Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] likwidacja SOSW nr 2  (Przeczytany 63965 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #75 dnia: Stycznia 29, 2013, 00:03:22 »
Mickd, Człowieku, litości, zachowujesz się jak obrażona piętnastolatka podczas okresu. Ja Ciebie pozdrawiam, a w temacie nie chcę zabierać głosu, bo to forum, tu wszyscy wiedzą najlepiej ;)

dobranoc

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #76 dnia: Stycznia 31, 2013, 08:46:19 »
Jeszcze w kwestii likwidacji SOSW nr 2. Wywiad z Pawłem Bajerem:

Cytuj (zaznaczone)

Bajer: Przynajmniej PiS ma się teraz czym zająć

Paweł Bajer - niegdyś w PiS, dziś z PO - w ciągu kilku ostatnich dni, być może wbrew jego woli, stał się głównym autorem likwidacji SOSW nr 2 w Policach. W rozmowie z naszym dziennikarzem tłumaczy: dlaczego powiat likwiduje placówkę, co stanie się z uczniami ośrodka oraz dlaczego zdecydował się na zmianę barw politycznych po wyborach.

Wywiad: http://wzp24.pl/wydarzenia/item/1939-bajer-przynajmniej-pis-ma-sie-teraz-czym-zajac

ewaryt

  • Gość
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #77 dnia: Lutego 02, 2013, 12:53:00 »
TV Kab zapowiedziała, ze w przyszłym tygodniu będzie retransmisja XXII sesji Rady Powiatu. Liczyłam na to, że usłyszycie Państwo moje stanowisko w tej sprawie. Niestety nie doczekałam się, a wypowiedzi Państwa  ( w wielu przypadkach) wynikają z braku wiedzy w tej sprawie.
Twierdzę, że Zarząd Powiatu nie ma żadnego planu restrukturyzacji placówek kształcenia specjalnego. Gdyby tak było, 25 stycznia uchwalono by uchwałę intencyjną w sprawie  restrukturyzacji polickiej oświaty. Dopiero teraz Zarząd szuka usprawiedliwienia dla swoich zamiarów. Przez cały rok 2012 nie pytał się nas - dyrektorów jak to zrobić – kazał ciągle szukać oszczędności. Nie było żadnych konsultacji w tej sprawie z osobami, które znają specyfikę szkolnictwa specjalnego. Jedynym zamiarem  Zarządu jest likwidacja SOSW nr2. W uzasadnieniu  uchwały intencyjnej o likwidacji SOSW 2 są błędy, przekłamania i niedomówienia dające nieprawdziwy obraz naszej placówki. Nie jest prawdą, że liczba dzieci maleje - śmiem twierdzić, że gdyby nam pozwolono dalej istnieć to liczba dzieci w ośrodku zwiększyłaby się. Nie prawdą jest że subwencja oświatowa maleje - w tym roku wzrosła o 400tyś.
„Ale pieniądze nie są głównym powodem zamiaru jego likwidacji.” - jak twierdzi p.Bajer
Dzieci z naszego Ośrodka „mają uzupełnić stany dzieci w ośrodku Nr 1”.  - komu więc brakuje uczniów w klasach? A może chodzi tu o 3 mln zł  źle naliczonych subwencji w 2009r przez SOSW1, o które upomni się Urząd Skarbowy?
Zarząd uzasadnia zamknięcie ośrodka spadkiem poziomu edukacji kształcenia w klasach łączonych. Pytam się  – jaki będzie poziom kształcenia moich uczniów w klasach z uczniami w normie intelektualnej? Jaki będzie poziom kształcenia pozostałych uczniów? Jaki wpływ będzie miało umieszczenie dzieci zaburzonych w zachowaniu, leczonych psychiatrycznie w jednej klasie, w jednym budynku wraz z dziećmi na wózkach inwalidzkich na sytuację wychowawczą w SOSW1?. Co na to rodzice dzieci niepełnosprawnych ruchowo? Ich też nikt nie zapytał o zdanie.
Nasi rodzice już informowani są  o likwidacji placówki - „Po tych wszystkich konsultacjach, które teraz się odbędą, zostanie podjęta kolejna uchwała, likwidująca ten ośrodek” mówi p. Bajer. To jest restrukturyzacja?
