Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 365656 razy)

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #675 dnia: Października 02, 2015, 09:45:45 »
Konkret,krzysiu czy włodziu cuchną na odległość powiązaniami z Batorego.

Nie mam powiązań z naszymi włodarzami i nie głosowałem na nikogo z Gryfa. Na miejscu burmistrza chętniej bym widział pana Mirowskiego, ale vox populi vox dei. Jeżeli burmistrz jest taki zły to dlaczego nikt nie zrobi referendum w sprawie jego odwołania?

Gmina przejęła dobrze funkcjonujący system odbioru i zagospodarowania odpadów.

Dobry był na papierze w momencie przyjmowania tego systemu. Czas pokazał, że system kiepsko wytrzymuje konfrontację z rzeczywistością.

Nadal funkcjonuje system odbioru i zagospodarowania odpadów z ta tylko różnicą, że wzrosły drastycznie ceny. Po co? Utworzono wydział gospodarki odpadami który słono nas kosztuje.

Utworzenie wydziału gospodarki odpadami nie ma wpływu na koszty. Nie zatrudniono tam nikogo nowego, po prostu z istniejących wydziałów przeniesiono osoby do pracy w nowym dziale. Jedyny koszt w sumie to koszt wyrobienia nowej pieczątki.

Pan Ufniarz już o tym nie wspomniał, więc ja to zrobię: Koszty wzrosły między innymi przez Transnet. W praktyce wygląda to tak, że ile Transnet sobie zaśpiewa za śmieci tyle gmina Transnetowi da, bez względu na zasadność ich wysokości. Może pan Ufniarz podpowie nam jak to było z przetargiem który wygrał Transnet? O ile dobrze słyszałem to pan Pisański (wiceburmistrz), który zasiadał w radzie nadzorczej Transnetu był przewodniczącym komisji przetargowej która zdecydowała o tym, że Transnet wygrał. Możemy liczyć na naświetlenie sprawy?
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2015, 09:57:11 wysłana przez Konkret »

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #676 dnia: Października 02, 2015, 12:09:50 »
Koszty wzrosły między innymi przez Transnet. W praktyce wygląda to tak, że ile Transnet sobie zaśpiewa za śmieci tyle gmina Transnetowi da, bez względu na zasadność ich wysokości. Może pan Ufniarz podpowie nam jak to było z przetargiem który wygrał Transnet? O ile dobrze słyszałem to pan Pisański (wiceburmistrz), który zasiadał w radzie nadzorczej Transnetu był przewodniczącym komisji przetargowej która zdecydowała o tym, że Transnet wygrał. Możemy liczyć na naświetlenie sprawy?
Ciekawe co w umowie i aneksach do niej. Czytał ktokolwiek z Was tę umowę?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #677 dnia: Października 02, 2015, 12:20:43 »
Nadal funkcjonuje system odbioru i zagospodarowania odpadów z ta tylko różnicą, że wzrosły drastycznie ceny. Po co? Utworzono wydział gospodarki odpadami który słono nas kosztuje.

Utworzenie wydziału gospodarki odpadami nie ma wpływu na koszty. Nie zatrudniono tam nikogo nowego, po prostu z istniejących wydziałów przeniesiono osoby do pracy w nowym dziale. Jedyny koszt w sumie to koszt wyrobienia nowej pieczątki.
Albo masz kiepską pamięć, albo zwyczajnie kłamiesz. Przeniesiony był naczelnik po linii PiS, chwilę wcześniej zatrudniony w wydziale ochrony środowiska. Do tego zatrudniony urzędnik po linii piłkarskiej. Później doszły kolejne osoby - obecnie jest 5.

Ale nawet gdyby w magistracie zatrudnienie nie zwiększyło się w ogóle, to pojawiłby się jeden nowy naczelnik - a to też są dodatkowe koszty.


Pan Ufniarz już o tym nie wspomniał, więc ja to zrobię: Koszty wzrosły między innymi przez Transnet. W praktyce wygląda to tak, że ile Transnet sobie zaśpiewa za śmieci tyle gmina Transnetowi da, bez względu na zasadność ich wysokości. Może pan Ufniarz podpowie nam jak to było z przetargiem który wygrał Transnet? O ile dobrze słyszałem to pan Pisański (wiceburmistrz), który zasiadał w radzie nadzorczej Transnetu był przewodniczącym komisji przetargowej która zdecydowała o tym, że Transnet wygrał. Możemy liczyć na naświetlenie sprawy?
Watpię :)
OIDP Transnet był jedyny, nikt się więcej nie zgłosił. To jest mniej więcej taki przypadek jak SPPK, naturalny półmonopol. Naturalne monopole to ZWiK czy PEC. Samo ich istnienie nie jest problemem, problemem jest to, że przerodziły się w żerowiska dla rządzącej sitwy. A płacą za to pozostali mieszkańcy.

Koszty wzrosły między innymi przez Transnet. W praktyce wygląda to tak, że ile Transnet sobie zaśpiewa za śmieci tyle gmina Transnetowi da, bez względu na zasadność ich wysokości. Może pan Ufniarz podpowie nam jak to było z przetargiem który wygrał Transnet? O ile dobrze słyszałem to pan Pisański (wiceburmistrz), który zasiadał w radzie nadzorczej Transnetu był przewodniczącym komisji przetargowej która zdecydowała o tym, że Transnet wygrał. Możemy liczyć na naświetlenie sprawy?
Ciekawe co w umowie i aneksach do niej. Czytał ktokolwiek z Was tę umowę?
Ja nie. Za to czytałem to: http://bip.police.pl/contents/content/399/7961

Z tego dokumentu wynika, że w 2014 r. zabrakło 23300 zł do zbilansowania systemu. Wypada po 69 gr na osobę (według liczby z deklaracji, czyli 33932). Rocznie. Czyli niecałe 6 gr na osobę miesięcznie.
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2015, 12:32:51 wysłana przez Wykidajło »
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #678 dnia: Października 02, 2015, 13:50:38 »
Albo masz kiepską pamięć, albo zwyczajnie kłamiesz. Przeniesiony był naczelnik po linii PiS, chwilę wcześniej zatrudniony w wydziale ochrony środowiska. Do tego zatrudniony urzędnik po linii piłkarskiej. Później doszły kolejne osoby - obecnie jest 5.

Ale nawet gdyby w magistracie zatrudnienie nie zwiększyło się w ogóle, to pojawiłby się jeden nowy naczelnik - a to też są dodatkowe koszty.

Faktycznie był tam, jeszcze przed wyborami samorządowymi, jakiś naczelnik z PISu, ale został zwolniony. Zastąpiła go nowa naczelnik, A. Zielińska, całkowicie bezpartyjna, nie związana ani z PO, ani z PIS ani z Gryfem (i nie, to nie jest żona tego Zielińskiego ze Związków Zawodowych w ZCHP). Idealny przykład, że wiedza i umiejętności czasami wygrywają z politycznymi plecami.


OIDP Transnet był jedyny, nikt się więcej nie zgłosił.
Zainteresowane były przynajmniej 3 firmy, w tym Remondis. Firmy wycofały swoje zgłoszenia, bo po składzie komisji przetargowej już wiadomo było kto wygra.

Z tego dokumentu wynika, że w 2014 r. zabrakło 23300 zł do zbilansowania systemu. Wypada po 69 gr na osobę (według liczby z deklaracji, czyli 33932). Rocznie. Czyli niecałe 6 gr na osobę miesięcznie.

Mamy koniec 2015, a swoje wyliczenia opierasz na danych z 2014? Kiedy jeszcze była inna sytuacja i inna umowa z Transnetem? Serio?
 
Duży wałek z Transnetem polega na tym, że Transnet nie kontroluje kto dostarcza im odpady. Dobrym przykładem są przedsiębiorcy. Maja oni obowiązek podpisania osobnej umowy z Transnetem na wywóz śmieci generowanych przez przedsiębiorstwo. Problem w tym, że taki Kowalski, który ma przedsiębiorstwo może umowy nie podpisać i zawozić śmieci do Transnetu jako osoba fizyczna. W taki przypadku gmina płaci ogromne pieniądze, pomimo że opłata Kowalskiego jest taka sama jak wszystkich innych obywateli. Drugim problemem są mieszkańcy innych miejscowości, którzy oddają śmieci u nas podając się za mieszkańców gminy. I znowu nikt im w papiery nie zagląda, bo jest to bardzo dobra sytuacja dla Transnetu - wystawią zgodnie z umową - wyższe faktury.
 
