Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska  (Przeczytany 565622 razy)

Offline kulaunogi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #150 dnia: Czerwca 25, 2013, 18:00:20 »
To właśnie zabezpieczenie jest połączone z przystankowym jeżeli działa i nacisniesz przycisk do otwierania drzwi (nie zwalniasz dla pasażerów) to drzwi się owszem otworzą ale efekt będzie taki że wszyscy będą na przedniej szybie  :rotfl:

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #151 dnia: Czerwca 25, 2013, 20:15:40 »
Cytat: "Kilofownikownia"
Z powodu zabezpieczeń jakie są zamontowane, w czasie jazdy przyciski od otwierania/zamykania drzwi które kierowca ma na pulpicie są nieaktywne.

Jeżeli jest to prawda, to, moim zdaniem, jest poważny błąd logiczny. Chyba że jest tak, że automatyka drzwiowa w trakcie jazdy , bez wiedzy kierowcy, cały czas pilnuje zamknięcia drzwi.
_

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #152 dnia: Czerwca 25, 2013, 21:47:58 »
solar, klawisze są nieaktywne po to, aby przypadkiem nie otworzyć drzwi w czasie jazdy. Bo pociągnęłoby to za sobą załączenie hamulca przystankowego (czyli zbiórkę wszystkich pasażerów na przedniej szybie). W normalnych warunkach drzwi w czasie jazdy nie są otwarte (i nie mogą się otworzyć). Reszta sytuacji to awarie bądź ambicja pasażerów (bo już potrafili mi otwierać na siłę drzwi w czasie jazdy). Wbrew temu co wielu osobom się wydaje, drzwi to nie jest tylko pstryczek na pulpicie u kierowcy i jakiś sykacz syczący i ruszający drzwiami :D To bardzo skomplikowany mechanizm z dużą ilością czujników i zabezpieczeń (w przypadku MAN-a nawet więcej niż przepisy wymagają). Niestety czas i (to nawet bardziej) pasażerowie powodują, że czasami coś nie zadziała jak trzeba. Czego przykład mieliśmy na filmiku. Dla drzwi stanem "normalnym" jest zamknięcie. Wtedy pasażerowie "wiszący" na poręczach albo opierający się o szybę przenoszą swoją masę na blokady czysto mechaniczne (przypatrzcie się w nowych pojazdach na czym się drzwi trzymają jak są zamknięte). Niestety dużo "glonojadów" przysysa się do drzwi w całym zakresie ich pracy co powoduje rozregulowywanie ich i częste działanie zabezpieczeń (co widzicie jako "odbicie" drzwi; rzadziej całkowite spuszczenie powietrza z siłowników i "sflaczałe" drzwi). Jeden z drugim takie coś zrobi, inny szarpnie je w trakcie zamykania (bo on jeszcze musi wsiąść/wysiąść), co bardziej ambitni zaczną je otwierać na siłę w autobusie stojącym na skrzyżowaniu (sam tego doświadczyłem na Placu Rodła). A potem i tak pretensje do kierowcy bo na bank on sam te drzwi popsuł żeby uprzykrzyć życie biednym pasażerom :crazy:

EDIT: Jeszcze tylko dodam, że to są uogólnienia. Bo poszczególne dostawy mają minimalne różnice w działaniu. W warunkach normalnych z punktu widzenia pasażera to żadna różnica, ale przy awariach kierowca może podjąć różne działania. Coś może zadziałać w jednej dostawie, ale nie musi w drugiej. Ale jak już mówiłem: dla pasażera to żadna różnica, kierowca tylko to odczuje.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #153 dnia: Czerwca 28, 2013, 11:30:55 »
W niedzielę 30.06.2013 będą zakłócenia na liniach 101 i 107. W związku z operacją wyciągania niewypału zmieniona zostanie trasa tych linii w centrum Szczecina.

szczegóły: http://grzegorzufniarz.pl/w-niedziele-komplikacje-na-101-i-107/

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #154 dnia: Lipca 05, 2013, 12:05:06 »
http://www.sppk.pl/przetarg_01072013.htm

Nowy przetarg na wozy (solówkę i przegub), a tu cisza? ;). Mnie osobiście cieszy stosunkowo niski udział ceny w kryteriach SIWZ (80%). Jestem bardzo ciekaw, co z tego wyjdzie :)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #155 dnia: Lipca 05, 2013, 12:18:30 »
Od dnia 6 lipca 2013 roku uruchomiona zostanie Linia Plażowa na trasie Police - Trzebież.
Linia będzie funkcjonować w soboty i niedziele od 6 lipca do 1 września 2013 roku.
 
Godziny odjazdu z przystanku KINGA - 10:00 i 11:30
Godziny odjazdu z przystanku Trzebiez Pętla - 17:00 i 18:30
Czas przejazdu 30 minut.
 
Wszystkie przystanki na trasie Linii Plażowej są na żądanie. Autobus w Trzebieży jedzie prosto na pętlę przez ul. Rybacką pomiajając przejazd ulicami WOP-u, Polną i Osadników.
 
Na Linii Plażowej obowiązuje taryfa biletowa tak jak na Linii Samorządowej. Bilety można kupić u kierowcy lub konduktora.
 
