Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Szczecin] MANIFESTACJA W SZCZECINIE 13.10.2012 R.  (Przeczytany 20888 razy)

DarekMirror

  • Gość
[Szczecin] MANIFESTACJA W SZCZECINIE 13.10.2012 R.
« dnia: Października 08, 2012, 12:18:04 »
Zapraszam wszystkich mieszkańców Polic do Szczecina na najbliższą sobotę.
Zbieramy się na pl.Lotników o 11:30, oficjalne otwarcie protestu nastąpi o godz.12:00.
Będzie odczytany protest a następnie głównymi ulicami Szczecina przejdziemy zamanifestować
swój sprzeciw wobec :
- tragicznych rządów PO-PSL
- dyskryminacji wolnych mediów i Tv Trwam
- ograniczaniu wolności słowa
- całemu złu które obecnie obserwujemy w Polsce

Nie bądź bierny, jeśli jesteś Polakiem,patriotą, jeśli nie jest Ci obojętne co się dzieje i w jakim kraju będziesz żył Ty i Twoi najbliżsi - przyjedź nie może Cię zabraknąć !

[/img]

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Szczecin] MANIFESTACJA W SZCZECINIE 13.10.2012 R.
« Odpowiedź #1 dnia: Października 08, 2012, 15:19:11 »
Że tak Cię zapytam. Bo czytam i nie do końca rozumiem.
Gdzie ty człowieku widzisz "niszczenie naszego kościoła" bo tego całkowicie nie rozumiem. Bo jak domyślam się chodzi tu o kościół rzymsko-katolicki, chociaż sprecyzowane to nie jest. Czy ktoś z was organizatorów rozmawiał choćby z ks. dziekanem Gasztkowskim? Czy  nasz proboszcz uważa że nasz Kościół (jako organizm nie jako budowla) jest niszczony? Śmiem wątpić. Jestem parafianinem ze św. Kazimierza i uważam że w tak dobrej kondycji jak ostatnio to nasza parafia nie była jeszcze nigdy. W niedzielę  byłem z dziećmi na mszy o 10.45 i szpilki nie było gdzie włożyć tylu wiernych było. Pięknie odmalowany kościół, grające organy, schola. Całe mnóstwo dzieci. Cudowna atmosfera. Mnogość prężnie działających wspólnot w których każdy może znaleźć coś dla siebie. Oczywiście daje się zauważyć mniejszą ilość powołań kapłańskich czy zakonnych ale o to trzeba się modlić a nie chodzić po ulicy i krzyczeć.
Patrząc na cały dekanat też wiele dobrego się dzieje w Trzebieży w Nowym Warpnie. Kościoły są remontowane i tętnią życiem. Zycie duchowe toczy się nie tylko w niedzielę więc slogan o niszczeniu kościoła jest trochę wytarty. O tym, że są ludzie którym to przeszkadza wiem, ale taka jest nasza wiara, taka jest droga naszego Kościoła od zarania. Więc nie piszcie takich rzeczy bo to nie prawda!

DarekMirror

  • Gość
[Szczecin] MANIFESTACJA W SZCZECINIE 13.10.2012 R.
« Odpowiedź #2 dnia: Października 08, 2012, 15:40:49 »
Cytat: "jojo"
slogan o niszczeniu kościoła jest trochę wytarty


Sprawa była konsultowana z ks.prof. Arcybiskupem Andrzejem Dziegą który wyznaczył swojego pełnomocnika w sprawie manifestacji.
Więc z tego typu tekstami o rozmowie z ks.proboszczem Gasztkowskim nie wyjeżdżaj.
Niszczenie kościoła nie polega tylko na niszczeniu budynków ale na całościowym ataku na instytucję kościoła i jego oddziaływanie.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4695
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Szczecin] MANIFESTACJA W SZCZECINIE 13.10.2012 R.
« Odpowiedź #3 dnia: Października 08, 2012, 15:56:37 »
Cytat: "DarekMirror"
z tego typu tekstami o rozmowie z ks.proboszczem Gasztkowskim nie wyjeżdżaj.


Widac tutaj piekne swiadectwo osoby, ktora przepelniona jest miloscia do blizniego swego. I tacy uwazaja sie za obroncow Kosciola? Zenada.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Szczecin] MANIFESTACJA W SZCZECINIE 13.10.2012 R.
« Odpowiedź #4 dnia: Października 08, 2012, 16:04:13 »
Cytat: "jojo"
W niedzielę  byłem z dziećmi na mszy o 10.45 i szpilki nie było gdzie włożyć tylu wiernych było. Pięknie odmalowany kościół, grające organy, schola. Całe mnóstwo dzieci. Cudowna atmosfera.

Chociaż jeden co potrafi się cieszyć i nie wstydno mu się pisać o tym. Pozdrawiam.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Szczecin] MANIFESTACJA W SZCZECINIE 13.10.2012 R.
« Odpowiedź #5 dnia: Października 08, 2012, 16:34:30 »
Cytat: "DarekMirror"
Więc z tego typu tekstami o rozmowie z ks.proboszczem Gasztkowskim nie wyjeżdżaj.

