Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Sześciolatki w I klasie  (Przeczytany 18003 razy)

melka

  • Gość
Sześciolatki w I klasie
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 23, 2011, 07:38:05 »
Temat wywołujący dyskusje, tylko czasem mam wrażenie, ze Ci, którzy są przeciwko nie zauważają wielu różnic pomiędzy aktualnym programem a jeszcze tym, który był cztery lata temu. Dlaczego nikt nie wspomina, ze obecna pierwsza klasa to zerówka sprzed reformy?
Sama wysłałam dziecko o rok wcześniej do szkoły i nie narzekam, wręcz przeciwnie - jestem bardzo zadowolona. Poza tym czy jakoś nikt nie zauważa, ze obecne dzieciaki są bardziej rozwinięte niż my w ich wieku? Dlaczego nikt nie jest zbulwersowany faktem, ze sześciolatek sporo czasu poświęca grom komputerowym tylko faktem, ze idzie do szkoły?

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Sześciolatki w I klasie
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 23, 2011, 07:48:40 »
Cytat: "melka"
Dlaczego nikt nie jest zbulwersowany faktem, ze sześciolatek sporo czasu poświęca grom komputerowym tylko faktem, ze idzie do szkoły?

no to fajnie wychowujesz dzieci przed kompem!!!
Ola5, dwa plusy takiej sytuacji:
- obligatoryjnie przechodząc wszystkie do szkoły traktują inaczej to przejście i są wszystkie w jednym wieku
- mniej ich w przyszłym roku będzie w szkole w I klasie
 
Cytat: "melka"
ze obecna pierwsza klasa to zerówka sprzed reformy?

pleciesz bzdury obecna zerówka i pierwsza klasa mają się nijak do zerówki sprzed reformy, to jest cofnięcie edukacyjne. Po starej zerówce (oczywiście mówimy o realizacji pełnego programu) dzieci wychodziły z większymi zdolnościami niż teraz po I klasie
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

melka

  • Gość
Sześciolatki w I klasie
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 23, 2011, 08:14:59 »
brak umiejętności czytania ze zrozumieniem...

Cytuj (zaznaczone)
melka napisał/a:
Dlaczego nikt nie jest zbulwersowany faktem, ze sześciolatek sporo czasu poświęca grom komputerowym tylko faktem, ze idzie do szkoły?

no to fajnie wychowujesz dzieci przed kompem!!!


napisałam, ze nikogo to nie dziwi, a nie, ze moje dziecko jest wychowywane przed monitorem komputera

Cytuj (zaznaczone)
melka napisał/a:
ze obecna pierwsza klasa to zerówka sprzed reformy?

pleciesz bzdury obecna zerówka i pierwsza klasa mają się nijak do zerówki sprzed reformy, to jest cofnięcie edukacyjne. Po starej zerówce (oczywiście mówimy o realizacji pełnego programu) dzieci wychodziły z większymi zdolnościami niż teraz po I klasie


nie zgadzam się z Tobą, iż wychodziły z większymi umiejętnościami, ale może oprócz szkoły trzeba wziąć pod uwagę indywidualną pracę z dzieckiem w domu?

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Sześciolatki w I klasie
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 23, 2011, 15:46:49 »
melka,
z dziećmi w domu pracuję intensywnie i dlatego liderują w szkole (co roku czerwone paski),
a co do programów znam je bardzo dobrze i wiem jakie były a jakie są wymogi programowe i tylko dzięki temu że nauczycielom ciężko się dostosować do hamowania rozwoju dzieci nie kończą klasy I analfabeci jak tego by chciała pani minister.
a i co do 1 cytatu to właśnie ty nie czytasz ze zrozumieniem, dlaczego mam się bulwersować że mój sześciolatek rzekomo spędza czas przed komputerem skoro tak nie jest? Każdy sądzi według siebie, skoro to piszesz to masz z tym problem.
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline Godzik

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
Sześciolatki w I klasie
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 23, 2011, 17:13:32 »
Cytat: "kaskada"
obecna zerówka i pierwsza klasa mają się nijak do zerówki sprzed reformy, to jest cofnięcie edukacyjne

W pewnym sensie masz rację, jednak nie do końca, bo w nowej podstawie programowej nie chodzi o cofnięcie edukacyjne i wypuszczanie analfabetów.
Chodzi mianowicie o utrwalenie podstawowych umiejętności, na których uczniowie będą bazowali przyswajając materiał w klasach starszych. I to właśnie ma zapobiec "analfabetyzmowi".
Poprzednia podstawa programowa była przeładowana, i owszem - zdolni uczniowie nadążali, natomiast reszta zostawała w tyle.
Poza tym, wiele przedszkoli wprowadziło odimienną metodę nauki czytania, po której (jak udowodniono badaniami) liczba dyslektyków czy wtórnych analfabetów jest o wiele mniejsza. Metoda ta umożliwia naukę czytania już od 3 roku życia.

Cytat: "kaskada"
oczywiście mówimy o realizacji pełnego programu

A można nie zrealizować programu? Tak legalnie? Pod nadzorem kuratorium oświaty?

Cytat: "kaskada"
z dziećmi w domu pracuję intensywnie i dlatego liderują w szkole (co roku czerwone paski)

I chwała Ci za to! (mówię poważnie) Jesteś jedną z nielicznych.
Godzik



"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem." - Stephen King

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Sześciolatki w I klasie
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 23, 2011, 18:06:26 »
Cytat: "billkronos"
Poszedlem do szkoly po skonczeniu 6 lat. Do gimnazjum zdalem, gdy ukonczylem 6-ta klase,
Zaoszczedzilem w ten sposob 2 lata zycia i nigdy tego nie zalowalem

Tylko, że tym razem rząd chce o rok wydłużyć naukę.

