Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Straż Miejska-likwidacja?  (Przeczytany 48632 razy)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 12, 2013, 11:13:24 »
Panie bartku nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Pewnie Pan zauważył, że w sprawozdaniu SM jest podana tylko liczba nałozonych mandatów i wniosków do sądu ale nie sa wymienieni z imienia i nazwiska ci, na których mandaty nałożono.
Nie wiem nawet, czy jest prawna mozliwość ujawniania danych personalnych osób ukaranych mandatami. Zatem z odpowiedzi na to pytanie nie można chyba wyciągnąć żadnego wniosku.

Uważam, że mój osobisty przykład nie jest potwierdzeniem wspomnianego mitu, bo dzień później podobną sytuację miał mój sąsiad i sprawa zakończyła się tak samo jak w moim przypadku-pouczeniem.
Za to liczy się efekt - obaj z sąsiadem parkujemy prawidłowo.


PS - zapraszam na moją stronę, załączyłem tam, sprawozdanie SM za cały 2012 rok
http://grzegorzufniarz.pl/straz-miejska-kontynuacja-tematu/

Milimetr

  • Gość
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 12, 2013, 20:48:00 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Będą zbierane podpisy, żeby zrobić referendum w tej sprawie.

Jednak dopiero jak się ociepli i więcej ludzi wyjdzie na ulicę. Możliwe, że akcje przeprowadzimy w majówkę.


http://www.rp.pl/artykul/17,977112-Pszczyna--Referendum-w-sprawie-likwidacji-Strazy-Miejskiej---niewazne.html
Zapłacimy za nie wszyscy ? A co można za te 80 tyś zrobić ????
Myślę tak, referendum TAK ! ale płaca za niego organizatorzy. :bio:

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 12, 2013, 21:40:01 »
....."  Przeprowadzenie referendum kosztowało gminną kasę ok. 80 tys. zł. Jak powiedział burmistrz, środki te można było przeznaczyć na inne, ważniejsze cele......."

Populizm w czystej postaci-inne ważniejsze to jakie-? Ta sama retoryka- (urzekła mnie ta historia ) podobnie jak argumenty głoszone przy rabowaniu pieniędzy z kieszeni kierowców łapanych na "sesjach foto-radarowych" ;-)
Posługując się taką socjotechniką bez problemu można wskazać Burmistrzowi "obszary" w których można ograniczyć wydawanie publicznych środków.Zacząłbym od funduszu reprezentacyjnego ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 13, 2013, 02:11:40 »
Cytat: "Król podziemia"

Zgadzam się-owe sprawozdania gdy je poddać wnikliwej analizie i właściwej ocenie to nic innego jak jeden wielki "bełkot" tworzony głównie pod "statystykę". Nikt do wytwarzania tego rodzaju dokumentów (mam na myśli odpowiednie instytucje) nie podchodzi poważnie i nie weryfikuje zawartych tam informacji


Wyróżniamy trzy rodzaje kłamstwa: kłamstwo, kłamstwo bezczelne oraz statystykę!
Jedna instytucja podchodzi do statystyki śmiertelnie poważnie - policja, która tylko te argumenty (tzn. statystykę) uznaje za jedynie słuszne. Co więcej jest to główny, i w zasadzie jedyny, wyznacznik według którego oceniani są pracownicy.
Mam tylko nadzieję, że SM nie są tak przesiąknięte statystyką jak policja.
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 13, 2013, 11:48:19 »
Cytat: "babadraba"
Jedna instytucja podchodzi do statystyki śmiertelnie poważnie - policja, która tylko te argumenty (tzn. statystykę) uznaje za jedynie słuszne.

To jest broń obosieczna służy głównie do "walki" często brudnej wykraczającej poza granice prawa.Tak naprawdę zagadnienie dla prokuratora ;-)
Cytat: "babadraba"
jest to główny, i w zasadzie jedyny, wyznacznik według którego oceniani są pracownicy.

Mądry Komendant lub przełożeni dysponuje całym instrumentarium właściwej oceny podległych sobie funkcjonariuszy.Kryteria są oczywiście dla każdego inne tak samo jak zakres obowiązków.Dla jednych rzeczywiście "statystyka" to być albo nie być a dla innych to abstrakcja.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 13, 2013, 19:25:06 »
Panie Grzegorzu rozumiem że broni pan miejsc pracy ale jak pan odniesie się do sytuacji jaką panu przedstawię.
W czwartek 07.02.2013r w godzinach porannych doszło do wypadku na ul. Nadbrzeżnej auto uderzyło w latarnię była policja więc był chyba mandat ale na pewno wiemy kto to był.
Auto stało cały dzień na środku ulicy nie zabezpieczone i nie oznakowane. Wieczorem znikło z ulicy lecz pozostały części auta np. zderzak i inne plastiki.
Osobiście poprosiłem wczoraj patrol SM który przechodził tamtędy i widział te śmieci o interwencje, jak widać nic to nie dało a wystarczyło iść na policję do kolegów poprosić o dane auta i właściciela udać się pod właściwy adres i nakazać uprzątnięcie pozostawionych rzeczy.
Każdemu normalnemu człowiekowi zajęło  by to max dwie godziny, jeśli mu się chce.
Godzinę  temu jechałem i śmieci leżą dalej. Nie sądzę żeby właściciel ryzykował karę za zaśmiecanie i pewnie by te śmieci zabrał ale że nikt nie dotarł do właściciela to pewnie poleżą długo.
 Pan wybaczy, ale po co trzymać takich ludzi w pracy?
Prywaciarz by im podziękował od razu.
Chcę panu przypomnieć o tym iż w naszej gminie mieszkają młodzi ludzie którzy takie rzeczy wrzucają na ulicę w nocy pod nadjeżdżające auta tak jak w lesie na wysokości Miasteczka Rzemieślniczego.
Ja wiem że ci ludzie mają rodziny i praca jest potrzebna ale jeśli nie potrafią czegoś tak prostego załatwić to po co im płacić. Prościej zlikwidować.

