Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Straż Miejska-likwidacja?  (Przeczytany 48344 razy)

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwca 28, 2013, 21:45:57 »
Power, a po co przecież tak zwani "menele "wszystko uprzątną i będzie po problemie.
SM pokarze że działa i jest "ok"
"Deptak" to już chyba normalka , szczególnie na przeciwko "warzywniaka" od kiedy zaczeli sprzedawać tam piwo itp..

Offline M14

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
Odp: Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #106 dnia: Lipca 31, 2014, 12:51:12 »
Aktualny przykład działania Straży Miejskiej W Policach z dn 23 07 2014.
Przy skrzyżowaniu ulic Cisowej i Dębowej w Policach w 2013 roku został wybudowany,uroczyście odsłonięty i poświęcony
pomnik upamiętniający kościół i przykościelny mały cmentarz  znajdujący się wcześniej w tym miejscu.
W lipcu 2014 kilkunastoosobowa grupa osób zrobiła bezpośrednio za pomnikiem boisko do gry w piłkę siatkową.
Zostały zakopane słupki rozwieszona siatka rozstawione stoliki i grano w piłkę przy okazji piknikując i spożywając piwo.
Słowne prośby o uszanowanie miejsca spotkały się z wulgarnymi odzywkami i groźbami.
Wezwany na miejsce patrol Straży Miejskiej po rozmowie z grającymi w piłkę stwierdził że nie ma tablicy zabraniającej w tym miejscu gry w piłkę więc w zasadzie nie ma sprawy ale przed podjęciem jakiejś decyzji muszą się naradzić z kierownictwem.
Od wezwania Straży Miejskiej mineło siedem dni i ciągle się naradzają i naradzają a dewastacja miejsca przy pomniku trwa w dalszym ciągu.
Kilkadziesiąt metrów od tego "dzikiego" boiska przy tej samej ulicy znajduję się niedawno wyremontowane i dostępne boisko także do gry w piłkę.
Bezpośrednio przy ulicy kilka metrów od pomnika i boiska znajduje się tablic informująca o historii tego miejsca.
Pytanie czy potrzebna jest w Policach tak działająca Straż Miejska jest oczywiste że nie.
Poniżej kilka zdjęć obrazujących opisany stan.


https://app.box.com/s/creyrr13jtvhcgna9hhv


https://app.box.com/s/dgorz649ge1at17qkqoy


https://app.box.com/s/7ql2xycq8j8ftbsgf0b3


https://app.box.com/s/shxb613x4300v25k28jr

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #107 dnia: Lipca 31, 2014, 13:50:59 »
Pomnik powstał z inicjatywy Rady Osiedla nr 1. I to ona, Rada, powinna podjąć interwencję w tej sprawie. Możliwe jest rozporządzenie Burmistrza, możliwa jest interpelacja radnych na najbliższej sesji, w każdym razie musi być jakaś podstawa prawna do egzekwowania ewentualnego zakazu. Poza tym: albo słupki do rozwieszania siatki zostały osadzone nielegalnie (są trwale związane z podłożem), albo w oparciu o zgłoszenie budowlane. Jeśli organizatorzy przedsięwzięcia obowiązku zgłoszenia (w powiecie) dopełnili i nie napotkali sprzeciwu - będzie bardzo trudno wymusić likwidację boiska. Tak czy inaczej inicjatywa jest w ręku Rady Osiedla, straż miejska nie może stanowić prawa.   

piotrzpl

  • Gość
Odp: Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #108 dnia: Października 08, 2015, 18:35:35 »
Jak się szlyszy w mediach od stycznia wiele gmin będzie likwidować straż miejską bo bo stanie się nie opłacalna i za drogo kosztuje a z powodu odebrania im radarów nie będą przynosić zysków. Jak sądzicie czy u nas też powinno rozwiązać.??? Jakie macie wogóle zdanie o straży miejskiej ???

Offline azi221

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #109 dnia: Października 09, 2015, 10:23:34 »
U nas nie likwiduja, wprost przeciwnie inwestują w straż miejską i szykują im nową siedzibę na Tanowskiej. 

Jak się szlyszy w mediach od stycznia wiele gmin będzie likwidować straż miejską bo bo stanie się nie opłacalna i za drogo kosztuje a z powodu odebrania im radarów nie będą przynosić zysków. Jak sądzicie czy u nas też powinno rozwiązać.??? Jakie macie wogóle zdanie o straży miejskiej ???

piotrzpl

  • Gość
Odp: Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #110 dnia: Października 09, 2015, 10:56:43 »
powiem uczciwie to dawno chłopaków nie widziałem,,, a ostatnio jak ich widziałem to jechali samochodem,,, ale teraz chyba ich nie widać bo urządzaj sobie swoje nowe gniazdko na Tanowskiej

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #111 dnia: Października 09, 2015, 12:04:11 »
Zdjęcie z wczoraj. Na zakupach w biedronce, ewentualnie kupowali coś w jysk, bo była promocja na poduszki pod tyłek:

Link

piotrzpl

  • Gość
Odp: Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #112 dnia: Października 09, 2015, 13:03:10 »
dziś byli na przyjaźni wlepili chyba taryfiarzowi mandat za złe parkowanie,,, ale na ich oczach parkowali źle nie reagowali, jest znak z zakazem "zatrzymywania i postoju"  w odpowiednich godzinach od 7,00 do 16.00

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #113 dnia: Października 09, 2015, 14:47:01 »
Często stoją przy AKROPOLISIE nie wiem czy jedzą gyrosy czy obserwują ludzi w parku i ewentualnych pijaczków na ławkach wyłapują.