Cytat: "kaskada"
obecna zerówka i pierwsza klasa mają się nijak do zerówki sprzed reformy, to jest cofnięcie edukacyjne

Zgadzam się, a poza tym to dodatkowy stres dla dziecka.

Offline bella20

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Sześciolatki w I klasie
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 23, 2011, 20:33:22 »
W Hiszpanii dzieci idą do szkoły w wieku 3 lat, owszem nie jest jeszcze taka normalna szkoła, jest czas na zabawę itd. ale jest to budynek szkoły, panują tam podobne zasady. Dziecko się przyzwyczaja, poznaje wcześniej środowisko, nauczycieli.
W naszym kraju szkoła od 6 roku nie jest złym rozwiązaniem, pod warunkiem, że zmieni się też kilka innych rzeczy. Jeszcze tak niedawno sama byłam w tym młynie. I chociaż z nauką nie miałam większych problemów, to nie chciałabym już tam wracać.
Za czasów kiedy kiedy szkołę zaczynało się w wieku 7 lat, też były osoby, które powinny posiedzieć jeszcze w tej zerówce conajmniej ze 2 lata. W naszym kochanym Ministerstwie Oświaty, to powinni pomyśleć nad gimnazjamy, bo moim zdaniem to większy problem niż posłanie o rok wcześniej dziecka do szkoły :)

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Sześciolatki w I klasie
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 23, 2011, 23:39:16 »
W innych krajach jest zupełnie inny system nauczania więc nie ma co tego porównywać. A fakt jest taki, że w naszym kraju ani nauczyciele, ani szkoły nie są przygotowane do takiej zmiany- nie jedna nauczycielka to mówiła.

Offline au81

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Akcja rodziców w obronie sześciolatków. I nie tylko.
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 16, 2013, 11:12:49 »
Stowarzyszenie i Fundacja Rzecznik Praw Rodziców 8 stycznia 2013 roku rozpoczynają zbiórkę podpisów pod wnioskiem o ogólnopolskie referendum edukacyjne "Ratuj Maluchy i starsze dzieci też!".

Jednym z głównych celów inicjatywy jest ostateczne odwołanie przez rząd reformy obniżenia wieku szkolnego.
Celem zbiórki podpisów jest również umożliwienie obywatelom podjęcia decyzji w innych ważnych tematach edukacyjnych.
Konstytucja przewiduje, że w sprawach ważnych dla państwa obywatele mogą podjąć decyzję bezpośrednio, w formie referendum.

Jak włączyć się w akcję?

Poniżej namiary:

Koordynatorzy lokalni w Szczecinie:
1) Sebastian Sęczkowski
tel 661-221-850
sebastian.seczkowski@gmail.com
 
2) Sylwia Krywiel- Szczecin Centrum
kom. 502 22 39 37
e-mail:s.krywiel@wp.pl

Więcej informacji na stronach:

http://rzecznikrodzicow.pl/referendum-edukacyjne-ratuj-maluchy-i-starsze-dzieci-tez#overlay-context=materialy-do-referendum-edukacyjnego

http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,13220204,Akcja_rodzicow_w_obronie_szesciolatkow__I_nie_tylko.html

Offline lepka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 299
    • Zobacz profil
Sześciolatki w I klasie
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 17, 2013, 22:40:35 »
we Francji to już 3latki chcą wysłać do szkoły, paranoja.

link
“imperfections make you more beautiful”

Offline tedi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Sześciolatki w I klasie
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 11, 2013, 19:24:28 »
Powiem z własnego doświadczenia. Moje dziecko zaczęło wcześniej naukę. Chodzi do III klasy, jest zadowolone, i spokojnie daje sobie radę. Kwestia podejścia i organizacji nauki przez nauczyciela. Oczywiście zaznaczam to moje doświadczenie i moja opinia.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Sześciolatki w I klasie
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 11, 2013, 21:37:24 »
Lilo, jakkolwiek przerażająco to brzmi to z tego co pamiętam w Wielkiej Brytanii takie coś funkcjonuje w prywatnych placówkach i podobno efekty takiej edukacji są bardzo dobre. Obecnie w większości przypadków rodzice pracują i dzieci i tak trafiają pod jakąś opiekę, więc chyba lepiej żeby szły do szkół niż wałęsały się bez celu :P Oczywiście zakładając, że taka szkoła jest formą zabawy, gdzie dziecko nie musi targać ciężkiego tornistra, a w domu odrabiać lekcji...

j.7

  • Gość
Sześciolatki w I klasie
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 11, 2013, 23:08:25 »
Osobiście jestem przeciwny, wysyłaniu dzieci w wieku 6 lat do szkoły. Moim zdaniem to skracanie dzieciństwa.
Pojawiają się też głosy, o powrocie do starego systemu z 8 klasową podstawówką i szkołami zawodowymi i technikami zawodowymi.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Sześciolatki w I klasie
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 12, 2013, 13:09:19 »
Powrót starego systemu nie jest potrzebny. Wystarczy zmiana systemu oceniania, bo sytuacja, gdy nauczyciel uczy dziecko, a potem wystawia mu ocenę nigdy nie jest uczciwa (czy raczej: rzetelna). Oceny zawsze powinien dokonywać ktoś z zewnątrz.