Ps.
Harcerze z Polic by to załatwili w trzy godziny!!!

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 14, 2013, 18:54:07 »
Dzisiaj specjalnie pojechałem po pracy zobaczyć co dała prośba o zainteresowanie się zderzakiem. Wiem że to tylko formalność bo wiedziałem że leży dalej wręcz byłem pewny, ale chciałem się przekonać.
Dalej pan panie Grzegorzu twierdzi że tacy ludzie są nam potrzebni?                                      Chciał pan dowodów więc proszę bardzo.

Offline konDonek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 14, 2013, 20:16:13 »
Absolutnie nie bronię SM ale chyba Robercik chyba coś ci się pomyliło jeśli domagasz się aby kierowca po wypadku miał sprzątać na ulicy pozostałości jego skutków. Takie rzeczy robią odpowiednie służby ratownicze lub porządkowe. W tym przypadku straż pożarna jeśli była wzywana ew. ludki z transnetu, w niektórych miastach szczątki sprząta laweciarz. Jeśli kierowca ucierpiał w wypadku to jak ma tam iść i sprzątać. Poza tym płacimy OC podatki itp aby odpowiednie służby doprowadziły ulicę do stanu uzywalności.

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 14, 2013, 21:22:21 »
konDonek
Przyjmując iż masz rację to chyba SM wie o tym i powinna wiedzieć gdzie iść.
Jeśli nie do kierowcy to do odpowiednich służb. Ja wiem tyle że była tam policja i mają wszystkie dane.
Jeśli mieszkaniec poprosił o zajęcie się sprawą to powinni minimum wykazać.
Chociaż teraz gdy ważą się ich losy.
Oby tobie nie wyciągnęli tego pod koła w nocy bo w tedy byś inaczej pisał. Ja wiem czym to grozi i mi się nie podoba że takie rzeczy się dzieją może dla tego że widziałem auta które uderza w suporeks i ma zmasakrowany cały przód lub wpada na przeszkodę i ląduje w lesie.
Uwierz mi że nic przyjemnego a chodzi nie tylko o porządek a przede wszystkim  o bezpieczeństwo na drodze.
Wracając do kierowcy to najprawdopodobniej koledzy na lince go holowali ale pewny nie jestem.

Offline konDonek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 15, 2013, 00:03:13 »
Jeśli tak jesteś zatroskany o bezpieczeństwo to jako przykładny obywatel mogłeś na chwilkę stanąć i pizgnąć tym zderzakiem na pobocze aby nie stwarzał zagrożenia na drodze a SM po prostu posłać trochę mięsa przez tel. A tak to tylko narzekanie i stękanie typowo polska mentalność. Sam osobiście popieram likwidację SM aby była jasność.

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 15, 2013, 13:34:38 »
Chętnie go zabiorę tylko też kiepsko abym zawoził nie swoje śmieci na budowę czy podrzucał do kontenera komuś.
Ale wezmę go.
Generalnie chodziło mi także aby się wypowiedział obrońca SM p. Grzegorz bo usilnie twierdzi że tyle robi nasza kochana SM i odsyła wszystkich do sprawozdania czy tam z raportu z ich pracy. Chciał konkretnych dowodów więc ma.
Widać nie są nam potrzebni.
Od początku byłem za likwidacją, teraz się przekonałem że dobrą decyzję podjąłem.

Offline krych

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 15, 2013, 16:50:13 »
Dzisiaj przyjechali na parking naprzeciwko Oskar i odpoczywali była godzina 8, 40 siedzieli w samochodzie prawie godzinę. Wtylu miastach zostali zlikwidowani,jestem za
piecia

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 15, 2013, 17:19:36 »
Może mieli przerwę śniadaniową......
Na razie nie ma podpisu......

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 15, 2013, 19:26:22 »
hah a ja nawiąże do tematu z innej beczki a mianowicie dzisiaj dostaliśmy mandat z miejscowosci Sianow gdzies koło Koszalina od starzy miejskiej z godziny 23:45 w dniu 9 lutego bez zdjęcia , cały pic polega na tym że nigdy ani żadne z nas tam nie było nie jechało ani do dziś nie wiedziało że taka mieścina istnieje,sęk w tym że co teraz zrobić bo to widac jaka lipa ,zgadzają sie tylko numery auta , po za tym żona w pracy (popołudniówka) ja także w pracy (popołudniówka) a córka u dziadków pod opieką  :crazy:
Jestem za kompletna likwidacja tego chorego ustrojstwa i wymysłu za równo u nas jak i gdzie indziej.

Offline krych

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 15, 2013, 19:36:07 »
Tym ich raportem to mozna sobie d..ę wytrzeć
piecia