Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Powstawanie związków zawodowych w Policach  (Przeczytany 6401 razy)

tad19601963

  • Gość
Powstawanie związków zawodowych w Policach
« dnia: Września 13, 2012, 23:51:25 »
A propos Wojtek jeżeli dobrze pamiętam  to Ty proponowałeś  w 1989 r. żeby związki były po za zakładami ( nie zależne od pracodawcy ) to było bardzo nowatorskie i miałeś rację bo związki zostały jak za komuny zależne i narobiły więcej szkód jak pożytku. Jeżeli pamięć mnie myli to przepraszam.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Powstawanie związków zawodowych w Policach
« Odpowiedź #1 dnia: Września 14, 2012, 08:26:43 »
Cytat: "tad19601963"
A propos Wojtek jeżeli dobrze pamiętam to Ty proponowałeś w 1989 r. żeby związki były po za zakładami ( nie zależne od pracodawcy ) to było bardzo nowatorskie i miałeś rację bo związki zostały jak za komuny zależne i narobiły więcej szkód jak pożytku. Jeżeli pamięć mnie myli to przepraszam.

Nie mylisz się szanowny kolego! Tak, to właśnie ja jako jeden jedyny działacz opozycyjny złożyłem taki wniosek i ja przygotowałem projekt rozwiązań, które na tę okoliczność należałoby wprowadzić w związkach zawodowych. Niestety! Jedynym efektem tego wniosku było potraktowanie mnie przez większość ówczesnych funkcyjnych działaczy za wroga i skierowanie przeciwko mnie działań, zmierzających do zgnębienia.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Powstawanie związków zawodowych w Policach
« Odpowiedź #2 dnia: Września 14, 2012, 08:48:32 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Jedynym efektem tego wniosku było potraktowanie mnie przez większość ówczesnych funkcyjnych działaczy za wroga i skierowanie przeciwko mnie działań, zmierzających do zgnębienia.


Dlatego wlasnie jest w Polsce tak, jak jest. Ludzie, ktorzy niby walczyli o wolnosc, tak naprawde sprzedali sie komuchom za przejecie wladzy i podobnie, jak poprzednicy traktuja ja jako zrodlo ukladow do wygodnego zycia. Zbyt mocno uczciwi dzialacze byli i sa tepieni. Dopoki sie to nie zmieni, dobrze w Polsce nie bedzie.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Powstawanie związków zawodowych w Policach
« Odpowiedź #3 dnia: Września 14, 2012, 17:57:36 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Cytat: "tad19601963"
A propos Wojtek jeżeli dobrze pamiętam to Ty proponowałeś w 1989 r. żeby związki były po za zakładami ( nie zależne od pracodawcy ) to było bardzo nowatorskie i miałeś rację bo związki zostały jak za komuny zależne i narobiły więcej szkód jak pożytku. Jeżeli pamięć mnie myli to przepraszam.

Nie mylisz się szanowny kolego! Tak, to właśnie ja jako jeden jedyny działacz opozycyjny złożyłem taki wniosek i ja przygotowałem projekt rozwiązań, które na tę okoliczność należałoby wprowadzić w związkach zawodowych.


Można coś więcej. Jako jeden jedyny, gdzie? W Policach, Szczecinie, Regionie, Polsce?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Powstawanie związków zawodowych w Policach
« Odpowiedź #4 dnia: Września 14, 2012, 17:59:21 »
Cytat: "tad19601963"
Ty proponowałeś w 1989 r. żeby związki były po za zakładami ( nie zależne od pracodawcy )


Cytat: "Daria"
W Policach
;)

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Powstawanie związków zawodowych w Policach
« Odpowiedź #5 dnia: Września 14, 2012, 18:20:16 »
MBtech, edytuj lub usuń swojego posta bo zmanipulowałeś.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Powstawanie związków zawodowych w Policach
« Odpowiedź #6 dnia: Września 14, 2012, 18:57:52 »
Co zmanipulowałem? Że pan Wojtek działał na Z.Ch? Podsunąłem podpowiedź na pytanie gdzie to było, daleki jestem od manipulacji.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Powstawanie związków zawodowych w Policach
« Odpowiedź #7 dnia: Września 14, 2012, 19:25:48 »
Cytat: "MBtech"
Co zmanipulowałem?

Cytat: "MBtech"
Cytat: "Daria"
W Policach

Cytat: "Daria"
Można coś więcej. Jako jeden jedyny, gdzie? W Policach, Szczecinie, Regionie, Polsce?


Napisałam jak wyżej. Wyrwałeś z kontekstu i z zapytania zrobiłeś odpowiedź. I tyle.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Powstawanie związków zawodowych w Policach
« Odpowiedź #8 dnia: Września 14, 2012, 19:27:46 »
Masakra... Ale nic. Niech Ci tam będzie.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Powstawanie związków zawodowych w Policach
« Odpowiedź #9 dnia: Września 14, 2012, 20:18:55 »
Cytat: "Daria"
Można coś więcej. Jako jeden jedyny, gdzie? W Policach, Szczecinie, Regionie, Polsce?

Pewnie, że można Dario! Jako jedyny z pośród całej elity działaczy związkowych i Rady Pracowniczej w Z.Ch. Police, ponieważ właśnie tam w 1989 roku pracowałem i działałem. Chodziło mi o rzeczywistą samorządność i samofinansowanie związków, czyli ich prawdziwą niezależność.

