Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Koncepcja ścieżek rowerowych  (Przeczytany 19097 razy)

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Koncepcja ścieżek rowerowych
« dnia: Stycznia 04, 2013, 00:02:01 »
Być może wiele użytkowników forum nie wie, ale od blisko roku poprzez oficjalną stronę gminy Police można składać uwagi co do projektowanych ścieżek rowerowych. Zapraszam wszystkich aby obejrzeli czy w ich najbliższej okolicy będą prowadzone ścieżki rowerowe i ewentualnie zgłosili uwagi na ich temat.
odnośnik: http://www.police.pl/pcms.aspx?cid=1308
Dodam tylko że jak wejdzie się już w ten nieszczęsny geoportal to należy wyłączyć z lewej strony niepotrzebne warstwy (czyli wszystkie oprócz "mapa podstawowa") oraz trzeba dodatkowo zaznaczyć w dziale "inwestycje gminne" pozycję "koncepcja ścieżek rowerowych".
Niestety informatycy gminni się nie popisali w ułatwieniu dostępu do strony.

Ja mam jedynie uwagę, której nie da się zgłosić bo bym musiał zaznaczyć cały obszar mapy a mianowicie zwrócenie uwagi powstające już inwestycję pod kątem przygotowania ich do tychże ścieżek. Mam tutaj na myśli chociażby aktualnie wykonywaną drogę do Trzebieży. Przy okazji można by już robić ścieżkę która ma biec równolegle do drogi.
W lato jeździłem rowerem trochę po Niemczech to tam pomiędzy wioskami typu Tatynia robili ścieżki w kilka tygodni...oczywiście asfaltowe

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Koncepcja ścieżek rowerowych
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 04, 2013, 07:13:54 »
Drogę Police - Trzebiez remontuje jej zarządca, Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Jeszcze na etapie projektowania remontu tej drogi Gmina Police kilka razy występowała z propozycja ujęcia w projekcie budowy ściezki rowerowej od Jasienicy do Trzebiezy i od Jasienicy do ZCH. ZZDW konsekwentnie odmawiał. W końcu gmina wprost zaproponowała, że zapłaci zarówno za uwzględnienie ściezki w projekcie, jak i za jej wykonanie. Mimo to ZZDW nadal odmawiał.

I tak oto, dzieki głupiej postawie zarządcy drogi, nie udało się zrobic ścieżki na ważnym szlaku.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Koncepcja ścieżek rowerowych
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 04, 2013, 09:24:32 »
Ale by była, a teraz jej nie ma i pewnie nie będzie.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Koncepcja ścieżek rowerowych
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 04, 2013, 10:45:22 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Ale by była, a teraz jej nie ma i pewnie nie będzie.


Czyli złota zasada - lepiej beznadziejnie i aby było, niż raz a dobrze?

Ja tam wolę śmigać rowerkiem po nowym asfalcie na drodze, ryzykując życie. Niż pacyfikować stawy mknąć z wątpliwą przyjemnością po polbruku.


Trochę zbyt odważny jesteś. Wiadomym jest, że na tej drodze ludzie mają w dupie przepisy, jest słaba widoczność więc i ryzyko potrącenia jest spore. Ja już wówczas wolę jeździć po polbruku niż jezdnią (chociaż nie boję się śmigać ulicami, po centrum Szczecina tylko tak da się sensownie jeździć).

A co dopiero w nocy tam jechać.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Koncepcja ścieżek rowerowych
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 04, 2013, 11:07:12 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Drogę Police - Trzebiez remontuje jej zarządca, Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Jeszcze na etapie projektowania remontu tej drogi Gmina Police kilka razy występowała z propozycja ujęcia w projekcie budowy ściezki rowerowej od Jasienicy do Trzebiezy i od Jasienicy do ZCH. ZZDW konsekwentnie odmawiał. W końcu gmina wprost zaproponowała, że zapłaci zarówno za uwzględnienie ściezki w projekcie, jak i za jej wykonanie. Mimo to ZZDW nadal odmawiał.

I tak oto, dzieki głupiej postawie zarządcy drogi, nie udało się zrobic ścieżki na ważnym szlaku.

Z Jasienicy do ZCh to chyba można się obejść bez dobrej woli ZDW?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline smile

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
[Police] Koncepcja ścieżek rowerowych
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 04, 2013, 21:22:27 »
Tylko powiedzcie dlaczego tych ścieżek nie mogą robić u nas z asfaltu jak w Niemczech. Często jeżdżę do Niemiec i tam naprawdę sa lepsze ścieżki niż u nas drogi...

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Koncepcja ścieżek rowerowych
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 04, 2013, 21:49:29 »
Nie żebym coś insynuował, ale na ul. Tanowskiej mamy  <ocenzurowano>
Ludzie przy układaniu mają robotę, lokalny producent zbyt, urzędnik odpowiedzialny za przetarg extra premie... i wszyscy oprócz rowerzystów są zadowoleni

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Koncepcja ścieżek rowerowych
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 04, 2013, 22:06:14 »
Cytat: "Piotrek"
Nie żebym coś insynuował, ale na ul. Tanowskiej mamy  http://www.kamienhurt.pl/
Ludzie przy układaniu mają robotę, lokalny producent zbyt, urzędnik odpowiedzialny za przetarg extra premie... i wszyscy oprócz rowerzystów są zadowoleni


Piotrek, to nie insynuuj.

