Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska  (Przeczytany 565699 razy)

Offline Nexon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #315 dnia: Września 30, 2013, 10:37:50 »
Cytat: "Yoshimatsu"
"Bożeno jakie kable w tych Policach żal.."

Kablem bym był, gdybym za każdym razem pisał o rozmowach kierowców, lecz po kilkudziesiątym razie, gdy zauważyłem przypadek rozmów, miałem już tego dosyć, dlatego napisałem w tym temacie, wiem, że Pan Grzegorz udziela się właśnie na tym forum, a więc wiedziałem, że informacja do niego dotrze.


I zamiast napisać e-maila do spółki to narażasz się na krytykę wszystkich. Mądry ruch z twojej strony.

Cytat: "Yoshimatsu"
Gdyby nie było zakazu, to ja nie miałbym nawet słowa do powiedzenia na ten temat, ale skoro on jest, to chyba nie bez kozery? Komunikacja miejska to komunikacja masowa, więc nie wiem dlaczego ktoś porównuje nieuwagę w autobusie do nieuwagi w samochodzie (ogromna różnica liczby pasażerów) + różnica w wyprowadzania pojazdu np. z poślizgu w przypadku wystąpienia jakiegoś skutku z racji nieuwagi, chyba wiadomo, że samochód jest o wiele bardziej zwrotny niż 18 metrowy kolos :)


Tak, dużo to zmienia że w autobusie jest więcej ludzi. Tragedia to tragedia. A w autobusie różnica jest taka że np. nie ma dodatkowo skrzyni biegów i sprzęgła czyli dwie rzeczy na których kierowca musi się dodatkowo skupiać odpadają. Co do poślizgów nie będę się bawił w eksperta jak ludzie Macierewicza bo się nie znam.

Cytat: "Yoshimatsu"
Co do zwracania uwagi... nie raz widziałem jak ludzie zwracali uwagę kierowcy gdy rozmawiał z innymi uczestnikami podróży, gdy ową uwagę zwrócili, dostali całkiem niemiłą reprymendę, a po co mamy się narażać na jakieś krzywe spojrzenie ze strony kierowcy, jak można opisać problem w internecie.


I tak powstała "znieczulica", ludzie się boją zareagować a później ktoś zostaje pobity czy coś w biały dzień.

Cytat: "Yoshimatsu"
Co ma ta sytuacja do kopania babci? Porównanie naprawdę głupie, niesamowicie głupie, punkt z kodeksu karnego do punktu z regulaminu danej firmy - głupota.


Aha, czyli w przypadku łamania kodeksu karnego byś zareagował czy też byś nic nie zrobił?Ponieważ w przypadku łamania wg. ciebie "bezpieczeństwa pasażerów" wolałeś nie zrobić nic i napisać o tym w internecie...

Cytat: "Yoshimatsu"
Jeśli na prawdę niektórzy mają mnie za "konfidenta" to poinformuję, że raz widziałem kierowcę, który podczas jednego przejazdu (Os. Chemik -> Rodła) rozmawiał przez pół trasy z pasażerem + rozmawiał przez telefon podczas jazdy (wykroczenie) + za lasem jak się wjeżdza na Przęsocin jechał nie trzymając nawet kierownicy, ponieważ w jednej ręce miał telefon, a w drugiej miał ładowarkę do telefonu którą właśnie wyciągnął ze schowka i próbował podłączyć ją aby naładować telefon + coś tam klikał sobie w nim, a kierownica żyła własnym życiem, tylko teraz pytanie, nie warto było poczekać te kilkanaście sekund aż dojedzie na przystanek i tam bezpiecznie podłączy telefon..?

Wtedy nic nie zgłosiłem, naprawdę cierpliwość mam ogromną, lecz jak jeżdzę codziennie komunikacją miejską i codziennie widzę łamanie tego samego zakazu (rozmowy), to w końcu nie wytrzymałem i musiałem przedstawić problem Panu Grzegorzowi.


