Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 365679 razy)

Offline arturo

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #195 dnia: Grudnia 16, 2012, 10:57:32 »
Grzegorzu pytanie do Ciebie:
1. Czy zostały już uchwalone stawki 12/20 zł od osoby ?
2. Jak wygląda sprawa częstotliwości odbioru śmieci z bloków mieszkalnych a jak z budynków indywidualnych ?
Pytam się bo z przeczytanych wcześniej postów nie wynika jasno jak się maja sprawy.
Gdzieś wcześniej wyczytałem, że częstotliwości odbioru śmieci będą zróżnicowane: inne dla mieszkańców w bloku , inne dla właścicieli domów jedno, wielorodzinnych !!!
Jeżeli to prawda to dlaczego ?
Jeżeli mamy płacić jednakowe stawki to dlaczego u mnie ,właściciela domku wolnostojącego śmieci mają zalegać w kuble przez 2 tygodnie a mieszkaniec bloku mam mieć te same wywożone raz na dwa dni. Słyszałem o takiej propozycji, ale nie wiem na ile jest ona wiarygodna ?
Jeżeli ma być sprawiedliwie to niech śmieci dla wszystkich będą wywożone jednakowo często, bądź opłata będzie dodatkowo zróżnicowana w zależności od częstotliwości ich odbioru !
Pytam się ,bo jak już kiedyś wcześniej pisałem mam umowę z Trans-Netem na wywóz kubła o pojemności 110l raz na 2 tygodnie za 66zł/kwartał. Jest to mój wybór świadomy podyktowany oszczędnościami. Mógłbym płacić 81,75/kwartał i mieć je wywożone raz w tygodniu ale coś za coś.
Dlaczego mam teraz płacić za to samo o 118% więcej!!! Czy koszty wywozu, segregacji składowania, obsługi tez wzrosły o tyle samo ???
Sam pisałeś ,że obecnie płacisz 9,00 zł/osoby/miesiąc
Moje koszty to obecnie w przeliczeniu na domownika 5,50 zł/osoby/miesiąc
Dlaczego dla mnie podwyżka mam być ,aż tak drastyczna i w dodatku śmieci odbierane rzadziej skoro stawki maja być jednakowe dla wszystkich ???
Dlaczego nie ma propozycji opłaty za śmieci dla właścicieli domów tak jak do tej pory to funkcjonuje w Trans-Necie od pojemności pojemnika i częstotliwości jego opróżniania  ???
Pozdrawiam
Artur

Offline bazyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #196 dnia: Grudnia 16, 2012, 14:13:09 »
Cytat: "arturo"
Grzegorzu pytanie do Ciebie:


Myślę, że lepiej od Pana Grzegorza odpowie na Twoje pytania Minister Środowiska lub jego pryncypał. Przy okazji zapytaj jak samorządy mają spełnić ich wygórowane oczekiwania zawarte w ustawie i nie spustoszyć kieszeni swoich mieszkańców. Oczywiście wszystko ma być taj  cudownie zorganizowane, aby system nie był deficytowy. :study:  :lol2:

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #197 dnia: Grudnia 16, 2012, 17:01:36 »
Cytat: "jezat"
Powstał nowy jakże niezbędny wydział pn wydział gospodarki odpadami.Naczelnik już jest,...

A to niespodzianka. Nie wiedziałam. Od tej strony dynamicznie. Od kiedy nowy wydział?

Cytat: "jezat"
...dlaczego gospodarki odpadami nie zlecono wydziałowi ochrony środowiska?

Dobre pytanie.

Cytat: "Król podziemia"
Cytat: "jezat"
Potem trzeba koniecznie zatrudnić kontrolerów czystości selekcji,najlepiej do każdego pojemnika po jednym inspektorze bowiem z selektywnej zbiórki odpadów trzeba robić sprawozdania.

Bez przesady... i zbędnego rozdawnictwa podatnika pieniędzy.Mamy straż przyboczną Burmistrza pod dowództwem pana Szremskiego.W swoich zadaniach statutowych mają dosyć precyzyjnie określony zakres obowiązków...

Ale ,,dwuetatowość" może utrudnić. Wymieniony pan jest jednocześnie Komendantem Straży  Miejskiej i Przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Odra".
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #198 dnia: Grudnia 16, 2012, 17:31:52 »
http://www.bip.police.pl/?cid=83&bip_id=5163

Pod tym linkiem są projekty uchwał, które zostały przegłosowane na piątkowej sesji śmieciowej.
W regulaminie oraz w uchwale o zakresie swiadczeń sa zapisy o minimalnej częstotliwości odbioru odpadów.  Zwracam uwagę, że te zapisy sa opatrzone zastrzerzeniem "nie rzadziej niż..."

