Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Kościół przy ulicy Przybora  (Przeczytany 25919 razy)

jezat

  • Gość
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #30 dnia: Października 25, 2012, 17:13:44 »
Cytat: "jojo"
Nasze miasto się rozwija i nieodłącznym elementem tego rozwoju (demograficznego i finansowego) jest powstawanie wielu inicjatyw. Oczywiście każdy patrzy na swoje podwórko i chętnie widziałby dotację z gminy czy powiatu na działalność (nie zawsze zarobkową) z którą jest związany. Jeżeli mówimy o trzecim kościele to pytań jest więcej: to po co nam druga hala sportowa (nie sala gimnastyczna) - ale hala? Ilu ludzi chodzi na mecze siatkówki co dwa tygodnie? Na pewno mniej niż na sumę niedzielną do kościoła. Inne przykłady? Proszę bardzo. MOK. Ilu ludzi nie związanych z kulturą przez nawet małe "k" korzysta z tego przybytku na co dzień? Wyłączając funkcję sali kinowej jako miejsca uroczystości czy spotkań nie związanych z kulturą będzie to naprawdę nie duża ilość osób. Na tym forum poruszano już wielokrotnie słuszność angażowania się gminy w budowę nowych bloków w miejscu hoteli, konieczność budowy żłobka, przeprawy Police-Święta. z którymi związane są naprawdę duże pieniądze.
Dlatego rozumiem wiele powyższych głosów pochodzących od osób nie związanych z Kościołem Katolickim ale żyjąc w większej społeczności godzimy się na to, że nasze podatki (nawet w formie darowizn lub promocyjnych sprzedaży gruntów miejskich) nie zawsze będą inwestowane w cele wg nas najważniejsze i takie działania nie będą budziły powszechnej akceptacji. Jak wielu jest policzan tak wiele gradacji inwestycji i potrzeb. Nigdy nie będzie tak, że wszyscy będą zadowoleni.

Zapomniałeś o jednej bardzo ważnej a właściwie najważniejszej informacji - kler buduje  państwo w państwie którego celem nie jest pomyślność wiernych a tylko i wyłącznie biznes,zapisany o dziwo w obowiązkach wiernych,zmuszanych do dbania o pomyślność finansową kościoła.

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #31 dnia: Października 25, 2012, 19:33:17 »
Cytat: "jezat"
.Jeśli w kościele przy ul.Wyszyńskiego robi się tłok wystarczy zwiększyć liczbę mszy a nie kościołów.
_________________
Cytuj (zaznaczone)



Dokładnie,tak.Zgadzam się w 100 %.
Aten nieformalny parking na terenie kościoła,to lipa.Najpierw stało jedno auto,potem drugie i niebawem nie będzie jak przejść tamtędy.
Na razie nie ma podpisu......

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #32 dnia: Października 25, 2012, 19:52:22 »
Cytat: "Ciekawy"
Aten nieformalny parking na terenie kościoła,to lipa.Najpierw stało jedno auto,potem drugie i niebawem nie będzie jak przejść tamtędy.


Obecnie poszukiwane jest najlepsze wyjście z tej sytuacji, bo dawno przestało być to już fajne ;).

Co do większej ilości Mszy św. u św. Kazimierza to niestety obecnie niemożliwe przy obecnej ilości księży, poza tym nikt nie mówi o tłoku w kościele ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #33 dnia: Października 25, 2012, 20:46:00 »
Jezat – ja postrzegam mój Kościół nie przez pryzmat Radia Maryja, PiS-u czy innych organizacji czy stowarzyszeń i ludzi na ich czele robiących kariery. Kler o którym piszesz to dla mnie wielu moich kolegów z podwórka, którzy zostali księżmi. Ludzie których znam, powołani spośród nas. Nie jakiś tam kardynał w Warszawie czy Biskup w Szczecinie. To są naprawdę fajni ludzie z którymi możesz pograć w piłkę, pośpiewać w zespole, porozmawiać na wszystkie tematy.
Żaden z tych chłopaków z Polic, którzy zostali z mojego pokolenia księżmi nie wstąpił do jakiejś organizacji przestępczej tylko podjął się naprawdę trudnego zadania. Ty widzisz biskupów jeżdżących samochodami w wiele miejsc. Ja widzę młodych chłopaków, którzy na pogrzebach dzieci muszą zrozpaczonym rodzicom tłumaczyć dlaczego tak jest, którzy późną nocą udzielają ostatniego namaszczenia w szpitalu ojcom, którzy zostawiają zgromadzoną wokół łóżka chorego całą rodzinę. Chłopaki, którzy idąc ulicą są wyzywani tylko za to, że mają koloratkę. Nie jest to łatwa droga. Dla ciebie to kler, dla mnie wspaniali ludzie. Więc wątpię, żeby ich celem był biznes.
Przyjdź do Kościoła św. Kazimierza zobacz jak ten kościół żyje. Tu naprawdę nie ma polityki a jest miejsce dla każdego. Jeżeli chcę przyjść do kościoła, żeby było w nim ciepło zimą to oczywiste jest, że parafianie muszą te koszty ponosić. Jeżeli jest inicjatywa Ks. Dziekana, żeby zakupić organy to jestem też za. Przecież On nie dla siebie je kupuje. Za rok, dwa zostanie przeniesiony do innej parafii i tam też będzie działał. A to co tu zostanie zrobione tu zostanie.
Podobnie jest z ewentualnym trzecim kościołem. Czy biskup ten kościół planuje dla siebie, sklep tu otworzy czy będzie prowadził działalność komercyjną? Przecież liczba parafian się nie zwiększy w związku z powstaniem kościoła a koszty utrzymania w związku z większą ilością świątyń wzrosną. Więc gdzie tu widzisz biznes?

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #34 dnia: Października 25, 2012, 20:57:36 »
Cytat: "Kuba"
Co do większej ilości Mszy św. u św. Kazimierza to niestety obecnie niemożliwe przy obecnej ilości księży,


To niech sobie ich tam więcej 'zatrudni' KTOŚ, a nie budować KOLEJNY kościół.

Mi osobiście nie podoba się to, że nie ma żłobka, do przedszkola nie każde dziecko się dostało, bo chyba dla każdego ważne jest, by te dzieci w przyszłości nas utrzymały.
Dla nich EDUKACJA, ZDROWE JEDZENIE to najważniejsze rzeczy w okresie malucha, a nie kościół, sorrrrryyyyy - ktoś znowu w łapę dostał.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #35 dnia: Października 25, 2012, 21:55:13 »
błędem było otworzenie terenu przez poprzedniego proboszcza, mam nadzieję że obecny zamknie teren i wtedy zniknie problem pętających się po terenie jak i parkujących bezprawnie. Swoją drogą czas im wystawić rachunki.
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #36 dnia: Października 26, 2012, 10:17:16 »
rbk ty naprawdę tak myślisz czy lubisz prowokować? Wejdź na stronę parafii i zobacz układ niedzielnych mszy: 7.00, 8.00, 9.30, 10.45, 12.00, 13.30, 15.15, 17.00 (Gorzkie żale w Wielkim Poście), 18.00, 19.30. Wszystko i tak jest ściśnięte bo choćby po mszy o 10.45 jedni nie zdążą wyjść z zakończonej mszy a następni wchodzą na kolejną. A gdzie czas na zadumę? Kontemplację po mszy? Kolejne msze to konieczność większej ilości organistów, ministrantów, kościelnych bo ci którzy są ledwo wyrabiają. Piszesz o "zatrudnieniu" kolejnych księży - czy ty wogóle orientujesz się w tym temacie czy znowu prowokujesz?Gdzie ty chłopie widzisz możliwość kolejnych mszy? Jest wolna godzina 16.00 ale doświadczenia lat poprzednich pokazują, że wierni o tej porze preferują spacery, spotkania rodzinne i planują msze przed lub po tej godzinie. Może msza o 5.00 dla grzybiarzy i o 22.30 dla wracających z II zmiany z zakładów? Proszę cię przed pisaniem takich rzeczy o sprawdzenie u źródła co w dobie internetu naprawdę zajmuje chwilkę.

Offline maluszkowa

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 199
    • Zobacz profil
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #37 dnia: Października 26, 2012, 11:59:48 »
to prawda tłumów nie ma :D Jeżeli chcesz zaparkować przyjeżdżaj wcześniej tak jak do Galerii Handlowej. Myślę, że Kościół nie liczy kosztów związanych z taką inwestycją bo jest ona "finansowana". Może lepiej byłoby dodać 1-2 msze i zatrudnić jeszcze jakiegoś księciunia...

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #38 dnia: Października 26, 2012, 12:08:42 »
Cytat: "maluszkowa"
Myślę, że Kościół nie liczy kosztów związanych z taką inwestycją bo jest ona "finansowana".


O jaką inwestycję chodzi?

Cytat: "maluszkowa"
Może lepiej byłoby dodać 1-2 msze i zatrudnić jeszcze jakiegoś księciunia...


Tak się nie da, bo akurat coraz trudniej jest obsadzić wszystkie parafie odpowiednią ilością księży. Co więcej teraz coraz częściej nawet księża emeryci proszeni są o pomoc w różnych parafiach. Także obecny niedzielny program Mszy św. jest w parafii św. Kazimierza praktycznie maksymalnie napięty (ksiądz może w ciągu jednego dnia odprawić jedną Mszę św., w wyjątkowych sytuacjach - np. niespodziewany pogrzeb lub ze względu na potrzeby duszpasterskie - mogą być 2, a za specjalnym zezwoleniem biskupa można odprawić trzecią).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

jezat

  • Gość
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #39 dnia: Października 26, 2012, 16:02:22 »
Cytat: "maluszkowa"
Może lepiej byłoby dodać 1-2 msze i zatrudnić jeszcze jakiegoś księciunia...


