Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Straż Miejska-likwidacja?  (Przeczytany 48381 razy)

Offline citrix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 16, 2013, 08:07:29 »
Kolejna wiadomość pt. Likwidacja SM
 http://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/chca-likwidacji-strazy-miejskiej-w-krakowie-ale-nie-chodzi-o-fotoradary Może w końcu "Nasze Władze" pójdą po rozum do głowy a nie Uparta, Jednostronna, "pusta" obrona przez Pana Grzegorza Szanownej Straży Miejskiej

Offline konDonek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 16, 2013, 11:28:07 »
Pan Grzegorz musi się wypowiadać poprawnie politycznie więc nie ma co się dziwić , że ich tak broni nawet gdyby myślał inaczej.

bartek

  • Gość
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 16, 2013, 11:47:22 »
Cytat: "konDonek"
Pan Grzegorz musi się wypowiadać poprawnie politycznie więc nie ma co się dziwić , że ich tak broni nawet gdyby myślał inaczej.


popieram jest to początek końca zbędnego balastu

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 16, 2013, 20:06:23 »
Cytat: "konDonek"
Pan Grzegorz musi się wypowiadać poprawnie politycznie więc nie ma co się dziwić , że ich tak broni nawet gdyby myślał inaczej.


Własnie sęk w tym, ze nie! To błędna teza.
Przytaczacie Panowie przykłady, które moim zdaniem jedynie pokazują uchybienia, błędy działania SM ale absolutnie nie stanowia, według mnie, mocnej przesłanki do tego, żeby tę słuzbę w Policach zlikwidować.
Spróbujcie popatrzec na temat szerzej i wyobrazić sobie co będzie po ewentualnej likwidacji Straży Miejskiej.
Będzie milion więcej w kasie gminy. Moim zdaniem jedyny pozytek.
Za to nie będzie co najmniej dziesięciu ludzi na dobę na ulicach Polic.
Zarzuciacie, ze SM idzie na łatwizne i ściga pijaczków spod Oskara, że wlepia mandaty młodzieńcom pijacym piwo w miejscach publicznych, że za mało mandatów nakłada za złe parkowanie. Gdy SM nie będzie, kto ich będzie ścigał i te mandaty wlepiał? Policja?! - smiech na sali. Policja się nie zajmuje takimi "dobnostkami" bo się przyzwyczaiła, ze wyręcza ją w tym SM. Policja ma potężne problemy kadrowe i ledwie skleja obsadę patrolową w tygodniu, szczególnie na drugiej zmianie(pewnie dlatego w Kołbaskowie własnie powołano straż miejską, a w Dobrej przekształcono straż wiejską w straż miejską rozszerzając jej działanie).

Moim zdaniem likwidacja SM w krótkim czasie bedzie skutkować znacznym spadkiem poziomu bezpeczeństwa i poczucia bepieczeństwa u mieszkańców gminy. Powstanie dziura, której policja nie będzie w stanie załatać.

Dlatego warto przemyśleć skutki likwidacji SM zanim się podejmie ostateczną decyzję w tej materii. I ja jestem przeciwny tej koncepcji, koncepcji, która w tej chwili bardziej jest projektem politycznym konkretnej partii politycznej, a nie działaniem przemyślanym i wynikającym ze społecznej potrzeby. Projektem, którego celem jest zdobycie rozgłosu, a nie rozwiązanie konkretnych problemów(proszę poczytać link o nieudanym referendum zamieszczony kilkanaście postów wyżej).


PS - Bardzo mnie dziwi to, że część osób wypowiadająca się w tym wątku, a związana(jak mi się wydaje) z policją, tak mocno atakuje i zwalcza SM. Tkwię w przekonaniu, że SM i policję łączy współpraca, tymczasem niektóre wypowiedzi tego nie potwierdzają. Zastanawiam się zatem skąd się to bierze? Skąd ta krytyka? Zwłaszcza w kontekście liczby wspólnych patroli i interwencji SM i policji.
Miłego weekendu życzę wszystkim.

PS2 - nie wiem czy dobrze zrozumiałem intencje tej wypowiedzi Panie bartku ale używanie okreslenia "balast" w odniesieniu do konkretnych osób nie jest szczególnie uprzejme.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 16, 2013, 20:24:43 »
Cytat: grzegorz.ufniarz
Cytat: "konDonek"
Pan Grzegorz musi się wypowiadać poprawnie politycznie więc nie ma co się dziwić , że ich tak broni nawet gdyby myślał inaczej.