Hmmm, to by tłumaczyło dlaczego ludzi niby ubywa a śmieci nie. Panie Grzegorzu Ufniarzu, czy jest szansa, na sprawdzenie tego?
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2015, 14:04:30 wysłana przez Konkret »

saga

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #679 dnia: Października 02, 2015, 20:41:20 »
Police zalewają śmieci nielegalnie zwożone do nas przez szemranych inwestorów wspieranych bezczynnością naszych urzędników. Podobno w gminie nie spina się budżet gospodarki odpadami... A radni z tzw. merytorycznej Komisji Infrastruktury Komunalnej, Rozwoju i Ekologii Rady Miejskiej  spotykają się na posiedzeniach komisji jedynie raz w miesiącu! Głównie po to, żeby zaopiniować projekty uchwał na kolejne sesje, przyjmują je jak leci. Szanowni radni, to żadna praca! Inne komisje naszej Rady Miejskiej podobnie się obijają. A my wszyscy każdemu radnemu gminnemu co miesiąc wypłacamy co najmniej tysiąc złotych (nieopodatkowane). To chyba wystarczy, żeby taki "społecznik" pochylał się nad problemami mieszkańców częściej niż raz w miesiącu? 

Offline krzyś

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #680 dnia: Października 02, 2015, 23:21:17 »

Witam. Kilka dni nie zaglądałem na forum (praca 12/24 ma swoje plusy i minusy)- nie każdy ma ciepły stołek za biurkiem choć nie narzekam bo nie jest źle- robię to co lubię.
Ktoś tu posądza mnie o znajomość z Włodziem i konkretem. W realu należę do osób konkretnych aż do bólu ale to za mało abym znał wszystkich innych konkretów. Ani Włodka ani Włodzimierza nie znam żadnego choć żyję na tym padole prawie 60 lat - w gminie ponad 4 lata.
Ale co do powiązania z urzędem gminy to prawda jakieś powiązanie mam. Niewielkie ale jednak. A mianowicie płacę podatek czy jak to się inaczej nazywa opłatę za psa.
Innych nie bo mieszkam w bloku.
Znam nawet trochę jedną księgową ale to nic takiego.

To było dla sprostowania.

Co do przyjmowanie odpadów  przywiezionych niby przez mieszkańców do tego punktu odbioru odpadów w PSZok w Trans Necie.
Nie podoba mi się że nikt tego nie ogarnia. Ja byłem tam w poniedziałek.
Każdy może przywieźć tyle ile chce za opłatę od nas. Ci z działalności mają płacić za oddanie ale nikt o to nie dopytuje. Pani otwiera bramę pilotem. Pytała o nazwisko i adres. Mogę podać to co chcę abym tylko podał adres jakiś z naszej gminy.
Nikt nie sprawdzał mnie z dowodu. Nikt nie waży tych odpadów przy oddaniu
A co by było gdybym przywiózł dużo gruzu wytworzonego z remontu w ramach działalności, opon, zużyte pralki, lodówki  ze sklepu. Przecież takie odpady przy mnie przywozili ludzie i nikt ich nie pytał czy to odpady na firmę czy od osoby prywatnej.
Dlaczego mamy płacić za osoby, które prowadzą działalność i nie są objęte opłatą a powinny same zawierać umowy i płacić osobno za swoje śmieci wytworzone z działalności na własne nazwisko a inaczej w ramach opłaty od mieszkańców wytworzone przez rodzinę w domu.
Nie mam pojęcia jak to rozwiązać.
Może jakiś monitoring? Zresztą nie z takimi problemami jak monitoring Polak sobie poradził :-)
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2015, 23:22:51 wysłana przez krzyś »

Offline zuzanna22

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #681 dnia: Października 04, 2015, 12:34:49 »
Zastąpiła go nowa naczelnik, A. Zielińska, całkowicie bezpartyjna, nie związana ani z PO, ani z PIS ani z Gryfem (i nie, to nie jest żona tego Zielińskiego ze Związków Zawodowych w ZCHP).
Nie musi być związana z partiami, wystarczy dobra znajomość z Pierwszą Kadrową i jej synkiem, pracownikiem wydziału śmieciowego. A co do profesjonalizmu i wiedzy o gospodarce odpadami, to nawet szkoda się wypowiadać, ponieważ pani naczelnik zajmowała się dotychczas .....egzekucją opłat. I pewnie w oparciu o tę wiedzę, postanowiono zmienić cały system, bo tak naprawdę nie chodzi o brak pieniędzy na odpady, tylko zabrakło 500 000 zł na urzędników. Gdyby nie pokusa obciążenia mieszkańców Polic dodatkową kwotą pół miliona złotych rocznie, nie byłoby potrzeby zmiany systemu opłat.
« Ostatnia zmiana: Października 04, 2015, 12:39:11 wysłana przez zuzanna22 »

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #682 dnia: Października 04, 2015, 22:24:23 »
szkoda się wypowiadać, ponieważ pani naczelnik zajmowała się dotychczas .....egzekucją opłat

No i co w związku z tym? Żeby zajmować się egzekucją trzeba dobrze znać przepisy prawa, byle przepychacza papieru do tego nikt nie dopuści, bo by się sprawy sądowe posypały.