BRAWO, brawo brawo. Nie zgłosiłeś sytuacji która zagraża pasażerom o wiele bardziej niż rozmowa, a samą rozmowę już tak. Pozazdrościć :)

Cytat: "Yoshimatsu"
Tutaj nie chodzi o pozbawienie kogokolwiek pracy, wiem jak trudno jest w tych czasach zarobić, wiem, że pieniądze naprawdę są potrzebne, chodzi mi bardziej o większą rozwagę wśród kierowców.
Przypuszczam, że są to nawet bardzo mili ludzie, stąd tym bardziej nie chciałbym, aby napotkała ich np. utrata pracy.


To nie składaj skarg o rzeczy praktycznie nieistotne...

Cytat: "Yoshimatsu"
Tutaj nie chodzi o skarżenie, rozmowy przez całą drogę są realnym zagrożeniem dla pasażerów (kierowcy obracają się odrywając wzrok od jezdni patrząc na rozmówcę, skupiają się na tym o czym mówię, na słuchaniu itd. - a to chyba bardziej odrywa skupienie niż samo słuchanie radia, gdzie tylko słuchamy (wiele osób porównywało właśnie słuchanie radia).

Napisałem to, gdyż chcę abyśmy jeździli bezpiecznie, ja jak i wszyscy pasażerowie, czy to jest skarżenie?


Uwierz mi, czasami zmęczenie może być bardziej niebezpieczne, a właśnie rozmowa może pomagać gdyż kierowcą staję się bardziej aktywny.

Cytat: "Yoshimatsu"
Jakby ktoś chodził po mieście i rzucał sobie do góry nożem co stanowiło by niebiezpieczeństwo dla Twojej osoby, robił by to bardzo często, Tobie by to było obojętne?
Przykład może kolokwialny, ale wtym i tym przypadku działanie wiąże się z jakimś niebezpieczeństwem.


Złóż na tego kogoś skargę, już to potrafisz. Oczywiście w internecie.

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #316 dnia: Września 30, 2013, 11:31:02 »
Co w tym dziwnego, żę Yoshimatsu dba o swoje bezpieczeństwo. Przecież pasażer musi się czuć bezpiecznie w autobusie. Po co zatem są te zakazy i nakazy? Nie kapuje niektórych porównań.

Równie dobrze mogę napisać porównanie - jak by wam ktoś nożem groził, że was zabije to też byście nigdzie nie zgłaszali?

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #317 dnia: Września 30, 2013, 12:20:48 »
Przerzuć się na inny transport chłopcze. Zero problemów.
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #318 dnia: Września 30, 2013, 12:46:59 »
dosyć swieży przypadek:

Cytuj (zaznaczone)
- Dzierżawimy i eksploatujemy autobus od gminy. Kierowca pracuje u nas od dwóch lat. Rozmawialiśmy z nim po wypadku. Według naszej wersji wypadek był spowodowany chwilą nieuwagi ze strony kierowcy. Prawdopodobnie rozmawiał z opiekunką, która siedziała na przednim siedzeniu, spojrzał w prawo i wówczas zjechał na pobocze. To bardzo wąska droga o nawierzchni z kocich łbów. Siedzenia są wyposażone w pasy, dzieci nie miały zapiętych pasów. Opiekunka nie dopilnowała tego obowiązku i powinna siedzieć z tyłu. Autobus nadaje się do likwidacji.


źródło: http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130923/GRYFICE/130929903


P.S nie jeżdżę komunikacją miejską od kilku lat, ale rozumiem, że ludzie chcą się czuć bezpiecznie.

Offline peter

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 395
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #319 dnia: Września 30, 2013, 13:13:18 »
Cytat: "m8z"

P.S nie jeżdżę komunikacją miejską od kilku lat, ale rozumiem, że ludzie chcą się czuć bezpiecznie.


Chyba czuł się bezpiecznie bo nie zwrócił uwagi kierowcy i kontynuował jazdę.

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #320 dnia: Września 30, 2013, 14:05:52 »
pomogła wówczas modlitwa, ale pewnego razu może zasnąć, a nikt inny nie bedzie sie modlil i dojdzie do tragedii.

