Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Łucznictwo  (Przeczytany 13636 razy)

Offline Imendil

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
[Police] Łucznictwo
« dnia: Grudnia 26, 2012, 18:17:20 »
Witam
Poszukuję miejsca w którym można by nauczyć się strzelania z łuku.
Na początek cudzym sprzętem, żeby nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy gdyby nie okazało się to interesujące.
Czy znajduje się może takie miejsce, klub, grupa w Policach lub Szczecinie?

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Łucznictwo
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 26, 2012, 19:14:06 »
Swego czasu istniała sekcja łucznicza przy SP w Trzebieży, do której sam należałem. Polecam zadzwonić i podpytać się. Sprzętowo wyglądało to bardzo dobrze. Pozdrawiam
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Nil

  • Gość
[Police] Łucznictwo
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 28, 2012, 11:44:21 »
Napisz do mnie na PW co dokładnie Ciebie interesuje i daj namiar telefoniczny.

Nil

  • Gość
[Police] Łucznictwo
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 28, 2012, 11:47:10 »
Dodam, że w Szczecinie jest grupa osób, którzy się interesują tym sportem. W naszej gminie też znajdziesz miłośników.

Offline demoskinos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
[Police] Łucznictwo
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 28, 2012, 22:44:49 »
Widzę ktoś mi tu w myślach czyta też bym się chętnie w tym sprawdził od jakiegoś czasu przeglądam co jakiś czas aukcje żeby zakupić sprzęt ale pozostaje właśnie kwestia tego czy się spodoba :)

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Łucznictwo
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 29, 2012, 10:04:05 »
Wciągjący sport naprawdę. W Trzebieży były łuki i profesjonalne. Naciągi od 20 do 50 kg. Nie wiem jak teraz to wygląda. Warto sprawdzić. Pozdrawiam zapaleńców :) Szkoda inwestowac, bo to drogie zabawki, jeśli jest sekcja łucznicza, to nie będzie problemu. Wiecie, że z Trzebieży pochodzi Pani Jadwiga Szoszler Wilejto? Wicemistrzyni świata, olimpijka i swego czasu prezes Polskiego związku łuczniczego? :) Taka ciekawostka.
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Police] Łucznictwo
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 29, 2012, 15:48:34 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Wiecie, że z Trzebieży pochodzi Pani Jadwiga Szoszler Wilejto? Wicemistrzyni świata, olimpijka i swego czasu prezes Polskiego związku łuczniczego? :) Taka ciekawostka.

TrzebieżCITY, zgadza się.
Tu na zdjęciu-na dole z prawej. U góry z prawej Czesław Towpycha, długoletni zawodnik, trener i prezes trzebieskiego klubu łuczniczego.



A tu  trzebieski "Robin Hood" - Dionizy Michaczyk, założyciel klubu.



I jego drużyna.



Z historii klubu

Jednym z czołowych piłkarzy klubu był Dionizy Michalczyk, który po poważnej kontuzji nogi musiał zrezygnować z kariery piłkarskiej. Nowatorskim pomysłem kontynuowania sportu z jego strony było zajęcie się łucznictwem. Własnoręcznie ze słomy plótł zgodnie z wymogami słomiankę na której wymalował tarczę. Sam również wykonywał strzały do łuku używając min. pociski karabinowe na groty i pióra kogucie na sterowniki do strzał. Przez kolegów został ochrzczony " Robin Hoodem". Plonem jego wytrwałej pracy i treningu było zajęcie II miejsca w zawodach łuczniczych w Szczecinie na Wojewódzkiej Spartakiadzie. Taki sam sukces osiągnął na zimowej Spartakiadzie w Przemyślu. W ten sposób rozpoczęło się zawiązanie sekcji łuczniczej, która wkrótce liczyła ponad 40 członków.W 1956 r. na Mistrzostwach Polski weszło aż 3 członków sekcji z LZS "Rybak" do reprezentacji .W tym czasie była to jedyna sekcja łucznicza w całym województwie. Założycielem i trenerem sekcji był Dionizy Michalczyk.   Już w 1956 roku w składzie : Jarząbek, Towpycha i Szerszeń wywalczyli drużynowo mistrzostwo Polski Juniorów, a w 1958 roku wicemistrzostwo. W kadrze narodowej strzelali: Dionizy Michalczyk, Antoni Dobosz, Marian Jarząbek oraz juniorki: Teresa Woźniak, Danuta Peplak, które też były członkiniami kadry narodowej. Po wybudowaniu strzelnicy odbywały się liczne zawody nawet ogólnopolskie w których prym wiedli lokalni zawodnicy.
 