Tak tak, masz rację, nie chodzi o brak pieniędzy na odpady, chodzi o 500 tysięcy na podwyżki dla urzędników. Brawo. Odkryłaś spiskową teorie dziejów. Leć z tym do mediów, będziesz sławna. Wróć jeszcze do nas, ale jak już trochę zmądrzejesz.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #683 dnia: Października 05, 2015, 11:11:28 »
szkoda się wypowiadać, ponieważ pani naczelnik zajmowała się dotychczas .....egzekucją opłat

No i co w związku z tym? Żeby zajmować się egzekucją trzeba dobrze znać przepisy prawa, byle przepychacza papieru do tego nikt nie dopuści, bo by się sprawy sądowe posypały.

Tak tak, masz rację, nie chodzi o brak pieniędzy na odpady, chodzi o 500 tysięcy na podwyżki dla urzędników. Brawo. Odkryłaś spiskową teorie dziejów. Leć z tym do mediów, będziesz sławna. Wróć jeszcze do nas, ale jak już trochę zmądrzejesz.

Jeszcze przed chwilą twierdziłeś(-aś?), że pani naczelnik to wybitny fachowiec od śmieci. Może uzgodnij ze sobą poglądy?
Poprzedni naczelnik rzeczywiście był z PiS, ale zwolniony został dopiero w tym roku, czyli grubo po wyborach. Drobny rozjazd faktów z propagandą. I cokolwiek o nim mówić, za jego rządów w wydziale kasa się praktycznie zgadzała - co pokazałem.

"Zainteresowane były przynajmniej 3 firmy, ale wycofały swoje zgłoszenia" - to też informacja od wybitnych fachowców z polickiego magistratu? Chcesz powiedzieć, że prywatne firmy wydały kasę na przygotowanie ofert, które potem wyrzuciły do kosza? Tak, ciemny lud to na pewno kupi.

"Kowalski, który ma przedsiębiorstwo może umowy nie podpisać i zawozić śmieci do Transnetu jako osoba fizyczna" - bo w Policach osoby fizyczne same wywożą śmieci, jak powszechnie wiadomo. Weź już skończ i wstydu oszczędź, sobie i pani naczelnik.

System nie wymaga zmian. Być może rzeczywiście potrzebne są podwyżki opłat (przypominam, że stawki za przyjmowanie śmieci w Leśnie Górnym ustala burmistrz, a Transnet na przykład wcale nie musi mieć sześcioosobowej rady nadzorczej wynagradzanej po królewsku), ale mieszanie przy tej okazji jest po to, żeby urzędnikom było wygodnie, a ludziom Gryfa - taniej.

Zmian wymaga wydział śmieciowy. Siedzi w nim obecnie 5 osób (w tym naczelnik), które całą energię skupiają na tym, aby sobie zorganizować pracę tak, żeby nie było trzeba pracować. Na przykład zakładają konta na Forum, żeby ciemnotę wciskać. Jest to dla mnie postępowanie zrozumiałe, ale to nie znaczy, że akceptowalne.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline zuzanna22

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #684 dnia: Października 05, 2015, 11:30:38 »
No i co w związku z tym? Żeby zajmować się egzekucją trzeba dobrze znać przepisy prawa, byle przepychacza papieru do tego nikt nie dopuści, bo by się sprawy sądowe posypały.

Nie bądź śmieszny. Ograniczenie wiedzy do "znajomości przepychania papieru", skutkuje tym że mamy mieć wyższe opłaty za śmieci i do tego liczone od metra sześciennego wody. Zamiast poszukiwać metod uszczelniania systemu opłat lub włączyć do niego np. nieruchomości na których prowadzona jest działalność gospodarcza, stosuje się najprostszą dla urzędników i burmistrza metodę, czyli szukanie pieniędzy w kieszeniach mieszkańców.
Tak tak, masz rację, nie chodzi o brak pieniędzy na odpady, chodzi o 500 tysięcy na podwyżki dla urzędników. Brawo. Odkryłaś spiskową teorie dziejów. Leć z tym do mediów, będziesz sławna. Wróć jeszcze do nas, ale jak już trochę zmądrzejesz.