Polecam tez relację z sesji w kablówce(bedzie pewnie jak zwykle w środę). Padło tam sporo wyjaśnień.

Niezaleznie od pojawiających się tu drwin trzeba sobie jasno powiedzieć, że wydział powolany do zarządzania systemem śmieciowym będzie miał co robić. I nie jest to sytuacja specyficzna tylko dla Polic. Tak jest wszędzie, wszędzie, we wszystkich gminach,  powstają nowe komórki od tych spraw.

NOwy system smieciowy jest opatrzony tak dużą ilościa niewiadomych, że pewnie bedzie jeszcze wielokrotnie poprawiany i dostosowywany do potrzeb i oczekiwań mieszkańców.

jezat

  • Gość
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #199 dnia: Grudnia 16, 2012, 17:43:16 »
Cytat: "jezat"
Powstał nowy jakże niezbędny wydział pn wydział gospodarki odpadami.Naczelnik już jest,...

Cytat: "Daria"
A to niespodzianka. Nie wiedziałam. Od tej strony dynamicznie. Od kiedy nowy wydział?

Informacja o tym panu jest cenzurowana pod pretekstem ochrony jego dóbr osobistych lub tzw wycieczek osobistych,czego efektem jest powiększony czerwony pasek i usunięte posty.
Kiedy powstał nowy wydział nie wiem,bo takiej informacji w BiPie nie znalazłem a pojawiła się w Kurierze Szczecińskim.Kiedy został namaszczony też nie wiadomo.Wiadomo tylko,że
został nim SŁAWOMIR DMOCHOWSKI,członek zarządu PiS woj.zachodniopomorskiego,pracujący wcześniej w Wydziale Ochrony  Środowiska od 2010 roku w charakterze podinspektora.
Cytat: "jezat"
...dlaczego gospodarki odpadami nie zlecono wydziałowi ochrony środowiska?

Cytat: "Daria"
Dobre pytanie.

Obawiam się ,że sprawa jest śliska i nikt zainteresowany w tej sprawie odpowiedzi nie udzieli,chyba ,że poprosimy o to Grzegorza Ufniarza - jedynego radnego ,który ma odwagę działać na forum z otwartą przyłbicą.
Cytat: "jezat"
Potem trzeba koniecznie zatrudnić kontrolerów czystości selekcji,najlepiej do każdego pojemnika po jednym inspektorze bowiem z selektywnej zbiórki odpadów trzeba robić sprawozdania.

Cytat: "Król podziemia"
Bez przesady... i zbędnego rozdawnictwa podatnika pieniędzy.Mamy straż przyboczną Burmistrza pod dowództwem pana Szremskiego.W swoich zadaniach statutowych mają dosyć precyzyjnie określony zakres obowiązków...

Cytat: "Daria"
Ale ,,dwuetatowość" może utrudnić. Wymieniony pan jest jednocześnie Komendantem Straży  Miejskiej i Przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Odra".

Na dodatek jest emerytem ,pobierającym a jakże emeryturę.Kto nie wierzy zapraszam do oświadczeń majątkowych,naprawdę ciekawa lektura.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #200 dnia: Grudnia 16, 2012, 18:06:53 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Niezaleznie od pojawiających się tu drwin trzeba sobie jasno powiedzieć, że wydział powolany do zarządzania systemem śmieciowym będzie miał co robić.

Na razie się specjalnie nie napracował. Dwóch ludzi (naczelnik plus pracownik - chyba że gmina zdążyła kogoś jeszcze zatrudnić) do przygotowania kilku slajdów i zlecenia całej roboty zewnętrznej firmie... Aż się boję pomyśleć, jakie będą potrzeby kadrowe koalicjanta, gdy system będzie musiał ruszyć.
Przy okazji: ile gmina zapłaciła firmie proGeo? Bo przetargu chyba nie było... Chyba, bo gminny BiP nawet informacji o nowym wydziale jeszcze nie ma.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #201 dnia: Grudnia 16, 2012, 20:01:16 »
Cytat: "Wykidajło"
Dwóch ludzi (naczelnik plus pracownik - chyba że gmina zdążyła kogoś jeszcze zatrudnić) do przygotowania kilku slajdów i zlecenia całej roboty zewnętrznej firmie...

