Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Espol - ocena najwyższych prędkości od 40 Mb/s wzwyż  (Przeczytany 4386 razy)

marek.litwin

  • Gość
Espol - ocena najwyższych prędkości od 40 Mb/s wzwyż
« dnia: Stycznia 31, 2013, 18:52:25 »
Mam konkretne pytanie do użytkowników espola. Chodzi mi wyłącznie o prędkości poczynając od 40 Mb/s w górę. Widzę w ulotce rzuconej dziś do skrzynki, że nawet up 10 a nawet 20Mb/s jest. Osobiście myślę o łączu za 70 zł 60/20. Moje pytanie brzmi. Czy te prędkości rzeczywiście takie są lub lekko przybliżone, czy raczej trzeba sięgnąć do regulaminu i poczytać gwiazdki o tych połowicznych prędkościach gwarantowanych - o dziwo o gwiazdce nie ma mowy w ulotce.
Obecnie jestem u innego dostawcy, ale z przeszłości wiem też czym espol pachnie - dlatego pytam otwarcie jak jest:) Jak jest z rzeczywistymi prędkościami, tymi wyższymi?

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Espol - ocena najwyższych prędkości od 40 Mb/s wzwyż
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 31, 2013, 20:14:17 »
Prędkości są takie jak na ulotce. Jak nie masz możliwości technicznych to Ci nie dadzą takiej prędkości.

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Espol - ocena najwyższych prędkości od 40 Mb/s wzwyż
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 11, 2013, 13:23:38 »
Byłam przedłużyć umowę i chciałam założyć sobie 100Mb/s stwierdzono, że takiej możliwości nie ma mimo oferty, bo aby uzyskać takie łącze niezbędne są wymogi, jakim nie dorówna standardowa sieć kablowa.
Pamiętać należy, że bity (b), to nie Bajty (B).
Oto moja aktualna prędkość (faktyczna):

marek.litwin

  • Gość
Espol - ocena najwyższych prędkości od 40 Mb/s wzwyż
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 12, 2013, 16:05:34 »
Widzę, że musisz mieć  podpisana umowę na 60/20....   czyli widzę, że jak było 4 lata temu tak jest dalej.... espol przycina i liczą się gwiazdki pod umową:) 2 M brakuje downloadu i 5 M do uploadu zgodnie z umową.... Podpisałbym umowę i bym mógł im cmoknąć, bo prędkości gwarantowane według gwiazdek są spełnione:)
Wniosek jeden, trzeba szanować ampio za to, że prędkości mniejsze - ale jakość neta i uzgodnionej prędkości jest wyżyłowana a nawet lekko ponad...   lepsze jednak jest rzeczywiście wrogiem dobrego....

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Espol - ocena najwyższych prędkości od 40 Mb/s wzwyż
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 12, 2013, 16:27:27 »
Cały pic polega na tym, że mam umowę na łącze 50 Mb/s

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Espol - ocena najwyższych prędkości od 40 Mb/s wzwyż
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 12, 2013, 18:17:01 »
Cytat: "marek.litwin"
Widzę, że musisz mieć  podpisana umowę na 60/20....   czyli widzę, że jak było 4 lata temu tak jest dalej.... espol przycina i liczą się gwiazdki pod umową:) 2 M brakuje downloadu i 5 M do uploadu zgodnie z umową.... Podpisałbym umowę i bym mógł im cmoknąć, bo prędkości gwarantowane według gwiazdek są spełnione:)
Wniosek jeden, trzeba szanować ampio za to, że prędkości mniejsze - ale jakość neta i uzgodnionej prędkości jest wyżyłowana a nawet lekko ponad...   lepsze jednak jest rzeczywiście wrogiem dobrego....


ja mam umowe na 15mb



także troszkę się pośpieszyłeś ze swoim osądem ;)

radek.filarski

  • Gość
Espol - ocena najwyższych prędkości od 40 Mb/s wzwyż
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 13, 2013, 23:16:28 »
dr kafar, jeżeli masz 31 M, to rozumiem, ze jeżeli espol daje troszkę więcej to masz abo 30/10, czyli czemu masz 4,6 M up? chyba, ze mi napiszesz, ze masz abo 20/5, czyli espol dałby ci wtedy 11 M  down ponad umowę - zgadza się? taka szczodrość jest?

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Espol - ocena najwyższych prędkości od 40 Mb/s wzwyż
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 14, 2013, 21:04:31 »
Tylko 300? To ty pasożyt jesteś :P
Espol miewa fochy, ale i tak jest dużo lepiej niż kilka lat temu. Pytanie do czego łącze ma służyć, jeśli do gier, gdzie każdy ping się liczy to może być problem czasami. Do zastosowań "zwykłych" nie powinno być problemów.

Offline Krystek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
Espol - ocena najwyższych prędkości od 40 Mb/s wzwyż
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 14, 2013, 23:48:30 »
Cytat: "Dr.Kafar"
mam prawie 300GB na UP

Jest się czym chwalić :) Zapewne zdjęcia z wakacji i programy open source :)
Pozdrawiam, Krystian

radek.filarski

  • Gość
Espol - ocena najwyższych prędkości od 40 Mb/s wzwyż
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 15, 2013, 08:29:01 »
a co zrobić by wymienili switch u mnie w puszcze na klatce? Jak byłem u nich  wieszał się raz na dwa tygodnie i zawsze trzeba było dzwonić do biura klienta, przyjeżdżali i resetowali i za jakiś czas powtórka....  jakby switch wymienili na nowy  to  bym przeszedł do espola a tak nie chce mieć powtórki z rozrywki, gdzie wiem, że na pewno nikt ich nie pogonił do wymiany jego, bo wszyscy na klatce mają ampio i nikomu to po mnie nie przeszkadzało....