No widzisz…DarkuMirror! Jojo grzecznie i kulturalnie przytoczył Ci bezpodstawność używania jednego z haseł w publicznych wiecach. Odpowiednio i wiarygodnie to poparł argumentami. Dodajmy – argumentami namacalnymi dla każdego wiernego z naszego regionu. Natomiast Ty zapraszasz go na marsz (hucpę) w obronie czegoś, czego bronić nie ma potrzeby.  A ponieważ Twoje argumenty nie są przekonywujące, w odróżnieniu od tych, przedstawionych przez Jojo, to zwracasz się do niego w niegrzeczny sposób. Pytam zatem: do obrony jakiego Kościoła wzywasz…? Bo jeżeli wzywasz do obrony takiego Kościoła, który sam reprezentujesz - to ja dziękuję. A jeżeli wzywasz do obrony takiego Kościoła, o którym mówi Jojo, to tym bardziej dziękuję, ponieważ nie ma takiej potrzeby. Pozdrawiam i życzę miłego wiecowania.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Szczecin] MANIFESTACJA W SZCZECINIE 13.10.2012 R.
« Odpowiedź #6 dnia: Października 08, 2012, 16:50:51 »
Jak w Oceanii Blair'a, gdzie ,,nie sposób było znosić cierpliwie widoku zadowolonych; co więcej nie tylko widok ale myśl o nich automatycznie wywołuje gniew".
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

DarekMirror

  • Gość
[Szczecin] MANIFESTACJA W SZCZECINIE 13.10.2012 R.
« Odpowiedź #7 dnia: Października 08, 2012, 17:03:50 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
argumentami namacalnymi


Argumentem namacalnym jest jakość wiary a nie wystrój kościoła i organy które może sponsorować członek partii nawet najbardziej wrogiej kościołowi ( czego aż mamy przykładów z polskiej rzeczywistości aż nadto).
Przypomnę słowa jednego z polskich świetych który przestrzegał  o tym że możemy mieć piękne kościoły ale świecące pustkami.
Hucpa - !!! Określenie mające odstraszyć potencjalnych uczestników.
Przypomnę też że przed wielką manifestacją w Warszawie też chciano zdyskredytować marsz wielu tzw." autorytetów i elit" i co i nic - nie udało się :lol2:  - Polska się budzi czy wam się to podoba czy nie.
Cytat: "Wojtek Dudek"
do obrony jakiego Kościoła wzywasz…?

Drogi Wojtku wzywam do obrony Kościoła Rzymskokatolickiego i słusznych praw członków tego koscioła a nie takiego jakiego reprezentujesz Ty i podobni Tobie tzw. "katolicy otwarci"
Pozdrawiam.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Szczecin] MANIFESTACJA W SZCZECINIE 13.10.2012 R.
« Odpowiedź #8 dnia: Października 08, 2012, 17:33:20 »
Cytat: "DarekMirror"
Argumentem namacalnym jest jakość wiary

Otóż to! Dlatego tym bardziej nie widzę żadnego zagrożenia, ponieważ jakość wiary zależy od nas samych, nie zaś od ilości transparentów i haseł głoszonych na ulicy.

Cytat: "DarekMirror"
nie wystrój kościoła i organy które może sponsorować członek partii nawet najbardziej wrogiej kościołowi

No właśnie. Po cóż zatem optujesz za niebezpieczną mieszaniną polityki z wiarą, niosącą zagrożenia, przed którymi chciałbyś chronić? Chcesz tworzyć zło, aby potem przed nim bronić? Nie dostrzegasz w tym przedsięwzięciu żadnej bezsensowności?

Cytat: "DarekMirror"
wzywam do obrony Kościoła Rzymskokatolickiego i słusznych praw członków tego koscioła

A jakież to są te słuszne prawa, tego Kościoła, który rzekomo reprezentujesz i które są niby zagrożone? Możesz je wymienić?

Cytat: "DarekMirror"
a nie takiego jakiego reprezentujesz Ty

A skąd ta pewność, jaki Kościół reprezentuję ja?

DarekMirror

  • Gość
[Szczecin] MANIFESTACJA W SZCZECINIE 13.10.2012 R.
« Odpowiedź #9 dnia: Października 08, 2012, 18:05:30 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
A jakież to są te słuszne prawa, tego Kościoła, który rzekomo reprezentujesz i które są niby zagrożone? Możesz je wymienić?


Zagrożeń jest bez liku :
- obecność w życiu publicznym
- zamach na nauczanie religii w szkołach
- prawo Kościoła do głoszenia Słowa Bożego i wszystkich spraw zwiazanych z jego posługą za pomocą katolickiej telewizji ( dyskryminacja tv trwam)
- niszczenie autorytetu duchownych
- zamach na charytatywne dzieła kościoła
- likwidacja funduszu koscielnego ( niezwrócenie zagrabionych majątków,ziemii,szpitalii)
-zamach na zabezpieczenia emerytalno-rentowe księży
-sądowe próby zamknięcia ust duchownym ( przykład Gościa Niedzielnego ,ostatnie szczucie postępowej partii na ks.biskupa Dydycza, czy sądowe zamykanie ust duchownemu ze Szwecji)
można pisać sporo ale nie chcę zanudzać :rotfl:
Cytat: "Wojtek Dudek"
A skąd ta pewność, jaki Kościół reprezentuję ja?