Cytat: "Kuba"
Tak się nie da, bo akurat coraz trudniej jest obsadzić wszystkie parafie odpowiednią ilością księży.

Kuba cieszę się,że potwierdzasz spadek liczby funkcjonariuszy Watykanu.Będzie w przyszłości mniej wydatków  państwa  związanych z ich utrzymaniem.
Cytat: "Kuba"
Co więcej teraz coraz częściej nawet księża emeryci proszeni są o pomoc w różnych parafiach.

Masz na myśli tych ,którzy odchodzą na emeryturę w wieku 75 lat czy młodszych?
Cytat: "Kuba"
Także obecny niedzielny program Mszy św. jest w parafii św. Kazimierza praktycznie maksymalnie napięty (ksiądz może w ciągu jednego dnia odprawić jedną Mszę św., w wyjątkowych sytuacjach - np. niespodziewany pogrzeb lub ze względu na potrzeby duszpasterskie - mogą być 2, a za specjalnym zezwoleniem biskupa można odprawić trzecią).

Kuba, nie ma czegoś takiego jak niespodziewane pogrzeby.Mogą być niespodziewane zejscia.Pogrzeby są ceremonią doskonale planowaną i przygotowywaną.Zakłady pogrzebowe potrafią to robić na wysokim poziomie.Osobiście nie słyszałem o pochówku w dniu śmierci ale gdyby "taki rekord" się trafił to na pewno nie zdezorganizuje niedzielnego programu mszy.

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #40 dnia: Października 30, 2012, 16:10:14 »
Najciekawsze jest to, że gdyby mowa była o 20 Biedronce w Policach, 30 stacji benzynowej albo którymś tam z kolei pubie, to by takiego obużenia co niektórych osób nie było.

A tak na marginesie, komu czy też na jakie cele prawo przewiduje możliwośc przekazania gruntu?

jezat

  • Gość
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #41 dnia: Października 30, 2012, 16:45:24 »
Cytat: "Borisz"
Najciekawsze jest to, że gdyby mowa była o 20 Biedronce w Policach, 30 stacji benzynowej albo którymś tam z kolei pubie, to by takiego obużenia co niektórych osób nie było.

Szkoda,że nie widzisz różnicy między w/w organizmami gospodarczymi a kościołem katolickim.Jest ona zasadnicza - Biedronki i stacje benzynowe płacą podatki

Offline Konrad

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #42 dnia: Października 30, 2012, 17:42:10 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
W Policach jest dużo ludzi wierzących, dla których kościół to sprawa bardzo ważna i trzeba to szanować równie mocno, co oczekiwania, że będzie więcej miejsc w żłobkach.

Niech no w końcu wprowadzą podatek na model niemiecki. Zobaczymy jakie są fakty. Czcze gadanie politykierów. 'dużo'
pozdrowienia

Offline Konrad

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #43 dnia: Października 30, 2012, 17:47:14 »
Cytat: "jojo"
A gdzie czas na zadumę? Kontemplację po mszy? Kolejne msze to konieczność większej ilości organistów, ministrantów, kościelnych bo ci którzy są ledwo wyrabiają. Piszesz o "zatrudnieniu" kolejnych księży - czy ty wogóle orientujesz się w tym temacie czy znowu prowokujesz?Gdzie ty chłopie widzisz możliwość kolejnych mszy?

Niech wierzący-praktykujący zrobią ściepę, wykupią grunty, własnymi siłami zbudują nowy przybytek i gitara, skoro jest tak ciasno i nie do wytrzymania.
pozdrowienia

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Police] Kościół przy ulicy Przybora
« Odpowiedź #44 dnia: Października 30, 2012, 20:29:05 »
Konrad. Idąc w tym kierunku dalej: kierowcy samochodów niech zażądają żeby uczniowie i studenci płacili 100% za przejazdy autobusami. Może kierowcy prywatnych aut nie chcą ze swoich podatków współfinansować uczniów i studentów.
A jak pasażerom ciasno w 107 to niech się zrzucą na autobus. Ten tok myślenia oczywiście jest błędny ale ty go stosujesz.
Takich przykładów możemy mnożyć całe mnóstwo wobec: związków głuchoniemych, budowy warsztatów dla upośledzonych umysłowo, towarzystw opieki nad zwierzętami itd. itp. Te organizacje też nie płacą podatków a gmina albo powiat przyznaje im działki budowlane, pomieszczenia, dofinansowuje.