Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] likwidacja SOSW nr 2  (Przeczytany 64035 razy)

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #90 dnia: Lutego 02, 2013, 20:13:44 »
Zajrzyj na stronę www.policki.pl. W składzie Rady Powiatu w Policach znajdziesz zdjęcia. Niestety, nie wszyscy radni do tej pory dali fotki. Będzie jeszcze powtórka programu "SOSW nr 2 do likwidacji?", to będzie można ich dokładnie obejrzeć.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #91 dnia: Lutego 02, 2013, 20:24:31 »
pol, wszystkich z PO nie zobaczysz, TV kilka osób wycina (!), tak by ich w ogóle w telewizji nie pokazać.

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #92 dnia: Lutego 02, 2013, 20:44:11 »
rbk, pleciesz bzdury!

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #93 dnia: Lutego 02, 2013, 20:51:34 »
Znam osobiście dwie osoby, które mi o tym powiedziały, ha! nawet obejrzałem kilka odcinków i to prawda. TV Police to dno.

ewaryt

  • Gość
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #94 dnia: Lutego 02, 2013, 21:17:15 »
Przez dwa lata obserwowałam  głosowania  radnych – zawsze słyszałam: „my radni PO, my radni „Gryfa”. Prosiłam, aby zagłosowali ponad podziałami, zgodnie z sumieniem a nie z dyscypliną partyjną. Jednak w czasie przerwy, przed głosowaniem radni PO zostali zwołani na zapleczu i „przywołani do porządku”. Miałam wrażenie, że niektórzy z nich mieli inne zdanie, ale … „porządek musi być”. No i znów temat jakby polityczny – nie ważne co wiąże się z decyzją podniesienia ręki.
Uważam, że wszystkim dzieciom niepełnosprawnym może być dobrze w Powiecie Polickim. Ulica Korczaka to mały azyl dla tych dzieci. Wspaniale byłoby, gdyby układała się współpraca między pedagogami i zarządzającymi tymi placówkami. Posiadamy dobry sprzęt, dysponujemy dobrymi pracowniami i dobrze wykwalifikowaną kadrą. Wystarczy odrobina dobrej woli ze wszystkich stron i koszty usprawniania tych dzieci nie byłyby aż tak wysokie. Zarząd Powiatu zna tą ideę, nie rozumiem tylko dlaczego nie stara się jej wdrożyć.
Nie sztuka likwidować, przenosić – te dzieci o wielkiej chwiejności emocjonalnej, potrzebują spokoju i pomocnej dłoni. Wiele już w swoim życiu przeszły, może więc wystarczy dostarczania im przykrych doznań! Nikt się o nie nie upomni – rodzice  to  często „prości” ludzie, którzy oczekują od nas pomocy w wychowaniu swoich dzieci.

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #95 dnia: Lutego 02, 2013, 21:17:23 »
Jeszcze raz powtarzam: to, co piszesz, to kłamstwo. W programie o SOSW 2 są pokazani wszyscy radni.

Offline kier

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #96 dnia: Lutego 02, 2013, 21:33:40 »
szkoda mi pana E. Jędrucha- serce miał zapewne mocno rozdarte

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #97 dnia: Lutego 02, 2013, 21:35:56 »
koko, ja piszę o TV Police i ich transmisjach (wszystkich), Ty o SOSW2, już kapisz?

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #98 dnia: Lutego 02, 2013, 23:15:35 »
koko, ja piszę o TV Police i ich transmisjach (wszystkich), Ty o SOSW2, już kapisz?

rbk, obrażasz ludzi z Tv Police. Skoro ich znasz, to nie powinieneś pisać, że Tv Police to dno. Nie wycinają konkretnych osób, by tylko wycinać. Każdy ich materiał jest cięty, bo żadna telewizja nie pokazuje wszystkiego, co nagrywa operator. To jest tzw. montaż. Obejrzałeś kilka odcinków - czego? Nic nie transmitują, bo czegoś takiego tam nie. Jeśli już, to retransmitują, a to jest różnica. Retransmitują sesje gminne, czyli emitują je z opóźnieniem. Puszczają sesję gminną, ale najpierw montują materiał, bo nagrywają na trzy kamery.
Nie obrażaj ludzi, których znasz, a którzy tam pracują i wykonują swą robotę najlepiej, jak umieją.
Wracając do SOSW 2: obejrzyj dokładnie program (nawiasem mówiąc sesje też dokładniej oglądaj).

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #99 dnia: Lutego 03, 2013, 00:33:50 »
Wystarczy, ze wiem jakie dotacje tv police brala kiedys i jak sie 'dorobila'.
Nigdy dla mnie nie bedzie to 'dobra' telewizja. Na tym koncze moj offtop.

Zadalem pytanie, nikt nie odpisal. To ten osrodek skad ksiegowa pociagnela duza kase?

