Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Bitcoin  (Przeczytany 3675 razy)

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Bitcoin
« dnia: Marca 24, 2013, 20:08:53 »
Ostatnio interesowałem się tym trochę, ale nadal mam parę niejasności. Przepuśćmy, że już mam jakaś tam kwotę bitcoin'ów, to co i gdzie mogę za nią kupić?

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Bitcoin
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 25, 2013, 10:13:18 »
Jakaś ściema. Chodzi o udostępnianie mocy obliczeniowej? Komu i do czego? Pełno jest projektów badawczych, które bazowały na obliczeniach przeprowadzanych na domowych komputerach, ale żeby pod to wymyślać walutę? Koniec końców skarbówka się za to weźmie i się zdziwisz jak ci przyjdzie zapłacić za dochód uzyskany w ten sposób (jakby nie patrzeć kasa rzędu 1300zł/mc nie ujdzie nikomu na sucho)...
Nie wiem ilu głupich się za to weźmie, ale oby jak najmniej, bo skutki dla gospodarki mogą być straszne (po co pracować skoro porównywalna kasa spłynie z kompa? Nie mówiąc już o deficycie energii gdyby każdy postawił w tryb non stop taki sprzęt...).

Za tym projektem mogą stać dwie grupy interesu: mafia, która chce w ten sposób prać, albo branża energetyczna, bo zanim ta twoja "koparka" coś ci wykopie dostaniesz rachunek za energię i się zdziwisz...

No i gwóźdź do trumny: monety wydobywasz, ale ich łączna ilość jest ograniczona do 21mln. Czyli po przekroczeniu tej liczby koparkę możesz sobie wsadzić tam gdzie nawet skarbowy nie sięga.

Offline beerman

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
Bitcoin
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 25, 2013, 13:57:55 »
2 lata temu się opłacało kopać, rok temu już nie bardzo - wychodziło się jakoś na 0 z prądem.
A teraz to raczej samemu nic się nie zdziała? Trzeba się do jakiejś farmy dołączyć.
http://store.avalon-asics.com/?product=avalon-asic-unit
Taką koparką możesz kopać ^^ powyżej 60 Gh/s

https://products.butterflylabs.com/60gh-bitcoin-miner.html

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Bitcoin
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 25, 2013, 21:01:17 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Moc obliczeniowa jest wykorzystywana do szyfrowania transakcji wykonywanych właśnie za pomocą bitcoin

Fajnie brzmi, a po ludzku? To jakbyś dostał zadanie rozpisać na papierze nieskończoną tabliczkę mnożenia - można, tylko jaki w tym masz interes ty i twój zleceniodawca? Obliczenia dla obliczeń nie mają sensu, tym bardziej jeśli ktoś za to płaci.
Cytat: "Dr.Kafar"
No i skarbówka za to się nie ma jak wziąć bo nie ma opcji aby sprawdzili ile monet mam

Art 30 ust. 7 updof ma zastosowanie zawsze i wszędzie.
Cytat: "Dr.Kafar"
Po wydobyciu wszystkich bitcoinów pojawi się nam deflacja - wartość będzie rosnąć

A powód tego wzrostu? W przypadku realnych rzadkich dóbr wartość może wzrosnąć, ale tu? To jest wirtualne, więc nigdy wartość tego nie wzrośnie. To, że teraz jest jakaś wycena, jest skutkiem braku regulacji - instytucje po prostu nie wiedzą jak to ująć. Wystarczy jedna informacja, że ktoś znalazł furtkę i dorobił sobie monetę 21.000.001 i całość się sypnie w ułamku sekundy...

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Bitcoin
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 26, 2013, 11:19:29 »
Cytat: "Dr.Kafar"
kto nie ryzykuje ten nie ma

Kto ryzykuje też często nie ma :P
Cytat: "Dr.Kafar"
Dorobienia sobie monet nie ma opcji

A czytałeś oficjalny papier fundacji? Sami twierdzą, że pod względem obliczeń szybciej jest wykopać niż fałszować, co nie znaczy, że się nie da...
Cytat: "Dr.Kafar"
ak jak pisałem, nie są w stanie dowiedzieć się, czy mam BT, czy nie

To nieistotne. To jest waluta wirtualna, więc nie da się tym zapłacić na ryneczku pod stołem. Prędzej czy później będziesz musiał jakoś tym zapłacić, a wtedy cię dopadną :P
To jest jakaś utopijna idea, trzeba być skrajnie naiwnym, żeby w takie coś wierzyć... Ale jak widać są wśród nas lenie, którzy chcą zarobić, ale nie robić :P Życzę ci, żebyś wygrał z Zakładami, a oni wypłacili ci odszkodowanie etc wirtualną walutą :P Ciekawe co byś wtedy rzekł :devil: