Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE  (Przeczytany 60245 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #45 dnia: Lipca 29, 2012, 00:15:25 »
Cytat: "Manwe"
Pamiętajmy jednak o tym że nic nie jest albo białe albo czarne


Jest. Szarego koloru porządni ludzie nie będą tolerowali, miejsca na ściemę dla uczciwych nie ma, i Wy, szanowni ściemniacze musicie w końcu to zrozumieć.

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #46 dnia: Lipca 29, 2012, 00:53:57 »
Cytat: "aleksander"
niech się gość bogaci ale nie moim kosztem, kosztem mojego zdrowia i spokoju. A ja proponuję Ci drogi Zenonie zabierz go sobie pod swoje okna jak jesteś taki samarytanin.


Najpierw zlikwidujmy największych śmierdzieli w regionie, czyli zchpolice, spółdzielnie i urzędy. Syf który wytwarzają jest nieporównywalnie większy.
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy

Offline Vitao

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 108
    • Zobacz profil
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #47 dnia: Lipca 29, 2012, 01:23:03 »
Zenon, teraz już poleciałeś troszkę...Tu jest omawiana sprawa pana Alexandra, a temat ZCH Police ma inny wątek gdzieś na forum. W ty wypadku, że tak powiem "widziały gały co brały" ;)

Offline polo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 29, 2012, 11:23:47 »
Cytat: "Manwe"
wybrali go mieszkańcy i uważam że jako sołtys się sprawdza znakomicie i gdybym mógł to bym na niego głosował przy następnych wyborach. Uważam że ma wiele osiągnięć jako sołtys. Wreszcie zostanie oświetlona droga pomiędzy Dębostrowem a Jasienicą, jest wiele wycieczek dofinansowywanych, imprezy i rozwijający się klub, elektryfikacja podziemna, poza tym sołtys dużo pomaga mieszkańcom prywatnie w sprawach urzędowych i jeszcze pewnie wiele można wymienić. Co do tartaku to od innych sąsiadów wiem, że zupełnie im nie przeszkadza. przez to że działa w wiacie to praktycznie zupełnie nic nie słychać. Jest tak, jak gdyby go nie było. Poza tym to ciekawe że pyłki drewna powodują jakieś choroby u dzieci. To ciekawe jak by to dziecko żyło w mieście przy ruchliwe ulicy.

Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Dębostrowa


To że sie sprawdza jako sołtys nie oznacza ze można przymykac oczy na pewne rzeczy

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 29, 2012, 12:28:26 »
Nie wiem dlaczego jeszcze się zastanawiacie nad tym,czy dać sprawę do sądu,czy nie.Macie dowody:filmy,zdjęcia,możecie również wziąć zaświadczenie od lekarza o przypadłościach dzieciaka,jest was kilkoro sąsiadów.Tu nie ma na co czekać,chodzi o wasze zdrowie i o zdrowie waszych dzieci.Ja jeszcze nigdy nie słyszałam,żeby ktoś zrezygnował z dobrego zarobku tylko dlatego,że komuś innemu to przeszkadzało.Niestety nie wydaje mi się,żeby była jakaś szansa rozwiązać ten problem bez udziału sądu.Życzę powodzenia w walce,mam nadzieję,że uda wam się przerwać tą działalność.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

aleksander

  • Gość
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #50 dnia: Lipca 29, 2012, 13:38:55 »
widzę że temat cieszy się Waszym sporym zainteresowaniem Drodzy Forumowicze. Dziękujemy, że w przeważającej większości jesteście z nami, że nam kibicujecie, empatia w tym przypadku jest bezcenna i motywuje do wysiłku. Skontaktowało się też ze mną troje Radnych i obiecali zająć się sprawą. .I o to właśnie nam chodziło, aby sprawę upublicznić i powiadomić o niej możliwie jak największą ilość mieszkańców naszej pięknej Gminy. Ktoś zarzucał mi że nie upubliczniłem filmiku, z filmem się jeszcze wstrzymam, ale mogę udostępnić zdjęcia, jak tartak "zasuwa pełną parą". Jutro powiadamiamy Woj. Inspektorat Ochrony Środowiska.

aleksander

  • Gość
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #51 dnia: Lipca 29, 2012, 13:56:07 »
do MANWE - owszem sołtys trze drzewo w hali. Lecz wrota do niej są stale otwarte, a przy nich stoją traki. Technicznie w czasie tarcia drzewa nie ma możliwości zamknąć drzwi hali, gdyż jest ona za krótka a tarte bale są przesuwane z zewnątrz do maszyny. Zamknięcie drzwi, na pewno w dużym stopniu zmniejszyła by hałas oraz zapylenie, ale jak już wspominałem nie da się tego zrobić. Brama otwarta znajduje się na wprost domów w odległości ok 30 m, cała fala uderzeniowa hałasu i trocin leci na domy. Nie wspomnę o wibracjach i drżeniu podłogi w naszych domach.Tak więc mówienie że sąsiadom to nie przeszkadza to okropne kłamstwo.