Widać to po twoim stylu argumentacji.
Cytat: "Wojtek Dudek"
jakość wiary zależy od nas samych, nie zaś od ilości transparentów i haseł głoszonych na ulicy

No właśnie dlaczego mieszasz wiarę z polityką tak manipulując?

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
[Szczecin] MANIFESTACJA W SZCZECINIE 13.10.2012 R.
« Odpowiedź #10 dnia: Października 08, 2012, 18:05:34 »
Za niszczenie kościoła odpowiedzialni są jego przedstawiciele co można coraz częściej u nas zauważyć. Za pewnie wielu ludzi odsunęło się od kościoła za sprawą panującej w nim obłudzie. Od naprawy tego by trzeba było zacząć.

"Zagrożeń jest bez liku :
 - obecność w życiu publicznym
 - zamach na nauczanie religii w szkołach
 - prawo Kościoła do głoszenia Słowa Bożego i wszystkich spraw zwiazanych z jego posługą za pomocą katolickiej telewizji ( dyskryminacja tv trwam)
 - niszczenie autorytetu duchownych
 - zamach na charytatywne dzieła kościoła
 - likwidacja funduszu koscielnego ( niezwrócenie zagrabionych majątków,ziemii,szpitalii)
 -zamach na zabezpieczenia emerytalno-rentowe księży
 -sądowe próby zamknięcia ust duchownym ( przykład Gościa Niedzielnego ,ostatnie szczucie postępowej partii na ks.biskupa Dydycza, czy sądowe zamykanie ust duchownemu ze Szwecji)
 można pisać sporo ale nie chcę zanudzać "
haha to się uśmiałem:)

DarekMirror

  • Gość
[Szczecin] MANIFESTACJA W SZCZECINIE 13.10.2012 R.
« Odpowiedź #11 dnia: Października 08, 2012, 19:03:20 »
Cytat: "piotr0822"
haha to się uśmiałem:)

Śmiej się dalej, życzę powodzenia. Może też kiedyś będziesz potrzebował pomocy czy posługi kapłańskiej - życie różnie się toczy.

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
[Szczecin] MANIFESTACJA W SZCZECINIE 13.10.2012 R.
« Odpowiedź #12 dnia: Października 08, 2012, 19:23:10 »

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Szczecin] MANIFESTACJA W SZCZECINIE 13.10.2012 R.
« Odpowiedź #13 dnia: Października 09, 2012, 08:36:35 »
Przytoczyłem tylko kilka argumentów dotyczącego jednego z haseł tego zgromadzenia. Do większości pozostałych też mógłbym przytoczyć całe mnóstwo faktów. Tylko po co? Po reakcji DarkaMirror widać, że nie ma to najmniejszego sensu. Widzisz Darku inaczej postrzegamy patriotyzm. Ty jesteś romantykiem wzywającym do rewolucji ja jestem zwolennikiem pozytywizmu i pracy u podstaw. Dlatego wybacz ale zamiast waszego zgromadzenia wybiorę się na spacer z dziećmi i poopowiadam im o historii naszego kraju. Ale bez komentarza – niech same ocenią i wyciągną wnioski z postępowań naszych przodków. A w niedzielę do kościoła. Ciebie też zapraszamy.
P.S. Szkoda tylko, że ja piszę o całej ilości wspólnot w naszej parafii a ty czytasz tylko o organach i kościele materialnym.

DarekMirror

  • Gość
[Szczecin] MANIFESTACJA W SZCZECINIE 13.10.2012 R.
« Odpowiedź #14 dnia: Października 09, 2012, 09:19:55 »
Cytat: "jojo"
mógłbym przytoczyć całe mnóstwo faktów


Widzisz drogi jojo ( nie znam twojego imienia ) wiec tak się zwracam.
Oczywiście twoje fakty nawet podane na pęczki nie zmienią kompletnie nic z bieżacej sytuacji kraju - antyargumentów do głównych motywów manifestacji nie masz żadnych więc nie możesz nic innego napisać, co zresztą sam widzisz ostatnio po bezskutecznej propagandzie rządu.
Rewolucjonisty z nikogo nie rób na siłę , praca u podstaw zawsze jest potrzebna w czym się z Tobą zgadzam.
Twój wybór ten spacer , ale nie wiem czy kiedyś jak będziesz miał już dorosłe dzieci i jeśli wyrosną na dobrych Polaków i kiedyś twoje dziecko się ciebie spyta : co tato robiłeś w tych tragicznych czasach najgorszych rzadów tzw." III RP "
Czy chociaż w jakiś sposób tato przeciwstawiałeś się temu ? uczestniczyłeś w manifestacjach?
Ja osobiscie bym się wtedy bał swojemu dziecku spojrzeć prosto w oczy.
Pozdrawiam.