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #321 dnia: Września 30, 2013, 14:21:22 »
Cytat: "Nexon"
A w autobusie różnica jest taka że np. nie ma dodatkowo skrzyni biegów i sprzęgła czyli dwie rzeczy na których kierowca musi się dodatkowo skupiać odpadają.

Jeżeli Twoim zdaniem obsługa sprzęgła i skrzyni biegów wymaga skupienia, to możesz być co najwyżej kandytadem na kierowcę, a nie kierowcą. Wymaga to dodatkowych czynności, owszem, ale na pewno nie skupienia. Kierowca skupiony powinien być przede wszystkim na obserwacji sytuacji dookoła, na rzeczach, które mogą go pośród jego otoczenia zaskoczyć, natomiast obsługa podstawowych elementów, które przecież zna i używa niemal non stop jest w pełni intuicyjna.

Offline Nexon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #322 dnia: Września 30, 2013, 15:09:43 »
Cytat: "gumastic"
Cytat: "Nexon"
A w autobusie różnica jest taka że np. nie ma dodatkowo skrzyni biegów i sprzęgła czyli dwie rzeczy na których kierowca musi się dodatkowo skupiać odpadają.

Jeżeli Twoim zdaniem obsługa sprzęgła i skrzyni biegów wymaga skupienia, to możesz być co najwyżej kandytadem na kierowcę, a nie kierowcą. Wymaga to dodatkowych czynności, owszem, ale na pewno nie skupienia. Kierowca skupiony powinien być przede wszystkim na obserwacji sytuacji dookoła, na rzeczach, które mogą go pośród jego otoczenia zaskoczyć, natomiast obsługa podstawowych elementów, które przecież zna i używa niemal non stop jest w pełni intuicyjna.


Wiadomo że nie skupia się na drążku non stop, ale czasami zdarza się na ów drążek zerknąć. Chodziło tu głównie o analogiczną sytuacje z rozmową - nie skupiasz się non stop na patrzeniu na rozmówcę, najwyżej od czasu do czasu zerkniesz kątem oka, i nie powoduje to żadnego zagrożenia ;)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #323 dnia: Września 30, 2013, 17:38:48 »
Szanowni Państwo, czuje się sprawca tego zamieszania, bo swego czasu w tym wątku poprosiłem o wskazywanie wszelkich przypadków łamania zasad przez kierowców pracujących w autobusach SPPK.
Uznaję zatem, że uwaga Yoshimatsu jest odpowiedzią na moja prośbę. Zresztą... wiele już tu było przypadków zgłaszanych przez różnych forumowiczów.

Wszystko to jest przejawem dbałości o prawidłowość wykonywania przewozów.

Dla jasności, nigdy nie jest tak, że ślepo i bezkrytycznie przyjmuję uwagi i stosuję kary wobec kierowców. Zawsze wskazane sprawy wyjaśniam i dopiero gdy mam 100% pewności, że dane okoliczności nastąpiły, reaguję w relacji przełożony-pracownik.

Ten konkretny przypadek zbadałem dokładnie i prowadzę właśnie postępowanie wobec kierowców biorących w zdarzeniu udział.

Nie lubię stosować represji wobec kierowców. Używam ich dopiero w przypadkach najbardziej drastycznych lub w sytuacji "recydywy". Częściej stosuję rozmowę, wskazanie błędów i wyjaśnienie jak należy poprawnie postępować.
Praca kierowcy autobusu w komunikacji miejskiej to nie jest łatwy kawałek chleba. 8-9 godzin w autobusie, mimo setek przewożonych osób, praca w samotności i izolacji, wymagająca koncentracji i uwagi, naszpikowana wydarzeniami generującymi stres.
Mam wielu kierowców, którzy są osobami miłymi, życzliwymi i sympatycznymi. Ale czasami i oni wracają z pracy w złych nastrojach, bo sytuacje na drodze i relacje z pasażerami czasem potrafią dopiec.
Myślę, że gdyby w podróżach autobusami było więcej życzliwości i szacunku w relacjach kierowca autobusu-pasażerowie, mniej by było różnych "zdarzeń" i "sytuacji".

