Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Odbudowa Starego Miasta  (Przeczytany 26621 razy)

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Odbudowa Starego Miasta
« Odpowiedź #45 dnia: Marca 24, 2020, 12:04:36 »
Co z tego, że zrealizowano z funduszy jakąś drobną część miasta nad rzeką? Która w dodatku jest tak naprawdę mało dostrzegalna dla kogokolwiek. Kiedy można by zając się tym co tak naprawdę jest potrzebne - rewitalizacją jednej z głównych ulic w mieście i osi miasta. Jestem zdania, że tutaj kompletnie zabrakło na to pomysłu i chęci.
Jak napisałem - kwestia odciążenia ruchu i budowy przeprawy to inna sprawa. Jasna jak słońce i oczywista. Będąca jednocześnie kiełbasą wyborczą od XX lat. Poza tym Kołłątaja mimo strategicznego położenia nie jest obciążone ruchem ciężarowym. Stąd rewitalizacja tej ulicy i zrobienie z niej centrum starych Polic jak najbardziej ma sens.

Co do ortografii - sam nie wiem czemu zrobiłem takiego byka, już poprawiam :-)
EDIT_ niestety nie mogę już poprawić. Wybaczcie.
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2020, 12:09:18 wysłana przez Studarc »

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Odbudowa Starego Miasta
« Odpowiedź #46 dnia: Marca 24, 2020, 12:05:43 »
PS A tu jest link do opisu najnowszych planów związanych z inwestycją zwaną potocznie "przeprawą do Świętej". Konkretnie nie chodzi o przeprawę, ale o tunel.
https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/37038/Sa-dodatkowe-srodki-na-przygotowanie-Zachodniej-Obwodnicy-Szczecina
PS2 Wszystko pięknie, tylko potrzebna jest kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Skąd ją wziąć, zwłaszcza w obliczu nieuchronnej recesji związanej ze skutkami epidemii? Co się dało zaplanować w oparciu o pomoc europejską - zostało zaplanowane. Czy taka pomoc będzie nadal dostępna? Nikt nie wie. Może trzeba będzie ratować gospodarkę różnych państw dotkniętych kryzysem gospodarczym. Czas pokaże.
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2020, 12:14:19 wysłana przez Validator »

Offline sven

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Odbudowa Starego Miasta
« Odpowiedź #47 dnia: Marca 24, 2020, 19:25:34 »
(będę posługiwał się dzisiejszymi nazwami ulic)
1. Miasto było rozwijane wg. projektu Felixa Genzmera z 1918, który zakładał główną oś wzdłuż ulicy Kołłątaja i Stażyńskiego ciągnącej się aż za tory kolejowe w stronę północno-zachodnią oraz drugą oś Grunwaldzkiej/Tanowskiej.

Hallo! Soweit ich weiß, wurde der Plan nicht oder kaum umgesetzt. Vergleiche dazu Messtischblatt 1911 und 1938
Please answer in English or German