A to ciekawe i ... zgodne z urzędniczą tradycją.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline arturo

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #202 dnia: Grudnia 16, 2012, 20:47:46 »
Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw uważam że ta „ustawa śmieciowa” to jedna WIELKA ściema by zwiększyć dochody lokalnych samorządów.
Jedno jest pewne, ustawa spowoduje wzrost zatrudnienia w samorządach.
Ustawa, która z miejsca powoduje wzrost opłat o 200-500% na przełomie kilku najbliższych lat nie może być dobra, bo jakoś trudno uwierzyć, ze samorządy rządzone przez polityków poradzą sobie z czymś lepiej niż prywatne firmy.
Właściciele prywatnych posesji, wspólnoty mieszkaniowe czy spółdzielnie wiedziały z jaką częstotliwością wywozić śmieci, ile razy w miesiącu zamówić odbiór dużo-gabarytowych odpadów a ile śmieci zmieszanych Teraz zrobi się ogólny bałagan. Bo nagle okaże się , ze gmina ustaliła odbiór śmieci 1x na2 tygodnie a należało np 1x na 2 dni(np. duże osiedla). Gmina będzie zainteresowana oszczędnościami a nie zapewnieniem faktycznego zaspokojenia potrzeb mieszkańców w tym zakresie:
 Narzucanie ludziom kolejnego obowiązku podatkowego w taki sposób jak przewiduje „ustawa śmieciowa” jest sprzeczne z zasadą wolnego rynku i demokracji. To nie Gmina powinna wybierać w przetargach firmy - to jest kolejne źródło potencjalnych korupcji i ciepłych posadek - jeśli już to obowiązek posiadania wiążącej umowy od wywozu śmieci powinien spadać na właściciela działki lub lokalu Gmina powinna jedynie kontrolować wymóg podpisania umowy na wywóz śmieci, kary za jej brak, a np. za śmiecenie w lasach podnieść opłatę o te 200-500%
Państwo nie powinno się wpychać za pośrednika. Państwo które ogranicza swoich obywateli poprzez wciskanie się na siłę w kolejne obszary działalności sprawdzonych od lat schematów to mafia z mackami działająca dla dobra swoich ludzi a nie struktura demokratyczna działająca dla dobra obywateli.

jezat

  • Gość
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #203 dnia: Grudnia 16, 2012, 21:20:41 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Niezaleznie od pojawiających się tu drwin trzeba sobie jasno powiedzieć, że wydział powolany do zarządzania systemem śmieciowym będzie miał co robić.

Cytat: "Wykidajło"
Na razie się specjalnie nie napracował. Dwóch ludzi (naczelnik plus pracownik - chyba że gmina zdążyła kogoś jeszcze zatrudnić) do przygotowania kilku slajdów i zlecenia całej roboty zewnętrznej firmie... Aż się boję pomyśleć, jakie będą potrzeby kadrowe koalicjanta, gdy system będzie musiał ruszyć.
Przy okazji: ile gmina zapłaciła firmie proGeo? Bo przetargu chyba nie było... Chyba, bo gminny BiP nawet informacji o nowym wydziale jeszcze nie ma.

Zarządzenie burmistrza Nr 210/2012 z dn 8.X.2012 par.3.Komórką organizacyjną przeprowadzającą konsultacje jest Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Policach.Ciekawe w jakim trybie został powołany,że nigdzie nie ma śladu?Czy Rada Miasta coś o tym wie?

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #204 dnia: Grudnia 16, 2012, 22:18:26 »
Nie wiem za wiele o okolicznościach powołania wydziału i pracowników. To domena burmistrza i nie musi sie pytać radnych o zgodę. Proponuje jednak nie wystawiac ocen nowej komórce zanim ta nie zacznie tak na prawdę działać. Teraz, w okresie przygotowywawczym jest logiczne, ze oparto się o pomoc konsultantów zewnetrznych. Robiła tak ogromna wiekszość gmin.
Za jakie pieniądze, tego nie wiem ale jak się dowiem to podam wartość umowy z proGeo.

Co do samej ustawy, jak to ocenił arturo.
Proszę miec na uwadze, że samorządy się specjalnie nie domagały takiego ulożenia gospodarowania odpadami. Jednak jeżeli mają być realizowane limity odzysku i recyklingu, to było konieczne aby gminy stały się właścicielami odpadów. Inaczej to nie mogło funkcjonować.
Gmina będąc właścicielem odpadów moze sterowac kierunkiem ich wywozu i zagospodarowania. I własnie dzieki temu, ze ma pełna kontrolę nad tzw strumieniem odpadów, moze to wszystko tak organizować, aby wypełnic limity narzucone ustawą(i prawem unijnym).