Własnie sęk w tym, ze nie! To błędna teza.
Przytaczacie Panowie przykłady, które moim zdaniem jedynie pokazują uchybienia, błędy działania SM ale absolutnie nie stanowia, według mnie, mocnej przesłanki do tego, żeby tę słuzbę w Policach zlikwidować.
Spróbujcie popatrzec na temat szerzej i wyobrazić sobie co będzie po ewentualnej likwidacji Straży Miejskiej.
Będzie milion więcej w kasie gminy. Moim zdaniem jedyny pozytek.
Za to nie będzie co najmniej dziesięciu ludzi na dobę na ulicach Polic.
Zarzuciacie, ze SM idzie na łatwizne i ściga pijaczków spod Oskara, że wlepia mandaty młodzieńcom pijacym piwo w miejscach publicznych, że za mało mandatów nakłada za złe parkowanie. Gdy SM nie będzie, kto ich będzie ścigał i te mandaty wlepiał? Policja?! - smiech na sali. Policja się nie zajmuje takimi "dobnostkami" bo się przyzwyczaiła, ze wyręcza ją w tym SM. Policja ma potężne problemy kadrowe i ledwie skleja obsadę patrolową w tygodniu, szczególnie na drugiej zmianie(pewnie dlatego w Kołbaskowie własnie powołano straż miejską, a w Dobrej przekształcono straż wiejską w straż miejską rozszerzając jej działanie).

Moim zdaniem likwidacja SM w krótkim czasie bedzie skutkować znacznym spadkiem poziomu bezpeczeństwa i poczucia bepieczeństwa u mieszkańców gminy. Powstanie dziura, której policja nie będzie w stanie załatać.

Dlatego warto przemyśleć skutki likwidacji SM zanim się podejmie ostateczną decyzję w tej materii. I ja jestem przeciwny tej koncepcji, koncepcji, która w tej chwili bardziej jest projektem politycznym konkretnej partii politycznej, a nie działaniem przemyślanym i wynikającym ze społecznej potrzeby. Projektem, którego celem jest zdobycie rozgłosu, a nie rozwiązanie konkretnych problemów(proszę poczytać link o nieudanym referendum zamieszczony kilkanaście postów wyżej).


PS - Bardzo mnie dziwi to, że część osób wypowiadająca się w tym wątku, a związana(jak mi się wydaje) z policją, tak mocno atakuje i zwalcza SM. Tkwię w przekonaniu, że SM i policję łączy współpraca, tymczasem niektóre wypowiedzi tego nie potwierdzają. Zastanawiam się zatem skąd się to bierze? Skąd ta krytyka? Zwłaszcza w kontekście liczby wspólnych patroli i interwencji SM i policji.
Miłego weekendu życzę wszystkim.

PS2 - nie wiem czy dobrze zrozumiałem intencje tej wypowiedzi Panie bartku ale używanie okreslenia "balast" w odniesieniu do konkretnych osób nie jest szczególnie uprzejme.
Ps 3 -
http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,13413382,Czy_straz_miejska_jest_potrzebna_w_Szczecinie__Opinie.html

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 16, 2013, 20:35:15 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Tkwię w przekonaniu, że SM i policję łączy współpraca, tymczasem niektóre wypowiedzi tego nie potwierdzają. Zastanawiam się zatem skąd się to bierze? Skąd ta krytyka? Zwłaszcza w kontekście liczby wspólnych patroli i interwencji SM i policji.


Masz rację, współpraca jest ciągła i to od lat. Tzw. "mieszane patrole" to nie wyjątek lecz norma, także w weekendy. Ponadto SM odciąża policję od części interwencji porządkowych, co przy małej ilości patroli policyjnych ma niebagatelne znaczenie. Milion złotych zaoszczędzony poprzez likwidację SM w budżecie na pewno zostanie zagospodarowany z pożytkiem dla gminy, ale bez wątpienia przełoży się na spadek poziomu bezpieczeństwa w mieście. Według mnie SM w Policach nie jest idealna w swych działaniach ale jest pożyteczna.
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 16, 2013, 20:53:37 »
a ja dalej obstaje że dają ciała po całości , piszecie o pijaczkach koło "oskara" a ja powiem tylko tak "a dypa prawda" bo nie raz byłem nagabywany o grosza lub pare groszy i dalej tak jest , co straż takiemu zrobi ?? NIC bo z czego mandat mu ściągna ?? z puszki po piwie  :rotfl: ludzie oni wolą siedziec gdzie indziej niż sa potrzebni , ile razy siedza na placach różne towarzystwa z browaram ,flaszkami na placach itp i nic z tego zero reakcji a nawet jak taka grupka zobaczy ze ida to piwo po d koszulkelub kurtke i w nosie maja . Osobiscie mam w nosie taka służbe która tak naprawde nic nie robi oprocz wygladania i karania osob ktore w łatwy sposób mozna ukarać (handlarze itp) , szczerze żeby ich jeszcze naprawde było widac to co innego ale jak siedzę z córka w "parku Solidarnosci" a kawalek dalej rozweselone towarzystwo i dzwonie ze takie cos wlasnie nastepuje to slysze ze przyjelismy zgloszenie i tyle , a czas reakcji to niczym u szachisty (bez obrazy dla szachisty) po trzecim zawale albo wcale, pewnie zaraz usłysze ze jest ich mało ze Police to metropolia itp. itd.



