Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Wyłudzanie hasła Allegro  (Przeczytany 4863 razy)

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
Wyłudzanie hasła Allegro
« dnia: Listopada 27, 2012, 17:42:24 »
Ostatnio otrzymałem taki dziwny list, ze znanego adresu powiadomienia@allegro.pl <powiadomienia@allegro.pl>:
Cytuj (zaznaczone)
Drogi Użytkowniku!
Najprawdopodobniej ktoś chciał włamać się na Twoje konto w serwisie allegro.pl
Aby do tego nie dopuścić tymczasowo zablokowaliśmy Twoje konto.
Należy udać się pod Adres http://www.ssl-allegro.....
Aby w pełni bezpiecznie odzyskać swoje konto
Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronie.
Z Poważaniem Grupa Allegro

Okazuje się, że strona jest już "na czarnej liście" niebezpiecznych stron - sam nie próbowałem na nią wchodzić, bo z kontem allegro jest wszystko ok, ale z tego co doczytałem to jest to albo próba wyłudzenia hasła, albo próba zainfekowania czymś komputera. Albo to i to. Dla bezpieczeństwa pełnego linku do strony nie podaję. Ostrzegam wszystkich, bo oficjalnej wiadomości ostrzegającej od Allegro na razie nie widać, co w sumie po prawie dobie po rozesłaniu przez kogoś takich wiadomości jest niezłym zaniedbaniem.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Wyłudzanie hasła Allegro
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 27, 2012, 18:42:24 »
Na kilometr śmierdzi kantem. Nikt nie stosuje myślnika w okolicach SSL.
Nie wypisuj głupot na Allegro. Widać jest wielu takich jak ty, którzy zamiast zadziałać płaczą, że się źle dzieje. Skąd Allegro ma o takim czymś wiedzieć jak nie od użytkowników? Dostałeś taki mail to sam powinieneś ich poinformować.

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
Wyłudzanie hasła Allegro
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 27, 2012, 19:08:45 »
Nie opisałem Ci tutaj całości czynności z dzisiejszego dnia, ale jedynie ostrzeżenie przed czymś takim. Myślnik czy nie myślnik dla większości użytkowników allegro raczej nie stanowi żadnej informacji. W szczegółach dlaczego czepiam się Allegro - w cytowanej treści tego nie widać, ale mail był również "do wiadomości" dla adresu powiadomienia@allegro.pl. Więc domyślam się, że go również jednocześnie otrzymali. Co oczywiście wydało mi się podejrzane, bo zazwyczaj nikt raczej nie wysyła maila jednocześnie do siebie. Mimo to ta pułapka jest ze wszelkich dotychczasowych podobnych najbardziej prawdopodobna "do zaliczenia". Poza tym ja od siebie również do Allegro napisałem w tej sprawie, co zamierzają z tym zrobić i dlaczego jeszcze nie ma jakiejkolwiek reakcji, ale... cisza do tej pory.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Wyłudzanie hasła Allegro
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 27, 2012, 21:03:33 »
...."Znajdujący się w wiadomości odsyłacz prowadzi do strony, której odwiedzenie może doprowadzić do infekcji komputera koniem trojańskim"....
http://media2.pl/internet/98262-Uwaga-Nowa-fala-niebezpiecznego-spamu-atakuje-uzytkownikow-Allegro.pl.html
 :safe:

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Wyłudzanie hasła Allegro
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 28, 2012, 20:10:51 »
Dostałam w poniedziałek na maila to samo co gumnastic. Allegro nadal działa bez zarzutu....

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Wyłudzanie hasła Allegro
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 29, 2012, 10:28:22 »
To jest dokładnie to samo co zamieściła kanioma :)