Linia Plażowa obsługiwana będzie autobusami przegubowymi.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #156 dnia: Lipca 05, 2013, 13:47:06 »
Cytat: "Kuba"
http://www.sppk.pl/przetarg_01072013.htm

Nowy przetarg na wozy (solówkę i przegub), a tu cisza? ;). Mnie osobiście cieszy stosunkowo niski udział ceny w kryteriach SIWZ (80%). Jestem bardzo ciekaw, co z tego wyjdzie :)


Jak MAN nie zrobi błędów w dokumentacji, to rodzina polickich lwów znów się powiększy ;D I dobrze.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #157 dnia: Lipca 05, 2013, 14:27:45 »
Chciałbym zapytać Was Szanowni Forumowicze o opinię na temat działania klimatyzacji w nowych MANach(778, 779, 780 i 3049).

Proszę tych, co mieli okazję jechać tymi wozami w czasie upałów i włączonej klimy o podzielenie się swoimi odczuciami o skuteczności tych urządzeń.

Jednoczesnie proszę o powstrzymanie się od uwag na temat innych wozów. Zalezy mi na zbadaniu dokładnie tych wskazanych autobusów.
Pozdrawiam

Offline Q

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #158 dnia: Lipca 05, 2013, 17:13:53 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Proszę tych, co mieli okazję jechać tymi wozami w czasie upałów i włączonej klimy o podzielenie się swoimi odczuciami o skuteczności tych urządzeń.

Jechałem kilka dni temu 780 i było w porządku. Jedna uwaga - o ile dobrze zauważyłem, wyloty powietrza są również nad oknami. A ponieważ kierowcy niestety nie mają zwyczaju blokowania okien w czasie używania klimatyzacji (może jakieś zarządzenie wystosować?), więc w sytuacji, gdy ktoś otworzy okno, chłodne powietrze leci dokładnie na zewnątrz autobusu.

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #159 dnia: Lipca 06, 2013, 03:10:11 »
W ja chciałbym zapytać co się z klimą w solarkach dzieje? którąś z kolei jechałem, klima teoretycznie włączona - efektów zero :)

Offline Sikora

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #160 dnia: Lipca 06, 2013, 08:12:43 »
Ja pamiętam ale to rok temu było że w solarisach wchodząc w upał do autobusu naprawdę można było odczuć przyjemny chłód że się wysiadać nie chciało. Czemu teraz to nie działa tak sprawnie nie wiem :P

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #161 dnia: Lipca 06, 2013, 10:00:14 »
Cytat: "Q"
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Proszę tych, co mieli okazję jechać tymi wozami w czasie upałów i włączonej klimy o podzielenie się swoimi odczuciami o skuteczności tych urządzeń.

Jechałem kilka dni temu 780 i było w porządku. Jedna uwaga - o ile dobrze zauważyłem, wyloty powietrza są również nad oknami. A ponieważ kierowcy niestety nie mają zwyczaju blokowania okien w czasie używania klimatyzacji (może jakieś zarządzenie wystosować?), więc w sytuacji, gdy ktoś otworzy okno, chłodne powietrze leci dokładnie na zewnątrz autobusu.

dokładnie jechałem MAN-em i Solarisem w każdym włączona klima
I każdym otwarte OKNA
Kierowca albo powinien zablokować okna albo poprosić o zamknięcie okien przez pasażerów
wyjeżdżam o 15.05 z placu rodła KLIMA włączona wszystkie OKNA OTWARTE (MAN,SOLARIS)

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #162 dnia: Lipca 08, 2013, 08:16:19 »
Test hybrydy i zaraz po tym ogłoszenie o przetargu na wozy typowo spalinowe.
Dużo zabrakło hybrydzie do zwycięstwa w tej rywalizacji?

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #163 dnia: Lipca 08, 2013, 15:29:34 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Chciałbym zapytać Was Szanowni Forumowicze o opinię na temat działania klimatyzacji w nowych MANach(778, 779, 780 i 3049).

Proszę tych, co mieli okazję jechać tymi wozami w czasie upałów i włączonej klimy o podzielenie się swoimi odczuciami o skuteczności tych urządzeń.

Jednoczesnie proszę o powstrzymanie się od uwag na temat innych wozów. Zalezy mi na zbadaniu dokładnie tych wskazanych autobusów.
Pozdrawiam


Ogólnie wydaje mi się, że klimatyzacja w MANach pracuje dużo ciszej niż w Solarisach. Dziś "chłodek" w krótkim Solarisie na 103 był porównywalny do tego w przegubowym MANie (przepraszam, ale nie zwracałem uwagi na numery taborowe). Jedyna różnica, że w Solarisie wyraźnie słychać kiedy klima pracuje bo jest bardzo głośna.

W Solarisach zdarzało mi się odczuwać czasami wręcz chłód wewnątrz pojazdu, a MANach był tylko przyjemny chłodek, ale może to wynikać, z tego że MANy są krócej w ekslopatacji i nie miałem okazji jeździć nimi tyle co solniczkami.

Offline Yoshimatsu

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #164 dnia: Lipca 16, 2013, 19:17:16 »
Dziś, godzina lekko po 17, a w autobusie linii "107" numer boczny 759 ... KALORYFER GORĄCY.
Nie wiem jak bardzo, ponieważ lekko otarłem się o niego nogą i się poparzyłem ... :)

Pragnę przypomnieć drogim pracownikom SPPK, że już prawie miesiąc od kiedy zaczęło się kalendarzowe lato, a problem już raz poruszałem w tym temacie.

Płacę za bilet - wymagam, a póki co gotuję się w puszce w autobusie bez klimatyzacji z włączonym ogrzewaniem... więc za co ja płacę? Sytuacja obniża masakrycznie komfort podróży.
Semper Fidelis