W tym roku ma być docieplona sala gimnastyczna w moim Ośrodku. Projekt termomodernizacji za moją namową dotyczy także dodatkowego wejścia na salę wraz z podjazdem dla niepełnosprawnych ruchowo – myślałam o tym, aby nasi sąsiedzi, czyli dzieci na wózkach inwalidzkich mogły z niej korzystać w ramach współpracy, aby sala gimnastyczna była wykorzystana maksymalnie. Nie przypuszczałam, że będą to  „przedmioty pożądania” osób dążących do likwidacji mojego ośrodka. Budynek szkolny, w którym mają się uczyć również dzieci niepełnosprawne ruchowo wymaga remontu i wykonania zaleceń Sanepidu, a także likwidacji barier architektonicznych. Teraz znajdą się na to pieniądze, o które prosiłam od 2 lat?
Drugi element zakłada przygotowanie miejsca na przeniesienie ośrodka z Tanowa. Wymaga to kolejnych pieniędzy na remonty i inwestycje. Dzieci z Tanowa przebywają w bardzo dobrze urządzonym ośrodku - „tam jest ich miejsce na ziemi”. Wraz z p. dyrektor ośrodka w Tanowie wykazałyśmy się dużą elastycznością i chęcią współpracy w zakresie rewalidacji przez oligofrenopedagogów obu placówek, przy zapewnieniu, że oba ośrodki zachowają swoją autonomię. Teraz już wiem, że nie o to chodzi - mój ośrodek już się likwiduje. Czy następny będzie ten z Tanowa?
 Sugerowałam przekazanie budynku administracji i wyposażenie tego budynku w specjalistyczny sprzęt do terapii na potrzeby Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Policach w zakresie rozrastającej się potrzeby wczesnego wspomagania dla dzieci z Powiatu Polickiego. Dzisiaj wiem, że owszem PPP dostanie ten budynek, ale zabierze się jej ten, w którym obecnie pracują - na rzecz administracji SOSW1! Cóż za oszczędności!
Wszelkie działania w tym zakresie spowodują więcej strat i żadnej korzyści. Zarząd Powiatu odbiera rodzicom jedną ( a tak naprawdę jedyną) z zagwarantowanych ustawowo możliwości kształcenia w naszym powiecie dla dzieci o lekkiej niepełnosprawności intelektualnej. Likwidacja placówki nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego – koszty likwidacji placówki będą większe niż ewentualna dopłata Powiatu do naszej subwencji oświatowej, która w tym roku wynosi zaledwie 10% otrzymanej przez nas subwencji.
„Do tego trzeba doliczyć oszczędności w administracji i obsłudze.” -p.Bajer . Rzeczywiście, wywalenie ich na bruk to odprawy w wysokości prawie 100tyś zł. Na wynagrodzeniach nauczycieli nie zaoszczędzi się nic, bo jak zapowiada p. Bajer znajdą zatrudnienie w placówkach oświatowych Powiatu. Merytorycznie nie ma więc żadnych przesłanek do likwidacji ośrodka nr2.
Zdaję sobie sprawę, że temat likwidacji stał się  polityczny. Ja nie jestem politykiem. Jestem pedagogiem specjalnym z ponad 25 letnim stażem, posiadam kwalifikacje i doświadczenie zawodowe -wiem o czym piszę. Jedynym moim celem jest dobro dzieci niepełnosprawnych.

PS. Panie administratorze forum - dziękując za wpis na forum mojej uczennicy, chcę zwrócić uwagę, że ona pisze jak potrafi, ale „od serca”, o tym jak się czują w tej chwili wszyscy wychowankowie mojego ośrodka.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #78 dnia: Lutego 02, 2013, 13:10:41 »
ewaryt


Cytuj (zaznaczone)
TV Kab zapowiedziała, ze w przyszłym tygodniu będzie retransmisja XXII sesji Rady Powiatu. Liczyłam na to, że usłyszycie Państwo moje stanowisko w tej sprawie.  Niestety nie doczekałam się,

Czyżby manipulacja ???


Cytuj (zaznaczone)
Ja nie jestem politykiem. Jestem pedagogiem specjalnym z ponad 25 letnim stażem, posiadam kwalifikacje i doświadczenie zawodowe -wiem o czym piszę. Jedynym moim celem jest dobro dzieci niepełnosprawnych.