ZAWZIĘTA777

  • Gość
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #52 dnia: Lipca 29, 2012, 15:07:04 »
Cytat: "Manwe"
Każdy ma swoje zdanie. Pamiętajmy jednak o tym że nic nie jest albo białe albo czarne. Moim zdaniem zarzuty są bez podstawne, a na forum każdy może pisać co chce. Jednak jak wcześniej prosili o filmiki pokazujące winę, to temat został zręcznie ominięty. Pozdrawiam opozycję i jestem ciekawy co z tego wyjdzie.



W imię czego mamy dawać sołtysowi podstawę aby nas pozwał?????...wystawimy filmik  i zaraz poleci odbić piłeczkę i pozew do sądu napisze ze rozpowszechniamy filmik na którym on jest bez jego zgody!!! Tylko czeka aż nam się noga powinie ale nie!!! Z takim wsparciem jakie mamy i z tak WSPANIAŁYMI ludzmi jacy się znaleźli na FORUM napewno bedziemy walczyć do końca!

Co do bez podstawności zarzutów...to bede na tyle miła i gościnna i zaprosze może użytkownika na kawę "do swojego cichego domu"...i wtedy bedzie się inaczej wypowiadał. JAk zacznie fliżanka z kawą po stole się przemieszczać moze wtedy odczuje skutki włączonego traku....pił i jeszcze tą poezję pracowników tartaku!!!

ZAWZIĘTA777

  • Gość
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #53 dnia: Lipca 29, 2012, 15:11:12 »
Cytat: "MBtech"
Cytuj (zaznaczone)
Naprawdę fajny facet i nigdy nie miałem z nim problemu aby się dogadać.


Ci, co są na początq najmilsi okazują się później największymi qr..mi. Desperacja tych ludzi jest dla mnie dowodem na to, że są ostatecznie zdeterminowani. Będę trzymał qciuki, by walka z prymitywnym buractwem zakończyła się wygraną.



Co ma fajność faceta do jego łąmania prawa???? KAzdy jest na swój sposób fajny ale to jeszcze nikogo nie upoważnia do tego aby robić co się chce i nie ponosić tego konsekwencji!!!

ZAWZIĘTA777

  • Gość
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 29, 2012, 15:16:40 »
Cytat: "Manwe"
wybrali go mieszkańcy i uważam że jako sołtys się sprawdza znakomicie i gdybym mógł to bym na niego głosował przy następnych wyborach. Uważam że ma wiele osiągnięć jako sołtys. Wreszcie zostanie oświetlona droga pomiędzy Dębostrowem a Jasienicą, jest wiele wycieczek dofinansowywanych, imprezy i rozwijający się klub, elektryfikacja podziemna, poza tym sołtys dużo pomaga mieszkańcom prywatnie w sprawach urzędowych i jeszcze pewnie wiele można wymienić. Co do tartaku to od innych sąsiadów wiem, że zupełnie im nie przeszkadza. przez to że działa w wiacie to praktycznie zupełnie nic nie słychać. Jest tak, jak gdyby go nie było. Poza tym to ciekawe że pyłki drewna powodują jakieś choroby u dzieci. To ciekawe jak by to dziecko żyło w mieście przy ruchliwe ulicy.

Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Dębostrowa


No tak....lampy, drogi, wycieczki!!
To już go upoważnia do tego aby łamać prawo...
Nie chce wiedzieć co np. Jurek Owsiak i WOŚP za swoja pomoć przez tyle lat na rzecz dzieci mógł by zrobić poza prawem i by mu  miało to ujśc płazem!! To chore co piszesz "manwe"....jak by tak kazdy miał mówić "skoro robie dobrze to i żle moge robić"...i bede bezkarny to byśmy dopiero mieli w Polsce bezprawie!!! a tego nikt z nas nie chce...dlaetego bez względu na jakim jest Sołtys stanowisku NIE MA PRAWA innym niszczyć zycia kosztem swojego bo niby jest lepszy od innych!!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 29, 2012, 15:35:46 »
aleksander, ZAWZIĘTA777, używajcie opcji "edytuj", inaczej skończycie z czerwonym paskiem w profilu.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

sekator

  • Gość
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 29, 2012, 15:52:26 »
Cytat: "ZAWZIĘTA777"
To już go upoważnia do tego aby łamać prawo...


To jest Wasza interpretacja zaistniałych faktów. Cały problem polaga na tym, aby Wasze zarzuty zostały potwierdzone przez powołane do tego instytucje oraz niezależny sąd.

Cytat: "ZAWZIĘTA777"
tak WSPANIAŁYMI ludzmi jacy się znaleźli na FORUM napewno bedziemy walczyć do końca!