Offline rafi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #324 dnia: Października 02, 2013, 12:08:58 »
Witam
Nie widze problemu jeżeli kierowca zamieni pare słów z drugą osobą ale długie rozmowy mogą być rozpraszające.
Nie rozumiem jednak ludzi czepiających się rozmów telefonicznych za pomocą zestawu głośnomówiących.
Każdy powinien taki mieć  aucie a mają nieliczni. Ciągle widać kierowców osobówek z telefonem przy uchu. Ilu z nas bawi sie radiem, nawigacją, komputerem, szuka coś w torbach czy po kieszeniach oraz rozmawia z współtowarzyszami podczas jazdy autem.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #325 dnia: Października 02, 2013, 13:04:57 »
Cytat: "rafi"
Ilu z nas bawi sie radiem, nawigacją, komputerem, szuka coś w torbach czy po kieszeniach oraz rozmawia z współtowarzyszami podczas jazdy autem.



Myślę, ze odpowiedź na te pytania powinny byc udzielane w dwóch kontekstach - "jeździć", a "wozić".

Jeździć - prowadzić pojazd
Wozić - prowadzić pojazd wioząc 150 osób.

Offline rzetelny

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #326 dnia: Października 03, 2013, 22:26:28 »
Nie wiem czy temat był poruszany,nie mam czasu na wertowanie xxstron tematu. Zapytam więc Pana Grzegorza: czy sppk idąc tropem innych przedsiębiorstw przewozowych zamierza wprowadzić w swoich autobusach dostęp do wifi?
Wiem, że jest to możliwe nawet w starszych wozach - wystarczy spojrzeć na tabor pks gryfino - autobusy 20 letnie, a niedawno zainstalowano internet.

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
wifi w autobusie SPPK? Paranoja !
« Odpowiedź #327 dnia: Października 04, 2013, 00:44:53 »
Cytat: "rzetelny"
Nie wiem czy temat był poruszany,nie mam czasu na wertowanie xxstron tematu. Zapytam więc Pana Grzegorza: czy sppk idąc tropem innych przedsiębiorstw przewozowych zamierza wprowadzić w swoich autobusach dostęp do wifi?
Wiem, że jest to możliwe nawet w starszych wozach - wystarczy spojrzeć na tabor pks gryfino - autobusy 20 letnie, a niedawno zainstalowano internet.

Rozbawiłeś mnie tym swoim marzeniem, bo jest masa innych, ważniejszych inwestycji niż WIFI w autobusie, którym jedziesz góra 40 min. Co innego PKS w długą trasę, ale w autobusie jest to zbędne, a tym bardziej że każdy Operator ma ciekawe paczki danych od 5zł, więc wykup i będziesz miał na kupowanie biletu przez moBilet ;)
Panie Grzegorzu, bardzo proszę o nie branie pod uwagę wdrażania wifi, bo te pieniądze można na ważniejsze rzeczy spożytkować.

Offline bt2k5

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #328 dnia: Października 04, 2013, 11:20:34 »
Wifi jest zbędne. Jednak ja mam inne pytanie - kiedy (i czy w ogóle) zostaną uaktualnione "gadaczki" w autobusach? Bo trochę irytuje, że kilka lat po zmianach nazw przystanków, nikt nie dostosował informacji głosowej. Nie mówiąc już o siejącej dezinformacji wobec ludzi niewidomych lub po prostu nie stąd. Człowiek słyszy "Piłsudskiego wiadukt, patrzy na wyświetlacz, a tam..."Police Przybora".

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #329 dnia: Października 04, 2013, 18:28:57 »
Nie będę nic deklarował w sprawie WI-FI, bo przyznam, ze nawet nie prowadziliśmy nigdy rozważań na ten temat. Porozmawiam o tym spokojnie z Szefem.

Gadaczki - jesteśmy na etapie ich aktualizacji. Niebawem powinno to być naprawione, a zapowiedzi będą poprawnie działały we wszystkich autobusach.