Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Dokumenty lata 80  (Przeczytany 5514 razy)

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Dokumenty lata 80
« dnia: Sierpnia 20, 2012, 21:01:09 »
To ja dla odmiany coś z Polic i początków stanu wojennego. Wręcz bardzo wczesnych.

SPZP "Skarb"

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Dokumenty lata 80
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 21, 2012, 10:49:04 »
Widzialem takie dokumenty, oczywiście wystawiane dla innych osób, bo ja wtedy miałem 5 lat :P

Zastanawiam się tylko, czy również i podpisy osób wystawiających te dokumenty(a przynajmniej ich nazwiska) nie powinny być równiez zasłonięte?

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Dokumenty lata 80
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 21, 2012, 11:13:12 »
Bez przesady. Przecież ci ludzie nic złego nie robili. Wystawiali konieczne zaświadczenia pracownikom.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Dokumenty lata 80
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 21, 2012, 11:46:36 »
Tu nie chodzi o to czy robili coś źle, czy dobrze. Tu chodzi o publikowanie nazwisk. Nazwisko osoby, która to zaświadczenie uzyskała jest przecież zasłonięte.

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Dokumenty lata 80
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 21, 2012, 12:00:55 »
Nie zasłaniałem nazwisk urzędników, bo wychodzę z takiego założenia jak validator. Dane osoby której dotyczy dokument nie są nam potrzebne. Podpis wystawcy świadczy o prawdziwości papierów i dodaje kolorytu historycznego, smaczku. Były to osoby publiczne i do łatwego sprawdzenia jest kto pełnił taka czy ową funkcję w tamtym czasie. Nie fałszujmy historii i nie wstydźmy się jej; taka już będzie.
SPZP "Skarb"

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Dokumenty lata 80
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 21, 2012, 14:21:07 »
Nie zgadzam się z tym do konca.
Prosze porównac obydwa dokumenty.
W przypadku zaswiadczenia z przedszkola, zgoda, nie ma tu emocji. Zwykłe zaświadczenie. Poza tym, z żalem informuję, że podpisana pod dokumentem Pani Zosia już nie zyje.
Inna sprawa z dokumentem pierwszym. Owszem, jest on podpisany przez urzędnika wykonującego obowiązujące wówczas przepisy, wyraża zgode na opuszczenie Polic(prawdopodobnie chodzi o wyjazd na święta). Jest ten dokumet równiez dowodem na powazne ograniczanie swobód obywatelskich w trakcie stanu wojennego, co pewnie większości się nie podobało. Moze zatem sprawic, ze osoba podpisana pod dokumentem nie będzie odbierana jak urzednik wykonujacy swoją pracę w ramach obowiazujących wówczas przepisów, ale jako osoba decydująca o ograniczaniu wolności obywateli, udzielająca pozwolenia na wyjazd do bliskich na świeta, funkcjonariusz reżimu WRON.
Może zatem stawiac tę osobę w złym świetle.
Znam Pana podpisanego pod tym dokumentem i wiem, że wiele osób, moim zdaniem niesłusznie,  własnie tak go oceniało.

Sądzę, że intencją autora postu jest pokazanie ciekawych dokumentów historycznych, a nie wzbudzanie negatywnych skojarzeń wobec osób na tych dokumentach podpisanych, stąd moje obiekcje.