Forum pozwoli Wam jedynie na nagłośnienie sprawy. Moim zdaniem dużo ważniejsza jest w Waszym przypadku społeczność lokalna i Wasi przedstawiciele wybrani do samorządu, wśród których (jeżeli oczywiście racja jest po Waszej stronie) powinniście poszukać wsparcia. Dlatego tak istotna jest budowa społeczeństwa obywatelskiego, które nie pozostaje obojętne na problemy lokalne. Wykorzystajcie dostępne mechanizmy....forum niestety nie załatwi za Was tego problemu.
pozdrawiam sekator

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 29, 2012, 19:32:36 »
Cytat: "sekator"
Dlatego tak istotna jest budowa społeczeństwa obywatelskiego, które nie pozostaje obojętne na problemy lokalne. Wykorzystajcie dostępne mechanizmy

Ale to chyba w dalszej perspektywie. Zalążek takiej grupy własnie powstał.
W tej konkretnej sprawie, wyglądało by to, jak kopanie studni w czasie pożaru.
_

sekator

  • Gość
[Dębostrów] NIELEGALNY TARTAK W DĘBOSTROWIE
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 29, 2012, 19:52:57 »
Cytat: "solar"
Ale to chyba w dalszej perspektywie.


Należało to robić wcześniej, należy robić obecnie, a także w przyszłości. A nie tylko wtedy gdy problem dotknie nas bezpośrednio. Wtedy trzeba przejść przyspieszony kurs demokracji lokalnej. Po to są wybory samorządowe, wybory do rad sołeckich i rad osiedli i wszelkie inicjatywy lokalne, których akurat w Gminie Police nie brakuje. Szkoda, że często wielu mieszkańców nie uczestniczy w budowaniu swojej małej ojczyzny i stroni od uczestnictwa w tych wydarzeniach, wychodząc z błędnego założenia, że to nie ich sprawa.
pozdrawiam sekator

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
Nielegalny tartak...
« Odpowiedź #59 dnia: Lipca 29, 2012, 20:22:19 »
Witam,
Obawiam sie, ze sprawa tartaku moze sie okazac znacznie bardziej skomplikowana, niz to wyglada.
W USA zasadniczo zabroniona jest jakakolwiek dzialalnosc przemyslowa, w t.zw. dzielnicy rezydencjalnej, czyli
mieszkaniowej.
Wspominam o tym dlatego, ze do uruchomienia trakow, niezbedna jest "sila", czyli zasilanie pradem trzy-
fazowym. Zakladam, ze polskie przepisy w tej dziedzinie sa zblizone, a wiec lokalny serwis energetyczny
musial zainstalowac soltysowi transformator.
Wzglednie soltys zalozyl go sam (pytanie, czy legalnie?). Wzglednie tartak posiada wlasne zrodlo energii, jak
np. "lokomobile", co zreszta powodowaloby halas wiekszy niz traki.
Fakt nastepny, to ze tartak w tej okolicy wydaje sie byc bardzo potrzebny, jezeli przeciera drewno do poznej
nocy! A wiec interes nie tylko soltysa, ale i spoleczny.
A ze soltys  jest "fajny" chlop, to jakos nie wypada takiemu szkodzic. Czy wiec ktos moze probowal juz rozmawiac
z soltysem, czy istnieje mozliwosc kompromisu ?
Kiedys prowadzilem tartak, wiec rozumiem problemy obu stron. Ale czy jest np mozliwosc przedluzenia wiaty,
tak by mozna ja zamknac ? Dodatkowa izolacja halasu, to juz drobiazg, i mozna to przeprowadzic samemu.
Pylu trocin nie mozna zlikwidowac, ale mozna je odprowadzac do oddzielnego pomieszczenia, przez instalacje
ssaca (przewody blaszane lub z plastyku). To juz troche kosztuje, ale wkoncu jako naklad inwestycyjny, winno
byc odpisywane od podatku, czy cos w tym sensie.
Nawiasem mowiac, ssawy sa obowiazkowym urzadzeniem w kazdej szlifierni metalu, wiec powinny byc latwo
dostepne na krajowym rynku.
Ktos wspomnial o trzech skargach u burmistrza Diakuna, a wiec wnioskuje, ze gmina Police ma ew. tutaj cos
do powiedzenia ? Moze nawet moglaby cos ulatwic, gdyby strony doszly do porozumienia.
Nie opowiadam sie po zadnej ze stron, ale rozumiem troske o zdrowie, rozumiem zmore halasu, a z drugiej
strony zdaje sobie sprawe, jakie plusy ma lokalizacja zakladu przy miejscu zamieszkania. Tak wiec obie strony
sa wystarczajaco zainteresowane, by uparcie bronic swego stanowiska.
Pamietajcie moi panstwo, ze kazde rozwiazanie polubowne, bedzie tansze od sprawy sadowej, a obopolna
satysfakcja z osiagniecia zgody, jest warta najwiecej !
Zycze sukcesu. Pozdrawiam - Bill