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #100 dnia: Lutego 03, 2013, 15:48:20 »
Cytat: "MrW"
Cytat: "ewaryt"
Jedynym moim celem jest dobro dzieci niepełnosprawnych.

Czy można wg Pani coś zrobić w tej kwestii?

Brak odpowiedzi  :< Pani argumentacja brzmi sensownie. Wśród decydentów i polityków nie udało się znaleźć sprzymierzeńców? Jest oczywiste, że zwykli mieszkańcy niewiele mogą. Nawet nie mają dostępu do wszystkich informacji.
A teren ośrodka... urokliwy, parkowo-leśny, niska zabudowa... różnie można myśleć.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Mariusz_W.

  • Gość
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #101 dnia: Marca 14, 2013, 14:10:39 »
Kilka lat jak nie ma mnie w Policach a tu takie cuda.

Pan Bajer zmienił barwy.  :compress:
W moim odczuciu, jako osobie związanej z SOSW nr 1, nie przyniesie to zbytnio niczego dobrego. Szczególnie że edukacja osób niepełnosprawnych umysłowo to inna bajka aniżeli edukacja osób niepełnosprawnych ruchuwo. Ci drudzy potrzebują jedynie udogodnień architektonicznych, ewentualnie rehabilitacji na miejscu. Swoją drogą z tymi udogodnieniami w SOSW nr 1 najlepiej też nie było.
Zamiast likwidacji, skoro dąży się do tego by osoby niepełnosprawne umysłowo w stopniu lekkim uczęszczały do szkół masowych, powinno się z SOSW nr 2 zrobić szkołę masową.
Kiedyś SOSW nr 1 był taką szkołą, ale później odstąpiono od przyjmowania osób bez orzeczenia o niepełnosprawności i zrobiono swoiste getto. Czkawką odbija się też wyłączenie z SOSW nr 1 obecnego budynku poradni i WTZ. W ogóle dziwię się, że SOSW nr 1 pęka w szwach. Coraz więcej szkół masowych jest pozbawianych barier architektonicznych, więc niepełnosprawni powinni się uczyć w szkołach w swoim miejscu zamieszkania.
Po likwidacji SOSW nr 2 i włączeniu jego pozostałości do SOSW nr 1, ten będzie sprawiać wrażenie jeszcze większego getta.

ewaryt

  • Gość
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #102 dnia: Kwietnia 23, 2013, 18:31:23 »
Czy ktoś z tego coś rozumie? Decyzja o likwidacji  w piątek, termin zgłoszeń do konkursu na dyrektora 14 dni - kadencja od 1 IX - Czy p. Starosta nie jest pewien wyników glosowania nad uchwałą likwidacyjną? Przecież zwyczajowo obowiązuje dyscyplina partyjna!


http://www.powiat.policki.bip.net.pl/?a=4212

http://www.powiat.policki.bip.net.pl/?a=4228

ela

  • Gość
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #103 dnia: Kwietnia 25, 2013, 00:39:31 »
Takiej destrukcji, jaka jest obecnie w powiecie, nie kojarzę odkąd sięgam pamięcią - także do czasów, gdy powiatów nie było. Najgorsze, że to wszystko jest akceptowane przez władze  wyższe. Może dlatego, że to ta sama opcja polityczna.   Nie, to nie jest najgorsze. Najgorsze jest to, że co zniszczą ci ... dziwni ludzie, tego może już nie dać się naprawić. I nie jest pocieszające, że ich  obecne decyzje prawdopodobnie wymiotą  ich w następnej kadencji.

Offline jula1980

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #104 dnia: Kwietnia 25, 2013, 13:57:17 »
Patrzę na to wszystko z boku, a jednak jestem zaniepokojona i zdarza mi się uronić łezkę...
Moje dziecko ma opóźniony rozwój i mowę. Wszystko rozumie, jest bardzo wrażliwy, tylko wypowiadanie się i motoryka mała kuleją i wolniej się rozwijają.
Zastanawiam się jak on w przyszłym roku, kiedy będzie musiał pójść do pierwszej klasy (chciałam starać się o przyjęcie do SOSW nr 1 - papiery mówią o upośledzeniu lekkim), kiedy zmieni otoczenie, nauczycieli i całą resztę - da sobie radę w szkole z dziećmi z dużo poważniejszymi problemami. Przepraszam, jeżeli kogoś urażę, ale nie widzę tego...
Dlaczego zasłaniając się oszczędnościami władze łączą tak różne ze sobą światy?
Dlaczego wszyscy myślą tylko o pieniądzach? Jak ja to wszystko wytłumaczę mojemu dziecku?
Przecież wszystko odbije się na dzieciach z obu ośrodków i to na pewno negatywnie...
Codziennie walczymy z przeciwieństwami losu, a tu jeszcze to.