Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE  (Przeczytany 60268 razy)

ZAWZIĘTA777

  • Gość
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #60 dnia: Lipca 29, 2012, 21:19:46 »
Niestety ale do USA nam daleko...
Jeśli chodzi o te wszystkie rzeczy które powinien Sołtys zrobić aby TARTAK funkconował nadal i nie przeszkadzał mieszkańcom są jak najbardziej dobrym rozwiązaniem. Tylko nasuwa się pytanie?
Jeśli człowiek który do dnia dziś prowadzi uciążliwą działalnośc gospodarczą wśród zabudowy jednorodzinnej w ogole liczy się z DOBREM mieszkańców??
Po drugie, czy nie bedzie to aby tzn. "uciszenie" problemu. Każdy z nas zna pewnie mechanizmy firm które są nie akceptowane przez sąsiadów i działają nie zgodnie z prawem. Zakłądają wszlkiego rodzaju udogodnienia "niby dla dobra mieszkańców" a tak naprawde wszystko działa NADAL tak jak dzialało a sasiedzi którzy wcześniej mieli powody aby wytoczyć procesy firmą niezgodnie działającym z prawem póżniej już nie mają "do czego" się tak naprawde przyczepić. Bo przeciez to i owo zostało zamontowane jak zostało nakazane.
Wiec moi drodzy skąd pewność ze kiedy Sołtys chociaż by nawet zamontuje bariere dzwiękoszczelną(zakładam ze tą z pierwszego zdazenia) i zamknie hale, nawet zamontuje urządzenia do wsysania pyłu bedzie to naprawde zrobione z checi umilenia zycia sąsiadą a nie z checi zamknięcia wszelkich furtek jesli chodzi o nielegalność zakłądu.
Ze nie bedzie to tylko piękna "ramka" obejmująca "okropny" obraz! Miejmy na uwadze to iż nie ma takiej gwarancji ze problem zniknie.
Nie powinien istnieć taki oto zakład  tj TARTAK obok domów jednorodzinnych i TYLE!
Prosze bardzo terenów w pobliżu jest sporo które pozwalają na tego typu działalnośc i nikomu zycia nie bedą zatruwać. Wg mnie  zdecydowaniełatwiej przenieść firmę i produkcję w inne miejsce  niż kilkanaście domów wraz z rodzinami.
Drodzy państwo zapobiegajmy a nie LECZMY!!
Pozdrawiam

P.S.  "Fakt nastepny, to ze tartak w tej okolicy wydaje sie byc bardzo potrzebny, jezeli przeciera drewno do poznej
nocy! A wiec interes nie tylko soltysa, ale i spoleczny.

INTERES NA SKALE MIĘDZYNARODOWĄ IŻ SAM WŁAŚCICIEL O 1:00 W NOCY SIĘ TŁUMACZYŁ FUNKCJONARIUSZĄ STRAŻY MIEJSKIEJ ZE MUSI TAK PÓŻNO BO RANO MA PILNE ZLECENIE ZAŁADOWANIA TEGO CAŁEGO DREWNA NA STATEK DO SZWECJI...SWIATOWY TEN SOŁTYS! A ludzie mu biedy współczują.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #61 dnia: Lipca 29, 2012, 21:23:17 »
A ja mam jeszcze jedną propozycję dla was,z doświadczenia(jeżeli chodzi o problemy zwierząt,które są bagatelizowane) wiem,że dużo może pomóc wam zaproszenie do siebie nie osoby z forum na kawę by zobaczyły co u was za oknem się dzieje,ale np. ekipę z KRONIKI SZCZECIŃSKIEJ.Nie raz nie mogłyśmy uzyskać pomocy od gminy czy policji w sprawie zwierząt(np. utopiony pies w Jasienicy) a po reportażu od razu na drugi dzień zajęto się problemem.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #62 dnia: Lipca 29, 2012, 22:06:17 »
Cytat: "tatankas"
np. ekipę z KRONIKI SZCZECIŃSKIEJ