Cytat: "TrzebieżCITY"
Naciągi od 20 do 50 kg
Ja, jak dobrze pamiętam, miałem 16-20kg (pierwszy drewniany). A 50 kg, to nie mam pojęcia kto by miał taki naciąg.
<*)))))>{

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
[Police] Łucznictwo
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 29, 2012, 19:42:19 »
Pan Towpycha swego czasu też prowadził sekcje łuczniczą. Stare dobre czasy. 50 kg to chyba przesadziłeś, z tego co pamiętam max był 25 albo 30 kg, ale mogę się mylić, 20 lat już mineło od tamtego czasu :) ja zaczynałem od bodajże 8kg.

Nil

  • Gość
[Police] Łucznictwo
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 29, 2012, 19:47:10 »
Jeśli jest ktoś zainteresowany to proponuję spotkanie. W Trzebieży nie ma już sekcji łuczniczej, ale miłośników tego sportu można spotkać . Posiadam łuk bloczkowy i jeżeli jest ktoś zainteresowany to jak najbardziej służę pomocą.
Odradzam sprzętu za kwotę 200zł.

Krystyna AAA

  • Gość
[Police] Łucznictwo
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 29, 2012, 19:52:29 »
Cytat: "ak"
Cytat: "TrzebieżCITY"
Wiecie, że z Trzebieży pochodzi Pani Jadwiga Szoszler Wilejto? Wicemistrzyni świata, olimpijka i swego czasu prezes Polskiego związku łuczniczego? :) Taka ciekawostka.

TrzebieżCITY, zgadza się.
Tu na zdjęciu-na dole z prawej. U góry z prawej Czesław Towpycha, długoletni zawodnik, trener i prezes trzebieskiego klubu łuczniczego.

Obrazek

A tu  trzebieski "Robin Hood" - Dionizy Michaczyk, założyciel klubu.

Obrazek

I jego drużyna.
witam, Danuta Peplak to moja mama,trenowala w Trzebierzy łucznictwo

Obrazek

Z historii klubu

Jednym z czołowych piłkarzy klubu był Dionizy Michalczyk, który po poważnej kontuzji nogi musiał zrezygnować z kariery piłkarskiej. Nowatorskim pomysłem kontynuowania sportu z jego strony było zajęcie się łucznictwem. Własnoręcznie ze słomy plótł zgodnie z wymogami słomiankę na której wymalował tarczę. Sam również wykonywał strzały do łuku używając min. pociski karabinowe na groty i pióra kogucie na sterowniki do strzał. Przez kolegów został ochrzczony " Robin Hoodem". Plonem jego wytrwałej pracy i treningu było zajęcie II miejsca w zawodach łuczniczych w Szczecinie na Wojewódzkiej Spartakiadzie. Taki sam sukces osiągnął na zimowej Spartakiadzie w Przemyślu. W ten sposób rozpoczęło się zawiązanie sekcji łuczniczej, która wkrótce liczyła ponad 40 członków.W 1956 r. na Mistrzostwach Polski weszło aż 3 członków sekcji z LZS "Rybak" do reprezentacji .W tym czasie była to jedyna sekcja łucznicza w całym województwie. Założycielem i trenerem sekcji był Dionizy Michalczyk.   Już w 1956 roku w składzie : Jarząbek, Towpycha i Szerszeń wywalczyli drużynowo mistrzostwo Polski Juniorów, a w 1958 roku wicemistrzostwo. W kadrze narodowej strzelali: Dionizy Michalczyk, Antoni Dobosz, Marian Jarząbek oraz juniorki: Teresa Woźniak, Danuta Peplak, które też były członkiniami kadry narodowej. Po wybudowaniu strzelnicy odbywały się liczne zawody nawet ogólnopolskie w których prym wiedli lokalni zawodnicy.
 


Cytat: "TrzebieżCITY"
Naciągi od 20 do 50 kg
Ja, jak dobrze pamiętam, miałem 16-20kg (pierwszy drewniany). A 50 kg, to nie mam pojęcia kto by miał taki naciąg.

Krystyna AAA

  • Gość
[Police] Łucznictwo
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 29, 2012, 19:56:39 »
witam, Danuta Peplak to byla moja mama,trenowala w Yrzebiezy łucznictwo,mysle ze mam po niej oko ale niestety nie mialam przyjemnosci sprobowac tego pieknego sportu

Nil

  • Gość
[Police] Łucznictwo
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 29, 2012, 19:59:40 »
Widzę, że chętni się zbierają. Może zrobimy spotkanko w przyszły weekend?

Krystyna AAA

  • Gość
[Police] Łucznictwo
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 29, 2012, 20:02:11 »
a jest szansa na utworzenie takiego klubu na nowo?

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Police] Łucznictwo
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 29, 2012, 20:02:31 »
Cytat: "Krystyna AAA"
Danuta Peplak
To nie ona na zdjęciu powyżej?
<*)))))>{

Krystyna AAA

  • Gość
[Police] Łucznictwo
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 29, 2012, 20:06:37 »
raczej jej nie ma na zdjeciach tu,ale mam wiele zdjec jej z łukiem i z zawodow i cala szafke dyplomow, trenowala z pania Wozniak,razem zaczynaly