Za tą "bańke " z kasy mozna nająć firme ochroniarska z paroma karkami i dac im troszke uprawnien i bedzie po klopocie  :rotfl:  :jupi:  to taki żart :-D

Offline samo zło

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 16, 2013, 21:07:43 »
Opowieści o bezpieczeństwie są troszkę naciągane. Biorąc pod uwagę, że sobotnie popołudnia i wieczory oraz niedziele tak ich niema pomijając masę innych rzeczy których i tak nie robią. Znam paru z nich i widuję na co dzień i nie sposób odnieść wrażenie, że to nie oni są dla nas, tylko te ciepłe stołki podobnie jak  OSiR, gminne spółki i urzędy są lądowiskiem dla rodzinek i znajomych, plus jakaś koalicyjna łapówka co jakiś czas. :batman:

Offline Konrad

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 16, 2013, 22:35:46 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Przytaczacie Panowie przykłady, które moim zdaniem jedynie pokazują uchybienia, błędy działania SM ale absolutnie nie stanowia, według mnie, mocnej przesłanki do tego, żeby tę słuzbę w Policach zlikwidować.

Za błędy i uchybienia wyciąga się konsekwencje, ktoś musi być ukarany.
Czy do wiadomości publicznej podawane są wysokości nagród rocznych służb publicznych?
pozdrowienia

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #54 dnia: Lutego 16, 2013, 23:55:50 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Spróbujcie popatrzec na temat szerzej i wyobrazić sobie co będzie po ewentualnej likwidacji Straży Miejskiej.

Bazując na analizie ostatniego sprawozdania w którym przedstawiono osiągnięte wyniki uważam,że poziom poczucia bezpieczeństwa nie będzie miał tu większego znaczenia a już na pewno nie obniży się.Wybrane główne kategorie wykroczeń mające faktyczny wpływ na poziom bezpieczeństwa "obnażają" bezczynność i wskazuje na słabe w służbie zaangażowanie.Jak inaczej bowiem tłumaczyć fakt,że za okres objęty sprawozdaniem funkcjonariusze SM w podstawowych kategoriach KW zdołali  ukarać ;  -Przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu nakładają 9 MK !!!! Przeciwko bezpieczeństwu osób i mienia-35 MK. Przeciwko obyczajności-14 !!! A więc w podstawowych kategoriach-kategoriach mających wpływ na stan naszego poczucia bezpieczeństwa.Należy podkreślić że dane te dotyczą sołectw oraz dzielnic miasta.Inną dyskusyjną kwestią jest jeszcze kwalifikacja prawna wykroczenia w danej kategorii o których rzecz jasna SM nie wspomina-a szkoda bo byłaby to zapewne ciekawa lektura.Tak naprawdę tym i poprzednimi sprawozdaniami SM strzela sobie w kolano bowiem przedstawione wyniki- z przykrością to stwierdzam- są mizerne i absolutnie uprawnione by wzbudzać społeczny niepokój.
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Moim zdaniem likwidacja SM w krótkim czasie bedzie skutkować znacznym spadkiem poziomu bezpeczeństwa i poczucia bepieczeństwa u mieszkańców gminy.

Nie podzielam tej obawy bowiem jak widać to po osiąganych wynikach zaprezentowanych w sprawozdaniu nie mam pewności jego istnienia.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline citrix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #55 dnia: Lutego 17, 2013, 08:59:30 »

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #56 dnia: Lutego 17, 2013, 10:50:52 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Policja się nie zajmuje takimi "dobnostkami" bo się przyzwyczaiła, ze wyręcza ją w tym SM

Jak skończymy z SM to się i Policją zajmiemy. Ciepłe i wygodne posadki tam mają, a bezrobocie duże, więc się ochoczo do roboty wezmą.

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #57 dnia: Lutego 17, 2013, 10:53:24 »
Panie Grzegorzu ja na pana miejscu nie przytaczał bym przykładów o których mało się wie.
Mam na myśli powołana Straż Miejska w Dobrej.
Chodzi o to jak robili nabór.
ogłosili nabór publicznie w mediach i na stronie internetowej bo chyba tak nakazuje im prawo czy tam jakaś ustawa.
Gdy żona już miała wszystkie dokumenty i pojechała  złożyć to jej powiedzieli że już wiedzą kto będzie pracował i nie potrzebnie się fatygowała.
Także daruje pan sobie takie przykłady.

Milimetr

  • Gość
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #58 dnia: Lutego 17, 2013, 13:23:01 »
Cytat: "Robercik32"

Mam na myśli powołana Straż Miejska w Dobrej.
Chodzi o to jak robili nabór.
ogłosili nabór publicznie w mediach i na stronie internetowej bo chyba tak nakazuje im prawo czy tam jakaś ustawa.
Gdy żona już miała wszystkie dokumenty i pojechała  złożyć to jej powiedzieli że już wiedzą kto będzie pracował i nie potrzebnie się fatygowała.
Także daruje pan sobie takie przykłady.

No i teraz wiemy skąd się biorą frustracje p. Robrecika32
A co by on mówił kiedy żoneczka by się dostała, a może się nie nadawała nawet na strażnika :lol2:  hahahah

Ort. Pozdrawiam - Kuba