Zanim zaczniesz obrażać innych, naucz się czytać ze zrozumieniem. Nie napisałam, że 500 tys. ma pójść na podwyżki na urzędników. Tyle kosztuje obsługa systemu przez urzędników. I właśnie te pieniądze powodują deficyt całej gospodarki odpadami. Skoro burmistrz utrzymuje innych urzędników, może równie dobrze finansować wydział śmieciowy, a nie szukać tych pieniędzy w naszych kieszeniach. Załapałeś, czy trochę za szybko tłumaczyłam ?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #685 dnia: Października 21, 2015, 13:34:07 »
No i już wiemy, o co walczyli nasi kochani radni: o obniżkę opłat dla siebie.
Nowy projekt, na najbliższą sesję - po 50 zł od gospodarstwa w zabudowie jednorodzinnej (1 lub 2 mieszkania lub mieszkanie i lokal użytkowy), po 40 zł od mieszkania w budynkach wielorodzinnych.
Chyba że ktoś zużywa mniej niż 4 m sześcienne wody miesięcznie (na mieszkanie), wtedy opłata za śmieci wyniesie 5 zł za metr wody.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #686 dnia: Października 21, 2015, 13:54:25 »
Nie wiadomo czy uchwalą?   ;D   Ale gdyby, to ja powinienem załapać się na 5 zł za metr wody, ponieważ ostatnio za kwartał wyszło mi chyba 11 metrów czyli mniej niż 4 metry na miesiąc... Pozostaje jednak problem w przypadku zużycia nieprzewidzianego, np awaria spłuczki w wc.... Mnie się to już zdarzyło. Poszło wtedy ze 3 metry wody w ciągu jednego dnia... Ciekawe czy takie awarie będzie trzeba im zgłaszać i jak będą traktowane???

saga

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #687 dnia: Października 21, 2015, 18:42:13 »
A ja mam nadzieję, że taka dyskryminacja się u wojewody nie obroni. Nie można dyskryminować mieszkańców ze względu na rodzaj zajmowanego lokalu.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #688 dnia: Października 21, 2015, 20:07:59 »
Nie wiadomo czy uchwalą?   ;D   Ale gdyby, to ja powinienem załapać się na 5 zł za metr wody, ponieważ ostatnio za kwartał wyszło mi chyba 11 metrów czyli mniej niż 4 metry na miesiąc... Pozostaje jednak problem w przypadku zużycia nieprzewidzianego, np awaria spłuczki w wc.... Mnie się to już zdarzyło. Poszło wtedy ze 3 metry wody w ciągu jednego dnia... Ciekawe czy takie awarie będzie trzeba im zgłaszać i jak będą traktowane???
Ja właśnie dziś dostałem fakturę za wodę, 26 metrów przez 2 miesiące, czyli 13 miesięcznie. Szczegół. Będę płacił 50 zamiast 36 zł, jakoś przeżyję.
Natomiast nie wierzę, że system im się zepnie. Jakim cudem? Przecież już czteroosobowa rodzina w bloku będzie miała obniżkę z 48 zł na 40. Jak ktoś ma własną studnię, to w ogóle mu grosze wyjdą. Ciekawe, czy domek Diakuna jest do wodociągu podpięty...
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline motyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #689 dnia: Października 22, 2015, 20:31:47 »
Nie wiadomo czy uchwalą?   ;D   Ale gdyby, to ja powinienem załapać się na 5 zł za metr wody, ponieważ ostatnio za kwartał wyszło mi chyba 11 metrów czyli mniej niż 4 metry na miesiąc... Pozostaje jednak problem w przypadku zużycia nieprzewidzianego, np awaria spłuczki w wc.... Mnie się to już zdarzyło. Poszło wtedy ze 3 metry wody w ciągu jednego dnia... Ciekawe czy takie awarie będzie trzeba im zgłaszać i jak będą traktowane???
Ja właśnie dziś dostałem fakturę za wodę, 26 metrów przez 2 miesiące, czyli 13 miesięcznie. Szczegół. Będę płacił 50 zamiast 36 zł, jakoś przeżyję.
Natomiast nie wierzę, że system im się zepnie. Jakim cudem? Przecież już czteroosobowa rodzina w bloku będzie miała obniżkę z 48 zł na 40. Jak ktoś ma własną studnię, to w ogóle mu grosze wyjdą. Ciekawe, czy domek Diakuna jest do wodociągu podpięty...



Zaraz, chwilę !   Ja w tej chwili płacę za dwie osoby 24 złote .  Z nowego cennika- 40 zł. To  już na obniżkę nie wygląda.   Już uchwalono. Decyzja zapadła.