Nic dodać nic ująć.Coraz więcej głosów jest takich jak tej Pani.Wiec  Panowi radni uszanujcie głos OBYWATELI POLIC
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #79 dnia: Lutego 02, 2013, 13:59:41 »
Panowie Radni.
Rozpoczynacie "restrukturyzacje" od dzieci niepełnosprawnych. Osób pokrzywdzonych przez los, które są najbardziej bezbronne.
Próbujecie ubrać w piiękne słowa fakt likwidacji.
A może tak poszukalibyście obszarów nadających się do restrukturyzacji we własnym bagienku?
Pomijam już fakt, że administracyjny potwór zwany "Starostwem" pochłania grube miliony. Planujecie udzielenie dotacji ddla firmy z Grudziądza. NIe wiem tylko jakie są przesłanki tego. Utrzymujecie "pierdzistołków", na których pracę się patrzy to aż żal ściska, na co marnotrawione są pieniądze podatników.
A dzieciom... dzieciom niepełnosprawnym -zabieracie?
Żenada nad decyzjami oraz sposobem załatwiernia tego problemu... żenada.

Offline kier

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #80 dnia: Lutego 02, 2013, 14:14:49 »
już niedługo przyjdzie czas na rozliczenie za decyzję i wiele innych. my, wyborcy , wystawimy Wam rachunek adekwatny do Waszych dokonań. w taj chwili tylko mogę powiedzięc: wstydzcie się

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #81 dnia: Lutego 02, 2013, 14:50:30 »
Na samą myśl, że takie dzieci są zdane na ,,łaskę" urzędników jakoś robi mi się nieprzyjemnie  :< Tłumaczenie polityką państwa... prymitywna argumentacja. Te dzieci uczyć się mają w szkołach masowych? Zarząd Powiatu restrukturyzując oświatę powinien, moim zdaniem, nie brać się za dzieci ze specjalnymi potrzebami.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #82 dnia: Lutego 02, 2013, 17:20:01 »
Może jakąś pikietę zorganizować w dniu posiedzenia Rady,oraz powiadomić o niej  media ogólnopolskie .
Trzeba coś zrobić puki nie jest za późno.
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline Konrad

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #83 dnia: Lutego 02, 2013, 17:25:33 »
ewaryt    
Nowicjusz
Posty: 1


To chyba najlepszy post w historii tego forum.
pozdrowienia

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #84 dnia: Lutego 02, 2013, 17:28:26 »
Cytat: "kier"
już niedługo przyjdzie czas na rozliczenie za decyzję i wiele innych...


Może właśnie w tym rzecz.

We wcześniejszym moim poście ,,nie" zmieniło miejsce. Ma być - ,,Zarząd Powiatu restrukturyzując oświatę nie powinien, moim zdaniem, ... "
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline sz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #85 dnia: Lutego 02, 2013, 19:00:40 »
Bezczelnosc, maja wszystkich za nic, robia sobie co chca i sa bezkarni to najgorsze. czy nie mozna powiadomic jakichs insttucji zwierzchnich o tych poczynaniach???
sz

Offline kier

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #86 dnia: Lutego 02, 2013, 19:22:48 »
Cytuj (zaznaczone)
robia sobie co chca i sa bezkarni to najgorsze.

a co najzabawniejsze jest? sejmowa większość np. uchwali, że od dziś kolor biały będzie się nazywał "qwerty" i to niestety będzie nazwa obowiązująca :crazy:

Offline sz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #87 dnia: Lutego 02, 2013, 19:25:23 »
no tak tyle, ze sejmowiej wiekszosci ludnosc Polic niewiele moze a naszym polickim wladzom mozna by jakos nosa utrzec....
sz

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #88 dnia: Lutego 02, 2013, 19:42:02 »
Cytat: "ewaryt"
Jedynym moim celem jest dobro dzieci niepełnosprawnych.


Czy można wg Pani coś zrobić w tej kwestii?

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #89 dnia: Lutego 02, 2013, 19:45:32 »
Gdzie można obejrzeć zdjęcia wszystkich radnych powiatu z Platformy Obywatelskiej bo na ich stronach pokazują się wyrywkowo?