Wykonawcę ścieżek wyłania się w przetargu, a w SIWZ nie wolno zapisac, że kostka ma być kupiona w konkretnym miejscu, u konkretnego dostawcy.

Więc to co tu delikatnie próbujesz zasugerować, to kompletna bzdura.

Offline kier

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] Koncepcja ścieżek rowerowych
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 04, 2013, 22:06:46 »
Cytat: "Piotrek"
Nie żebym coś insynuował, ale na ul. Tanowskiej mamy  http://www.kamienhurt.pl/
Ludzie przy układaniu mają robotę, lokalny producent zbyt, urzędnik odpowiedzialny za przetarg extra premie... i wszyscy oprócz rowerzystów są zadowoleni

no chyba jednak coś zasugerowałeś .... może się poczuć ktoś pomówionym

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Koncepcja ścieżek rowerowych
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 04, 2013, 22:33:39 »
To czemu stosują w przetargu warunkiem jest kostka brukowa a nie asfalt?
Dla zwykłego rowerzysty tylko takie jest wytłumaczenie.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] Koncepcja ścieżek rowerowych
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 04, 2013, 23:41:09 »
Panie Grzegorzu i inni którzy myślą że „polbruk” i asfalt dużej różnicy rowerzystom nie robią... . Proponuję Państwu się przejechać po naszych ścieżkach do Szczecina (np. Pilchowo aż do Głębokiego) i proszę to zrobić na czas (najlepiej poniżej 40 minut) i wówczas zobaczą Państwo dlaczego tak nam przeszkadza „polbruk”.
Wy nie macie pojęcia o jeździe rowerem taka prawda... . Tutaj na forum najgłośniej krytykują obecne ścieżki rowerowe osoby, które pewnie taką różnicę widzą (w tym i ja) ale niestety aby to zobaczyć nie wystarczy tylko zapakować się na rower i popedałować 10 km/h przez kwadrans.

PS. Ja również jeżdżę po asfalcie mimo że są ścieżki ponieważ irytują mnie pocentrowane koła i marnowanie siły na ciągłe rozpędzanie roweru nie wspominając już o komforcie.
PS2. Jak „macie robić” „polbruk” to ja osobiście wolę aby ścieżki nie było.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Police] Koncepcja ścieżek rowerowych
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 05, 2013, 00:08:34 »
Cytat: "k3vin"
Proponuję Państwu się przejechać po naszych ścieżkach do Szczecina (np. Pilchowo aż do Głębokiego) i proszę to zrobić na czas (najlepiej poniżej 40 minut) i wówczas zobaczą Państwo dlaczego tak nam przeszkadza „polbruk”.
Ciężko będzie poniżej 40 minut, bo trzeba mocno zwalniać na wjazdach do lasu, bo ktoś (tu powinien być epitet, ale mi nie wypada) wymyślił, ze będą z bruku (nie mylić z polbrukiem).
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] Koncepcja ścieżek rowerowych
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 05, 2013, 00:11:21 »
a ja mam nadzieję, że zaczną karać tych co pomimo ścieżki jeżdżą ulicą. Skoro jest to mają nią jeździć i koniec.
Jakoś u sąsiada są też brukowane i to nie przeszkadza, a u nas nie ma - źle, są to jeszcze gorzej :rotfl:
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] Koncepcja ścieżek rowerowych
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 05, 2013, 00:25:24 »
Cytat: "Ważniak"
Ciężko będzie poniżej 40 minut, bo trzeba mocno zwalniać na wjazdach do lasu, bo ktoś (tu powinien być epitet.

No i jeszcze te idiotyczne przejścia przez jezdnie w Tanowie.
Kaskada - wyluzuj bo nie rozumiesz problemu. A u sąsiada polbrukowych nie widziałem (widocznie tak "pechowo" trafiam).

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Koncepcja ścieżek rowerowych
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 05, 2013, 08:11:23 »
Temat materiałów do budowy scieżek przewija się już od lata w róznych dyskusjach. I zawsze argumenty sa podobne ze strony rowerzystów i ze strony samorządów budujacych ściezki.

Ale po kolei:
 - w przetargu(w SIWZ) określa się technologię wykonania ściezki, czyli okresla czy z kostki betonowej, czy z asfaltu, nie można jednak napisać, że ścieżka ma być wykonana z kostki brukowej z hurtowni "X" pod konkretnym adresem, to juz jest niezgodne z prawem

 - sąsiad ma z asfaltu a my nie, bo sąsiad jest bogaty, a my biedni - tak w wielkim uproszczeniu bym to podsumował; metr2 nawierzchni z kostki jest tańszy, niz metr nawierzchni asfaltowej, do tego dochodzi jeszcze kwestia innej podbudowy - w sumie, asfaltowa ściezka jest dużo droższa, niż polbrukowa, gdy sie robi kilka kilometrów ściezki tak jak to było w przypadku odcinka Police - Pilchowo i kosztuje to 1,5 mln zł, to proszę sobie wyobrazić ile by to kosztowało w przypadku asfaltu...
Ja też jestem rowerzystą, nie takim zawodowym ale niedzielnym, i wolałbym śmigac po asfaltowych ściezkach. MOże w przyszłości, gdy będziemy bardziej zasobni uda się stosowac te droższe ale wygodniejsze i bardziej przyjazne dla rowerzystów technologie.