Arturo wątpli w skuteczność działań samorządu jako podmiotu publicznego(sugerując, że prywatne firmy zrobia to lepiej). Jest to teza w sumie słuszna, bo mobliność i potencjał przedsiębiorców jest o wiele wiekszy od podmiotów publicznych. Tyle, ze system smieciowy ma być szczelny i ma realizowac cele. Jest bardzo prawdopodobne, ze prywatne fimy nie zrealizują skutecznie celów ustawy dotyczących ograniczenia ilości skladowanych odpadów i zwiększenia poziomu odzysku odpadów. Przedsiębiorca, działający przeciez dla zysku, może wybierac droge na skróty, gmina tego na pewno nie zrobi.


Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #206 dnia: Grudnia 16, 2012, 23:39:54 »
Cytat: "Daria"

Ale ,,dwuetatowość" może utrudnić. Wymieniony pan jest jednocześnie Komendantem Straży Miejskiej i Przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Odra".

W mojej ocenie z normą moralno-etyczną biorąc pod uwagę fakt że pełni stanowisko  Komendanta SM-jest delikatnie rzecz ujmując na bakier i niestosowne. Dostrzegam "konflikt interesu publicznego". O wyraźnej sprzeczności gwarancji rzetelnego wypełniania obowiązków wynikających z ustawy o SM-nie wspominam.No ale jeżeli Burmistrz przyzwala a prawo nie zabrania to co mieszkańcom ( czytaj wyborcom ) do tego.
Cytat: "jezat"
Zarządzenie burmistrza Nr 210/2012 z dn 8.X.2012 par.3.Komórką organizacyjną przeprowadzającą konsultacje jest Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Policach.Ciekawe w jakim trybie został powołany,że nigdzie nie ma śladu?Czy Rada Miasta coś o tym wie?

Jak może RM nie wiedzieć-? Jeżeli jednak jest inaczej to dowodzi tylko jednego,że radni oraz mieszkańcy są tylko pionkami na planszy a w Gminie zaczęły się rządy autorytatywne.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

jezat

  • Gość
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #207 dnia: Grudnia 17, 2012, 10:07:30 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Nie wiem za wiele o okolicznościach powołania wydziału i pracowników. To domena burmistrza i nie musi sie pytać radnych o zgodę.

Gmina Police nie jest prywatnym folwarkiem Gryfa i jego koalicjantów.Władzą Gminy jest nadal ustawowo Rada Gminy a burmistrz jest organem wykonawczym.Urząd Miasta jako organ wykonawczy działa w oparciu o regulamin organizacyjny uchwalony przez Radę Gminy.Diakun,uwaga !zarządzeniem  z 28 stycznia 2009 uchylił  wiele uchwał RM dotyczących regulaminu organizacyjnego Urzędu Miasta i prawdopodobnie wtedy wprowadził do spisu komórek organizacyjnych Wydział Gospodarki Odpadami. Może się mylę ale to zarządzenie pachnie mi rażacym naruszeniem prawa.
Pytanie moje brzmi - proszę wskazać akt prawny umożliwiający burmistrzowi uchylanie swoim zarządzeniem uchwał RM w sytuacji kiedy najważniejszą władzą jest Rada Gminy.
Cytat: "Grzegorz.Ufniarz"
Arturo wątpli w skuteczność działań samorządu jako podmiotu publicznego(sugerując, że prywatne firmy zrobia to lepiej). Jest to teza w sumie słuszna, bo mobliność i potencjał przedsiębiorców jest o wiele wiekszy od podmiotów publicznych. Tyle, ze system smieciowy ma być szczelny i ma realizowac cele. Jest bardzo prawdopodobne, ze prywatne fimy nie zrealizują skutecznie celów ustawy dotyczących ograniczenia ilości skladowanych odpadów i zwiększenia poziomu odzysku odpadów. Przedsiębiorca, działający przeciez dla zysku, może wybierac droge na skróty, gmina tego na pewno nie zrobi.

