzie pogadac.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
PLAY RedBull Mobile No Limits vs ORANGE nju
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 25, 2013, 11:27:02 »
Wady roamingu niestety. Uważam, że to złe rozwiązanie i Play powinien inwestować w swoje nadajniki, dziwię się strasznie, że wolą kasę płacić pseudo gwiazdkom.

Ja ustawiłem na sztywno Play w WCDMA i jest ok, ale wszystko zależy też od zasięgu rozmówcy.

Generalnie automatyczny wybór jest zły, telefon strasznie wariuje jak jest w zasięgu 3 różnych nadajników. Na zasięg generalnie ma wpływ wszystko - od pogody po sprzęt. Podczas gdy ja mam nad morzem ledwo 3 kreski na HTC Desire X, moja mama ma full na poczciwej Nokii. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
PLAY RedBull Mobile No Limits vs ORANGE nju
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 25, 2013, 20:13:49 »
play szykuje już nowy nadajnik :) jak dostane zgłoszenie do zarejestrowania dam znać :D póki co mamy ponoć jeden na Wyszyńskiego... szaleństwo :D dziś znów do nich dzwoniłam bo tel pomimo iż leżał w jednym miejscu świrował z sygnałem od -89 dBm do 105 dBm - koleś chyba się zdziwił :P teraz mam to samo 99 - 105 dBm a telefon leży obok mnie...