Offline Alternator

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #114 dnia: Października 09, 2015, 18:29:03 »
Właśnie chyba brakło im kasy na urządzanie nowego gniazdka bo zaczęli wlepiać mandaty ludziom odciętym od miejsc parkingowych podczas remontu ul. Bankowej.
Albo jedynie na jedzonko brakło, bo mandaty otrzymują wybrańcy przy zapchanym całym osiedlu  ::)

Offline politycznie podejrzany

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #115 dnia: Października 09, 2015, 22:49:06 »
Właśnie chyba brakło im kasy na urządzanie nowego gniazdka bo zaczęli wlepiać mandaty ludziom odciętym od miejsc parkingowych podczas remontu ul. Bankowej.
Albo jedynie na jedzonko brakło, bo mandaty otrzymują wybrańcy przy zapchanym całym osiedlu 

Nie wiesz dla czego? Jeden z nich odchodzi na emeryturę i komendant kazał zbierać na odprawę!
Mam wrażenie, czytając opinie takie jak cytowana przeze mnie, że niektórzy ludzie zostali chyba wycięci z komiksu.
"Politycznie podejrzani. Wy nie jesteście podejrzani, wy jesteście winni przestępstw politycznych!.... Oto dlaczego potrzebna jest praca oświatowa, ten żołnierz nie tylko nie zrozumiał swojej winy, ale jeszcze ma do tego poczucie krzywdy".

Offline gigus 36

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 120
    • Zobacz profil
Odp: Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #116 dnia: Października 11, 2015, 13:10:05 »
Witam czytam wypowiedzi na tym forum i moje zdanie jest takie zasypać radnych petycjami o zlikwidowaniu SM a radni będą udawali że nie ma tematu zbierzemy podpisy za likwidacją SM a radnym podziękujemy  przy następnych wyborach bo po co mi radny który nie słucha wyborcy.

Offline M14

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
Odp: Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #117 dnia: Lutego 07, 2016, 18:13:03 »
Potencjalnie niebezpiecznych miejsc w Policach ,które powinna patrolować straż miejska jest na pewno dużo a do jednych z nich należy droga - ścieżka łącząca koniec ulicy Palmowej z ulicą Nadbrzeżną przy nr 23 i  przystanku WPKM. Droga ta jest miejscem gdzie okoliczne "fioletowe nosy" degustują pod chmurką różne napoje przeważnie z promilami  przy okazji zaczepiają przechodzące osoby a czasami zajmują się recyklingiem sprzętu AGD którego nie zabiera TransNet. Las wokół tej leśnej drogi jest totalnie zaśmiecony i faktem jest że czasami ulica Nadbrzeżną przejeżdża straż miejska ale powyżej opisanego problemu nie widzi albo boją się interweniować.
Poniżej dwa zdjęcia obrazujące opisane miejsce.
https://app.box.com/s/5tdizt7q17665lf1pux59h4tdag7wj7s
https://app.box.com/s/vyv3x4i6h1uwok6grh90l2c6rdwqpk5m

Offline lesman

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Odp: Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #118 dnia: Marca 19, 2016, 12:58:08 »
Ja, na podstawie m. in. sprawozdań z działalności SM, uważam, że policka Straż Miejska jest potrzebna i przynosi dla gminy i jej mieszkańców wiele pożytku.
a kto o sobie będzie zle świadczył kiedyś zwróciłem się do nich(siedzieli w samochodzie)aby  zainterweniowali w sprawie czekałem na interwencję i  co i nic olali to innym razem dzwoniłem około 17-tej odezwała się automatyczna sekretarka taka to ich była interwencja spróbujcie zadzwonić w godzinach to  gatka taka przyjąłem jak patrol będzie wolny to wyślę czekasz jak przyjadą godzinę dwie aż do os... śmierci a ich nie ma

Offline karol

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #119 dnia: Marca 19, 2016, 21:25:32 »
a kto o sobie będzie zle świadczył kiedyś zwróciłem się do nich(siedzieli w samochodzie)aby  zainterweniowali w sprawie czekałem na interwencję i  co i nic olali to innym razem dzwoniłem około 17-tej odezwała się automatyczna sekretarka taka to ich była interwencja spróbujcie zadzwonić w godzinach to  gatka taka przyjąłem jak patrol będzie wolny to wyślę czekasz jak przyjadą godzinę dwie aż do os... śmierci a ich nie ma

Ja kilka razy w ciągu kilku miesięcy dzwoniłem do straży miejskiej w różnych sprawach. Też mi powiedziano, że wyślą patrol i wysłali. Nie zawsze przyjechali w ciągu paru minut ale nie posiadają daru teleportacji więc ja to rozumiem, że trzeba zaczekać. Terytorialny zasięg ich działania jest zbyt duży a jest ich przecież mało. Proszę policzyć ile miejscowości w naszej gminie muszą objechać. Prawdopodobnie jest ich około 12 i z tego połowa działa na pierwszą zmianę zaś druga połowa ich zmienia. Jeśli są w Trzebieży, Karpinie a inni np. w Pilchowie czy Węgorniku to logicznym jest że nie będą w ciągu kilku minut w Policach. No, chyba, że rzeczywiście posiadają dar teleportacji i go nie wykorzystują ;-(