Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Kościół przy ulicy Przybora  (Przeczytany 25989 razy)

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #45 dnia: Października 30, 2012, 23:14:41 »
jezat, komu Biedronka płaci podatki? jakieś dowody?
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

jezat

  • Gość
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #46 dnia: Października 31, 2012, 12:32:54 »
Cytat: "kaskada"
jezat, komu Biedronka płaci podatki? jakieś dowody?
Np.podatek VAT od sprzedawanych towarów,podatek CIT,podatek od nieruchomości.To samo dotyczy stacji benzynowych a nie dotyczy instytucji zarządzanej przez Watykan zwanej kościołem katolickim.

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #47 dnia: Października 31, 2012, 13:07:02 »
A ja myślałem, że podatek VAT za towary i usługi płacimy my-konsumenci a takie firmy jak Biedronka po prostu odproawdzaja VAT zawarty w cenie (zapłacony przez nas) do kasy państwowej.

jezat

  • Gość
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #48 dnia: Października 31, 2012, 13:37:49 »
Cytat: "jojo"
A ja myślałem, że podatek VAT za towary i usługi płacimy my-konsumenci a takie firmy jak Biedronka po prostu odproawdzaja VAT zawarty w cenie (zapłacony przez nas) do kasy państwowej.

Biedronka sprzedając zakupione przez siebie towary nalicza VAT od ceny zakupu.Przy kasie klient płaci VAT naliczany na wszystkich etapach obrotu gospodarczego w tym również VAT za ostatni ,czyli doliczony do ceny zakupu.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #49 dnia: Października 31, 2012, 14:55:57 »
Cytat: "jojo"
A ja myślałem, że podatek VAT za towary i usługi płacimy my-konsumenci

I masz rację. Faktyczny ciężar ostatecznego podatku VAT spoczywa na nabywcy końcowym, czyli konsumencie.

Cytat: "jezat"
Biedronka sprzedając zakupione przez siebie towary nalicza VAT od ceny zakupu.

Ne, nie…! VAT towaru sprzedawanego naliczany jest od ceny sprzedaży a nie od ceny zakupu. Czyli od ceny netto zakupu + marża.

Cytat: "jojo"
takie firmy jak Biedronka po prostu odproawdzaja VAT zawarty w cenie  

Też nie tak! Takie firmy odprowadzają jedynie różnicę VAT-u jaka wynika pomiędzy VAT-em od ceny zakupu a VAT-em od ceny sprzedaży, pomniejszoną o VAT zawarty w kosztach uzyskania przychodu. Czyli jak kupią coś za 123 zł gdzie VAT wynosi 23 zł a sprzedadzą za 150 zł gdzie VAT wynosi 28,05 zł, to taka Biedronka odprowadza jedynie różnicę tego VAT-u czyli 5,05 zł pomniejszoną oczywiście o VAT z kosztów (np. energii, wody, ścieków, ogrzewania, remontów, zakupu sprzętu, serwisu itd. itp…)

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #50 dnia: Października 31, 2012, 21:15:38 »
jezat, nie odpowiedziałeś na pytanie a pleciesz bzdury ile wlezie. Nie interesuje mnie twoja postawowa znajomość paragonu kasowego, to dzieci z podstawówki potrafią.
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

jezat

  • Gość
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #51 dnia: Października 31, 2012, 21:31:40 »
Cytat: "kaskada"
jezat, nie odpowiedziałeś na pytanie a pleciesz bzdury ile wlezie. Nie interesuje mnie twoja postawowa znajomość paragonu kasowego, to dzieci z podstawówki potrafią.

Dowody na płacone przez Biedronki i stacje benzynowe podatki znajdziesz w odpowiednich urzędach skarbowych,ale mimo wszystko cieszy ,że twoje dzieci z podstawówki wiedzą więcej od ciebie.

Offline Konrad

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #52 dnia: Października 31, 2012, 22:17:18 »
Cytat: "jojo"
Konrad. Idąc w tym kierunku dalej: kierowcy samochodów niech zażądają żeby uczniowie i studenci płacili 100% za przejazdy autobusami. Może kierowcy prywatnych aut nie chcą ze swoich podatków współfinansować uczniów i studentów.
A jak pasażerom ciasno w 107 to niech się zrzucą na autobus. Ten tok myślenia oczywiście jest błędny ale ty go stosujesz.
Takich przykładów możemy mnożyć całe mnóstwo wobec: związków głuchoniemych, budowy warsztatów dla upośledzonych umysłowo, towarzystw opieki nad zwierzętami itd. itp. Te organizacje też nie płacą podatków a gmina albo powiat przyznaje im działki budowlane, pomieszczenia, dofinansowuje.