Cytat: "MBtech"
Podsunąłem podpowiedź na pytanie gdzie to było, daleki jestem od manipulacji.

Podpowiedź jest zgodna z prawdą. Dzięki!

tad19601963

  • Gość
Powstawanie związków zawodowych w Policach
« Odpowiedź #10 dnia: Września 14, 2012, 23:40:00 »
Daria to co proponował Wojtek o związkach i ja słyszałem na własne uszy miało miejsce na jakimś zebraniu załogi w Z.CH. Police w sali pod kinem ( budynek już teraz nie istnieje ) fakt, że nikt nie poparł wtedy jego pomysłu świadczy o braku wyobraźni nas wszystkich,
zachłysnęliśmy  się wtedy wolnością rok 1989, nie to że chcę słodzić Wojtkowi za wyobraźnię,
każdy wtedy myślał ,że wszyscy są uczciwi i nie będzie przekrętów przecież już nie ma komuny to będzie już dobrze to po co słuchać człowieka który wątpi... no i teraz mamy to co mamy. Daria nie chce żebyś to zrozumiała że hołubie Wojtkowi wiem kto to jest ale on nie wie kto ja jestem, po prostu zapamiętałem Go z tego zebrania z 1989 roku ponieważ szedł pod prąd.

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Powstawanie związków zawodowych w Policach
« Odpowiedź #11 dnia: Września 15, 2012, 00:50:37 »
Cytat: "tad19601963"
każdy wtedy myślał ,że wszyscy są uczciwi i nie będzie przekrętów przecież już nie ma komuny to będzie już dobrze to po co słuchać człowieka który wątpi... no i teraz mamy to co mamy.

Nie uogólniaj. Mimo presji nie wstąpiłem wcześniej do OPZZ, a czekałem w kolejce na mieszkanie, i odpuściłem Solidarność, bo czekałem na prawdziwy związek zawodowy( za bramą, nie karmiony przez dyrekcję). Zawsze byli ludzie myślący samodzielnie, sęk w tym, że nikt ich nie chciał słuchać. Ze zwykłej ludzkiej litości nie wspomnę czego i od kogo się wtedy nasłuchałem.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Powstawanie związków zawodowych w Policach
« Odpowiedź #12 dnia: Września 15, 2012, 17:26:38 »
Wobec tego panowie, dlaczego nie było akceptacji? Kto wiązał, co wiązało ręce? Dziwi niepowodzenie. Przyszło mi do głowy, że być może zagrały ambicje wodzów i liderów, gdy ,,mniejszy" miał pomysł.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Powstawanie związków zawodowych w Policach
« Odpowiedź #13 dnia: Września 15, 2012, 19:36:29 »
Poszło jak zwykle. Zapach koryta wyłączył słuch, poczucie przyzwoitości i honoru. Były w tym towarzystwie nieliczne wyjątki, ale traktowano ich jak egzotyczne, kolorowe ptaki.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Powstawanie związków zawodowych w Policach
« Odpowiedź #14 dnia: Września 15, 2012, 23:02:45 »
Czy chcesz decydować, ile pieniędzy wydawać na władzę, ilu polityków ma nas reprezentować w parlamencie?
- Na pewno tak.
Czy chcesz, aby w naszej Ojczyźnie było tylko tyle urzędów, instytucji, sejmików, miejsc w parlamencie, ile naprawdę potrzeba, a nie tyle, ile tworzą politycy, by mieć dobrze płatne miejsca pracy?
- Na pewno tak.
Czy chcesz mieć rzeczywisty wpływ na to, kto będzie rządził Polską w Twoim imieniu? Czy chcesz, aby w Sejmie zasiadali przywódcy z prawdziwego zdarzenia, a nie cwaniacy ukryci za partyjnymi szyldami?
- Na pewno tak.
Czy chcesz, aby prawo w Polsce traktowało ludzi władzy tak samo jak zwykłych obywateli? Czy chcesz, aby zrozumieli oni, że polityka jest służbą obywatelom a nie panowaniem na poddanymi? Aby władza nie dawała gwarancji bezkarności, lecz stawiała wyższe wymagania sprawującym ważne stanowiska?
- Na pewno tak.
Rozumny patriotyzm wyklucza inną odpowiedź niż „Cztery razy tak”. Ale czy nasze oczekiwania zawarte w tych odpowiedziach są możliwe do osiągnięcia? Wierzę, że tak i pragnę, abyście i Wy w to uwierzyli.
Wasza wiara w sens wspólnego działania to klucz do wygranej.

Jest to inwokacja do pewnego dzieła, pewnego autora, która była także przyczyną mojego olbrzymiego zaangażowania w jak najszybsze osiągnięcie tych sensownych zamierzeń. Niestety! Nieco później okazało się, że zapach zwycięstwa odebrał poczucie sensu autorowi (autorom) tej inwokacji, a tym, którzy dalej ośmielali się być jej wierni, pozostał tak jak mi – glejt o relegowaniu, wydany i podpisany przez samego autora.
Jak myślicie – o jakim dziele i czyjego autorstwa jest tu mowa?