Może od razu tvn24. Ranga problemu dużo większa niż utopiony pies.
Dodatkowym utrudnieniem jest członkostwo w pisie.
_

aleksander

  • Gość
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #63 dnia: Lipca 29, 2012, 22:08:13 »
O kompromisie mogła by być mowa, gdyby tartak powstał legalnie, czyli zgodnie z planem zag. i przeszkadzał mieszkańcom, wtedy moglibyśmy dyskutować o wyciszeniu i powiększeniu hali, o ogrodzeniu dźwiękochłonnym , czy o ssawie trocin. Tu żadnych rozmów kompromisowych nie może być, gość złamał i łamie prawo o czym tu rozmawiać? Tylko i wyłącznie w grę może wejść zamknięcie tego przybytku. Tartak pomiędzy domami - o jakim kompromisie Ty mówisz?
PS też myślałem o telewizji, wiem że jak sprawą zajmie się TV, jakoś urzędnicy potrafią bardziej, można by spróbować może się naszą sprawą zainteresują

didideb

  • Gość
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #64 dnia: Lipca 29, 2012, 23:28:42 »
Jak mi wiadomo to sołtys nie ma firmy tylko Pan X, który prowadzi firmę legalnie a produkcją belek i krokwi dla budownictwa zajmuje się wcześniej niż wasze domy powstały.
Powinniście mieć pretensję do Pana, który wam sprzedał ziemię mówiąc, że tartak się rozpada, a tu dopiero firma Pana X się rozwijała pod kontem drzewnym.
 
16.23. PRODUKCJA POZOSTAŁYCH WYROBÓW STOLARSKICH I CIESIELSKICH DLA BUDOWNICTWA
16.23.Z
Podklasa ta obejmuje:
        produkcję wyrobów z drewna przeznaczonych głównie dla budownictwa, takich jak:
          belki, dźwigary, krokwie, rozpory dachowe,

         produkcję prefabrykowanych budynków lub ich elementów, z drewna,
         produkcję przenośnych domów,

Jak mi wiadomo to mieszkańcom Dębostrowa nie przeszkadza uciążliwa działalność. Tak ja też mieszkam w Dębostrowie i moim znajomym w koło nie przeszkadza. Bardzo mi przykro, że kupując działkę nie zorientowaliście się w jakim ona jest miejscu. Zawsze możecie wziąć przykład z Pana, który okłamując was sprzedał wam ziemię też się ogrodźcie murem.

didideb

  • Gość
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #65 dnia: Lipca 29, 2012, 23:32:06 »
Cytat: "aleksander"
drogi zenku, zapach krowiego łajna z rana to sama rozkosz, nie wyobrażam sobie życia bez tego, jest to wpisane na stałe w krajobraz, co do szacunku od takich jak ty - nie zależy mi na tym wcale, tyle co na zeszłorocznym śniegu. Planuję żyć długo i szczęśliwie, oczywiście  już bez nielegalnego tartaku,


Muszę podpowiedzieć sąsiadom twoim Aleksandrze aby nie pozbawiali Cie rozkoszy nie tylko z rana może jakieś krowie łajno się znajdzie. :)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #66 dnia: Lipca 30, 2012, 08:53:23 »
Dla niewtajemniczonych opcja edytuj jest po prawej stronie postu :



;-)

didideb

  • Gość
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #67 dnia: Lipca 30, 2012, 08:55:25 »
Przepraszam nie chciałam nikogo urazić.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #68 dnia: Lipca 30, 2012, 09:11:33 »
Nikt się nie gniewa, nikt się nie obraził, wracamy do pracy. :]

zatroskany

  • Gość
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #69 dnia: Lipca 30, 2012, 09:35:00 »
Cytat: didideb
Jak mi wiadomo to sołtys nie ma firmy tylko Pan X, który prowadzi firmę legalnie a produkcją belek i krokwi dla budownictwa zajmuje się wcześniej niż wasze domy powstały.

I tu się mylisz, pozwolenie na działalność gospodarczą ma właściciel terenu- a kto nim jest?  Jeśli jesteś mieszkańcem to wiesz.

aleksander

  • Gość
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #70 dnia: Lipca 30, 2012, 11:25:39 »
Zatroskany, wyjąłeś mi to z ust. Oczywiście że ktoś z zewnątrz nie może przyjść w inne miejsce z pozwoleniem na jakąś działalność. Może jeszcze zaprosicie na swój teren droga sołtysówno osobę z pozwoleniem na np. wysypisko lub też spalarnie śmieci. Żenujący poziom reprezentujesz sobą DIDIDEB - trzy ostatnie literki twojego nicku mówią wszystko, od tej pory nie polemizuję z tobą , gdyż nie ma to najmniejszego sensu.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #71 dnia: Lipca 30, 2012, 11:57:53 »
aleksander, OK, już bez niepotrzebnych uwag. Przeprosiła, nie było tematu.
Ty również zachowaj umiar, skupmy się na temacie, nie na obrażaniu.