Fatalne porównania. Nie można przyrównywać związków wyznaniowych i kaprysów Watykanu do misji Rzeczpospolitej Polskiej - Państwa świeckiego! Z podatków utrzymuje się drogi, oświatę, szpitale, mundurowych itp. Jeśli Kościół Katolicki ma jakieś swoje wytyczne, to niech się samofinansuje. W czym problem? Szkoda na ten przykład gadać o Warszewie i ziemi pod kościół dla brata krzystka...
jojo, proponujesz pełną prywatyzację usług... polityka JKM jest ciekawa, skrajny liberalizm jednak jest niebezpieczny. Polska jest państwem socjalnym, ale świeckim!
pozdrowienia

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #53 dnia: Października 31, 2012, 22:50:26 »
jezat, od Ciebie są mądrzejsze nie ode mnie. Tak samo wiedzą, że Biedronka nie płaci w Polsce podatków tak jak Carrefour, Tesco czy Real. Stąd pytanie na które dalej nie udzieliłeś odpowiedzi tylko się ślizgasz.
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

jezat

  • Gość
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #54 dnia: Listopada 01, 2012, 10:31:51 »
Cytat: "kaskada"
jezat, od Ciebie są mądrzejsze nie ode mnie. Tak samo wiedzą, że Biedronka nie płaci w Polsce podatków tak jak Carrefour, Tesco czy Real. Stąd pytanie na które dalej nie udzieliłeś odpowiedzi tylko się ślizgasz.

Szkoda ,ze twoje dzieci nie wskazały ci zródła informacji.Wg mojego zródła zwanego przez pisowskich kamerdynerów "wiem ale nie powiem" w 2011 roku wymienione przez Ciebie firmy zapłaciły w Polsce ponad 4 mld złotych podatków.A ile wg twoich zródeł zapłaciła firma pn Kościół Katolicki w Polsce?

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #55 dnia: Listopada 01, 2012, 17:21:58 »
Cytat: "jezat"
firma pn Kościół Katolicki w Polsce


Kościół i związek wyznaniowy nie jest firmą (czyli nazwą przedsiębiorstwa) w myśl prawa gospodarczego.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #56 dnia: Listopada 01, 2012, 19:10:14 »
jezat, nie błaźnij się tylko odpowiedz na pytanie, albo zamilcz...
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

jezat

  • Gość
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #57 dnia: Listopada 02, 2012, 18:30:27 »
Cytat: "jezat"
firma pn Kościół Katolicki w Polsce


Cytuj (zaznaczone)
Kościół i związek wyznaniowy nie jest firmą (czyli nazwą przedsiębiorstwa) w myśl prawa gospodarczego.

Może dla Ciebie nie,ale dla co najmniej kilku milionów Polaków u których nie występuje prymat wiary nad rozumem, tak.Traktują KK jak firmę handlującą złudzeniami, nie płacącą podatków,nieustannie wyciągajacą delikatne rączki po pieniądze z kasy państwa czyli  okradającą państwo.
A propos złudzeń.Byłem niedawno na mszy pogrzebowej w roli biernego obserwatora.Zapamiętałem jedną charakterystyczną wypowiedz,która padła z ust prowadzącego ceremonię funkcjonariusza Watykanu.Powiedział tak "kto pożywa ciało moje i pije krew moją dostąpi żywota wiecznego".To podobno słowa Jezusa z ostatniej wieczerzy.Moje pytanie brzmi:czy parafianie którzy co niedziela pożywają ciało Jego a nie piją Jego krwi dostąpią żywota wiecznego?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #58 dnia: Listopada 02, 2012, 18:51:23 »
Cytat: "jezat"
.Powiedział tak "kto pożywa ciało moje i pije krew moją dostąpi żywota wiecznego".To podobno słowa Jezusa z ostatniej wieczerzy


Zapamiętałeś, jednak niedokładnie. Dlatego lepiej nie cytuj.

Cytat: "jezat"
.To podobno słowa Jezusa z ostatniej wieczerzy.Moje pytanie brzmi:czy parafianie którzy co niedziela pożywają ciało Jego a nie piją Jego krwi dostąpią żywota wiecznego?


Nie podobno, tylko na pewno. Skoro jesteś rozumnym, świadomym realistą, to i tak nie zrozumiesz odpowiedzi na Twoje zaczepne i złośliwe pytanie. A czy dostąpią? To Cię zmartwię, tak, dostąpią.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #59 dnia: Listopada 02, 2012, 21:36:06 »
Admin  Te ostatnie wypowiedzi co maja wspólnego z Budowa kościoła przy ul. Przybora.???
Myślę ze to nie ten post do utarczek religijnych,albo te forum zatraca dawny charakter i staje się wielkim bełkotem mieszaniny tematów!!!
Pozdrawiam
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.