Prywatne firmy w Polsce słyną z chciwości zwłaszcza tam gdzie mają monopol.Jestem zwolennikiem wolnego rynku ale jednocześnie jestem za pozostawieniem wszystkich usług komunalnych gminom.Ustawa o której dyskutujemy chce ten przywilej gminom odebrac nakazujac przeprowadzanie przetargów na odbiór odpadów,czyli umożliwia tłustym operatorom zagranicznym przejęcie ogromnego rynku.W tym sensie jest to ustawa debilna i antypolska.Ciekawe ,że potencjalni zbawcy narodu jeszcze tego nie dostrzegli sadowiąc się w Wydziałach Gospodarki Odpadami zgodnie zresztą z zasadą Kalego ,że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #208 dnia: Grudnia 17, 2012, 11:04:58 »
I jeszcze w dopełnieniu dyskusji.
Na sesji podano informację o proporcjach poszczególnych rodzajów kosztów nowego układu śmieciowego:

54% - koszty odbioru i transportu odpadów(w tym VAT)
42% - koszty zagospodarowania odpadów(w tym VAT)
3% - koszty administracyjne systemu
1% - koszty PSZOK-ów

Jak już wczesniej wspominałem, zgodnie z zapisami w ustawie z opłaty smieciowej nie mozna finansowac działań edukacyjnych oraz kosztów dzierżawy/zakupu pojemników do selektywnej zbiórki odpadów.

I jeszcze nawiazując do jezata.
Gmina prawdopodobnie zamówi w przetargu jedynie odbiór i transport odpadów. Zagospodarowania zamawiac nie będzie, bo ta kwestia odbywac się będzie w ZOiSOK.

Nie wiem ile w tym prawdy ale "słychać" w okolicy, że duzi gracze podzielili się rynkiem szczecińskim i raczej nie będa wchodzić do Polic. Jednak mowi się o jakims podmiocie zagranicznym, który od kilku lat wchodzi mocno w rynek szczecińsko-policki i stosuje zanizone ceny aby zdobywać zamówienia. Ile w tym prawdy? - nie wiem. BYc może opowiada się o tym tworząc swoisty straszak.
Jednak mam informacje, ze podobny układ smieciowy zorganizowano kilka lat temu w Czechach. Jego skutki były bardzo negatywne dla gmin, a w konsekwencji dla mieszkańców. Weszły na rynki duże firmy (glównie niemieckie) i stosując odpowiednią strategię cenową w przeciągu trzech lat doprowadziły do likwidacji ponad 90% firm komunalnych zajmujących sie transportem odpadów.
Co się działo z cenami po upływie tych trzech lat i wykończeniu komunalnej konkurencji, to pewnie kazdy się sam domysla...

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #209 dnia: Grudnia 17, 2012, 11:25:48 »
Cytat: "jezat"
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Nie wiem za wiele o okolicznościach powołania wydziału i pracowników. To domena burmistrza i nie musi sie pytać radnych o zgodę.

Gmina Police nie jest prywatnym folwarkiem Gryfa i jego koalicjantów.Władzą Gminy jest nadal ustawowo Rada Gminy a burmistrz jest organem wykonawczym.Urząd Miasta jako organ wykonawczy działa w oparciu o regulamin organizacyjny uchwalony przez Radę Gminy.Diakun,uwaga !zarządzeniem  z 28 stycznia 2009 uchylił  wiele uchwał RM dotyczących regulaminu organizacyjnego Urzędu Miasta i prawdopodobnie wtedy wprowadził do spisu komórek organizacyjnych Wydział Gospodarki Odpadami. Może się mylę ale to zarządzenie pachnie mi rażacym naruszeniem prawa.
Pytanie moje brzmi - proszę wskazać akt prawny umożliwiający burmistrzowi uchylanie swoim zarządzeniem uchwał RM w sytuacji kiedy najważniejszą władzą jest Rada Gminy.

Sądzę, że w tym przypadku uchylenie dokonało się z mocy ustawy przekazującej burmistrzowi kompetencje, a w zarządzeniu są tylko wypisane uchwały, które tracą moc. Ale szukać po ustawach mi się nie chce ;)
Natomiast wskazałeś miejsce, gdzie szukać narodzin WGO. Istnieje od 31 maja 2012 r. Podwójne brawa dla "fachowców" odpowiadających za BiP gminy Police, którzy przez ponad pół roku tego nie zauważyli.
Natomiast co do nominacji p. Dmochowskiego, to na listopadowej sesji występował jeszcze jako starszy specjalista (chyba z WOŚ, ale tu pewien nie jestem). Prawdopodobnie więc awansował od 1 grudnia. Tak czy inaczej Grzegorz ma rację - dajmy mu się wykazać.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.