ZAWZIĘTA777

  • Gość
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #72 dnia: Lipca 30, 2012, 12:13:48 »
Cytat: "didideb"
Alksandrze Sołtys Dębostrowa jest osobą, którą trochę osób zna. A może Ciebie by tez chcieli poznać i zająć się twoją firmą od strony ochrony środowiska. Na złomie w Policach pewnie też coś znajdzie się śmierdzącego i nielegalnego...


Osoby Ci sie myla..ale dobrze ze zaczynasz straszyc bo to kolejny dowod na to ze Soltys dziala nielegalnie i z braku podstaw do obrony zbywa temat na innych.
Tylko didideb w porownaniu ze zlomami w Polichach oni dzialaja na terenach do tego przystosowanych gdyz nikt by im nie zezwolil za tego typu dzialalnosc!!!   Pytanie kto soltysowi dal bezprawnie NIBY pozwolenie?? I jeszcze pan X sobie dziala na terenie soltysa...dobrze tak sie " kombinuje" juz nie tylko soltys w to zanieszany.Dzieki didideb za INFO.Zawsze to krok do przodu zeby udowodnic konszachty!!!


MOI DRODZY ZAPRASZAM NA MIŁY SEANS...



TO HAŁAS Z POKOJU MOJEGO SYNKA ZARAZ OBOK BIURKA!!! OD GODZ 7:00 DO 24:00 TAKĄ OTO MA MELODIĘ....SPAC NIE MOZE A NIE WSPOMNE O NAUCE!!! Ciekawe ile by rodzina sołtysa wytrzymała w takim pokoju???

Ort. Pozdrawiam - Kuba

ZAWZIĘTA777

  • Gość
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #73 dnia: Lipca 30, 2012, 12:56:49 »
Cytat: "didideb"
Jak mi wiadomo to sołtys nie ma firmy tylko Pan X, który prowadzi firmę legalnie a produkcją belek i krokwi dla budownictwa zajmuje się wcześniej niż wasze domy powstały.
Powinniście mieć pretensję do Pana, który wam sprzedał ziemię mówiąc, że tartak się rozpada, a tu dopiero firma Pana X się rozwijała pod kontem drzewnym.
 
16.23. PRODUKCJA POZOSTAŁYCH WYROBÓW STOLARSKICH I CIESIELSKICH DLA BUDOWNICTWA
16.23.Z
Podklasa ta obejmuje:
        produkcję wyrobów z drewna przeznaczonych głównie dla budownictwa, takich jak:
          belki, dźwigary, krokwie, rozpory dachowe,

         produkcję prefabrykowanych budynków lub ich elementów, z drewna,
         produkcję przenośnych domów,

Jak mi wiadomo to mieszkańcom Dębostrowa nie przeszkadza uciążliwa działalność. Tak ja też mieszkam w Dębostrowie i moim znajomym w koło nie przeszkadza. Bardzo mi przykro, że kupując działkę nie zorientowaliście się w jakim ona jest miejscu. Zawsze możecie wziąć przykład z Pana, który okłamując was sprzedał wam ziemię też się ogrodźcie murem.


W imię czego wszyscy maja się dostosować do jednostki a nie jednostka do reszty???
To ze innym  to nie przeszakdza to OCZYWISTE...bo nie mają centralnie domu wprost na otwarte drzwi hali PRODUKCYJNEJ....moge kazdego z osobna tu zaprosić i zmienią znanie jeśli są ludzmi liczącymi się z dobrem innych!!!

isia

  • Gość
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #74 dnia: Lipca 30, 2012, 13:05:28 »
Ja też mieszkam w dość bliskim sąsiedztwie tartaku, ale ta działalność mi nie przeszkadza,nie zgodzę się że ten tartak działa do późna w nocy,prawdą jest że zdarzyło to się kilka razy, ale może była taka potrzeba.Ludzie kupujecie działki, aby postawić wasz dom marzeń, a dokładnie nie rozeznajecie się co się znajduje w okolicy.Tartak działał tylko na mniejszą skalę nim kupiliście  działki i nim postawiliście domy, więc o co tu pretensje chyba tylko do samych siebie o swoją niewiedzę lub oto, że posłuchaliście się pana ,który jak mi wiadomo sprzedawał działki mówiąc, że tartak jest w upadłości, a nie mmówił, że dopiero się rozwija. A kto wam powiedział, że działa on nie legalnie? Nie wydaje mi się, że pan x prowadziłby taką działalność nielegalnie w takim miejscu i mając kilku tak "życzliwych sąsiadów".

Ort i brak interpunkcji. Pozdrawiam - Kuba